BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Rdza nadkoli
PostNapisane: 16 lutego 2013, 16:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Witam mam mały problem i prosiłbym o rade i pomoc.

ostatnio na moim BMW pojawiła sie rdza w kilku miejscach chce dodac pare fotek i prosic
o rade czy jest to powazna sprawa i ile bd mnie kosztowała naprawa czy trzeba będzie malowac
całe elementy lub czy wstarcza łatki
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/459e5223f3e0
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/627 ... c2ea6.html
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/268 ... dfdd5.html
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/0ea ... 115a8.html


Ostatnio edytowano 16 lutego 2013, 19:28 przez Mikson2189, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 16 lutego 2013, 18:08 
Zdjęcia się nie wyświetlają


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 16 lutego 2013, 22:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e46
ładują się!

u mnie zaczyna wyłazić przy tylnym błotniku, na łączeniu ze zderzakiem, zaczynam się rozglądać za lakiernikiem, który dobrze zrobi za nieduże pieniądze :(

to wstyd dla BMW! mój stary golf III z 92 roku nie miał rdzy poza tylną klapą!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 16 lutego 2013, 22:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 37
Lokalizacja: twojlakiernik.pl
Moje BMW: e30 e46 e39 e60
lolkizzs napisał(a):
ładują się!

u mnie zaczyna wyłazić przy tylnym błotniku, na łączeniu ze zderzakiem, zaczynam się rozglądać za lakiernikiem, który dobrze zrobi za nieduże pieniądze :(

to wstyd dla BMW! mój stary golf III z 92 roku nie miał rdzy poza tylną klapą!

Nie opowiadaj bzdur że bmw tak koroduje gdyby był bezwypadkowy to by go nie chyciło tak szybko.A co do golfa tam gdy podkładasz lewarek pod zdrowy próg to się wygina :rotfl: golf to kupa :ok:

_________________
Mario Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 17 lutego 2013, 00:29 
Mikson2189 napisał(a):


wystarczą łatki..dasz po łatce na nadkole i fajrant :cwaniak:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 17 lutego 2013, 11:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e46
Cytuj:


Nie opowiadaj bzdur że bmw tak koroduje gdyby był bezwypadkowy to by go nie chyciło tak szybko.A co do golfa tam gdy podkładasz lewarek pod zdrowy próg to się wygina :rotfl: golf to kupa :ok:


mam auto bezwypadkowe od nowości, także Ty nie wypisuj bzdur o powypadkowych, jeśli nawet bym trzasnął przodem to dlaczego miałby gnić tylny błotnik ?
kumpel ma e46 z 2000 r. i tez ją ruda gryzie, na drzwiach na masce, na klapie bagażnika i również na błotnikach. Moja jest z 2002 r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 17 lutego 2013, 13:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Wygląda strasznie. U mnie też tej zimy pojawiły się pierwsze purchle, ale tylko w miejscach, gdzie był osłabiony lakier. Na przednim słupku, bo była wymieniana szyba i na jednym tylnym nadkolu, bo w czasie wymiany tarczy hamulcowej mechanik uderzył nią w błotnik, delikatnie podginając. Ale to są dwa małe purchle po 0,5 cm, a nie taki sajgon jak u Ciebie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 17 lutego 2013, 18:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 37
Lokalizacja: twojlakiernik.pl
Moje BMW: e30 e46 e39 e60
lolkizzs napisał(a):
Cytuj:


Nie opowiadaj bzdur że bmw tak koroduje gdyby był bezwypadkowy to by go nie chyciło tak szybko.A co do golfa tam gdy podkładasz lewarek pod zdrowy próg to się wygina :rotfl: golf to kupa :ok:


mam auto bezwypadkowe od nowości, także Ty nie wypisuj bzdur o powypadkowych, jeśli nawet bym trzasnął przodem to dlaczego miałby gnić tylny błotnik ?
kumpel ma e46 z 2000 r. i tez ją ruda gryzie, na drzwiach na masce, na klapie bagażnika i również na błotnikach. Moja jest z 2002 r.

Kolego to ty nie wypisuj bzdur naprawiam te autka to wiem jezeli są egzemplarze bezwypadkowe to bmw z 2000 niema mprawa korodowac iezeli była jakakolwiek ingerencja blacharsko lakiernicza lub wykozystany był zamiennik no to wybacz ruda da szybciej o sobie znać

_________________
Mario Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 17 lutego 2013, 19:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 185
Lokalizacja: lubelskie
Moje BMW: E60, E46,F07
Kod silnika: M57N
Po obejrzeniu zdjęć założyciela wątku. Nie wiedziałem, że w E46 mogą być lakierowane listwy. Opcja "stodoła" ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 17 lutego 2013, 20:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: e46
jeśli jesteś ze śląska to mogę podjechać i wyprowadzić Cię z błędu! sam ocenisz ze nic nie było NIGDy robione przy aucie a mimo to rdza się wdała u kumpla, wyszły kwiatki na dole drzwi - nigdy nie były one lakierowane ani w inny sposób naprawiane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 17 lutego 2013, 21:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 37
Lokalizacja: twojlakiernik.pl
Moje BMW: e30 e46 e39 e60
lolkizzs napisał(a):
jeśli jesteś ze śląska to mogę podjechać i wyprowadzić Cię z błędu! sam ocenisz ze nic nie było NIGDy robione przy aucie a mimo to rdza się wdała u kumpla, wyszły kwiatki na dole drzwi - nigdy nie były one lakierowane ani w inny sposób naprawiane.

ok zapraszam zakład czynny od 8.00 do 17.00

_________________
Mario Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 18 lutego 2013, 00:04 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 952
Lokalizacja: Piekary Śl.
Moje BMW: e46 2002
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106547
Spinacie się jak stare baby o sejm.

Auto niekoniecznie musi mieć przeszłość wypadkową aby chwyciła ją ruda, wystarczy nie dbać o samochód, lakier... zakamarki :)

_________________
Obrazek <<--- Click


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 18 lutego 2013, 00:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
rbk napisał(a):
Po obejrzeniu zdjęć założyciela wątku. Nie wiedziałem, że w E46 mogą być lakierowane listwy. Opcja "stodoła" ?

W coupe listwy są w kolor.
Szouek napisał(a):
Auto niekoniecznie musi mieć przeszłość wypadkową aby chwyciła ją ruda, wystarczy nie dbać o samochód, lakier... zakamarki

Zgadza się. Pewnie stawało pod chmurką, zimą jej nie oszczędzałeś to teraz takie coś wychodzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 18 lutego 2013, 09:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
mstuning1, oj nie gadaj... u mnie jest 100% bezwypadkowe a przednie nadkola wzieła rdza, wokół wszędzie ori lakier... poprostu jakaś chusteczkowa partia wyszła i dlatego. Obecnie szukam lewego przedniego nadkola w ori kolorze, prawy już znalazłem ori i jest ok ale części blacharskie do polifta E46 Titansilber są poprostu mega drogie i cięzko dostępne...

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 18 lutego 2013, 11:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 380
Moje BMW: E92 335D
Kod silnika: M57D30N2
Garaż: Było:
E90 330d
E46 330i
E36 318i
E36 323i
E36 318i
A może z Austrii albo Szwecji tam też większość aut szybciej rdzewieje

_________________
zibi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 18 lutego 2013, 19:34 
Moim zdaniem samochód raczej w 99% naprawiany. E46 ma wadliwe miejsca- mogą się pojawić małe purchelki na przednich błotnikach..., drobne pęcherzyki na tylnej kapie- są to dosłownie "kwiatki", czy jakieś ślady od środka drzwi (przy gumie na łączeniu blach)- to tyle po usunięciu tego mamy czystą blaszkę i wygląda to zupełnie inaczej niż na fotkach, tu po prostu nadkole leci jak w starym kadecie i to już naprawde musi być żeby coś takiego się działo, ile e46 na ulicy ma nadkola w takim stanie?- praktycznie się tego nie widzi.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 19 lutego 2013, 09:41 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 202
Lokalizacja: ZST
Moje BMW: 325Ci
Kod silnika: M54
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115616
male ognisko to to nie jest.. widzialem juz pare e46 z poczatku produkcji i rdzy brak.. ale widzialem tez jedno coupe z 2001 roku nieudolnie zrobiione..pecherz na pecherzu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 19 lutego 2013, 09:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ciezko porownywac na przykladzie innych aut. Jeden trzyma w garazu, inny pod chmura. Ktos w zime czesto myje auto z soli, inny tego nie robi bo i tak sie ubrudzi. Jak ruda wychodzi to sie ja zwalcza a nie czeka i to cala tajemica :) Te auta maja juz swoje lata. Jest jest dobry samochod to porobic wykwity i jezdzic a nie zastanawiac sie czy blotnik byl juz kiedys powtornie lakierowany czy nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 19 lutego 2013, 10:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Pozostaję mi tylko poprzeć przedmówcę bo jak najbardziej nie ma to znaczenia czy było coś malowane szpachlowane czy auto jest jak po wyjeździe z fabryki z ori lakierem i ori wszystkimi elementami... chcemy zostać przy danym egzemplarzu to naprawiamy :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW e46 Rdza nadkoli
PostNapisane: 19 lutego 2013, 15:34 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 737
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E39 525iaT, E46 325
Kod silnika: M54B25
Widziałem temat na którymś z niemieckich for na kilkadziesiąt stron, w których właściciele pokazywali fotki rdzy na poliftowych E46. Musieli najwyraźniej zastosować jakiś wadliwy materiał/proces technologiczny i stąd te jaja. W przedliftach jest z kolei problem właśnie z zabezpieczeniem łączenia blach na spodach drzwi i masce, ale to dużo mniejszy niuans niz w ww przypadku.

_________________
e///M-tuzjasta :)

E46 323i --> SPRZEDANY

E36 316i Compact --> SPRZEDANY

E36 320i Coupe --> SPRZEDANY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL