BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 07:59 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 49
Moje BMW: e36 318is
Kod silnika: m42b18
Witam,
w najbliższym czasie prawdopodobnie czeka mnie malowanie całego auta, chciałbym aby kolor był takim najczarnijeszym z czarnych, aby posiadał największą głębię koloru :D myslałem o 668 Schwartz II bądź 303 Cosmosschwarz z e36, 303 kiedyś miałem auto w tym kolorze było ładne ale może znacie jakieś inne odcienie czarnego aby ten kolor wyglądał tak jak czarna dziura, która miała by nas zaraz wciągnąć :D co prawda na fotkach w necie mozna podpatrzeć troche kolorów, ale wiecie jak to jest czasem z odzwierciedleniem rzeczywostości...

na fotkach zawsze mi się podobał ten:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


wiecie może co to za kolor? bo to chyba nie jest żaden z 'seryjnych' kolorów?


pozdrawiam i czekam na odp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 08:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja bym poszedl porozmawiac gdzies, gdzie mieszaja lakiery. Jak Ci sie trafi ktos rozmowny to doradzi. Co z tego, ze wybierzesz sobie kosmosszwarc 7 skoro i tak dostaniesz jego odpowiednik. Mysle ze na taki efekt wplywa tez odpowiednie dbanie o lakier. Polerka, black hole i na to dwie warstwy dobrego wosku a mysle, ze ze "zwyklego czarnego" wyciagniesz interesujaca glebie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 08:53 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
standardowy kolor black saphire + cquartz (czyli coś o czym ded mówił , o dbaniu ;) )
Obrazek
Obrazek

Dużo kolorów fajnie wychodzi , jak coś to pytaj to ja poszukam innych , ale efekt gwarantowany ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 10:54 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 49
Moje BMW: e36 318is
Kod silnika: m42b18
piękny kolor tego x6, chociaż e36 które zaprezentowałem wydaje się być bardziej czarne ;) może to za sprawą otoczenia lub innych czynników, nie wiem sam... ogólnie dzięki za info i zaangazowanie. :)
co do dbania to na pewno nie skończy się tylko na myciu bo od kiedy kupiłem pierwsze auto to letnie wieczory kojarzą mi się z polerowaniem szmatką mojego coupe :D samochód to głównie hobby w moim przypadku.

ale do rzeczy, co do pielęgnacji macie na myśli coś podobnego z pod tego linku?:
http://allegro.pl/poorboys-world-black- ... 80018.html


i druga sprawa lepiej iśc jak mówicie powiedzieć o co mi chodzi do sklepu czy "upatrzeć" sobie coś wcześniej, i później z nazwą oraz kodem iść na zakupy? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 12:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Z palety kolorów BMW nie można powiedzieć ta czerń jest piękna :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 14:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
patryk_e36, wejdz na kosmetykaaut.pl i tam na forum masz zestawy kosmetykow do czarnego lakieru. Znajdz kogos z forum, co zrobi Ci niedrogo polerke (tylko nie lakiernik). Po polerce zostanie dbac tylko o lakier. Zerknij do dzialu "pokaz swoj blask", zobaczysz jak auta wygladaja po takim zabiegu, lakier jest jak lusterko. Niestety zabawa jest dosyc kosztowna, bo komplet kosmetykow na start to 500-1000zl, choc sa bardzo wydajne i np wosk powinien strarczyc na kilka lat. Do tego polerka calego auta u prywatnej osoby (bez faktury itp) to minimum 300 i to pod warunkiem, ze lakier nie styrany.

Ja Ci radze isc ta droga. Jesli masz cale auto poobijane i porysowane, to mozesz lakierowac, ale przy sprzedazy moga Ci kupcy marudzic. Dobre utrzymanie ori lakieru procentuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 15:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
black sapphire jest miodzio. Bierej go ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 15:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 49
Moje BMW: e36 318is
Kod silnika: m42b18
mi właśnie chodzi o to że jestem na drodze kupna coupe 98rok, jest troche poobijana dookoła ale po przeliczeniu kosztów czesci, znajomego lakiernika, wychodzi rozsądnie jak na taki rok i wyposażenie bo ma climatronik, czarny dywan, ogólnie środek zadbany, tak samo jak podwozie i silnik. co prawda silnik jest minusem bo to 1.6 ale biorąc pod uwage fakt że to 1998r zdrowe coupe z klimatronikiem i jedynie blachy zewnętrzne do wymiany, to zwiążę się nią na dłuższy czas i kiedyś trafi pod maske 2.8 ;)

i z racji tego że będzie trzeba wymienić błotnik z przodu, klape z tyłu, zderzak tył itp, będzie trzeba ją prysnąć całą bo i drzwi troche się różnia kolorem, to pomyślałem że zamiast malować na jaki jest czyli srebrny pomalować ją na mój ulubiony kolor w e36 czyli czarny ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 15:23 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
ded napisał(a):
patryk_e36, wejdz na kosmetykaaut.pl i tam na forum masz zestawy kosmetykow do czarnego lakieru. Znajdz kogos z forum, co zrobi Ci niedrogo polerke (tylko nie lakiernik). Po polerce zostanie dbac tylko o lakier. Zerknij do dzialu "pokaz swoj blask", zobaczysz jak auta wygladaja po takim zabiegu, lakier jest jak lusterko. Niestety zabawa jest dosyc kosztowna, bo komplet kosmetykow na start to 500-1000zl, choc sa bardzo wydajne i np wosk powinien strarczyc na kilka lat. Do tego polerka calego auta u prywatnej osoby (bez faktury itp) to minimum 300 i to pod warunkiem, ze lakier nie styrany.

Ja Ci radze isc ta droga. Jesli masz cale auto poobijane i porysowane, to mozesz lakierowac, ale przy sprzedazy moga Ci kupcy marudzic. Dobre utrzymanie ori lakieru procentuje.



Ded ja prywatnie za 300 zł bym palcem nie kiwnął :P ciężka robota i za bezcen jak ma być dobrze to nie zrobi. Chyba że u lakiernika , ale to wyjdzie szit :D
Ja miałem 7 godzin na zrobienie swojego auta i nie jestem zadowolony :P jakieś powiedzmy 20 godzin byłoby już ok ;) Efekt niby jest jakiś , ale dalej mam w głowie że tylko liznąłem auto ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS kolego zobacz kolor rubinschwartz czy jakoś tak , mój znajomy walnął e60 w ten kolor i na słoneczku jest kozak bo wchodzi w rubinowy. A jeszcze po powłoce cquartz efekt ten jest mocniejszy :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 15:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
jeżeli chodzi o polerke to w 7 godzin to gówno da sie zrobić. Ja auto robiłem 3 dni i tak korekcji w 100% nie zrobiłem. Wszystko przez słabe warunki. Robiłem na dworze, gdzie słońce co chwile zmieniało miejsce i auto było róznie oświetlane. Sądzę, ze gdybym miał garaż z dobrym oświetleniem - to 2 dni roboty i korekcje bym ogarnął (bez wosku/politur itp.)

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 15:33 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 49
Moje BMW: e36 318is
Kod silnika: m42b18
wolałbym czystą czerń :) a może po prostu iść do sklepu i powiedzieć że chce najgłębszy odcień czarnego jaki są w stanie dla mnie przygotować? czy lepiej mieć gotowy żeby nie dali mi jakiejś kaszany? bo jeśli lepiej tak nie robić to rozmyślam nad cosmo 303 albo sapphire 475, tylko teraz ciekawe jak z cena ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 15:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
patryk_e36 napisał(a):
a może po prostu iść do sklepu i powiedzieć że chce najgłębszy odcień czarnego jaki są w stanie dla mnie przygotować? czy lepiej mieć gotowy żeby nie dali mi jakiejś kaszany?


ajjj tam. Tak jak było mówione ... każdy kolor uzyskuje różną głębie w różnych warunkach, przy użyciu różnych kosmetyków.
Wg mnie black saphirre jest bardzo dobry. Możesz isc do mieszalni i ci zrobią jakiś czarny, ale żeby widzieć efekt - musi byc na większej powierzchni. To tak samo jak z malowaniem pokoi w domu. W sklepie na wzorze ci się podoba a po malowaniu całej ściany - stwierdzasz, że jest coś nie teges. Przy ori kolorach masz jakis punkt odniesienia na innych autach, jako tako wiesz czego się spodziewać ;) Chcesz czystą czerń z mieszalni to bierz, ale nikt ci nie powie jak to będzie wyglądać ;)

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 15:42 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
kszyhu, dlatego powiedziałem że tylko liznąłem :D ja miałem miejsce i warunki więc to ok ;)
patryk_e36, ja mógłbym załatwić taniej lakier bo mam sprawdzoną mieszalnie lakierów , jak jesteś z Trójmiasta to daj znać. Ewentualnie zrób czarny mat ale jeśli masz komore , bez komory ZDECYDOWANE NIE !!
Albo okleić w czarny mat :
Obrazek
Obrazek

Znalzłem tutaj moją starą prace cquartz + saphire black :


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 15:50 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 49
Moje BMW: e36 318is
Kod silnika: m42b18
NANOCSmilosz napisał(a):
kszyhu, dlatego powiedziałem że tylko liznąłem :D ja miałem miejsce i warunki więc to ok ;)
patryk_e36, ja mógłbym załatwić taniej lakier bo mam sprawdzoną mieszalnie lakierów , jak jesteś z Trójmiasta to daj znać. Ewentualnie zrób czarny mat ale jeśli masz komore , bez komory ZDECYDOWANE NIE !!
Albo okleić w czarny mat :
Obrazek
Obrazek

Znalzłem tutaj moją starą prace cquartz + saphire black :




no i raczej nie jestem z trójmiasta, raczej pogranicze woj mazowieckiego i warm-mazur ;)



mat jakoś mi nie podchodzi, głęboki czarny metalik ;)

a co do filmiku to bardzo ładnie, na poczatku wydaje się taki bardziej grafitowy ale myślę że to za sprawą otoczenia bo od przodu była już czerń, a powiedz jeszcze jak to wyglądało w rzeczywistości w odniesieniu do filmiku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 16:10 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
patryk_e36 napisał(a):
303 Cosmosschwarz z e36, 303 kiedyś miałem auto w tym kolorze było ładne

Miałeś i byłeś zadowolony wiec masz odp, z innym odcieniem już może być różnie :).

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 16:24 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
patryk_e36, na święta będę w Kętrzynie :D woj warm-maz :D akurat będę robił korekte 46 coupe :D
A wracając do tego cquartza i black sapphire , to mam gdzieś zdjęcia. Powłoka kwarcowa nada Ci szklistości dla lakieru , bardzo fajny efekt . O hydrofobowości nie wspominam już bo jest na wysokim poziomie ;) Poczytaj na necie jest pełno o tym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 16:31 
Od siebie dodam, że nie zmieniałbym koloru, bo jeśli ma wyjść to naprawde profesjonalnie, to roboty jest dużo więcej..., co za tym idzie i koszty większe! Komory, wnęki itd. późniejsze defekty mogą być widoczne siłą rzeczy... Co prawa samochód jest już stary, ale nigdy nie będzie też zgodności z nr. VIN, dla mnie to minus. A jeśli mowa o czarnych to nie ma czegoś takiego jak najczarniejszy, oko różnie widzi kolory..., efekty ze zdjęć to wyciągnięty połysk, a nie czerń!. Każdy metalik/ perła będzie zawsze jaśniejsza, ze względu na ziarno. Najciemniejszy będzie zawsze czysto bazowy czarny pigment (teoretycznie, bo to też rożnie bywa...). duża role odgrywa opcja połysku i efektu położenia lakieru bezbarwnego, bo perła może lśnić i wydawać się pod pewnymi kątami ciemniejsza, także także nie ma reguły. Kolejna sprawa, to jeśli nie masz porównania to nie widzisz różnicy i jest po prostu czarny, rożnice widać gdy ogląda się wzorniki, ale przy malowaniu całosci nie jesteś w stanie odróżnić co wybrałeś- tak na oko.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 16:44 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Wypych, ma racje z całkowitą zmianą koloru to ciężka sprawa , kij w dokumenty wg mnie ;) ale spasować na koniec wszystko to czysta tragedia , kolega z którym pracowałem przerabiał temat na swojej borze... co prawda z daleka się rzuca w oczy ale sam powiedział że już nigdy nie popełni tego błędu :P Do dzisiaj nie może ustawić dobrze wszystkich drzwi :D
A jeśli o połysk chodzi to wszystko zależy ile się da klaru ;) ja jak progi lakierowałem to też dałem w klar bo baranek strasznie matową ma strukturę ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 16:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 49
Moje BMW: e36 318is
Kod silnika: m42b18
renoraines napisał(a):
patryk_e36 napisał(a):
303 Cosmosschwarz z e36, 303 kiedyś miałem auto w tym kolorze było ładne

Miałeś i byłeś zadowolony wiec masz odp, z innym odcieniem już może być różnie :).


no fakt, i teraz nurtuj mnie pytanie cosmo 303 jak miałem kiedyś czy sapphire 475, bo nie chce kiedyś stanąć obok któregoś z nich i w duszy sobie powiedzieć eh mogłem wziąć ten drugi bo jednak ładniejszy :D
ma ktoś może porównanie widział, ktoś na żywo i ten i ten kolor? bo na któryś z nich bede się decydował.


NANOCSmilosz napisał(a):
patryk_e36, na święta będę w Kętrzynie :D woj warm-maz :D akurat będę robił korekte 46 coupe :D
A wracając do tego cquartza i black sapphire , to mam gdzieś zdjęcia. Powłoka kwarcowa nada Ci szklistości dla lakieru , bardzo fajny efekt . O hydrofobowości nie wspominam już bo jest na wysokim poziomie ;) Poczytaj na necie jest pełno o tym



ja do kętrzyna mam ok 170km :D a co do cquartza to na pewno o tym pomyślę bo jak położę nowy lakier to będę chciał go mieć jak najdłużej ładny ;) ale najpierw musze wybrać 303 czy 475. ;)


Wypych napisał(a):
Od siebie dodam, że nie zmieniałbym koloru, bo jeśli ma wyjść to naprawde profesjonalnie, to roboty jest dużo więcej..., co za tym idzie i koszty większe! Komory, wnęki itd. późniejsze defekty mogą być widoczne siłą rzeczy... Co prawa samochód jest już stary, ale nigdy nie będzie też zgodności z nr. VIN, dla mnie to minus. A jeśli mowa o czarnych to nie ma czegoś takiego jak najczarniejszy, oko różnie widzi kolory..., efekty ze zdjęć to wyciągnięty połysk, a nie czerń!. Każdy metalik/ perła będzie zawsze jaśniejsza, ze względu na ziarno. Najciemniejszy będzie zawsze czysto bazowy czarny pigment (teoretycznie, bo to też rożnie bywa...). duża role odgrywa opcja połysku i efektu położenia lakieru bezbarwnego, bo perła może lśnić i wydawać się pod pewnymi kątami ciemniejsza, także także nie ma reguły. Kolejna sprawa, to jeśli nie masz porównania to nie widzisz różnicy i jest po prostu czarny, rożnice widać gdy ogląda się wzorniki, ale przy malowaniu całosci nie jesteś w stanie odróżnić co wybrałeś- tak na oko.



rozumiem. ;)

ale jeśli kupię tego rozbitka, pójdzie on w czerń, ewentualnie jakiś ładny srebrny ale mocno bym musiał to przemyśleć. jak już mówiłem lakiernik znajomy maluje juz pare lat samochody, najpierw na etacie teraz na własną działalnośc i ma klientów więc raczej nie jest zły a i ja nie wydam majątku ;) pozatym, kupując te auto, naprawiając je będe je robił "pod siebie" a że dla ludzi malowanie całego auta to minus, wiem o tym, dla tego w razie gdybym w przyszłości chciał ją handlować, zostawiam fotki jak wyglądała teraz i całą fotorelacje przedstawiłbym kupującemu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać kolor?
PostNapisane: 4 marca 2013, 18:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
patryk_e36 napisał(a):
wolałbym czystą czerń


patryk_e36 napisał(a):
głęboki czarny metalik


zdecyduj się w końcu :P

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL