BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 15:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 28 czerwca 2014, 10:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Witam to tak na 2 dni musiałem zdemontować przód auta celem wymiany pewnej uszczelki rozrzadu

i pasowało przykryć mi przód auta czymś folia okej tylko folia nachodziła na błotnik a nie chciałem by folia porysowała czy coś mi błotnik to dałem białą siateczkę taką jak w sklepie po 10gr na błotnik a potem folia i okej..przez 2 dni padało a wczoraj wyszło słońce nie zdjąłem tego bo mnie nie było w domu nawet nie pomyślałem o tym a dzisiaj takie odbicie

Obrazek

próbowałem szczotka przez szmatkę+szapmon i nie daje rady tak jak by lakier się odbarwił czy coś.Czy można z tym coś zrobić??

na forum lakierniczym uzyskałem jedna odpowiedz,że jest to odparzenie lakieru


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 28 czerwca 2014, 13:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nie chcę źle wróżyć ale czy nie będzie trzeba malować elementu ? :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 28 czerwca 2014, 13:51 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Odparzenie to raz , ale jak wygląda siatka ? czy są na niej odbarwienia ? Czy zrywała się tak jak taśma ? Tzn przykleiła się do warstwy klaru ?
Jeśli tak to , spolimeryzowało Ci pod wpływem temperatury. Czyt. połączyło się z warstwą klaru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 28 czerwca 2014, 13:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Znaczy tak na siatce nic się nie odbiło tylko na lakierze z siatki odbiło się tak jak by lakier czy tam klar zeszedł trochę bo tu jest inny lakier a w środku już normalny i tak na przemian...wziąłem to k2 turbo delikatnie tylko ten boczek i w słońcu nic nie widać a w cieniu minimalnie ale k2 pewnie zejdzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 28 czerwca 2014, 14:03 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Wyciągnij to maszyną w takim razie. Ps żelek haribo tylko nie zostawiaj na konsoli :D to dopiero są jaja :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 28 czerwca 2014, 14:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
może spróbuj najpierw bardzo drobnym papierem, np. 3000 lub drobniejszym (zależnie od producenta) a potem pastą

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 28 czerwca 2014, 14:09 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
byleby na mokro tym papierem :P chociaż ja bym się zdecydował od razu na maszynę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 29 czerwca 2014, 07:47 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 2464
Lokalizacja: Sokółka
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M50B30
Garaż: e36 325i alpinweiss http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154980 e38 740i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145154 moje byłe e36 w Dakarze http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=114724 e39 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103364 moje byłe e36 GT http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=34223
to zwykłe odparzenie wierzchniej warstwy lakieru i zwykłe przepolerowanie pomoże :) to wszystko przez folię , nie można jej stosować jak jest wilgoć pod nią bo takie cyrki się robią :kwasny:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 29 czerwca 2014, 08:52 
Pewnie, że pomoże i to nawet ręcznie możesz się pokusić na szybko jakąś pastą ;) Najprawdopodobniej powierzchownie 99,9%


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 29 czerwca 2014, 09:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: BMW 3 E46
Kod silnika: M54B30
Normalnie przepolerować i zejdzie. Każde przemiany na lakierze warto zawsze wstępnie ręcznie przepolerować lub delikatnie maszynowo.
Są filce ,gąbki itp polerskie i na maszyne polerską założyć . można nawet delikatnie na wiertarkę to założyć jak ktoś nie ma pod ręką polerki z prawdziwego zdarzenia. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 29 czerwca 2014, 10:41 
... z tą wiertarką to już przesadziłeś


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 29 czerwca 2014, 11:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: BMW 3 E46
Kod silnika: M54B30
troszke ale jeśli ktoś nie ma nic innego pod ręką to na małych obrotach deliktanie nas wyręczy niż ręcznie się męczyć...
więc przesada ale z drugiej strony wiertarkę to chyba każdy ma. a taki talerzyk z rzepem i filcem to za 2-dyszki można dokupić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 29 czerwca 2014, 13:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Witam to tak dzisiaj zaobserwowałem... po lewej stronie mam to co wam pokazałem a po lewej mam tego o połowę mniej i tak po lewej słońce świeci tylko trochę z rana a na prawą stronę calutki dzień.... wziąłem szampon do mycia auta,szczotka przez szmatkę i delikatnie trę i lipa... nic... wziąłem pastą k2 turbo delikatnie ten element i po lewej też i miałem wyjadz... a auto stało wczoraj od rana na dużym słońcu i dzisiaj patrzę a z prawej strony nie ma nic...jest ale jak człowiek zacznie przykucać i ze wszystkich stron pod skosami patrzeć stało się to po paście k2 turbo.Natomiast lewa strona tez była brana k2 turbo ale tam słońce nie pada i tam zostało tak jak jest a z lewej co wyglądało tragicznie nie idzie się nic dopatrzyć nawet w cieniu

dopiero jak zacznę,klękać cudować to widać to co się porobiło??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 29 czerwca 2014, 13:53 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
xxkocurekxx napisał(a):
Witam to tak dzisiaj zaobserwowałem... po lewej stronie mam to co wam pokazałem a po lewej mam tego o połowę mniej i tak po lewej słońce świeci tylko trochę z rana a na prawą stronę calutki dzień.... wziąłem szampon do mycia auta,szczotka przez szmatkę i delikatnie trę i lipa... nic... wziąłem pastą k2 turbo delikatnie ten element i po lewej też i miałem wyjadz... a auto stało wczoraj od rana na dużym słońcu i dzisiaj patrzę a z prawej strony nie ma nic...jest ale jak człowiek zacznie przykucać i ze wszystkich stron pod skosami patrzeć stało się to po paście k2 turbo.Natomiast lewa strona tez była brana k2 turbo ale tam słońce nie pada i tam zostało tak jak jest a z lewej co wyglądało tragicznie nie idzie się nic dopatrzyć nawet w cieniu

dopiero jak zacznę,klękać cudować to widać to co się porobiło??


NIC Z TEGO NIE ROZUMIEM , NAPISZ PO POLSKU !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 30 czerwca 2014, 15:11 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 12
Posty: 873
Lokalizacja: WPR
Dobra do rzeczy, żeby zamknąć ten temat. NIGDY nie rób takich rzeczy więcej, to samo tyczy się ptasich srak - zmywasz od razu bo odparzy lakier. ŻADNĄ WIERTARKĄ nie polerujemy lakierów, bo ma za wysokie obroty. NIE UŻYWAMY past typu tempo srempo turbo, bo są z dodatkiem piasku i całą masą innego gówna, chyba że nie zależy Ci na aucie to pomijasz wszystkie porady. Papier wodny o drobnej gradacji, podczas pracy nie żałuj wody, broń Boże na sucho. Pasty polerskie normalne, dobre, profesjonalne, etc. kosztują po 20pln za taką ilość jakiej potrzebujesz więc nie ma się nad czym zastanawiać. Nie masz maszyny? Kupujesz mocno cierną pastę i zasuwasz ręcznie. Odparzenie pod klarem (między klarem, a bazą) zdarza się i nic wtedy nie zdziałasz. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 30 czerwca 2014, 18:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
ok nauczka na przyszłość co do tego co było to tak po tym jak wziąłem pastą k2 turbo tylko ten element nie cały blotnik i postało 2 dni na słońcu i tak odbicia teraz czy pochmurno czy deszcz,czy słońce nie widać wogule na lakierze w sensie takiego odbicia ze tutaj placek ciemny a dalej lakier normalny..lakier jak by się wyrównał lecz zostało jak sie dobrze przyjrzy takie takie kreski te co na zdjęciu 1 post u góry... a wcześniej na dodatek mimo tego,że były te paski bo je widać na zdjęciu tym wyżej to i był cały odcień ciemniejszy taki jak by placek ktoś zrobił.. ten odcień zeszedł ale zostały tylko te paski(Są widoczone jak dobrze człowiek ze skosu itp popatrzy) tak jak rzuci okiem człowiek to nie widać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 30 czerwca 2014, 21:57 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 12
Posty: 873
Lokalizacja: WPR
Stary, to ma Ciebie zadowolić nie innych. Jak Ci zależy tak to wypracuj. I proszę na prawdę koleżeńsko, popracuj nad polszczyzną...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Odbicie na lakierze
PostNapisane: 7 lipca 2014, 13:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
ehh dokładnie 8 dni temu to odbicie na lakierze potraktowałem k2 turbo i było git no 0 nic nie szło się dopatrzyć padał deszcz przez 2 dni okej potem słońce i już delikatnie wyszło ale SAME TE PASKI widoczne na zdjęciach i też mało co było widać więc też do przyjecia i już potem nie padało tylko grzeje słońce od rana do wieczora na ten blotnik i wczoraj taki heppy idę patrzę i co :wsciekly: nie dość,ze widać te paski to i odcień ten,że jak by kolor wypaliło w sensie ten klar czy jak tam i znów wyszło


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL