BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 01:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E61] Kwas z akumulatora w bagazniku jak się go pozbyć
PostNapisane: 25 sierpnia 2014, 22:01 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 12
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: E61/2004
Kod silnika: M57
Garaż: 4vhcvpc
Witam wszystkich mam najdziwniejszy problem z moim 530d z 2004.Auto mam od 9 marca tego roku miałem kilka problemów ale ten mnie najbardziej szokuje i wnerwia :mur:
Kupiłem nowy akumulator warta silwer 100ah 830A i wszystko spoko kilka razy rozładowany do zera i naładowany normalna sprawa.
Dwa tygodnie temu przestał mi działać pdc środkowy mówię a to tylko czujnik,odłączyłem ten niedziałający czujnik .Wymieniłem i nagle działa tylko jeden ,no szok może kable.W przednim zderzaku działało juz tylko jedno gniazdo.No to co zderzak fik kable okazały się dobre przemierzone od każdego czujnika do wtyczki głównej z wiązki zderzaka.No to w takim razie moduł PDC coś nawala :zly:
No to atak do bagażnika a tu woda lepkie nie woda jakiś kwas .Wszystko w tej obudowie z pianki i pod w małych kroplach kwasu .
Moduł pdc zeżarte styki na wtyku nr 1 w ogóle styki jakieś zaklejone musiałem wymienić połowę pinów.Dobra pdc opanowane, ale ten kwas czy coś walczę z tym od tygodnia,ciągle się skrapla na tej piance i modułach na dnie bagażnika.Trzy dni temu wymieniłem akuś na AGM oryginał bmw .
A ten kwas powraca :zdziwko: cały czas na ten styropian co otula te 3 przekazniki i 3 moduły.
Pięć razy w sumie czyściłem ten zakichany kwas z styropianu i powraca.Nawet raz karczerem na myjni.
:mur: Masakra może ktoś wie o co ka man z tymi kropelkami o kwaśnym odczynie w moim bagażniku?

Jak się tego pozbyć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwas z akumulatora w bagazniku E61 jak się tego pozbyćPomocy
PostNapisane: 25 sierpnia 2014, 22:18 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
a masz podlaczony rurke ktora odprowadza opary i kwas w razie gotowania akumulatora?

sprawdz tez ladowanie czy nie jest za duze, no i po wymianie aku na nowe trzeba zakodowac ze aku jest nowy i jesli ma inne parametry niz byly to przekodowac na takie jakie ma nowy.

co do zwalczenia tego kwasu to sie nie wypowiem, ale moze caly czas gotuje Ci kwas w akumulatorze.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwas z akumulatora w bagazniku E61 jak się tego pozbyćPomocy
PostNapisane: 25 sierpnia 2014, 22:29 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 12
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: E61/2004
Kod silnika: M57
Garaż: 4vhcvpc
Ładowanie w normie 14,00 akuś dodany w serwisie co tylko bmw Wojkowicach nie jaki Piórkowski.Koleś zarejstrował akum zaznaczył że agm.Ku mojemu zdziwieniu powiedział ze wystarczy zaznaczyć że AGM że przejscie z 100ah na 90ah ,wystarczy zaznaczyć ze agm i tyle.
Ja czytałem na forum że jest opcja agm 70 80 90 100 110ah on twierdzi ze niema takiej opcji :suchy:
Agm to jest bez kwasowy coś pomiędzy żelowymi że on kwasu nie puszcza na bank


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Kwas z akumulatora w bagazniku jak się go pozbyć
PostNapisane: 26 sierpnia 2014, 14:13 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Trochę dziwne nie powiem. A spróbuj zoobojętnić to i obserwować co się będzie działo. Na dłuższą metę może być problem bo kwas będzie przyczyną korozji. Ale póki co telefon w rękę i dzwoń do producenta akumulatora bo może coś jest walniętego, albo pozamieniane są naklejki i dostałeś coś innego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Kwas z akumulatora w bagazniku jak się go pozbyć
PostNapisane: 26 sierpnia 2014, 21:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 12
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: E61/2004
Kod silnika: M57
Garaż: 4vhcvpc
Zobojętniać próbowałem wodą i mydłem dziś zamówiłem w aso ten zakichany styropian całość składająca się z dwóch sztuk 216zł jak dla mnie dość drogo jak za kawałek styropianu,ale brak mi pomysłów.
I nudzi mnie codzienne zaglądanie do bagażnika i wycieranie tego kwasu czy czegoś o kwaśnym posmaku.
Jeśli chodzi o akumulator obecny to czarny oryginalny AGM z BMW takie w aso kosztują około klocka ,jako że nie przelewa mi się z sianem .
Załatwiłem od znajomego co jeździ do Niemiec taki ponad rok użytkowany dałem 450zł i to jest oryginał 90ah prad 900A .
Zadzwonię jutro do warty i zbesztam ich ile wlezie cała sytuacja mnie już dobija :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Kwas z akumulatora w bagazniku jak się go pozbyć
PostNapisane: 23 października 2014, 15:28 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 12
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: E61/2004
Kod silnika: M57
Garaż: 4vhcvpc
Sprawa dawno załatwiona okazało się że aku był nieszczelny ,i musiałem kwas zobojętniać.Także nikomu nie polecam warty silwer Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL