BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 16:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Konserwacja podwozia
PostNapisane: 1 listopada 2007, 14:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Mam do was pytanie. Jakim środkiem najlepiej zabezpieczyć podwozie? Mam takie 2 małe odpryski lakier a poza tym przydałoby się zadbać o resztę podwozia...

Z góry dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: kąserwacja
PostNapisane: 1 listopada 2007, 15:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 246
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e39 528ia
witaj :P hehe posłuchaj lakiernika:P ja kupiłem baranek w koloze czarnym:P i ogien :P
pózniej jak otwozysz tylnie dzwi przy progu a takim zagienciu wiercisz otworek wielkosci małego ppalca poniewaz jest wetylacja :P dobra jak zrobbisz tom dzióre to to progów wpuszczas np srodek kąserwujący w płnie albo bardzo stary spósób :P wpószczasz przepracowny olej :P jak masz jakąs popmpke to ładujesz tyle az zacie ciec od dołu :P :) i do dzwi tez kupiłem srodek koąserwójący bezbarwny :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2007, 17:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Dzisiaj jeszcze raz spojrzałem na te 2 miejsca i wydaje mi się że powoli zaczyna robić sie nalot rdzy. Jak mam to oczyścic? Jakąś pastą antykoryzyjną np. coś takiego http://moto.allegro.pl/item263488059_od ... foto_.html

Czy polecacie coś innego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2007, 20:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 246
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e39 528ia
hmmm kup odrdzewiacz albo cocaole:P i zapackaj to jakims podkładem :P wiesz niewiem czy chcesz to zrobic tak aby przejachc tom zime i to zrobic czy zrobic to tak aby było?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2007, 20:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Nie to autko musi mi jeszcze trochę posłużyć. Musze tak zrobić żeby później nie bawic się w jakieś większe roboty. :D Jednym słowem ma być galanta

A o jakim podkładzie mówisz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2007, 22:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 246
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e39 528ia
cięzko mi jest powiedziec bo niewiem jak to wygląda ta korozja:P zasadnicze pytanie ma byc ładnie i dobze zrobione estetycznie czy dobze zrobione i nie estetycznie :P bo to perwsze to lakiernik sie kłania :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2007, 22:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
W domowych warunkach na 100% dałoby zrobić z gorszymi już u lakiernika byłem...
To jaki ten podkład?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2007, 22:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 246
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e39 528ia
kup biały podkład w spreju :) drogie to niejest :) szybko i po kzyku:)

[ Dodano: 1 Listopad 2007, 23:07 ]
chyba ze masz kompresor pistolet to co inego ;P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2007, 22:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Kompresor mam z pistletem ale nie wydaje mi się zeby te ubytki wymagały natrysniecia. Poprostu oczyszcze to tak jak mówiłes odrdzewniaczem, a pozniej naloze baranka i chyba bedzię ok. :D Jak mi nie bardzo wyjdzie to dalej bede sie martwił...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2007, 22:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 246
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e39 528ia
heh no baradek jest do podwozia i takie tam :P kup ten podkłąd w spreju :)mózniej to zmatujesz i prysniesz jakis lakierem jakim uwazasz;P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 listopada 2007, 18:41 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 20
Lokalizacja: .: Jaworzno City :.
Moje BMW: E32
Kod silnika: M60B30
musisz oczyscic rdze z luzno odstajacych elementow jesli sa , potem odrdzewic chocby polskim Cortanin F - z Organiki (lub np preparat firmy Brunox w sprayu)- tworzy sie reakcja chemiczna w wyniku ktorej z tlenkow zelaza - rdzy - powstaje powloka jak zywica. to dopiero mozna pomalowac podkladem i nastepnie lakierem.

niestety temat powroci za jakis czas. zeby wyeliminowac rdze trzeba wyszlifowac miejsce do golej i zdrowej blachy - czasem sa ogniska rdzy pod lakierem. trzeba sie zastanowic czemu w danym miejscu rdzewieje, moze woda za bardzo cisnie, moze bloto zalega itd. jesli nie usuniesz przyczyny skutek powroci szybciej niz ci sie wydaje.
jesli ci zalezy na aucie kupic kilku Fluidol`ow - np BOLL`a - spray z rurka i psikac co roku we wszystkie mozliwe dziurki. 1 spray kosztuje ok 15zl

jesli jest juz rdza to wszystkie techniki poza chemicznym lub mechanicznym usunieciu jej nie zadzialaja. zamaskuja problem na jakis czas. zamalujesz barankiem to pod nim korozja przebiegac bedzie nadal az odpadnie ci wielki plat samego baranka bo blachy juz nie bedzie.
chcesz skutecznie wyeliminowac rdze idz do nauczyciela chemi niech ci wyjasni jak to dziala i dlaczego stal rdzewieje.dopiero jak poznasz problem bedziesz umial z nim walczyc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2007, 10:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 246
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e39 528ia
hehe no ten cortanin dobry jest :P albo metalkondencioner drogi jest ale naprawde dobry :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2007, 20:46 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 906
Lokalizacja: Podkarpacie
mam gdzieniegdzie miejsca w których zbuliło lakier zrobił się taki baranek... jest on niewielki nooo ale co z nim zrobić??? zeskrobać i pomalować czym czy jak??? chciałbym tak zrobić żebym miał spokuj na pare lat.....

_________________
Zobacz nowy nabytek e39 '99 :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124248

Była e36 '92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=50317&start=20

E30 qp m20b20 '83 :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=59193&start=20&hilit=m20b20


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 listopada 2007, 08:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
flash napisał(a):
Cortanin F - z Organiki (lub np preparat firmy Brunox w sprayu)


Słyszałem że po nich wychodzi wszystko.... Polecam Wurth - podkład reaktywny na rdzę. - niestety drogi bo 1kg puszka. :/

lukas88 napisał(a):
mam gdzieniegdzie miejsca w których zbuliło lakier zrobił się taki baranek... jest on niewielki nooo ale co z nim zrobić??? zeskrobać i pomalować czym czy jak??? chciałbym tak zrobić żebym miał spokuj na pare lat.....


Jak chcesz ideał to lakiernik...

u Szklarza_G były purchelki na racie (opony tarły o rant błotnika) to zakleiłem to czego mam nie ruszyć... wziąłem wiertarkę ze szczotką drucianą .... i JAZDA!!!!!. Do żywego. :] Potem odłtuszczenie, podłkad, w tym miejscu wypadałoby jakąś szpachlę, bo po rdzy jest nierówny lakier, przeszlifować ją i lakierujemy spraywem. Część sprayów wymaga potem bezbarwnego.

Podpowiedź:
Jak przyklejasz taśmę maskującą to kup szeroką i ją odklej z długości po przyklejeniu, (zamiast 5cm szer masz np. 4cm przyklejony a 1 cm wywiniety).

Po dwóch dniach przepolerwoać :)

Gotowe :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2007, 15:54 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 615
Lokalizacja: ....
KotSylwester ma racje dosyć dobrym środkiem jest Wurth efekty są bardzo zadawalające!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL