BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Zabezpieczanie podwozia .
PostNapisane: 24 lipca 2015, 20:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52TUB20
Witam, chciałbym wiedzieć jakich środków używacie do zabezpieczania podwozia (podłogi, progów, wnęk na koła, profili zamkniętych). Czytałem różnych opinii który środek lepszy (bitex, bitgum, baranek) , ale każda opinia jest inna . I nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi . Dlatego chciałbym się dowiedzieć jakich środków używacie/używaliście , i który środek sprawdził się u was najlepiej lub sprawuje się dobrze . Na podwoziu w moim E39 pokazały się lekko rdzawe "plamki" a przy progu od spodu odpadło fabryczne zabezpieczenie.

Miałem pomysł aby zedrzeć miejsca gdzie pokazuje sie rdza i dać podkład typu brunox. Następnie na to i na fabryczne zabezpieczenie (całego nie zdzieram) nałożę baranka boll-a . Naturalnie przedtem miejsca aplikowania środka oczyścić z brudu i odtłuścić. Tylko zastanawiam się czy ten baranek nie będzie wsiąkał wody i pod nim nie zrobi się rdza. Blacharz mówił że baranek pije wodę i trzeba go potraktowac lakierem bezbarwnym . Jak ktoś się orientuje w temacie to chętnie poczytam opinii na ten temat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zabezpieczanie podwozia .
PostNapisane: 1 sierpnia 2015, 09:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Kolego najlepszy przepis na powstrzymanie rudej to :

- myjemy podwozie detergentem
- suszymy i to dokładnie
- szlifierka z tarczą listkową i jedziemy do gołej blachy (czasami trzeba założyć tarcze do szlifowania lub cięcia aby mocniej coś liznąć i tylko punktowo)
- zmywacz do tłuszczy i sylikonów (musi być )
- kilka solidnych warstw podkładu epoksydowego 2K (na pistolet dwu składnikowy - można go kłaść z pędzla ale dłuuuuugo schnie )
- zmatowić włóknina o gradacji 600 - 800
- zmywacz do tłuszczy i sylikonów
- na to masa uszczelniając bolla z pędzla jako odtworzenie oryginalnej masy ( ja tak robię ).
Zamiast masy uszczelniającej możesz dać baranek ale kładzony z pistoletu pozostawia pęcherzyki które pięknie nasiąkają wodą

Na wierzch tego wszystkiego możesz od teraz dać nawet lakier tylko trzeba lakierować puki masa nie wyschnie (mokro na mokro) bo inaczej się odparzy i lakier odpadania.

Ps. olej ciepłym moczem biteksy i inne pomady


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL