BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 17:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Popękane drewniane rączki
PostNapisane: 28 lipca 2015, 20:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Kod silnika: m52b28tu
Witam, mam problem z drewienkami głownie na rączkach kierowcy i pasażera oraz osłony wajchy zmiany biegów. Z tego co wyczytałem, ludzi pisali pare metod naprawy ale jakoś nikt nie stwierdził tej najlepszej i która w ogóle pomoże.

Wykończenie drewnianie składa się z: metalu, na tym drewno( nie wiem czy jest czymś jeszcze malowane) i na to lakier. Metody jakie słyszałem to zeszlifowanie, polakierowanie i polerka. niby najprostsze ale wydaje mi sie, ze moze byc nadal widac rysy. kolejna to przeciagniecie jakas chemia, ktora usunie lakier i polakierowanie na nowo i polerka. tez nie brzmi trudno ale nie wiem czy jak nie potraktuje chemia tego drewna to nie zejdzie farba lub bejca, ktora nie wiem czy jest. nie mniej jednak ta metoda wydaje mi sie najrozsadniejsza ale nie wiem czy jak potrakuje chemia to nie bede musial bejcowac drewna, a tego wolalbym uniknac bo ciezko dobrac kolor itp.

podsumowując czy ktoś już coś działał w tym temacie i udało się osiągnąć jakieś dobre wyniki? ogólnie sprawa nie wygląda tak prosto ale chciałbym to zrobić sam wiec jakies wskazowki beda mile widziane:) już jak nawet to nie będzie wyglądać idealnie to chociaż niech wygląda troche lepiej. jedyny plus to taki, ze mam pare tych raczek wiec jak cos sie nie uda za pierwszym razem to nie bedzie tragedi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Popękane drewniane rączki
PostNapisane: 29 lipca 2015, 02:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 92
Moje BMW: e36
Chemia nie rozpusci calkowicie bejcy bo bejca wsiąka w drewno ale może zostawić odbarwienia, osobiście wybrał bym opcje mechanicznego usunięcia lakieru do samego drewna bo nawet jak papierem przeciągniesz trochę po drewnie to po lakierowaniu nie bedzie tego widać. Grubym papierem zedrzyj lakier z grubsza a później drobnym powykańczaj.
P.S tak mi sie wydaje będzie najlepiej, nigdy tego nie robiłem, ale ojciec jest stolarzem :P więc coś tam kojarzę trochę a z reguły drewno pod lakierem jest naturalnego koloru nie bejcowane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Popękane drewniane rączki
PostNapisane: 29 lipca 2015, 16:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Kod silnika: m52b28tu
dzięki za odpowiedź tak pewnie spróbuję zrobić, tylko samo drewno jak będę szlifował mechanicznie to pewnie trochę się też porysuję chociaż jak będzie mało lakieru to pewnie zejdę z gradacją papieru. jednak i tak może być lekko porysowane więc jakoś je jeszcze polerować? oraz może jakieś porady odnośnie jaki lakier potem kłaść były by mile widziane:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Popękane drewniane rączki
PostNapisane: 29 lipca 2015, 16:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 92
Moje BMW: e36
Nawet jak lekko porysujesz drewno to pod grubsza warstwa lakieru nie powinno być to widoczne a co do lakieru to chyba zwykły lakier do drewna nie wiem czy w samochodach jest używany jakiś specjalny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Popękane drewniane rączki
PostNapisane: 29 września 2015, 13:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: 320d E46
Kod silnika: M47 D20
Kolego lepiej oddać to do naprawdę dobrego fachowcy. Oglądałem odcinek na TVN TURBO Samochód marzeń kup i zrób, Kobieta prowadziła taki warsztat do mebli, ale z tymi listewkami zrobiła naprawde kawał dobrej roboty . Masz tutaj link i sobie obczaj.

Link:
http://player.pl/programy-online/samoch ... ?atpl#play


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL