BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 04:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Problem z wozkiem tylnim po sprzedazy auta
PostNapisane: 17 sierpnia 2015, 11:53 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 33
Posty: 2
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E90
Kod silnika: M57D30
Witam,
Mam nadzieję że w piszę w dobrym dziale i z góry przepraszam za interpunkcje bo piszę z telefonu.
Mój problem wygląda następująco sprzedałem e46 facet normalnie oglądał ale nie wiedzieć czemu nie pojechał zawieszenia sprawdzic jakos tak to powiedzial ze nie widzi potrzeby po przejażdżce zdecydował ze bierze i przyjedzie na drugi dzień zaliczkując auto. Na drugi dzień je wziął a ja w miedzy czasie wziąłem swoje rzeczy i wrzuciłem mu chromline lusterka shadow oryginalny wydech i co tam jeszcze. Na drugi dzień dzwoni i mówi ze wózek urwany i chce zwrócić auto bo to 1000zl i dla niego za drogo auto to 330i plus lpg. Co mam zrobic w takiej sytuacji mówi ze będzie wzywał rzeczoznawcę i radcę prawnego. Ja na temat usterki nic nie wiedziałem sprawdzając przy zakupie byli ok i nie wiem jak mam się do tego odnieść gdybym o tym wiedział ze bylo to uszkodzone to bym naprawił a nie wiem czy jemu sie to nie stało oraz czy czegos nie podmienił lub zabrał / zaszkodził autu. O tym ze ogłoszenie wycofałem i odmówiłem innych zainteresowanych nawet nie wspominam. Na umowie bylo napisane ze zapoznał sie ze stanem technicznym samochodu aczkolwiek on twierdzi ze to wada ukryta ale jak może być ukryta skoro wystarczyło podjechac na podnośnik naprawde sprawa podniosła mi ciśnienie bo właśnie dzis mialem odbierać wymarzone e34. Z góry dziękuję za wszystkie cenne informacje na ten temat czy jako osoba prywatna musze dawać jakas rękojmię i co jesli on to zrobił lub jeśli juz bym się zgodził na oddanie gotówki której w sumie juz nie mam to mogę jakos sprawdzic auto czy czegos innego nie nabroił lub dajmy na to dać mu na naprawę lub samemu to naprawić bardzo proszę o jakąś poradę

_________________
Było Megane 1.4 1998 (gift) --> Stilo 1.9JTD 2006 --> Superb 1.8T 2002 --> Clio Sport ph2 2.0 2002 --> BMW E46 330i 2000 --> BMW E34 535i 1991 + Seat Ibiza 1.9TDI --> HONDA CRX 1.6 + BMW E90 335D 2007 z małym wirusem + okazyjnie wypożyczony od ojca przerobiony Patrol Y61 2.8 1998 do zabaw w błocie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z wozkiem tylnim po sprzedazy auta
PostNapisane: 17 sierpnia 2015, 15:54 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Jak na umowie istniej zapis że zapoznał się z stanem technicznym i że go akceptuje to on ma problem.

Pojechał baran po upalać laczki i wyrwał coś i tyle

Nie rozmawiaj z nim przez telefon , tylko pisemnie przez email lub pisma.

Chce z ciebie zrobić barana i tyle, niech zamawia rzeczoznawce i adwokatów bo nic mu to nie da.

Może próbować jedynie przez wadę ukrytą do 2 lat cie ścigać a wada ukryta to np trociny w skrzyni spawany z dwóch ale nie uszkodzone zawieszenie przez upalanie opon.

Nie daj się , idź przez sąd


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z wozkiem tylnim po sprzedazy auta
PostNapisane: 17 sierpnia 2015, 17:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Przy tak skonstruowanej umowie możesz spać spokojni :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z wozkiem tylnim po sprzedazy auta
PostNapisane: 17 sierpnia 2015, 18:01 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
nie zgadzaj się na zwrot auta, bo jak sobie poupalał i mu przestało odpowiadać to możesz mieć większe zmartwienia niż wózek. Poza tym masz zapis, że zapoznał się ze stanem technicznym, więc sprawa prosta. A straszy Cię radcą prawnym, bo wie, że jest na przegranej pozycji

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z wozkiem tylnim po sprzedazy auta
PostNapisane: 17 sierpnia 2015, 18:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 566
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 xDA
Kod silnika: M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=150371
Jak koledzy wyzej napisali,nic dodac nic ujać, przerabialem podobna sytuacje i do widzenia. Jezeli kupilby przez komis to wtedy może próbować, od osoby prywatnej bye bye.

_________________
Obrazek

viewtopic.php?f=6&t=150371


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z wozkiem tylnim po sprzedazy auta
PostNapisane: 17 sierpnia 2015, 18:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 209
Lokalizacja: Lokalizacja
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52
Ja jak oglądałem e46 to gościu też był nieświadomy, że ma mocowanie wózka zerwane, w sumie autem jeździło się normalnie coś czasem lekko pukło i tylko na łukach i koleinach myślałem, że zaraz wylecę z drogi, dupa jakoś dziwnie się zachowywała - dopiero wizyta na kanale pozwoliła wyjaśnić co tam się dzieje. Chłopaki tak szczerze zastanówcie się co trzeba robić, żeby wyrwać mocowanie w ciągu jednego dnia tam musiało być już albo korozja, albo naruszone coś....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z wozkiem tylnim po sprzedazy auta
PostNapisane: 17 sierpnia 2015, 19:27 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
Asumpt napisał(a):
w sumie autem jeździło się normalnie coś czasem lekko pukło i tylko na łukach i koleinach myślałem, że zaraz wylecę z drogi, dupa jakoś dziwnie się zachowywała
no dobra, ale skoro gość kupił od kolegi bmw tzn, że jeździło się dobrze, bo gdyby zachowywało się dziwnie to podjechałby na stację diagnostyczną przed zakupem. A że nie podjechał i nie sprawdził to pretensje do siebie :) podwójne za to, że podpisał, że zapoznał się ze stanem auta de facto nie sprawdzając go ;)

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z wozkiem tylnim po sprzedazy auta
PostNapisane: 18 sierpnia 2015, 06:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Asumpt e46 niestety takową wadę miało szczególnie przedlifty i to dość często spotykaną Sam przerabiałem to u Siebie i nie uwierzę że sprzedający by o tym nie wiedział bo dość znaczenie to słychać tak było przynajmniej w mojej copue :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z wozkiem tylnim po sprzedazy auta
PostNapisane: 19 sierpnia 2015, 10:29 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3254
Lokalizacja: ZIELONKA
Moje BMW: E92 M3
Kod silnika: S65
Garaż: e92 M3 DKG Schwarz 2 | BMW e36 318IS Alpinweiss | Porsche Macan S | Mini Countryman | Mazda MX-5 NB | Opel vivaro XD | Ford Connect XD
Swoją drogą, jaka to polska typowa cebula, kupił e46 z największym seryjnym motorem (prócz M) i mu żal 1000zł wydać na wyspawanie tylnego wózka, co za DZIADOSTWO. Pewnie olej to też zaleje (albo i nie) za 8zł/litr bo GO NIE STAĆ. TO pytanie na kiego wuja kupował BMW, mógł cebularz jeden zostać przy Matizie i tam nie ma problemów z tylnym wózkiem i dyfrem, bo go zwyczajnie nie ma, a i na LPG za 20zł można latać :wstyd: :wstyd:

_________________

E46 M3 Alpinweiss III viewtopic.php?f=89&t=171180
BYŁO:
E92 335i Schwarz 2 IC turboworks + Charge Pipe Turboworks
367KM/541NM http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167595

e39 540iA SEDAN CANYONROT ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147863

e36 318is Coupe HELLROT MOTORSPORT INTERNATIONAL LIMITED EDITION ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145412

e36 328i Coupe ALPINWEISS III
->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141651[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z wozkiem tylnim po sprzedazy auta
PostNapisane: 19 sierpnia 2015, 11:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
grabolek363 żeby było weselej kompletne usunięcie tej usterki wraz ze wzmocnieniem to połowa kwoty jaką podałeś ponieważ w Moim przypadku kosztowało to 500zł :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z wozkiem tylnim po sprzedazy auta
PostNapisane: 22 września 2015, 10:47 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Kupując auto używane trzeba być przygotowanym na ewentualne poprawki stanu technicznego..
Też miałem sytuację, że gość kupił ode mnie E36 320i i chciał oddawać, straszył sądem itd.
Ostatecznie dał sobie spokój.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z wozkiem tylnim po sprzedazy auta
PostNapisane: 23 września 2015, 11:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E91
Jest to stary numer oszustów. Tak samo spotkałem się z tym, że dzień po kupnie auta nowy właściciel chce auto zwrócić bo jest niby jakaś wada. Dochodzi do spotkania i okazuje się, że zostały zmienione tarcze hamulcowe na jakieś stare dziadostwo i jeszcze kilka innych podmian. Kolega od razu policję wezwał, bo co się z oszustami będzie bujał. Okazało się, że to ich nie pierwszy taki wyczyn. W tym wypadku jednak stawiałbym na szaleństwo po zakupie i dojechanie auta i tyle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL