BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 16:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] demontaż tylnego zderzaka m pakietowego
PostNapisane: 14 lutego 2016, 13:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 109
Lokalizacja: Lubelskie, BP
Witam,

Musze zdjąc zderzak i zrobić porządek z rdzą na rantach tylnego błotnika (zanim wyjdzie na zewnątrz). Auto to poliftowy sedan 2004r w pelnym m pakiecie
Do porządnie wykonanej roboty musze zdjąc zderzak, nigdy w zyciu nie sciagalem zderzaka i opieram sie na tym co ustaliłem w poszukiwaniach na forach oraz youtube więc tak:

1. odkręcam od dołu zderzaka (przez otwory w dokładce m pakietowej dwie długie sruby które łączą zderzak z absorberem energii), ponoc długa sruba typu torx
2. odkręcam + wypinam spinki na łączeniu zderzaka z nadkolem tylnym (lepszy dostęp po zdjęciu koła) lewa i prawa strona, plastik nadkola wyciagam (wywijam) spod rantu zderzaka aby nie blokował go podczas zsuwania
3. kwestia tych spinek haczyków na których wisi zderzak przy błotniku, tutaj nie wiem czy z tego ma sie zsuwać zderzak czy nalezy to palcami wyciągnąć ?
odkrecenie całej spinki nie jest mozliwe bo wszystko jest tak pordzewiałe od spodu ze odkrecenie haczyka spowoduje jego trwałe urwanie
4. czy coś jeszcze o czym nie wiem? czy po wykonaniu punktow 1-3 nalezy zderzak ciągnąć do tyłu i powinien zejsc ? Wiadomo ze na koncu odpinam czujniki parkowania.

Proszę o pomoc, oraz wytłumaczenie punktu 3, jak sie prawidłowo zabrać za to mocowanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] demontaż tylnego zderzaka m pakietowego
PostNapisane: 16 lutego 2016, 11:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 191
Lokalizacja: małopolska
Moje BMW: było
Kod silnika: M54
Haczyki metalowe przy błotniku odpinasz najpierw od zderzaka, a potem je odkręcasz od karoserii. Ważna informacja, po czyszczeniu miejsc na błotniku od wewnątrz na rancie oprócz lakieru trzeba odtworzyć mastykę ( "gumowe" wykończenie ), bez tego haczyk oparty na rancie od drgań przetrze lakier i korozji cdn.

_________________
Obrazek

Czarna babcia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL