BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 21:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Usuwanie rdzy z profili, rdzy - polecane środki, metody
PostNapisane: 30 czerwca 2016, 08:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1196
W moich e28 po wstępnej inspekcji odnotowałem kolejne pogorszenie się stanu drzwi, o których wiedziałem od jakichś 2 lat, że są w gorszym stanie.

1) Zostały kiedyś reanimowane i zabezpieczone, ale,
2) wokół otworów technicznych do wydostawania się wody w drzwiach przednich pasażera zauważyłem ognisko korozji, poza tym trochę wychodzi ze zgrzewu na dole w innych drzwiach - ogólnie standard.

I teraz jak wygląda sytuacja:
1) na razie nie mogę się tym kompleksowo zająć, mam taki plan na przyszłą wiosnę, ale z planami różnie bywa,
2) w jaki sposób zabezpieczyć nieinwazyjnie i samodzielnie te drzwi - wg mojej wiedzy należałoby wpuścić przez otwory techniczne (jakieś 0,5 cm) środek wiążący rdzę (np. fertan) a później coś co zakonserwuje wszystko.

Zdaje sobie sprawę, że to prowizorka i to mocna, wszystko sprowadzi się i tak do kompleksowej roboty blacharza. Jednak dopóki to początki problemu, chciałbym zabezpieczyć to co jest, żeby zminimalizować postępy korozji.

Auto stoi w suchym garażu, nie jeździ w deszcz itd, więc ma warunki żeby nie zrobiła się z tego tragedia.

Pytanie - jakie środki zastosować. Dużo dobrego słyszałem o fertanie, pewnie usłyszę też dużo złego.
tutaj taki ..sprytny zestaw.
http://anglocars.pl/sklep/fertan/konwer ... tan-250ml/

Zależy mi na tym żeby zająć się tym samodzielnie - nie mam kompresora, pistoletu itd, w grę wchodzą czyli chyba tylko środki w sprayu, aerozolu.

Prośba o porady kogoś kto miał/ma z do czynienia z taką robotą.
Zaznaczam po raz kolejny, że zdaję sobie sprawę że w taki sposób nie zrobię tego profesjonalnie, ale żeby zrobić kompleksowo to co chcę z lakieru, muszę jeszcze poczekać i skompletować elementy do wymiany :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Usuwanie rdzy z profili, rdzy - polecane środki, metody
PostNapisane: 30 czerwca 2016, 18:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Jawiszowice
Moje BMW: e90 '11 320xd
Ostatnio przerabiałem temat ale nie podpowiem czy środki które użyłem są OK. Faktem jest, że myślałem o Fortanie ale w końcu kupiłem wszystko Noxudola.
W kilku autach do profili wprowadzam z powodzeniem Noxudol 700 i daje radę (w DE w testach był b. dobry o ile nie najlepszy)
Gorzej z preparatami wiążącymi rdze, bo wg wszystkich źródeł, które znalazłem wychodziło, że to co w spray'u to najgorsze, no ale też nie mam kompresora itp. i wiadomo - kupiłem środki w spray'u.
Podobno Brunox w spraju jest bardzo słaby. Dużo lepszy jest R-Stop z APP (nie spray - pędzel) ale ostatnio coś go nie było (z tego powodu kupiłem środek Noxudol'a - nie spray - pędzel)

Np. czarny Noxudol 900, położony na krawędź błotnika, bez chlapacza, na blachę lekko pordzewiałą i oczyszczoną papierem ściernym, czyli źle, spokojnie wytrzymuje zimę i lato i nic pod nim nie ma a jest piaskowany napędem przednim.

Dodam, że po raz pierwszy blachę czyściłem 'włosami murzyna???' - to taka tarcza z taką masą plastikową. Dokręcasz do szlifierki kątowej. Nie przegrzewa blachy i na blachach nie zostają żadne osady (np. piasek) (nie wiem jak się to nazywa, swoją tarczę dostałem od znajomego)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Usuwanie rdzy z profili, rdzy - polecane środki, metody
PostNapisane: 1 lipca 2016, 21:20 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Kolego uwierz mi że przez rok rdza tam się niewiele posunie ale jak chcesz to zachlap to olejem albo smarem miedzianym lub jakimś innym smarem sylikonowym (nie wypłukuje się tak szybko)

Przerabiałem takie coś i uwierz mi że to najlepsze rozwiązanie i kasiorki ci zostanie na porządny remont.

Wiesz że byle jaki blacharz ci nie zrobi tego ładnie i na długo ?

Zobacz tego gościa


Ostatnio edytowano 1 lipca 2016, 21:27 przez dziabi3, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Usuwanie rdzy z profili, rdzy - polecane środki, metody
PostNapisane: 1 lipca 2016, 21:25 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
ap2 napisał(a):
Ostatnio przerabiałem temat ale nie podpowiem czy środki które użyłem są OK. Faktem jest, że myślałem o Fortanie ale w końcu kupiłem wszystko Noxudola.
W kilku autach do profili wprowadzam z powodzeniem Noxudol 700 i daje radę (w DE w testach był b. dobry o ile nie najlepszy)
Gorzej z preparatami wiążącymi rdze, bo wg wszystkich źródeł, które znalazłem wychodziło, że to co w spray'u to najgorsze, no ale też nie mam kompresora itp. i wiadomo - kupiłem środki w spray'u.
Podobno Brunox w spraju jest bardzo słaby. Dużo lepszy jest R-Stop z APP (nie spray - pędzel) ale ostatnio coś go nie było (z tego powodu kupiłem środek Noxudol'a - nie spray - pędzel)

Np. czarny Noxudol 900, położony na krawędź błotnika, bez chlapacza, na blachę lekko pordzewiałą i oczyszczoną papierem ściernym, czyli źle, spokojnie wytrzymuje zimę i lato i nic pod nim nie ma a jest piaskowany napędem przednim.

Dodam, że po raz pierwszy blachę czyściłem 'włosami murzyna???' - to taka tarcza z taką masą plastikową. Dokręcasz do szlifierki kątowej. Nie przegrzewa blachy i na blachach nie zostają żadne osady (np. piasek) (nie wiem jak się to nazywa, swoją tarczę dostałem od znajomego)



Kolego te wszystkie preparaty wiążące rdze to o kant tyłka, taki sam efekt daje podkład epoksydowy.

Brunox to najgorsze dziadostwo na ziemi , najlepszy jest R-Stop APP ale powtażam taki sam efekt daje podkłąd epoksydowy bo odcina od rdzy wodę i jest ona uśpiona.
Przerabiałem to i bzdurą jest to że rdza musi być wyryta do zera. Rdzę usuwa sie tyle ile się da , osusza pozostałość rdzy opalarką , odtłuszcza i podkład epoksydowy (nie z spraju)

Tu masz dowód


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Usuwanie rdzy z profili, rdzy - polecane środki, metody
PostNapisane: 2 lipca 2016, 09:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 191
Lokalizacja: małopolska
Moje BMW: było
Kod silnika: M54
Polecam RC 900 Dinitrola. W każdym przypadku należy wydrzeć rdzę do gołej blachy! Nawet jak wzrokowo wydaje się czyste i lśniące, to po nałożeniu preparatu w miejscu rdzy zaczernia się. Na to można położyć mastykę (temat podwozia lub łączenie blach) potem podkład dwuskładnikowy lub podkład epoksydowy i nic nie wyjdzie. Przerabiałem to w poprzednich samochodach i naprawdę działa, ale trzeba zrobić to dokładnie.

_________________
Obrazek

Czarna babcia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Usuwanie rdzy z profili, rdzy - polecane środki, metody
PostNapisane: 2 lipca 2016, 12:47 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 841
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Problemem rdzy na rantach drzwi, wychodzącej spod mastyki jest to, że ona siedzi między blachami. Dlatego trzeba najlepiej zedrzeć mastykę, oczyścić co się da włosami murzyna i zapodać jakiś środek penetrujący/pełzający. Dopiero potem epoxyd + mastyka w kartuszu (jakaś dobra, 3M albo Sikagard) i będzie git. Minus jest taki, że nie masz szans położyć samemu mastyki tak, żeby wyglądało jak fabryka no i dochodzą koszta podkładu i dobranego lakieru w sprayu. U mnie wyszło tak:
Obrazek

Od siebie polecam Fluid Film, bardzo dobra i penetrująca chemia. Noxudol testowaliśmy z kolegą na jego Focusie i też daje radę doskonale tak jak pisał ap2. O Dinitrolu RC900 też czytałem same dobre rzeczy i świetnie wypadł w teście jakiejś niemieckiej gazety o klasykach, nie pomnę nazwy. Fertan wypadł w tym teście bardzo słabo i mogę to potwierdzić, bo też stosowałem i jest cienki w porównaniu do wyżej wymienionych. Głownie marketing tak jak Brunox i tego typu wynalazki.

Tam, gdzie pod mastyką jest rdza to schodzi ona dość łatwo nawet śrubokrętem. Można spróbować zapodać środek penetrujący bez ździerania czegokolwiek ale efekt będzie raczej słabszy, choć jeśli ma to być tymczasowe rozwiązanie to czemu nie. Ja oderwałem odpadającą mastykę i zwyczajnie opryskałem Fluid Filmem już rdzewiejące drzwi w Toyocie Carinie i przez zimę praktycznie nic się nie pogorszyło.
Fluid Film jest oleisty, nie wysycha i będzie się lepił syf do niego. Dlatego może lepiej spróbować Dinitrola w takim wypadku.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Usuwanie rdzy z profili, rdzy - polecane środki, metody
PostNapisane: 2 lipca 2016, 13:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 191
Lokalizacja: małopolska
Moje BMW: było
Kod silnika: M54
Rzeczywiście trudno odtworzyć mastykę bez posiadania hydraulicznego pistoletu, ale większość warsztatów również go nie posiada :zdziwko: Najważniejsze że zatrzymałeś rdzę. U mnie już 7 lat od operacji nic nie wylazło.

_________________
Obrazek

Czarna babcia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Usuwanie rdzy z profili, rdzy - polecane środki, metody
PostNapisane: 3 lipca 2016, 01:11 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
_KL_ napisał(a):
Tam, gdzie pod mastyką jest rdza to schodzi ona dość łatwo nawet śrubokrętem. Można spróbować zapodać środek penetrujący bez ździerania czegokolwiek ale efekt będzie raczej słabszy, choć jeśli ma to być tymczasowe rozwiązanie to czemu nie. Ja oderwałem odpadającą mastykę i zwyczajnie opryskałem Fluid Filmem już rdzewiejące drzwi w Toyocie Carinie i przez zimę praktycznie nic się nie pogorszyło.
Fluid Film jest oleisty, nie wysycha i będzie się lepił syf do niego. Dlatego może lepiej spróbować Dinitrola w takim wypadku.


taki sam efekt da wd40 albo zwykły olej.

Mastykę da się ładnie połozy tylko trzeba ładnie okleić i użyć pędzelka aby zrobić ślady na mastyce jak fabryka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Usuwanie rdzy z profili, rdzy - polecane środki, metody
PostNapisane: 4 lipca 2016, 07:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Jawiszowice
Moje BMW: e90 '11 320xd
dziabi3 napisał(a):
(...)
Kolego te wszystkie preparaty wiążące rdze to o kant tyłka, taki sam efekt daje podkład epoksydowy.

Brunox to najgorsze dziadostwo na ziemi , najlepszy jest R-Stop APP ale powtażam taki sam efekt daje podkłąd epoksydowy bo odcina od rdzy wodę i jest ona uśpiona.
Przerabiałem to i bzdurą jest to że rdza musi być wyryta do zera. Rdzę usuwa sie tyle ile się da , osusza pozostałość rdzy opalarką , odtłuszcza i podkład epoksydowy (nie z spraju)



Ja tam nie wiem i nie napisałem co jest najlepsze a co najgorsze.
Kolega ma taki sam problem jak ja - rozsądna cena, dobra jakość i środki w spray'u.
Napisałem też, że nie wiem jaki do końca będzie efekt bo robiłem to miesiąc temu ale już wcześniej używałem Noxudol'a i byłem zadowolony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Usuwanie rdzy z profili, rdzy - polecane środki, metody
PostNapisane: 4 lipca 2016, 07:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
jeśli chcesz działać tymczasowo/doraźnie to luźną rdzę/farbę oczyść i nałóż Cortanin F (koniecznie z F)
Obrazek
bardzo fajny odrdzewiacz, możesz go stosować nawet na ukł. wydechowy, jak ma być tymczasowo to nie wymaga lakierowania

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL