BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 28 stycznia 2013, 10:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Na forum jest kilka tematów z instrukcją jak odpiąć podsufitkę od blaszanej pokrywy szyberdachu, jak wykonamy tą czynność wtedy otwieramy szyber na maxa, a podsufitkę zamykamy i ukażą się nam śruby na torxa.
Przy "wypinaniu" trzeba uważać i robić to z wyczuciem, żeby nie ułamać ząbka w który jest wpięty mechanizm podsufitki, ja u siebie ułamałem i miałem spore problemy żeby wogóle dostać ową część, a później wymienić, trzeba cały mechanizm rozebrać w drobny mak :padam:

Oooo mam jeden temat
viewtopic.php?f=1&t=71350

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 30 stycznia 2013, 00:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1824
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: 330iT
Kod silnika: M52tub30
Garaż: Triumph 675,
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=122941
rafal_13 napisał(a):
1. Minimalnie odsuwasz szyber, dosłownie żeby się tylko opuścił kilka milimetrów
2. Odsuwasz podsufitkę szyberdachu to tyłu i ściągasz uszczelkę

Wspomnę tylko że nie da się odsunąć samej podsufitki bez szyberdachu, przynajmniej u mnie porusza się podsufitka szybra razem z blachą i ręcznie moge ją sobie tylko podotykać ale nie ruszę jej ani cm w żadną str. Jedynie co się odsunie sama podsufitka to jakieś 10cm jak uchylę szyber dach do góry, ale to nie ręcznie tylko elektrycznie.

Ale u mnie wyglądało to tak, że uchyliłem szyber do góry żeby podsufitka mi się kawałek odsunęła do tyłu, pojawiły mi się po jednym torxie po obu stronach, odkręciłem, szber nie wychodzi. No to odepchnąłem palcem tą złotawa blaszkę a drugą ręką podnosiłem blachę szybra do góry, i pyk, wyskoczyło do góry. Druga str to samo, przód szybra jest już w górze, teraz musimy się pogimnastykować kluczek 17 i odkręcamy 3 duże zakrętki i blacha szybra jest już nasza. I ładnie widzimy już kilka torxowych śróbek od podsufitki szybra. To wszystko

_________________
BMW to nie tylko zwykła marka, to cecha charakteru,

to klasa, to elegancja, to styl i szyk bycia mego,

droga koleżanko i kolego... :wink:


Bo Możesz Więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 30 stycznia 2013, 07:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Kusy, wyżej post podałem sposób na rozdzielenie podsufitki szybra od blachy, a Twój sposób jest spoko ale nie wiem jak ty to potem skręcisz, a co dopiero ustawić blachę względem dachu ;)

Cytuj:
Opis regulacji z której korzystałem tylko nie pamiętam gdzie znalazłem.
1. Sciągasz wewnętrzną uszczelkę (podsufitka-szyberdach).
2. Zamknij szyberdach całkowicie.
3. Teraz delikatnie otwórz (tak żeby tylko ruszył sie na dół - uwaga żeby tyko się ruszył)
4. Możesz teraz odciągnąć wewnętrzną częśc (tą w kolorze podsufitki do tyłu - z umiarem)
5. Jak odciągniesz to zamknij szyber (wewnetrzna częśc pozostanie w miejscu)
6. Żeby regulować przód w prawym i lewym rogu (przód bocznych krawędzi, umieszczone poziomo) masz dwie śróbki. Należy poluzować, następnie wypchnąć szyber ile potrzeba i dokręcić.
7. Tył regulujesz na trzech śróbach umieszczonych na tylnej belce szyberdachu i dwóch suwkjach (umieszcone pionowo, dwie z boków jedna w środku). Luzujesz środek i bok który chcesz regulować, a następnie przesóważ suwkami. Na zewnątrz podnosisz do wewnątrz auta opuszczesz (z tego co pamiętam). Potem dokręcasz śróbki.
8. Żeby wrócić wewnętrzną część szyber. Delikatnie otwórz (tak żeby trochę sie ruszył nadu). Przeciągnij wewnętrzną część ile sie da do przodu, a następnie zamknij szyber.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 30 stycznia 2013, 08:56 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
Kusy napisał(a):
rafal_13 napisał(a):
1. Minimalnie odsuwasz szyber, dosłownie żeby się tylko opuścił kilka milimetrów
2. Odsuwasz podsufitkę szyberdachu to tyłu i ściągasz uszczelkę

Wspomnę tylko że nie da się odsunąć samej podsufitki bez szyberdachu, przynajmniej u mnie porusza się podsufitka szybra razem z blachą i ręcznie moge ją sobie tylko podotykać ale nie ruszę jej ani cm w żadną str. Jedynie co się odsunie sama podsufitka to jakieś 10cm jak uchylę szyber dach do góry, ale to nie ręcznie tylko elektrycznie.

Ale u mnie wyglądało to tak, że uchyliłem szyber do góry żeby podsufitka mi się kawałek odsunęła do tyłu, pojawiły mi się po jednym torxie po obu stronach, odkręciłem, szber nie wychodzi. No to odepchnąłem palcem tą złotawa blaszkę a drugą ręką podnosiłem blachę szybra do góry, i pyk, wyskoczyło do góry. Druga str to samo, przód szybra jest już w górze, teraz musimy się pogimnastykować kluczek 17 i odkręcamy 3 duże zakrętki i blacha szybra jest już nasza. I ładnie widzimy już kilka torxowych śróbek od podsufitki szybra. To wszystko


to chyba masz jakiś dziwny szyberdach czyt nie oryginalny, bo w każdym ori szyberdachu, możemy przycisnąć dosłownie na chwilę przycisk otwierania (nie uchylania) tak żeby blacha dosłownie opadła w dół, a żeby nie zaczęła się przesuwać w poziomie, i wtedy możemy ręcznie odsunąć tą część z podsufitką, do tyłu
lupanet napisał(a):
Kusy, wyżej post podałem sposób na rozdzielenie podsufitki szybra od blachy, a Twój sposób jest spoko ale nie wiem jak ty to potem skręcisz, a co dopiero ustawić blachę względem dachu ;)


Skręcić się da, ale z ustawieniem będzie problem, chyba że mu się uda

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 31 stycznia 2013, 02:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1824
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: 330iT
Kod silnika: M52tub30
Garaż: Triumph 675,
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=122941
rafal_13 napisał(a):
to chyba masz jakiś dziwny szyberdach czyt nie oryginalny, bo w każdym ori szyberdachu, możemy przycisnąć dosłownie na chwilę przycisk otwierania (nie uchylania) tak żeby blacha dosłownie opadła w dół, a żeby nie zaczęła się przesuwać w poziomie, i wtedy możemy ręcznie odsunąć tą część z podsufitką, do tyłu

No to u mnie właśnie nie da się ręcznie ruszać tą podsufitką ani szyberdachem tylko trzeba elektrycznie. Zresztą pokaże ci na spocie.

rafal_13 napisał(a):
Kusy, wyżej post podałem sposób na rozdzielenie podsufitki szybra od blachy, a Twój sposób jest spoko ale nie wiem jak ty to potem skręcisz, a co dopiero ustawić blachę względem dachu


Skręcić się da, ale z ustawieniem będzie problem, chyba że mu się uda

Nic z tego bo u mnie się sama podsufitka szybra nie rusza bez blachy.
A no pamiętam że mniej więcej te kliny metalowe były w połowie zakresu więc tak gdzieś będę ustawiał.

_________________
BMW to nie tylko zwykła marka, to cecha charakteru,

to klasa, to elegancja, to styl i szyk bycia mego,

droga koleżanko i kolego... :wink:


Bo Możesz Więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 31 stycznia 2013, 08:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Kusy, zaraz wyjdę z siebie i stanę obok :P Jak się nie da, jak się da, trzeba chcieć :rotfl:
Przecież każdy szyberdach elektryczny można ręcznie otwierać imbusem.
Kusy napisał(a):
Nic z tego bo u mnie się sama podsufitka szybra nie rusza bez blachy.
Tak jak w każdej e36, rzecz polega na tym żeby podsufitkę rozdzielić od blachy, sposób podałem wyżej, potem wystarczy odkręcić blachę szybra, podsufitkę zamykasz i ukażą się śruby na mały torx.
http://www.youtube.com/watch?v=MVo1AuBdmzM

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 31 stycznia 2013, 08:55 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
Kusy napisał(a):
No to u mnie właśnie nie da się ręcznie ruszać tą podsufitką ani szyberdachem tylko trzeba elektrycznie. Zresztą pokaże ci na spocie.

Nic z tego bo u mnie się sama podsufitka szybra nie rusza bez blachy.
A no pamiętam że mniej więcej te kliny metalowe były w połowie zakresu więc tak gdzieś będę ustawiał.

Będziesz dziś, bo ja może wpadnę to pomogę ci z tym szyberdachem

Proszę cię, kusy.
1. minimalnie za pomocą przycisku elektrycznego opuszczasz szyberdach, dosłownie tak tylko żeby blacha opadła w dół, bez ruchów w płaszczyźnie poziomej
Obrazek
2. od teraz NIE DOTYKASZ PRZYCISKU DO ELEKTRYCZNEGO PRZESUWANIA
3. będąc we wewnątrzu samochodu, odsuwasz tę część szyberdachu która jest z podsufitką, po prostu PALCAMI odsuwasz ją do tyłu samochodu (powinno pójśc z lekkim oporem)

w każdym ori szyberdachu w e36 da się tak zrobić

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 1 lutego 2013, 01:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1824
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: 330iT
Kod silnika: M52tub30
Garaż: Triumph 675,
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=122941
lupanet napisał(a):
Przecież każdy szyberdach elektryczny można ręcznie otwierać imbusem.
A to to może i tak, ale trzeba kręcić a nie że sobie ręką pchniesz.

rafal_13 napisał(a):
będąc we wewnątrzu samochodu, odsuwasz tę część szyberdachu która jest z podsufitką, po prostu PALCAMI odsuwasz ją do tyłu samochodu (powinno pójśc z lekkim oporem)
No to albo ja mam coś pomodzone z tym szyberdachem albo się zapiekło i nie chciało iść palcami jak próbowałem bo opuściłem lekko i szarpałem tą podsufitką i nic.
No ale nie ważne, i tak udało mi się to ściągnąć, jak złożę to spróbuje jeszcze raz odsunąć samą podsufitkę bez blachy i zobaczymy czy wyjdzie :D

_________________
BMW to nie tylko zwykła marka, to cecha charakteru,

to klasa, to elegancja, to styl i szyk bycia mego,

droga koleżanko i kolego... :wink:


Bo Możesz Więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 1 lutego 2013, 08:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Kusy napisał(a):
A to to może i tak, ale trzeba kręcić a nie że sobie ręką pchniesz.
Bo to nie jest takie hop siup, trzeba dobrze wycelować, to coś jak wyjmowanie wkładki w e36 :P

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 8 lutego 2013, 23:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1824
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: 330iT
Kod silnika: M52tub30
Garaż: Triumph 675,
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=122941
I bez większego problemu ustawiłem szyber dach :P

A podsufitka dalej mi się ręką nie odsuwa :D

_________________
BMW to nie tylko zwykła marka, to cecha charakteru,

to klasa, to elegancja, to styl i szyk bycia mego,

droga koleżanko i kolego... :wink:


Bo Możesz Więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 22 czerwca 2013, 17:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 196
Lokalizacja: Głogów
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119677
zrobilem wszystko jak w opisie, ale po zlozeniu blacha z tapicerka szyberdachu uchylajac go nie odsuwa sie, tylko jak calkowicie go otworze

_________________
Obrazek
viewtopic.php?f=6&t=119677


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 22 czerwca 2013, 17:54 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
konar napisał(a):
zrobilem wszystko jak w opisie, ale po zlozeniu blacha z tapicerka szyberdachu uchylajac go nie odsuwa sie, tylko jak calkowicie go otworze

wszystko poszło bez oporów, nie robiłeś niczego na siłę?? pytam, bo niestety elementy szyberdachu są bardzo kruche więc mogłeś coś uszkodzić

proponuję odkręcić blachę lakierowaną, wyciągnąć tą część z podsufitką i zobaczyć co się dzieje, jak pracuje mechanizm, jak się zachowują ślizgi

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 23 czerwca 2013, 10:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 196
Lokalizacja: Głogów
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119677
wszystko robione delikatnie , zreszta mechanizm jest prosty jak budowa cepa, a jak u Ciebie wyszlo? jak wygladal monataz?

_________________
Obrazek
viewtopic.php?f=6&t=119677


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 25 czerwca 2013, 07:05 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
konar napisał(a):
wszystko robione delikatnie , zreszta mechanizm jest prosty jak budowa cepa, a jak u Ciebie wyszlo? jak wygladal monataz?

nie chodzi mi o to żebyś zobaczył jak dokłądnie zbudowany jest mechanizm, tylko żebyś popatrzył, czy coś się nie blokuje, czy ślizgi dobrze chodzą w prowadnicach

na pierwszej stronie tego tematu jest opis jak ja to zrobiłem

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 6 czerwca 2014, 22:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 598
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: m54b30
Garaż: Obecne E46 Coupe 330ci-->http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149926

Byłe E46 Coupe 323ci-->http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142836&p=1860214#p1860214

Byłe E36 Coupe -->http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123217

E39 Sedan -->http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=138381
Mi się odkleiła tapicerka szyberdachu, więc kupiłem inną w dobrym stanie, dzisiaj zabrałem sie za demontaż. Sprawa ogólnie jest prosta. Złożyłem wszystko a tu niespodzianka, tapicerka nie odsuwa się gdy uchylam szyber :wsciekly: Jeszcze raz zdemontowałem, i zobaczyłem że od strony kierowcy na samym końcu (patrząc w stronę tyłu auta) tapicerka nie została wpięta. odkręciłem tapicerkę zdjąłem, nie wiem co mnie podkusiło ruszyłem guzikiem. Cała prowadnica schowała się. No nie dało jej się wyciągać. Poruszałem jeszcze trochę guzikiem w końcu zerwałem podsufitkę i szyber. okazało się ze ułamało się coś w środku. Zakupiłem na szybko nowy szyber z blachą w tragicznym stanie i tapicerką. Wziąłem jeszcze raz na spokojnie zamieniłem blachę i tapicerkę udało się działa. Jeszcze zostało zamontowanie szyberdachu na aucie i poskładanie do kupy.

Wskazówki,

-Po delikatnym opuszczeniu blachy, nie można dotykać guzika aż nie zakończymy pracy. Najlepiej go wyjąć i wyrzucić :)
-Przy zmianie tapicerki szyberdachu trzeba sprawdzić dokładnie czy wskoczyła na wszystkie miejsca, dziurki w prowadnicach, i plastikowe "cypelki"

_________________
Kliknij na zdjęcie i Zobacz moje 330ci


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż podsufitki w E36coupe
PostNapisane: 7 czerwca 2014, 08:33 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
Pawelek94 napisał(a):
Wskazówki,
-Po delikatnym opuszczeniu blachy, nie można dotykać guzika aż nie zakończymy pracy. Najlepiej go wyjąć i wyrzucić :)


nie zgodzę się, jak delikatnie opuścimy blachę i odsuniemy tapicerkę, to wtedy możemy sobie naciskać przycisk ile tylko chcemy i szyber będzie działał, tylko tapicerka będzie stała w miejscu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż podsufitki w coupe
PostNapisane: 19 września 2018, 17:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: Ozorków/Łódź
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: M52B28
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=167722&start=0
Odgrzewam żeby nie zakładać nowego tematu.
Za cholere nie mogę wyjąć blaszanego elementu szyberdachu. Odkręciłem 3 śruby rozmiaru 17 z tyłu oraz 4 torxy z przodu i niestety nie mogę nadal wyjąć. Unoszę lekko tył i lekko wysuwam tę blachę do tyłu, ale dalej nic, a nie szarpię mocno bo nie chcę czegoś zepsuć. Są jeszcze jakieś torxy z boku, je również trzeba odkręcić?
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL