BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: MEGUIARS Swirl Remover
PostNapisane: 4 lipca 2018, 10:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 95
Moje BMW: e36 cabrio
Kod silnika: m52b28
Witam. Czy ktoś używał MEGUIARS Swirlx ? Czy usunie drobne rysy, m na myśli te które pod światło np z latarki tworzą "piękne :cenzura: " kółka. Drugie pytanie czy jeśli do tej pasty użyje najpierw troszkę twardszej gąbki to będzie mocniej zbierać rysy ? Dopiero na to miękka i jeszcze raz tym samym środkiem ?
Trzecie to czy trzeba usuwać wosk który nałożyłem tydzień temu (3 warstwy jeśli to robi jakaś różnice ) i czym go usunąć?
Czwarte po polerowaniu ta pasta auto spłukuje woda i wycieram miekka mikrofibra i po tym cleaner ? Czy trzeba je myć szamponem przed cleanerem ?
I chyba już ostatnie pytanie czy jeśli będę robił koretke to glinkowac je przed korekta czy nie trzeba ?Mam na myśli kropki smoły której jest bardzo dużo na akcie
Edit: albo słyszałem o środku menzerna 3w1 może ten będzie lepszy ? Tylko czym później usunąć wosk który zawiera ten srodek ? Bo chciałbym jednak nałożyć swój ulubiony wosk :)
Czekam na odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: MEGUIARS Swirl Remover
PostNapisane: 8 lipca 2018, 12:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 132
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Cześć :)

1. Jeśli chcesz ręcznie usunąć rysy to polecił bym bardziej Meguiars ultimate compound i do tego twarda strona aplikatora tri color. Ja w ten sposób usunąłem hologramy z auta, ręczna praca wymaga sporo zaangażowania ale da się poprawić wygląd. Nie koniecznie musisz je usuwać, można zastosować dobre AIO które zakryje rysy i zabezpieczy lakier jak wosk.
2. Polerujesz ręcznie czy mechanicznie? bo się zagubiłem już. Jeśli mechanicznie to rotacja czy dual action? Wpierw napisz co tam masz to dobierzemy pasty i pady polerskie.
3. Wosk podczas polerowania sam się usunie, jeśli chciałbyś go usunąć to można to zrobić alkoholem izopropylowym albo zmywaczen silinonowym jednak nie ma potrzeby tego robić.
4. Po polerowaniu najlepiej przeleć auto alkoholem izopropylowym. Usunie on wypełniacze które zostawiła po sobie pasta polerska i to starczy. Jeśli narobiłeś dużego bałaganu to wytrzyj auto IPA (alkoholem izopropylowym) i umyj szamponem.
5. Jak najbardziej aby ułatwić sobie życie umyj dobrze auto, następnie użyj środka typu tar and glue remover (polecam Prickbort) a po tym glinka, można też zrobić deironizacje lakieru.
6. Menzerna 3w1 to taki szybki one step, robi się go przeważnie na gąbce polishowej czyli tej średniej twardości. Jesli masz zaniedbany lakier to na bank usunie większość rysek i zobaczysz sporą poprawę. Usunąć wypełniacze zawsze się da IPA albo zmywaczem silikonowym. Czasami to bardzo dobra opcja bo nie widze sensu przeprowadzać korekty na poziomie chociażby 90% w autach użytkowanych na co dzień. Na odbiór głębi koloru wpływają setki tysięcy drobnych zarysowań które taka Menzerna 3w1 usunie w całości. A że gdzie niegdzie zostanie coś głębszego to myślę nie ma wielkiego znaczenia bo po takim zabiegu lakier nabierze mega połysku.

Czym chciałbyś zabezpieczyć lakier? Ja ostatnio używałem quick detailera na bazie kwarcu Gyeon Cure, pół roku zabezpieczenia i pięknie przyciemnia lakier. O kropelkach już nie wspomnę. Można też się szarpnąc na powłokę kwarcową, wcale nie są tak kosmicznie drogie jak na swój okres ochrony (1-2 lata). Chociażby taki Cquartz uk 3.0, który jest bardzo prosty w aplikacji. Z tańszych mam Tac quartz shine za około 130zł no i jeszcze mega budżetowa opcja mrfix 9h za około 30-40zł, którego będę wrzucał na felgi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL