BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 00:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Usunięcie listew bocznych.
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 17:19 
Znajdzie się ktoś kto krótko opisze taki manewr? Jak to zrobić żeby było dobrze?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 17:23 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
A po co :?: Ja kilka razy widzialem taki manewr na e36 i za każdym razem niewyglądało to dobrze :zdegustowany:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 17:39 
Nie pytam czy się komuś to podoba czy nie tylko jak zrobić żeby szpachla czy tam Bóg wie co bo się na tym nie znam nie odpadała, nie pękała i żeby było równo i kształtnie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 17:51 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
Trzeba zaspawać i zeszlifować, ale chyba szpachla nieunikniona... :/

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 18:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
yeahman, spawanko... szpachlowanko... malowanko boków.. .a przy cabrio to warto już i maske i klape... W czarnym bym zostawił listwy, najlepiej eMkowskie... Obije jakiś Ujek pod marketem to się tylko będziesz "irytował"....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 11:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ja mam zaspawane dziury po listwach. od środka zakonserwowane są dobrze. a na zewnątrz szpachla z włóknem szklanym bo przy spawaniu było by więcej roboty a efekt nie wiadomo jaki. na to delikatnie zwykłej szpachli do wygładzenia drobnych dziurek i szpachla natryskowa. i potem lakier już normalnie. efekt w linku niżej. w cabrio nie wiem jak to będzie wyglądało ale chyba bym pomalował Mkowe listwy pod kolor i było by też sympatycznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 13:11 
Ja myślałem że bez spawania i trzeba poprostru szpachli nawciskać :wstyd:
Ale to nie ja wymyśliłem tylko usłyszałem od calibrowca :wstyd:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 15:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
tak a od car audio popęka i odleci wszystko w dwa tygodnie :rotfl: bo gdzies tam pisales ze masz konkret system

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 15:57 
No w sumie to bassik trzesie furką trzęsie niepowiem :hyhy:

A to ile taka usługa może kosztować spawania i szpachlowania rantów po listwach?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 17:43 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
no to nie jest raczej trudna robota. gdyby tylko zaszpachlować to po 2 tygodniach będzie to odpadać jak tylko dostanie szpachla wilgoci i spuchnie... efekt godny kalibrowca:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 18:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
yeahman, spawanie to akurat kosztować będzie grosze, w porównaniu do lakierowania auta, przygotowania, rozbierania.... Chcesz, przyjedź do mnie do garażu, rozbierzesz, dam ci wiertarę ze szczotką to oczyścisz, ja pospawam i pojedziesz do lakiernia obok - pewnie policzy 350-400 od elementu (tam gdzie mi lakierowali E24), potem złożymy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 19:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 89
Lokalizacja: ÆMIELÓW
yeahman zalezy co bys chciał robic jesli zdjac listwy i zaspawac tylko otwory czy wyrównywac na gładko drzwi bo jesli tylko otwory to wystarczy oczyscic wspawac okragłe wstawki jak najdokładniej sie da zeby nie wyjśc poza te dwie linie ktore ci narysowałem i prysnac tylko ten obszar od jednej do drugiej lini i nikt sie niepozna a koszt bedzie minimalny bedzie duzo drozej jesli bys chciał wygładzac ta róznice to wtedy trzeba by było wspawac cały kawałek blachy i zadmuchac conajmniej do tego przetłoczenia u góry drzwi wtedy koszta znacznie rosna mysle ze w pierwszym przypadku za dwie strony kosztowało by to około 400 zł a w drugim przypadku najtaniej licząc około 1000 zł
Obrazek [/b]


oczywiście niema takiej mozliwości zeby chociaż w minmalnym stopniu nie użyć szpachli z doświadczenia proponowałbym szpachle z pyłem aluminiowym napewno nie bedzie pękac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 19:45 
KotSylwester, dzięki za zaproszenie ale wydaje mi się że jakby yeahman ze skrzynką wódki wpadł to z tego garażu byśmy w miesiąc nie wyszli :rotf: ale w sumie dobra propozycja na wiosne mam w planie robienie tego więc będziemy w kontakcie.

KOSIOR, nie no ja chciałbym całe te wgłębienia załatać.

Ogólnie to autko idzie całe do malowania. Więc koszta lakierowania raczej mnie i tak nie interesują. Gdyby nie to to raczej bym się za to nie brał wogóle. To tak przy okazji odmalowania furki. Skąd wziąć takie paski blachy żeby to zaspawać?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 19:59 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
yeahman widze na siłe chce zwieśniaczyć auto...w innym temacie lexus looki na przod srebrne...no no kolega robi postepy :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 20:04 
yeahman napisał(a):
Ja myślałem że bez spawania i trzeba poprostru szpachli nawciskać :wstyd:
Ale to nie ja wymyśliłem tylko usłyszałem od calibrowca :wstyd:


Kornelio napisał(a):
w innym temacie lexus looki na przod srebrne...


yeahman, zmień kolegów :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 20:22 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
1.żaden szanujący sie miłośnik Bmw nie kupi od Ciebie potem tego samochodu

ps gdzie masz jakąś galerie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 20:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 89
Lokalizacja: ÆMIELÓW
yeahman napisał(a):
Skąd wziąć takie paski blachy żeby to zaspawać?


dostaniesz taką blache pewnie w arkuszach bo na paski to ci nie sprzedadzą a gdzie to dostaniesz?? wszedzie tam gdzie sprzedaja kształtowniki rury ogólnie metal poszukaj a napewno znajdziesz . ale jesli oddasz auto w rece blacharza to on sie juz tym zajmie .

mi sie osobiście nie widzi wygładzanie drzwi ale to wszystko kwestia gustu skoro tobie sie to podoba to działaj ale kazdy potencjalny klient jak bedziesz chciał sprzedac auto to bedzie pier...... ze szpachli wiadro i tyle po co sie denerwowac na takiego delikwenta zostaw serie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 21:19 
Kornelio, z tymi lexusami to był żart.
LEGO, jeśli o to chodzi to mam pewien dystans do forum. Panuje raczej przekonanie że gdy zrobi się z autem cokolwiek innego niż w serii to jest be i trzeba go odrazu najlepiej ukrzyżować albo na stosie spalić. Nie jestem za mocnym tuningiem aut ale takie delikatne modyfikacje w moim odczuciu estetyki nie robią z auta przysłowiowej "wsi". W galerii jest jedna moja 318i i już nasłuchałem się komętarzy np moderatora "białego" który moję auto podsumował jako "totalne zero" (a to była czysta seria - nadal do obejrzenia w galerii), więc teraz wstrzymam się od chwalenia bo nie chcę czytać komętarzy ludzi z którymi mam konflikt. Moi znajomi widzieli podziwiali i dla mnie ważne jest ich zdanie a nie kogoś kto na każdym kroku chce mnie upokorzyć (zobacz ostrzeżenia)

Dobra Panowie. Dziękuje za rady w szczególności tym którym przyznałem punkcik KOSIOR, KOT . W sumie to już mam pewne wyobrażenie jak to zrobić. Sprawę przemyśle jeszcze pewnie kilka razy. Plan wykonania oscylowałby w terminie wiosennym. Temat chwilowo można zatem zaniechać. Jeśli się zdecyduję to opiszę przebieg modyfikacji ...jeśli kogoś by interesował na tym forum..

Pozdrawiam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 22:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 3138
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E61 535D LCI
Kod silnika: M57N2
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=164424
yeahman nie daj się prosić, wrzuć jakieś foto autka :hyhy:
Jeśli nie tu to przynajmniej na 3er bo bardzo ciekawie wyglada ta twoja w podpisie ;)

_________________
E36 320iA Sreberko ---> E46 330Ci ??? ---> E61 535D Gray
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2007, 22:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
tomash86 napisał(a):
yeahman nie daj się prosić, wrzuć jakieś foto autka :hyhy:

jesli je w ogóle ma ;)
Swoją droga to pewnie za jakiś czas patrząc na gust właściciela będzie można ów E36 porównywać z calibrami w dziale "humor".

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL