BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 15:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 12:10 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Trudno mi tutaj doradzić - nie widząc nie da sie nic jednoznacznie określić. Zresztą nie znam się, na Twoim miejscu bym postąpił jak poniżej:

Pojedź na jakąś stacje diagnostyczną / warsztatu i niech ktoś kto sie zna Ci określi jakie jest ryzyko jazdy tym autem.

Każdy mówi a nikt nie widział. :)

Jeżeli okaże sie że auto jest niebezpieczne - sprzedaj je w formie jakiej chcesz, ale uprzedzając kupującego o owym fakcie.
Jak na części - sprawa prosta. Jak ktoś szuka do jazdy - poinformuj o wszystkim o czym powie ci ktoś kto Ci auto zopiniuje. Być może auto nie powinno być dopuszczone do ruchu - sprawdź te rzeczy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 15:32 
Kyokushin napisał(a):
Zresztą nie znam się, na Twoim miejscu bym postąpił jak poniżej:


jest zasadnicza różnica, kiedy mówi się "ja bym zrobiła tak i tak", a "zrób tak i tyle"

:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 15:37 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
..::CZARNY::.. napisał(a):
jest zasadnicza różnica, kiedy mówi się "ja bym zrobiła tak i tak", a "zrób tak i tyle"


Zgadza się, ale nie rozumiem do czego zmierzasz?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 15:43 
napisałem o tym na poprzedniej stronie. np. do postu Rafała525


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 15:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Kyokushin napisał(a):
..::CZARNY::.. napisał(a):
jest zasadnicza różnica, kiedy mówi się "ja bym zrobiła tak i tak", a "zrób tak i tyle"


Zgadza się, ale nie rozumiem do czego zmierzasz?


do tego by w powaznych tematach wyrażały opinie osoby które maja pojęcie o tym o czym mówią. Na każde pytanie można odpowiedziec jak ty wyzej:

"pojedz do mechanika/eksperta/znawcy/stację kontroli pojazdów".


Tu za to Czarny, student SiMR wypowiedział się na podstawie wiedzy, faktów i nauki, a pozostali wypowiadający się okrzyknęli to bzdurami :wstyd: i doradzają wlaścicielowi tej trumny na kołach nie przejmowanie się i jeżdzenie tym czymś :wstyd:

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 15:54 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
stones1 napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
..::CZARNY::.. napisał(a):
jest zasadnicza różnica, kiedy mówi się "ja bym zrobiła tak i tak", a "zrób tak i tyle"


Zgadza się, ale nie rozumiem do czego zmierzasz?


do tego by w powaznych tematach wyrażały opinie osoby które maja pojęcie o tym o czym mówią. Na każde pytanie można odpowiedziec jak ty wyzej:

"pojedz do mechanika/eksperta/znawcy/stację kontroli pojazdów".


Tu za to Czarny, student SiMR wypowiedział się na podstawie wiedzy, faktów i nauki, a pozostali wypowiadający się okrzyknęli to bzdurami :wstyd: i doradzają wlaścicielowi tej trumny na kołach nie przejmowanie się i jeżdzenie tym czymś :wstyd:


Nie napisałem że teorie Czarnego są złe. Są jak najbardziej poprawne, ale nie jest możliwe na ich podstawie dać odpowiedzi autorowi wątku "co ma chłop zrobić".

Nie napisałęm że ktokolwiek nie ma racji.

Napisałem że aby stwierdzić cokolwiek trzeba to zobaczyć i zbadać.

Aby uzyskać jakikolwiek wynik z wzorów i definicji czarnego trzeba mieć DANE, których autor wątku nie podał gdyż ich nie ma. Nie wie jak zostało zespawane, nie wie czym ani nie zna absolutnie żadnych współczynników ani innych okoliczności które mogą być istotne.

Na tej podstawie mogę twierdzić że aby poznać badany obiekt trzeba pojechać do zakładu w którym będą kompetentne osoby z odpowiednim sprzętem i dadzą odpowiedź na pytanie autora oraz dadzą DANE nad którymi wszyscy będziemy mogli teoretyzować.

To nie jest pytanie 'jak wymienić żarówkę' gdzie każdy zna dane i większosć zna odpowiedź tylko pytanie na które może udzielić odpowiedź jedynie osoba z wiedzą i sprzętem, stawką tutaj nie jest np koszt żarówki a czyjeś życie.

Nie polegałbym więc na opiniach i teoriach osób które nie mogą zbadać przemiotu dyskusji.

Twierdzenie jak jedzie jest OK to bzdura ale nie można też twierdzić że było robione to złom. Poprostu nikt z nas tego nie widział i do końca nikt nie wie jak jest.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 16:23 
Kyokushin napisał(a):
Aby uzyskać jakikolwiek wynik z wzorów i definicji czarnego trzeba mieć DANE, których autor wątku nie podał gdyż ich nie ma. Nie wie jak zostało zespawane, nie wie czym ani nie zna absolutnie żadnych współczynników ani innych okoliczności które mogą być istotne.

Na tej podstawie mogę twierdzić że aby poznać badany obiekt trzeba pojechać do zakładu w którym będą kompetentne osoby z odpowiednim sprzętem i dadzą odpowiedź na pytanie autora oraz dadzą DANE nad którymi wszyscy będziemy mogli teoretyzować.


WŁAŚNIE DLATEGO AUTA POWYPADKOWE NIE POWINNY BYĆ DOPUSZCZONE DO RUCHU

bo tych DANYCH NIE DA SIĘ zweryfikować. NIE DA SIĘ, ale czy jest sens, żebym wstawiał tutaj wykresy rozciągania przykładowej stali ST3S czy innej, by wszystko udowadniać? Nawet specjalista z wieloletnim doświadczeniem NIE DA 100% gwarancji, że pojazd będzie spełniał wymogi i jak zachowa się w zderzeniu z innym pojazdem/ścianą/cokolwiek.

to gwoli wyjaśnienia.

pisałem to tylko po to, by uzmysłowić to tym, którzy dają rady typu "wsiadaj i jedź" ktoś się posłucha i może stracić zdrowie lub życie, bo nie będzie sie bał pędzić 230km/h na autobahnie, bo ktoś mu doradził, że to normalne i okay. Jeśli się stanie taki wypadek i właśnie na skutek puszczenia spawów ktoś straci życie, dający radę weźmie odpowiedzialność za to? To samo np. światła na skrzyżowaniu. Mechatronik, który się tym zajmuje dostają duże pieniądze, choć czynności są banalne, ale jeśli coś będzie nie tak, to idzie siedzieć. A co z takim forumowiczem, który daje takie rady? Jeśli przez felerną radę ktoś spali żarówkę, lub wywali bezpieczniki, to się nic nie stanie, ale tutaj chodzi o ludzkie życie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 16:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Rzekłbym inaczej - autor ma opinię teoretyczną - Czarnego studenta SiMr i opinię praktyczną, jak mógłby postąpić, wystosowaną przez Kyo.Więc w czym problem i kolejna dysputa?

Za przeproszeniem my sobie pierdu pierdu a autor i tak zrobi co będzie uważał.
Ja również uważam że ktoś projektując auto liczył wszystkie obciążenia napreżenia etc. przecież ktoś to musiał zaakceptować homologacja itd.Więc jak Stasio z Czesie zespawali auto w przydomowym garażu,co gorsza może tylko na handel - na tzw. sztukę ja bałbym się o bezpieczeństwo własne i bliskich.Ale żeby się przekonać jak to wygląda pojechałbym na stację/do warsztatu w celach oceny.... ;)


Peace :)

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 16:28 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
..::CZARNY::.. napisał(a):
WŁAŚNIE DLATEGO AUTA POWYPADKOWE NIE POWINNY BYĆ DOPUSZCZONE DO RUCHU


Tego nie przeczę, ale gość naprawde nic nie powiedział ma temat swojego auta żeby móc twierdzić że ono takie jest.
Jest różnica między wypadkiem a wypadkiem. Jedne są naprawialne inne nie.

..::CZARNY::.. napisał(a):
bo tych DANYCH NIE DA SIĘ zweryfikować.


W tym przypadku nie mamy wiedzy by powiedzieć czy sie da czy sie nie da, bo nie wiemy tak naprawde co było w aucie robione.
Jeżeli jest takie jak mówisz to się z tobą zgadzam.

..::CZARNY::.. napisał(a):
pisałem to tylko po to, by uzmysłowić to tym, którzy dają rady typu "wsiadaj i jedź" ktoś się posłucha i może stracić zdrowie lub życie,


I tu sie z Tobą zgadzam w 100%

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 16:37 
Kyokushin, zgadzam się z Tobą w kwestii wypadków i wypadków, bo jednak pocharatane drzwi, pobite lampy itd. to jedna sprawa, ale auto mocno bite, to już całe nadwozie dostaje baty- BMW nie ma ramy, nadwozie samonośne i o tym należy pamiętać :)

cóż, ciesze się, że doszliśmy do konsensusu i wyjaśnienia sprawy bez kłótni :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: dwa w jednym!
PostNapisane: 21 lutego 2008, 16:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
antq napisał(a):
Witam, po pół roku okazało się że moje "bezwypadkowe" auto (e30 touring), które kupiłem za niemałe pieniądze jesienią, jest zrobione z paru aut. Przynajmniej słupki były cięte i spawane


o czym tu mówic? :zdziwko:
tu nie ma mowy o żadnej OCENIE tych prac. Ona jest jednoznaczna. Auto jest skreślone. Jest narzedziem dla samobójcy. Niczym innym. Po co ludzie bez pojęcia pisza tu:

"jeździj" :zdziwko:

i jeszcze kłocą sie z Czarnym lub piszą ze opowiada bzdury :zdziwko:


LUDZIE!! Troche pokory przed osobami które mają WIEDZĘ.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 16:43 
stones1 napisał(a):
Auto jest skreślone. Jest narzedziem dla samobójcy.


ja tego nie napisałem. napisałem jedynie, że nie da się tego określić, a na pewno na forum :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, 16:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
..::CZARNY::.. napisał(a):
stones1 napisał(a):
Auto jest skreślone. Jest narzedziem dla samobójcy.


ja tego nie napisałem. napisałem jedynie, że nie da się tego określić, a na pewno na forum :)


no tak, ale by tak nie bylo musiala by byc zastosowana bardzo kosztowna technologia prawda? A kolega pisze ze ma kilka aut w jednym :niepewny: to chyba nie najlepiej swiadczy o uzytej technologii?

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL