BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 18:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Myjnia bezdotykowa na BP
PostNapisane: 10 lutego 2008, 15:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 725
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E90 320dA
Koledzy mam takie pytanie, czy czeste mycie na bezdotykowej myjni (NIE automatycznej), na stacji BP, zle wplywa na lakier? Tam jest takie cos jak aktywna piana, gdzies slyszalem ze ma to zly wplywa na lakier, czy to prawda? Ostatnio bardzo czasto auto myjemy na takiej myjni, bo wiadomo jaka pogoda teraz jest, i auto jest czyste przez gora 2-3 dni.

_________________
E90 320dA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2008, 08:52 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Czy chodzi ci o myjnię firmy EHRLE? Bo jeżeli tak, możesz być spokojny o swoje auto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lutego 2008, 23:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 sedan
Kod silnika: M52b20
Z teorii wynika, że myjnie bezdotykowe są mniej szkodliwe niż myjnie automatyczne. Przede wszystkim dlatego, że mycie odbywa się wył. strumieniem wody. Mycie automatyczne wykorzystuje gąbki, szczotki itp., które mogą powodować zarysowania na powłoce. Ponadto mycie automatyczne jest mało dokładne. Ale również myjnie bezdotykowe cechują poważne wady. "Muszą stosować bardziej agresywne detergenty niż myjnie automatyczne, co przy złym dawkowaniu może nie być korzystne dla powłoki lakierniczej samochodu. Szczególnie problematyczne może się to okazać w przypadku pojazdów malowanych metodami półprofesjonalnymi (np. po naprawach). Tu zastosowanie silnego detergentu może nawet doprowadzić do jego zmatowienia już po pierwszej wizycie w myjni." Przy pomocy myjki ciśnieniowej możemy uszkodzić lakier, szczególnie na elementach plastikowych, przy próbie wypłukiwania resztek owadów itp. drobnych zabrudzeń. Nie pisząc już o tym co się dzieje, gdy najedziemy na pęknięcie, bądź rdzę na lakierze, która "nie ruszana" może wytrzymać nawet dwa lata. Poza tym myjki ciśnieniowe powodują plamy oraz źle wpływają na elementy gumowe.
Reasumując, najlepszym rozwiązaniem są myjnie ręczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2008, 10:26 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Po pierwsze, jeżeli właściciel myjni używa dobrych detergentów o przyjaznym Ph, lakierowi nic się nie dzieje. Po drugie, jeżeli używa optymalnego ciśnienia (ok. 90 barów) lakier również się nie niszczy. Po trzecie, jeżeli zostają plamy to znaczy, że stacja uzdatnia wody- tzw. osmoza, ma zapchany filtr nie nie demineralizuje tyle wody ile powinna i leci zwykła, twarda woda. Pierwsze słyszę, żeby proszek, wosk albo nabłyszczacz miał źle wpływać na elementy gumowe. Jeżeli ma się samochód z widoczną rdzą to raczej każdą myjnię trzeba omijać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2008, 22:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 sedan
Kod silnika: M52b20
Sam tego nie wymyśliłem...

http://www.maremi.pl/poradnik.php

3 podtytuł "Częste mycie i pielęgnacja samochodu" 4 akapit. Autor raczej nie jest zbyt obiektywny ale może coś tam wie. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL