BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 09:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: polonez polerowanie +foty
PostNapisane: 7 lipca 2008, 13:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: warszawa
Witam,
Wiem, że to forum poświęcone marce bmw, ale przeglądając rózne fora wasze wydało mi się najpożadniejsze i to własnie was chce prosić o porady
Mam poloneza z 97 roku w tragicznym stanie nadwozia. Błotniki pokrywa rdza a dach jak zobaczycie na zdjęciach ma popękany lakier. Nigdy
nie polerowałem samochodu i pomyślałem, że moge poćwiczyć na polonezie bo i tak duyżej szkody nie będzie.
Pod zdjęciami dachu zadam wam pytania, a oto zdjęcia :
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

jak widać na zdjęciach na dachu lakier jest popękany, ale tylko na dachu w innych miejsach nie jak na polneza dość dobry:)

Tak jak pisałem będzie to moja pierwsza polerka, moja i tego poloneza także, wiec mamy do was pare pytań
1) czy polerowanie może jeszcze bardziej uszkodzić lakier na dachu i może lepiej go nie ruszać?
2) czym go polerować?
3) mam jakąś polerka kupioną chyba w makro pale ładnych lat temu i nie wiem czy się do czegoś nadaje więc może lepiej ręcznie?
4) jakiś środków użyć? past, mleczek itp nie mam o tym pojęcia więc musicie mnie poinstruować.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 14:26 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Jeśli te pęknięcia są głębokie to raczej nic nie zdziałasz tym.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 15:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: warszawa
yyy to znaczy ja nie chce uzunąc tych pęknięc na dachu bo to raczej nie możliwe chodziło mi o to czy polerowaniem nie zniszcze do reszty dachu i ten lakier z tamta poprostu nie odpadnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 15:56 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
To jest ori lakier czy malowany? Ojcu kiedyś w poldku odchodził jak próbował grzebać, ale to było na powtórnie malowanym elemencie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 16:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: warszawa
oryginalny, ok nie mówmy już o tym dachu, zaryzykuje, może nie odpadnie, Powiedzcie mi jak jest z tym polerowaniem, czym i jak polerować. Nie mam o tym żadnego pojęcia, a jutro mam wolne i chciałbym cos podziałać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 17:15 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
IMHO lepiej zostawić to tak jak jest, jeszcze bałaganu narobisz i będzie :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 18:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: warszawa
1.Mozna bardziej uszkodzic (np. przetrzec sie do podkladu na rantach) ael wystarczy zachowac ostroznosc i bedzie ok.
2.Gabka twarda na maszyne i jazda
3.Maszynowo ta stara polerka
4.W mieszalni popros o paste polerska do profesjonalnego uzytku najlepiej z dobrej firmy (Farecla, 3M, Mirka i APP tez daja rade).

5.Piata sprawa jest taka ze te pekniecia wygladaja mi na typowa wade lakiernicza - za duza ilosc utwardzacza w natrysnietej mieszance i polerka nic nie pomoze...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, 20:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: warszawa
jeśli chodzi o te pęknięcia to pokazałem je dlatego bo bałem się ze polerowanie moze jeszcze bardziej uszkodzić ten dach. Nawet nie brałem i nie biorę pod uwage ze polarowanie może ja zniwelować, pokaząłem foty po to żebyście mi powiedzieli czy polerowaniem moge jeszcze bardziej go zniszczyć.
Dzięki za odp
a jeśli chodzi o te polerke to jak ją przykładam do czegoś to jej obroty raptownie spadają do takich że sam ręką robiłbym szybciej( nie przyciskam wcale mocno, leciutko dodtykam) i nie ma regulacji obrotów więc boje sie ze jest g*** warta:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2008, 19:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: warszawa
Sam fakt ze nie ma regulacji obrotow (niezaleznie od tego jakie by te obroty byly) swiadczy o tym ze jest gowno warta. Po dociesnieciu obroty zawsze spadaja ale nie powinny az tak zebys mogl szybciej reka zasuwac.

Mimo wszystko jednak nawet na takim sprzecie polerowanie maszynowe bedzie cie kosztowalo wiele mniej wysilku niz reczna polerka ( o ile taka jest mozliwa).

Nie musisz sie przejmowac, pasta na gabke (kup twada gabke), daj troszke wody, mocno docisnij i jazda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL