BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 14 maja 2024, 16:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 22:13 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
lukaszek525i napisał(a):
Masz już w tym doświadczenie ?

Oczywiście.

lukaszek525i napisał(a):
Dlaczego nie polecasz?

Ma zbyt duza gradacje ziarna, przez co jest malo dokładna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 22:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 642
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce
valdorane napisał(a):
Ma zbyt duza gradacje ziarna, przez co jest malo dokładna.


Ciężko zrozumieć mi to zdanie czy możesz opisać mi to jaśniej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 19 czerwca 2010, 11:37 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Byłem na bani i użyłem złego słowa.
Chodzi mi o grubość, nazwę to, ziarna polerskiego. I jakość wykonania samej pasty. Nie nadaje się ona do lakierowania lakieru, ponieważ ma zbyt grube ziarno i kiepskie spoiwo, więc nawet po polerce zostaną ślady. Ogólnie, jak już mówiłem, dobra jest do felg, etc. ale nie do lakieru.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 19 czerwca 2010, 11:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 540
Lokalizacja: Stalowa Wola
Moje BMW: E36 Cabrio x2 :)
Kod silnika: M52B20&M52TUB28
dokładnie jak mówi valdorane. Tempo to sie nadaje, ale jak sie autem na giełde jedzie. Nawet do felg nie bardzo, bo lepiej się sprawuje K2 aluchrom a tez kosztuje podobnie jak tempo.

_________________
Obrazek

Zobacz żółtka!!!

Zobacz czarną waryjatkę!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 25 czerwca 2010, 13:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1706
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=59159
valdorane napisał(a):
Byłem na bani i użyłem złego słowa.
Chodzi mi o grubość, nazwę to, ziarna polerskiego. I jakość wykonania samej pasty. Nie nadaje się ona do lakierowania lakieru, ponieważ ma zbyt grube ziarno i kiepskie spoiwo, więc nawet po polerce zostaną ślady. Ogólnie, jak już mówiłem, dobra jest do felg, etc. ale nie do lakieru.

Prawda. Tempo to gruby syf. Jeszcze jak się nie ma niczego pod ręką a trzeba coś na szybko zrobić to tylko ręcznie. Jak się ją wrzuci na maszynie to jest prawdziwa maskara.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 8 lipca 2010, 13:10 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 71
Lokalizacja: Z tond i zewszond ;]
Moje BMW: E46 320Ci Coupe
Kod silnika: M52TU
lukaszek525i napisał(a):
A ja to wam powiem tak :hyhy:
Często bawię się w czyszczenie auta naprawdę często bo szykuje samochody na sprzedaż.
Na pewno produkt najwyższej klasy przynoszą lepsze efekty, ale po co płacić aż tyle kasy?
Do polerowania auta od lat używam pasty tempo, według mnie jest dobra na wszystko, da się nią zetrzeć rysy, nadać autu blask, połysk itp. Na tempo czasem nakładam jakiś wosk wtedy efekt jest naprawdę niezły.
Ostanio zacząłem stosować Dimer do mycia silników, opon, wycieraczek spod nóg i innych elementów. Efekt jest na prawdę super, opony umyte Dimerem wyglądają jak nowe, są czarne, matowe. Do nabłyszczania opon najczęściej używam Plak'u
Koszt tych wszystkich specyfików nie przekracza 60zł, więc jak nie widać dużej róznicy to po co przepłacać?? :hyhy:


Pozwolę sobie dołączyć do tej ciekawej dyskusji :)

Dimer rzeczywiście bardzo dobry środek do dokładnego mycia bardzo zabrudzonych elementów, sam go używałem, ale nie polecam myć auta tym środkiem jak ma się położony wosk lub politurę, ściągnie ją na waszych oczach :rozpacz: Jako środek do dokładnego mycia jest super, również do tapicerki i silnika :ok:

Ja dodam od siebie, że super są oryginalne środki czyszczące i politury od BMW (BMW nazywa to twardym woskiem z nanotechnologią, ale według moich spostrzeżeń jest to politura), szczególnie polecam TWARDY WOSK Z NANO-TECHNOLOGIĄ jest super i w zestawach na allegro z lotionem do skóry oraz ze ściereczkami i środkiem do dywanów można kupić za cenę jednego preparatu Megsa :chytry:
Jeśli chodzi o wosk, to do ciemnego auta (a takie mam) stosuje Collinite 915 Marque D'Elegance, dość drogi ale wart każdej wydanej złotówki i super wydajny (jedna puszka starczy spokojnie na 20 woskowań całego auta) długo utrzymuje się na lakierze, po miesiącu kropelkuje jakby był świeżo nałożony :super:

Aha słuchajcie porad Maksssa, jego BMW E46 wygrało konkurs na najładniejsze autko E46Fest w Poznaniu (gratuluje Maksss), na którym byłem również ja i moge potwierdzić, że lakier na jego Coupe pięknie się świeci :hurra:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 8 lipca 2010, 23:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: Żnin/Rogowo/Elbląg
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47/TU
Witam.
Panowie w takim razie jeszcze poradźcie coś do konserwacji i czyszczenia skórzanej tapicerki i plastikowych elementów wnętrza ?

_________________
Moja BeeMa
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77808&p=853466#p853466


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 9 lipca 2010, 07:49 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
wilku23 napisał(a):
Aha słuchajcie porad Maksssa, jego BMW E46 wygrało konkurs na najładniejsze autko E46Fest w Poznaniu (gratuluje Maksss), na którym byłem również ja i moge potwierdzić, że lakier na jego Coupe pięknie się świeci :hurra:


heh dzięki, ale nie we wszystkim musicie się mnie słuchać :P aczkolwiek mam pewne doświadczenie w sprawie kosmetyków i jak coś służe pomocą :)

vicariousofTOOL napisał(a):
Witam.
Panowie w takim razie jeszcze poradźcie coś do konserwacji i czyszczenia skórzanej tapicerki i plastikowych elementów wnętrza ?


coś tu można wybrać ;)

http://www.meguiars.pl/shop/index.php?c ... 5163fe1619

http://www.meguiars.pl/shop/index.php?c ... 5163fe1619

_________________
Potrzebujesz porad car detailingu/kosmetyków - pisz na PW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 9 lipca 2010, 15:32 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 651
Lokalizacja: Piaseczno
Moje BMW: Z06
Kod silnika: LS7
Ostatnio przetestowałem produkt SONAX'a do czyszczenia felg. Pełna nazwa Sonax Super Efekt
Przypadł mi do gustu nie tylko z powodu fajnego zabarwienie, które powstaje w połączeniu środka(normalnie w butelce jest przeźroczysty) z brudem znajdującym się na feldze, ale poprotu bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Cena to około 25zł za 400ml
Poniżej fotki ja to wygląda.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 9 lipca 2010, 16:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: Żnin/Rogowo/Elbląg
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47/TU
czerw - efekt piorunujący z tymi felgami (no i stosunek cena - efekt :hyhy: )
Maksss - THX :ok:

_________________
Moja BeeMa
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77808&p=853466#p853466


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 9 lipca 2010, 18:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
czerw, a testowałeś może od wewnątrz felgi? Ciekaw jestem jak to działa na stary brud z klocków hamulcowych,resztki smoły itp.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 9 lipca 2010, 20:18 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 651
Lokalizacja: Piaseczno
Moje BMW: Z06
Kod silnika: LS7
Na ostatnim zdjęciu troche widac że felga od środka nabrała blasku, a nawet zbytnio tam nie psikalem :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 24 lipca 2010, 11:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: e46
Kod silnika: 320d
Jako ze nie chce tworzyć nowego tematu podpinam swoje pytanie tutaj.

Jaka jest różnica miedzy tymi dwoma produktami Megsa SwirlX i Ultimate Compound ?

Chciał bym pozbyć się z lakieru kolistych zarysowań i drobnych rys. Myślałem o polerce na mokro pasta G3 farecla ale czy po zastosowaniu jednego z ww. produktów megsa będę bardziej zadowolony ?

Mam też pytanie co do wosku ?
http://www.autokosmetyki.pl/extreme_nan ... 391b6c5789

http://www.autokosmetyki.pl/turtle_wax_ ... 391b6c5789

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 24 lipca 2010, 11:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 625
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Moje BMW: e90
Kod silnika: M47/T2
Meguiars Swirlx jest właśnie do drobnych kolistych rys. Ultimate compound mocniejszym środkiem. Ale do pracy ręcznej proponowałbym ci właśnie ultimate compound, bo po swirlx nie będziesz miał chyba żadnych efektów, oprócz bólu rąk. Rok temu też się wahałem między tymi środkami, kupiłem ultimate compound, pracowałem ręcznie i trochę pomógł. Przy naprawdę cieżkiej pracy i tym środkiem można dużo zrobić ręcznie. Na forum kosmetyki aut są niektóre auta tak zrobione i widać znacznie różnicę. Obecnie pracowałem maszyną ultimate compound, a na wykończenie meguiars swirlx i w sumie to już nie wiem czy swirlx był potrzebny. Ale robiłem to pierwszy raz, stąd taka opinia. Nie osiągnąłem takiego efektu jaki chciałem, ale różnica spora jest.

Co do wosku to ten drugi ja posiadam(turtle wax ice). Mam prawie pełne opakowanie, bo go stosowałem chyba raz. Bardzo szybko się go aplikuje, ale za długo się nie trzyma auta. Niektórzy stosują go jako nabłyszczacz plastików zewnętrznych.

_________________
Obrazek
e36 325i sedan m pakiet str 3 viewtopic.php?t=32577


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 24 lipca 2010, 11:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 188
Moje BMW: E46 2.0 D 2000 r.
Kod silnika: M47
blacke46 napisał(a):
Jaka jest różnica miedzy tymi dwoma produktami Megsa SwirlX i Ultimate Compound ?
Na stronie Meguiar's Polska. znajdziesz katalog z produktami, w nim na pierwszych stronach masz dokładną informację jaki produkt do czego. Poniżej masz małą tabelkę kiedy i jaki środek zastosować.
Obrazek

_________________
Moja srebrna BUNIA [E 46] -- > viewtopic.php?f=6&t=62992

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 24 lipca 2010, 12:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: e46
Kod silnika: 320d
Dzieki chyba zdecyduje sie na UC i poszukam opini co do wosku ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 25 lipca 2010, 15:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
A ja mam takie pytanko jeszcze .

Mianowicie 1.5 miesiaca nalozylem wosk WAX 16 z Megsa i na dniach chcialbym zrobic to ponownie bo juz lekko kropelkuje i tutaj pojawia się pytanko..

Czy mozna bezposrednio po umyciu poprostu nalozyć czy trzeba w jakis sposob zmyć ten stary wosk?> a jesli tak to jakim produktem?

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 25 lipca 2010, 16:25 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1847
Lokalizacja: Krk
Moje BMW: Plastic ;)
Garaż: Yas Marina
Przemoo napisał(a):
A ja mam takie pytanko jeszcze .

Mianowicie 1.5 miesiaca nalozylem wosk WAX 16 z Megsa i na dniach chcialbym zrobic to ponownie bo juz lekko kropelkuje i tutaj pojawia się pytanko..

Czy mozna bezposrednio po umyciu poprostu nalozyć czy trzeba w jakis sposob zmyć ten stary wosk?> a jesli tak to jakim produktem?


Nałóż po umyciu :) Jeśli chcesz zmywać wosk to polecam pospolitego ludwika, zmywa wszystko :) ale nie ma to sensu, poprostu nałóż ponownie wosk i tyle :)

_________________
Potrzebujesz porad car detailingu/kosmetyków - pisz na PW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 28 lipca 2010, 13:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1002
Lokalizacja: Toronto, ON
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Cytuj:
Nałóż po umyciu :) Jeśli chcesz zmywać wosk to polecam pospolitego ludwika, zmywa wszystko :) ale nie ma to sensu, poprostu nałóż ponownie wosk i tyle :)


Albo możesz użyć środka typu cleaner. Znakomicie przygotuje, oczyści powierzchnię przed położeniem nowej warstwy wosku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 300-400zl na kosmetyki. Prosze o pomoc :]
PostNapisane: 29 lipca 2010, 12:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 210
Lokalizacja: Radom/LPU
Moje BMW: E91 335d
Kod silnika: M57Y
Ja wybralem taki zestaw, myslicie ze dobry bedzie?:

1 x Meguiar's Smooth Surface Clay Kit - zestaw do czyszczenia i pielęgnacji lakieru

1 xMeguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner 473 ml - szampon, luksusowa piana i bogate odżywki pielęgnują lakier

1 x SONAX Premium Class Lack Cleaner - do profesionalnego oczyszczenia-regeneracji lakieru przed woskowaniem

1 x Platinum PROTECTIVE EXTRA GLOSS - długotrwała ochrona lakieru, Nr 1 in the World

1 x Kaja rękawica GIGA z mikrofibry do delikatnego czyszczenia szyb i karoserii z splotem chenille 1143

1 x Kaja mikrofibra max ściereczka do czyszczenia na sucho, myjka na mokro 60 x 50 cm 0771

1 x SONAX mikrofibra do lakieru (2-pack) - zbiera resztki wosku, pozostawia głęboki połysk bez zadrapań 2szt- 354 g/m2

1 x Platinum PERFORMANCE WHEEL CLEANER - profesjonalny środek do czyszczenia felg nowej generacji

bede dzwieczny za pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL