BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 15:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 625 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 9 kwietnia 2016, 13:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 393
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=111532
mbablowski napisał(a):
Polerki nie było, wezmę Poorboy'sa żeby było 'do pary' :D https://cleancargarage.pl/cleanery/91-p ... 473ml.html tego masz na myśli? Kiedy będziesz miał ipe na stanie?

Pro Polish 2 jak i IPA w połowie przyszłego tygodnia, najpóźniej na koniec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 9 kwietnia 2016, 17:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 45
Lokalizacja: Szubin
Moje BMW: e30 e39
Kod silnika: m20b20 m54b22
Dobrze więc przejdźmy na zewnątrz auta bo to z pewnością większość forumowiczów interesuje.
Pierwszym i najważniejszym etapem jest mycie, czynność niby prosta, a jednak:
-pierwszy etap aktywna piana, musimy pamiętać o tym że musi być o neutralnym ph jeśli nie chcemy pozbyć się wosku z auta, do grubych zabrudzeń może być mocniejsza. Potrzebna jest nam do tego pianownica o tym nie ma co się rozpisywać.
Obrazek
po opłukaniu piany przechodzimy do kolejnego kroku jakim jest mycie na dwa wiadra szamponem, usunie ono zabrudzenia jakich nie udało się usunąć pianą i unikniemy zarysowań, gdyż wszystko co grube zostało odseparowane i opłukane. Na dwa wiadra czyli jedno z szamponem, drugie z czystą wodą i jak jest to z separatorem żeby płukać rękawicę lub gąbkę, zależy czego używamy. Szampon jakim ja myłem auto pochodzi z gamy Chemical Guys, z pewnością każdy znajdzie coś co odpowiada preferencjom.
Kolejnym etapem jest pozbycie się zanieczyszczeń drogowych i metalicznych oraz organicznych.
Obrazek
SG służy do usuwania zanieczyszczeń typu: smoła, kleje, sok z drzew itp. Iron Zero usuwa zanieczyszczenia metaliczne z lakieru i felg, mamy efekt krwawienia. Iron działa wyśmienicie jest jeden minus śmierdzi tak jak zbuki, polecam maseczkę i rękawiczki gumowe. Felgi zostały potraktowane SG monster wheel cleaner- przyjemny w zastosowaniu żel i skuteczny, do tego pędzelek i jedziemy dalej...Po myciu powinno to wyglądać mniej więcej tak:
Obrazek
kolejny etap to glinkowanie, w celu wyjaśnienia jak lakier nigdy nie był nią traktowany, może być średnia lub twarda. Instrukcje jak się nią posługiwać znajdują się w sieci, nie ma sensu się rozpisywać. Dodam że jako lubrykanta użyłem rozcieńczonego szamponu do samochodu.
Obrazek
może się wydawać że lakier po takim myciu jest czysty, oto dowód że nie:
glinka po:
Obrazek
więc mamy wszystko czyste i pachnące czas zabezpieczyć nasze auto, do felg mamy wosk na zdjęciu jest wypróbowany przeze mnie już 2 rok i bardzo dobrze się sprawdza i dressing do opon
Obrazek
Kolejny etap to lakier i plastiki oraz szyby. Osobiście nakładam na szyby glaco niewidzialna wycieraczka bardzo dobrze się sprawuje, plastiki to Trim Glitz- długo się utrzymuje i efekt tez jest bardzo miły dla oka. Lakier wedle uznania i zasobności portfela. Przed nałożeniem wosku jak mamy zniszczony lakier lub jak chcemy poprawić jego wygląd można go skorygować polerką ręczną lub maszynową, polecam do tego markowe środki. Używałem Meguiar's Ultimate Polish, nie tym razem ale sprawdza się, dodam że wszystkie prace przeprowadzam ręcznie.
Obrazek
Proszę bardzo efekt końcowy, szkoda że pochmurny dzień:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Do tego wszystkiego pamiętajcie o mikrofibrach o dużej gramaturze i porządnych aplikatorach. Życzę wszystkim miłej pracy i samych zadowalających efektów. :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 10 kwietnia 2016, 17:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 5067
Lokalizacja: Krotoszyn
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116330
Fajna prezentacja, zarówno wewnątrz i na zewnątrz. Co do felg i tego typu środków, to prawda. Jakoś bez gumowych rękawic nie umiem się za nie zabrać :D Obecnie jestem po użyciu Tugi Alu Teufel, "zapach" IronX pewnie porównywalny, bo wcześniej używałem środka OE BMW i czuć było tak samo ;)
Kurde, nigdy nie używałem glinki, wiem, że zrobiłaby robotę ale zbytnio nie mam warunków :/ natomiast do felg stosuję Wheel Sealant od PB, również sprawdzony przeze mnie, chociaż stosunek ceny do ilości obydwu wosków jest bardzo porównywalny i uważam, że tutaj wybór zależy już od preferowanego producenta :)

_________________
Zobacz i oceń moje E46 320d Stahlgrau | Cicha wytrzymałość. Zapraszam również na kanał YT!
Obrazek
~ Moda przemija, styl pozostaje. ~


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 10 kwietnia 2016, 17:23 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 153
Lokalizacja: Szczecin / Warszawa
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 54&start=0
KEMN1 napisał(a):
Chodzilo mi o pro polish2, jedynka jest dobra na lakier po korekcie, nie ma czasteczek sciernych. Natomiast ja proponowalem 2 np. na flexipadzie tricolor.

Jest jakaś różnica między tym flexipadem we flagę Niemiec i tym drugim, czy to tylko kwestia koloru, a działają tak samo? Drugie pytanie może zabrzmiec trochę głupio, ale jak już to będę robił, to chcę zrobić dobrze. Tym flexipadem tylko nakładam cleaner, a później poleruje mikrofibra, czy nakładam i poleruje, a później mikrofibra zbieram 'resztki'?

Mess mógłbym prosić o pw jak już dojdą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 10 kwietnia 2016, 20:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1491
mbablowski napisał(a):
Jest jakaś różnica między tym flexipadem we flagę Niemiec i tym drugim, czy to tylko kwestia koloru, a działają tak samo? Drugie pytanie może zabrzmiec trochę głupio, ale jak już to będę robił, to chcę zrobić dobrze. Tym flexipadem tylko nakładam cleaner, a później poleruje mikrofibra, czy nakładam i poleruje, a później mikrofibra zbieram 'resztki'?


Kurde, nie wiem bo uzywam "flagi niemiec", mysle, ze dzialaja tak samo, a moze roznia sie gramatura, musi odpowiedziec ktos kto uzywal obu. Ja w tym wypadku cleaner rozprowadzam na twardszej stronie pada(kilka kropek) i lece po elemencie, a na koniec tak jak napisales jakis nadmiar w rogach czy zakamarkach zbierasz mikrofibra. Miekka strona mozesz nakladac wosk lub politure.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 11 kwietnia 2016, 12:55 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 736
Lokalizacja: Kraków
Ładna fotorelacja, prosty przekaz jak umyć dokładnie samochód w kilku krokach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 12 kwietnia 2016, 09:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 393
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=111532
KEMN1, mbablowski, German od Oval różni się ciut pianką i twardością, moim zdaniem German ma twardszą piankę po stronie tnącej ;)

mbablowski, Naturalnie dam znać jak tylko dojdą oba.

Artur.92, Koniecznie przetestuj glinkę ;) A wymówka z warunkami :zabawa: umyć możesz to wyglinkować możesz, w ostateczności można również glinkować bez drugiego mycia w postaci wykorzystania lubrykantu dedykowanego / wody z szmaponem / qd, i po każdym obszarze zbieranie powstałego brudu w mikrofibrę ;) Nie lubię tego podejścia ale czasem z racji warunków innej opcji nie ma i tak też się da ;)

Co do smrodku, to wynika on wprost z właściwości chemicznych substancji rozpuszczającej metaliczne zanieczyszczenia, w produktach o niższej skuteczności skutecznej się to maskuje (np. nowy Shiny Garage Monster Wheel Cleaner Gel czy Tuga), a w typowych de-ironizerach jak Iron-X, Iron Off czy Vampire jest to dużo trudniejsze z uwagi na duże stężenie substancji aktywnej odpowiedzialnej za krwawienie/ropuszczanie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 21 kwietnia 2016, 22:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: F30
Kod silnika: M47
Witam. Panowie jutro jak się okazało mam wolny dzień o od rana zabieram się za działanie. Mam jednak kilka dylematów i tutaj bardzo Was proszę o szybką odpowiedź. A więc po kolei:

1. APC Mycie wnęk samochodu
2. APC Umycie zakamarków na zewnątrz i mycie całego auta (Mam APC firmy ADBL, czy mogę je rozpuścić z wodą z płynem w stosunku 4:1)?
3. Decabit. (Czy po Decabicie muszę ponownie myć całe auto i następnie je osuszać mikrofibrą?)
4. Glinkowanie (Czy po glinkowaniu a przed cleanerem myć i osuszać samochód?)
5. Cleaner (i pownownie czy myć samochód po Cleanerze i osuszyć?)
6. I na końcu wosk i polerka.

Będę bardzo, bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź do moich wątpliwości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 22 kwietnia 2016, 07:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 393
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=111532
Wojcieszko napisał(a):
Witam. Panowie jutro jak się okazało mam wolny dzień o od rana zabieram się za działanie. Mam jednak kilka dylematów i tutaj bardzo Was proszę o szybką odpowiedź. A więc po kolei:

1. APC Mycie wnęk samochodu
2. APC Umycie zakamarków na zewnątrz i mycie całego auta (Mam APC firmy ADBL, czy mogę je rozpuścić z wodą z płynem w stosunku 4:1)?
3. Decabit. (Czy po Decabicie muszę ponownie myć całe auto i następnie je osuszać mikrofibrą?)
4. Glinkowanie (Czy po glinkowaniu a przed cleanerem myć i osuszać samochód?)
5. Cleaner (i pownownie czy myć samochód po Cleanerze i osuszyć?)
6. I na końcu wosk i polerka.

Będę bardzo, bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź do moich wątpliwości.

ADBL APC do czyszczenia środka spokojnie 1:20 (1 część APC, 20części wody), do zewnątrz (wnęki, zawiasy, silnik) to 1:10.
Jeśli chcesz też silniej umyć auto to na wiadro wody wlej szamponu normalnie i możesz dolać z 50 - 100ml APC ;)
Co do decabit-u nie korzystałem, zasadniczo tego typu środki najskuteczniej działają na suche auto (chyba, że pisze w instrukcji inaczej?) dobrze spłukać i właściwie po normalnych tar&glue można lecieć deironizerem czy glinką :)

Po glince umyj auto i osusz.
Po Cleanerze już nie myj, zbierz tylko nadmiar mikrofibrą
Wosk nakładamy, ścieramy i docieramy ;) I się błyszczy :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 26 kwietnia 2016, 10:11 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 736
Lokalizacja: Kraków
Mam do wykorzystania produkt z Shiny Garage a dokładnie http://www.motochemia.pl/shiny-garage-i ... -4283.html , aplikować go na cały samochód czy tylko np. maska, progi ? tam gdzie jest możliwość wystąpienia metalicznych zanieczyszczeń.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 26 kwietnia 2016, 12:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 393
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=111532
elegancki napisał(a):
Mam do wykorzystania produkt z Shiny Garage a dokładnie http://www.motochemia.pl/shiny-garage-i ... -4283.html , aplikować go na cały samochód czy tylko np. maska, progi ? tam gdzie jest możliwość wystąpienia metalicznych zanieczyszczeń.


Jeśli auto nigdy glinki nie widziało ani deironizera to zdecydowanie po całości, jeśli parkujesz w okolicy torów to również po całości ;) W pozostałych przypadkach w sumie również przed grubszą robotą po całości :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 28 kwietnia 2016, 10:37 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 736
Lokalizacja: Kraków
No, planuje odszczurzyć porządnie. Dzieki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 3 maja 2016, 18:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 5067
Lokalizacja: Krotoszyn
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116330
To jeszcze bardzo krótka fotorelacja ode mnie, na przykładzie mojego daily. :) Otóż wczoraj przy okazji wolnego nieco odświeżyłem tapicerkę. Wrzucam fotki ponieważ myślę, że całkiem fajnie widoczna jest różnica przed- po-; Ogarnąłem całą tapicerkę bez dywaników w około 1,5 godz., jak widzicie na osiedlowym parkingu, więc oczywiście można zrobić to jeszcze lepiej. Wiem że tapicerka się odkleja, ale podstawa że to auto jeździ ;)
Użyłem Meg's Carpet / Upholstery Cleaner

było:
Obrazek

jest:
Obrazek

dodatkowo fotka +18 aktywnej piany. Na obrzeżach fotela widać jak wnika już w materiał.
Obrazek

Całość prac zdecydowanie uprzyjemnia zapach świeżego prania. Zobaczymy, tylko jak trwały będzie efekt, i czy materiał nie będzie się szybciej brudzić.

_________________
Zobacz i oceń moje E46 320d Stahlgrau | Cicha wytrzymałość. Zapraszam również na kanał YT!
Obrazek
~ Moda przemija, styl pozostaje. ~


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 4 maja 2016, 13:27 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 736
Lokalizacja: Kraków
Widze że pianka zrobiła robotę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 5 maja 2016, 18:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB25
Panowie, jakie czernidło do opon polecacie ? Mam K2 bono black ale szukam czegoś lepszego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 6 maja 2016, 07:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 393
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=111532
Alvin, Meguiar's Endurance - jak lubisz połysk, Shiny Garage Back2Black - jak lubisz ciut połysk ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 6 maja 2016, 17:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TUB25
Mess napisał(a):
Alvin, Meguiar's Endurance - jak lubisz połysk, Shiny Garage Back2Black - jak lubisz ciut połysk ;)

Nie lubię jak się świecą, chciałbym żeby po prostu były czarne, niekoniecznie blyszczace i żeby efekt się utrzymywał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 6 maja 2016, 22:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1491
Przelec je apc, dokladnie osusz, poloz wlasnie back2black i odstaw auto na 2-3h, zeby sie ladnie wchlonelo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 8 maja 2016, 19:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 153
Lokalizacja: Szczecin / Warszawa
Moje BMW: E46 330d
Kod silnika: M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 54&start=0
KEMN1 napisał(a):
Przelec je apc, dokladnie osusz, poloz wlasnie back2black i odstaw auto na 2-3h, zeby sie ladnie wchlonelo.


Ostatni punkt o odczekaniu 2-3h jest najważniejszy, ja niedługo po nałożeniu back2black musiałem jechać i oba boki samochodu plus felgi miałem w tłustych kropkach, a tego samego dnia kilka godzin wcześniej woskowałem wszystko :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kosmetyki do pielęgnacji BMW - jakie polecacie?
PostNapisane: 25 maja 2016, 09:45 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 736
Lokalizacja: Kraków
Niestety tak jest z back2black, podomnie z Sigmą z k2. Posmarowałem swoje opony Sigmą i po 15 minutach pyłki z topoli przyklejone na kołach :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 625 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL