BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 00:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: malowanie klarem na drugi dzień
PostNapisane: 30 maja 2007, 17:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Lokalizacja: Sosnowiec
orientuje sie ktoś czy na drugi dzień po malowaniu bazą można nakładać bezbarwny bez komplikacji wiem że powinno się to robić w niewielkich odstępach ale musiałem przerwać malowanie i nie wiem teraz czy tego nie spier...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2007, 19:59 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 587
Lokalizacja: kwidzyn obecnie Nederland
Moje BMW: bmw e36
Kod silnika: m52b20
kolego jestem lakiernikem i powiem ci tak baza musi byc sucha żeby nakładać klar a ,że to jest na drugi dzień to nieszkodzi niczemu żebyś mógł dalej kontynuować lakierowanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2007, 14:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Lokalizacja: Sosnowiec
dzięki wielkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2007, 18:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Lokalizacja: prawie 3miasto
a jak to kładzenie klaru na drugi dzień ma się do tego, że owy klar po 2-3 latach odłazi płatami a baza trzyma się idealnie - widziałem to kilka razy na autach, może jest inna przyczyna tego(odparzenie, wilgoć uwięziona między warstwami?) jak coś ktoś wie, może to wytłumaczyć? kilka razy lakiernicy tłumaczyli mi, że baza musi podeschnąć -"odgazować się"- 2-3 godziny, ale w komorze wygrzana i wtedy klar. nie orientuję się dokładnie bo kręcę tylko śrubkami w autach. :cisza:

_________________
z 316 compact na 325tds touring, ale ciÂągle E36- pasaÂżerĂłw przybywa!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2007, 21:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Lokalizacja: Sosnowiec
no właśnie też słyszałem o tym że nie należy zbyt długich odstępów robić bo nastąpi przesuszenie bazy i wtedy właśnie bazbarwny po jakimś czasie schodzi jak taśma tłumaczył mi to gościu z mięszalni lakierów ale kazał mi jeśli już coś takiego nastąpiło spryskać baze rozpuszczalnikiem aby nabrała świeżości i mówił że wtedy będzie ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2007, 20:37 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 587
Lokalizacja: kwidzyn obecnie Nederland
Moje BMW: bmw e36
Kod silnika: m52b20
widze poruszyliście ciekawy temat ;))
klar odchodzi płatami tylko iwyłącznie dlatego jezeli baza zostałą rozrobiona z niewłasciwym rozpuszczalnikiem typu NITRO,ROZP AKRYLOWY UNIWERSALNY,w takim przypadku baza jest zbyt slizga i tłusta od takowego rozpuszczalnika że klar niema przyczepności odpowiedniej i z czasem odchodzi płatami .Baze nalezy rozrabiać tylko iwyłacznie z rozpuszczalnikiem bazowym wtedy niema prawa na jakiegoś typu łuszczenie sie klaru a że ktoś wam mówi że to musić być czas2-3 godz od nałożenia bazy i trzeba lakierować klarem to jest błedne troche pojęcie bo niema określonego czasu w jakim nalęzy nałożyć klar na baze poprostu baza musi być sucha w takim stopniu że po przetarciu szmatką antystatyczna przed nakładaniem klaru nie wkleimy sie w mokra baze
w nawiasie jesli nałożycie klar na mokra baze to bedą plamy i jest mozliwosc poważenia sie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2007, 21:52 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
dodam że ostatnio tato malował mietka W203 i wyszły oczka. nie bło żadnego bruda a nie ma komory bezpyłowej. spowodowało to że 3 tygodnie wcześniej malował go a po tem cały szedł w polerke i woski itd, i po zmatowaniu i odtłuszczeniu itd. wszystko było robione ok. przez to tłuste pojawiły się oczka. po zpolerowaniu prawie wszystkie znikneły ale troche roboty było. może się komuś przydać. tak na przyszłość. PS nie było żadnej szpachli natryskowej bo był tylko porysowany (urwać łapy takim ludziom)...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL