BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 03:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: nowy lakier - rozne odcienie
PostNapisane: 4 lipca 2007, 13:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 124
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: 325iA&328
Kod silnika: M50B25&M52B28
Koledzy mam pytanie odnosnie roznic w odcieniach pomiedzy starym a nowym lakierem . Musze prysnac kilka elementow (maska, blotnik, atrapa, zderzak) i nie chcialbym zeby wyszly jakies "szopki" z odcieniami. Jak przygotowac elementy to blecharz raczej wie ale ja musze kupic lakier stad pytanie gdzie najlepiej uderzyc zeby dobrac sprawe idealnie bo pozniej uslysze ze taki lakier przywiozlem to tak mam , a w sklepiku z lakierami z kolei powiedza ze lakiernik dupa i kolo sie zamyka. wiec moze mi podpowiecie gdzie znajde dobra mete na dobor lakieru? Mieszkam w Szczecinie a na aucie mam "Mauritusblaumetalic" .

z gory Dzieki za wszelkie podpowiedzi!!

_________________
Dobre auto nie jest zle...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2007, 16:33 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
różnie z tym bywa. jest taki mały myk że po zrobieniu nie można dostrzec różnicy. ale lakiernik musi wiedzieć jak to się robi a takich jest niewielu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2007, 16:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 124
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: 325iA&328
Kod silnika: M50B25&M52B28
wiec moglbys uchylic rabka tajemnicy cobym sprawdzil czy ma takie dzialania wogle w planie ?(tajemniczy MYK) :D

_________________
Dobre auto nie jest zle...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, 21:53 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
dajmy na to że malujesz drzwi kierowcy. więc przygotowuje się je tak ja do normalnego malowania. a żeby nie wyszła różnica koloru na drzwiach tylnych i błotniku ale tylko w miejscu zaraz obok drzwi kierowcy. matuje sie je delikatnie taką matą gąbkową lub czymś podobnym ale delikatnie i drobnym np 1500. oczywiście wszystko odtłuszcza i okleja całą resztę auta bez drzwi kierowcy połowy błotnika i połowy tylnych drzwi. (nie musi być to koniecznie połowa może być 30cm to zależy od lakiernika i jego wiedzy i doświadczenia) w miejscu gdzie jest cięcie taśmy na połowie błotnika i drzwi przykleja się gąbkę samoprzylepną taką w kształcie rurki-ma ona powodować zawirowania powietrza.potem okleja sie błotnik i drzwi do końca żeby zostały odsłonięte same drzwi kierowcy. maluje się bazą same drzwi i po ich pomalowaniu odkleja się kawałek zasłoniętego błotnika i 2 drzwi. i dopryskuje tym samym lakierem. po wyschnięciu delikatnie się przyłapuje spowrotem te kawałki papieru żeby zostały odsłonięte same drzwi kierowcy. naprawdę delikatnie! i czynność się powtarza clarem. zaznaczam że drzwi tylne i błotnik mają być bardo delikatnie pomalowane cienką warstwą. i nie powinno się malować do końca całego obszaru od drzwi kierowcy do samej gąbki tylko im bliżej gąbki tym warstwa lakieru powinna być dużo mniejsza niż na błotniku przy drzwiach. <kurka ale sie rozpisałem> no i koniec. na następny dzień ściaga się papiery i poleruje 3 elemęty żeby zniknęły lekko widoczne miejsca łączenia się starego i nowego lakieru na błotniku i ... nooo może się przyda:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, 22:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Lokalizacja: Kielce
Żeby nie było róznicy to lakiernicy robią tak zwaną wpyłkę w sąsiednie elementy (nie całe tylko w jakąś część)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2007, 11:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 199
Lokalizacja: NakÂło nad NoteciÂą
ja dobraialem lakier dawalem nazwe lakieri klapke i nr lakieru i tak mi dorobili ze sladu nie ma pierwsza klasa placilem 25zł za 100ml

_________________
BMW E36 Coupe 94r ByÂłohttp://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=10698&postdays=0&postorder=asc&start=20

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2007, 09:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 124
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: 325iA&328
Kod silnika: M50B25&M52B28
a jaka firme polecacie ? Nie musi byc najtaniej chce aby lakier byl porzadny a nie jakis chlam co zmatowieje po roku. Nie znam sie na lakierach wogole. Slyszalem o jakims RM albo Sikkens ale co jest naprawde dobre i gdzie tego szukac to nie wiem.

Pozdrowionka

_________________
Dobre auto nie jest zle...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2007, 09:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Nie daj sie wydupcyć ;) Lakiernik niech Ci dobierze lakier, albo napisze na piśmie że nie będzie miał pretensji że zły kupisz. Inaczej jak spitoli i będzie problem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2007, 09:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 124
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: 325iA&328
Kod silnika: M50B25&M52B28
robic auto bedzie znajomy w ramach kolezenskiej (nieodplatnej) pomocy. Jedyne co musze zrobic to skompletowac materialy
(czesci i lakiery) takie jakie chce miec na aucie. Graty juz mam wszystkie ale lakier spedza mi sen z powiek! Co do odcienia to kolega mowi ze zrobimy probny natrysk i bedzie wiadomo co i jak. Ale jakosc lakieru dla mnie tez gra duza role i niechcialbym aby po roku lakier wyplowial albo zmatowial. Wiec dalej sie was pytam jakich producentow polecacie koledzy badz kolezanki.

Pozdrawiam

_________________
Dobre auto nie jest zle...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2007, 15:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Mack, ja kupiłem Sikkensa na e23 i była tragedia, ale nie z powodu firmy a lakiernika. Dobre lakiery do Sikkens, DuPoint, Spies Hecker. Innych nie znam, o tych dużo dobrego słyszałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL