BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 11:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 08:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Piotrk, dał bym Ci punkt "pomógł" ale to nie mój temat :/

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 08:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: GWlkp
Moje BMW: 318Ci N42 ///
no ładny sedanik w sumie bym brał...ale co do przebiegu to chyba sprzedający poprzekręcał cyferki zamiast 4 napisał 2,mój sasiad ma takiego pod blokiem 480 kkm :szok: i pewnie bedzie kulał sie kolejne tyle

powiem tak ,denerwują mnie wypowiedzi osób które pisza ze e36 można miec już za 7 tys zł,e39 już od 20tys zł z poczatków produkcji-stary nie tak sie analizuje cena/rocznik..sa naprawde osoby które dbają o auto ,wymieniają na bieżąco wszystko z wielką ochotą nie oszczedzając kasy a jak ktos idzie wchodzi na pierwsza lepsza strone w allegro widzi e39 "96(za 20tys)
które przemalowane z pomarańczowego na czarny jezdziło w D w policji w opłakanym stanie to pózniej pisze brednie ,tak samo e36 które zmieniało 7 razy własciciela w PL a spoilerów to już 17 rodzajów miało kazdy kolejny odrywał -nie tędy droga..sam masz przykład za jaką soczysta sumkę sprzedał kolega auto (jego silnik i rocznik w cenie),
ale niestety sa osoby które za grosz pojęci anie mają ,widzą takie e36 na allegro które było ospojlerowane w garażu z silnikiem 1,8 gaz jak mój kolega laik z pracy odpowiada że widział takie już po kilka tys zł... bla bla bla,bo tak naprawde nie wie matołek że sa modele wypieszczone z silniczkami i po faceliftingu grilla trzymające cenę

_________________
Obrazek

Programowanie ,adaptacja kasowanie błedów INPA DIS Ediabas/Gorzów Wlkp kontakt na PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 09:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 379
Lokalizacja: SZY
Moje BMW: E36 Touring M-Pac
Kod silnika: M52B25
Jak dla mnie to nie za bardzo taki MB, choc trzeba przyznac ze jak na MB to ten egzemplarz wyglada naprawde swietnie (gratulacje) jednak ja wybrałbym BMW. Zadnym MB nie jezdzi sie tak jak BMW, mam nadzieje ze wiecie o czym mowie.
Jest jednak pare perelek jesli chodzi o MB tj. modele SEC/CL, niestety oprocz C140 ktory stylistycznie odstaje od reszty SEC/CL, stones1 wybacz :wstyd: ;) a model C126 to juz mistrzostwo swiata i jeden z najpiekniejszych somochodow jakie jezdza po ziemi

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=23460


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 09:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2315
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: M5
Kod silnika: nie wiem nie znam si
mialem w124 jezdzilem w210 siedzialem w w211 i jezdzilem w221
w124 ponton z wielka kierownica wygodnie sie jezdzi duzo miejsca z przodu i z tylu
w210 ten sam ponton tylko z mniejsza kierownica deska archaiczna moim zdaniem
w211 jezdzil nim moj przyszly tesc ktory na swoim koncie ma okolo 15 mercedesow.On twierdzi ze to jeden z gorszych jego mercedesow.Narzekal ze z tylu malo miejsca ze nie wygodnie sie wsiada.Osobiscie nie mam zdania o tym modelu
w221 ten mercedes zrobil na mnie wrazenie mnostwo elektroniki inny swiat.

Jak kupuje samochod to nie mysle o tym jak bede w nim wygladal, co ludzie beda o mnie mysleli.Jak bym tak sie zachowywal to bym napewno nie jezdzil BMW.Kupuje samochod ktorym mi sie fajnie jezdzi ktory daje mi duzo przyjemnosci z jazdy.
U mnie w Lublinie ten sam prestiz ma BMW co Mercedes i Audi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 10:09 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
Santino napisał(a):
Swoja wypoawiedz najpierw skieruje do kolegi el Presidente, a jaki tam okular prestizowy tak samo jak e39 moze sluzyc tak jak napisales do adorowania kolezanek z sasiedniej wioski, tak mi ten model merca kojarzy sie z moim sasiadem (ok 70lat) ktory leje najtanszy olej jadalny z tesco do swojego okulara w dieslu i cieszy sie ze jezdzi za grosze i silnik nadal chodzi. merce sa rowniez wies tjuningowane np przyczepiane sa podkowy na atrape, albo 15 naklejek wyszczegolniajacych kazdy element wyposazenia na bagazniku, pozakladane chlapacze. przykladow mozna mnozyc zarowno w stosunku do BMW jak i Merca. Dla mnie to wlasnie BMW jest synonimem prestizu a jesli juz Merc to tylko SEC ktory uwazam za perelke swiatowej motoryzacji.
Marcinie dokonales swiadomego wyboru, jak to sam okresliles zdradziles marke, i zycze Ci zebys bezproblemowo urzytkowal swojego Mercedesa i mam nadzije ze nastanie jeszcze czas kiedy zamienisz to auto np na e38 w rownie idealnym stanie
Cytuj:
mnowak
oraz inni nazekajacy na brak miejsca w e36 to troche was nie rozumiem, ja mam ponad 200cm wzrostu fotel mam wyregulowany tak zeby zachowac poprawna pozycje za kierownica, miesci sie za mna spokojnie osoba niskiego wzrostu, fotel moge spokojnie odsunac jeszcze do tylu oparcie opuscic na lezaco. wcale nie czuje sie ciasno, a ze twardo to plus. a stwierdzenie ze e36 jest smieszne w stosunku do Merca troche mnie dziwi.

Eh Santino, tak samo jak nie rozmawiamy teraz o 316 coupe z gazem i siateczkami w zderzakach, tak samo nie rozmawiamy o okularze z taksowki jezdzacym na oleju do frytek. Nie jestem antagonista BMW, bo nie byloby mnie na tym forum. Lubie ta marke, lubie klimat w srodku niezaleznie czy to e65 czy e30, ale Marcin szukal auta na dojazdy do pracy, do pacjentów. BMW jezdze juz od 8 lat, pierwszego Mercedesa kupilem w 2006. Mam porównanie i wiem, ze o ile np. e36 jest milym ladnym coupe, to jednak po calym dniu jazdy wysiadam z niego kompletnie zmeczony. Wysiadajac z W210 po 1100 km jazdy jestem zrelaksowany, moze troche znuzony (adrenaliny to nie daje zbyt wielkiej :)) ale wypoczęty.
Z rozpatrywaniem prestiżu obydwu marek jest jak ze środowiskiem w którym się obracamy. W Twoich stronach (Kalisz, Ostrów) okularami jezdza cwaniaczkowaci Cyganie i wierzę że W210 po lifcie nie jest autem podnoszącym status społeczny. Natomiast w naszych stronach właściciel auta nie jest postrzegany jako miloner (auto za marne 35 tys jakby nie patrzec), ale na pewno jako człowiek z klasą i wyczuciem smaku. Nie wmawiaj mi że podkowa na atrapie (zresztą żaden szanujący się młody miłośnik mercedesa nie założy czegoś takiego) jest elementem tuningu, zdejmujesz to i masz znowu fabryczny samochód, natomiast badziewiaste lampy i spoilery przekreślają samochód. Tak jak na prestiżu straciła już dla mnie dawno e38 (przez trzylitrówki z gazem i brzydkie felgi na zasadzie im większa tym lepsza), tak e36 które kiedyś było autem dla wybranych stało się obecnie ogólnodostępne z wielką krzywdą dla tego modelu. Takie sztuki jak 328 Marcina to już białe kruki. Mam nadzieje że ten los nie dosięgnie e46, które mimo swego przeznaczenia dla młodszych kierowców nadal jest prestiżowym modelem, czy jak to tam nazwać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 14:54 
stones1 napisał(a):
hardsql napisał(a):
stones1 mógł kupić 7er. Nie obrażając twojego spaślaka to dobre i piękne Mercedesy skończyły sie na W124. Mimo wszystko mi sie podoba, tak samo ja e36 stan igła.


obraziłem się, sprzedaje S coupe i kupuje piękne w124 250d :P


Może sie źle wyraziłem SEC jest piękny i trwały, a W124 tylko trwały, choć mi bardzo sie podoba kombi. Ale jakbyś zmienił zdanie to sąsiad ma do sprzedania W124 2.0 D całe 75 KM, 1990, wypas kiepski bo tylko centralny i elektryczny szyberdach, auto igła, nigdy nie było brudne, poprostu obsesje ma na punkcie tego auta, tak wiec polecam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 14:56 
stones1 napisał(a):
hardsql napisał(a):
stones1 mógł kupić 7er. Nie obrażając twojego spaślaka to dobre i piękne Mercedesy skończyły sie na W124. Mimo wszystko mi sie podoba, tak samo ja e36 stan igła.


obraziłem się, sprzedaje S coupe i kupuje piękne w124 250d :P


Może sie źle wyraziłem SEC jest piękny i trwały, a W124 tylko trwały, choć mi bardzo sie podoba kombi. Ale jakbyś zmienił zdanie to sąsiad ma do sprzedania W124 2.0 D całe 75 KM, 1990, wypas kiepski bo tylko centralny i elektryczny szyberdach, auto igła, nigdy nie było brudne, poprostu obsesje ma na punkcie tego auta, tak wiec polecam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 15:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: Szprotawa
tomasz86staszic napisał(a):
mialem w124 jezdzilem w210 siedzialem w w211 i jezdzilem w221
w124 ponton z wielka kierownica wygodnie sie jezdzi duzo miejsca z przodu i z tylu
w210 ten sam ponton tylko z mniejsza kierownica deska archaiczna moim zdaniem
w211 jezdzil nim moj przyszly tesc ktory na swoim koncie ma okolo 15 mercedesow.On twierdzi ze to jeden z gorszych jego mercedesow.Narzekal ze z tylu malo miejsca ze nie wygodnie sie wsiada.Osobiscie nie mam zdania o tym modelu
w221 ten mercedes zrobil na mnie wrazenie mnostwo elektroniki inny swiat.

Jak kupuje samochod to nie mysle o tym jak bede w nim wygladal, co ludzie beda o mnie mysleli.Jak bym tak sie zachowywal to bym napewno nie jezdzil BMW.Kupuje samochod ktorym mi sie fajnie jezdzi ktory daje mi duzo przyjemnosci z jazdy.
U mnie w Lublinie ten sam prestiz ma BMW co Mercedes i Audi.


Kolego stwierdzenie że w210 to ponton to brednie totalne. Przejechałem już mercem 2tyś km i to nie autstradami a wąskimi,krętymi drogami. Mówiąc że jest to ponton pokazujesz siebie jako ignoranta motoryzacyjnego. Ja również jeździłem różnymi autami i mogę stwierdzić że w210 ma bardzo zbliżoną charakterystykę do e39. Jakby tak źle się jeździło nie kupiłbym w210 po przesiadce z bmw. W211 ma bardzo zbliżoną charakterystykę do w210 ale jest bardziej awaryjne.
Archaiczna deska. Co wg ciebie to oznacza?? Rozumiem że jaguar,audi,bmw także mają archaiczne deski a tylko np kia ma nowoczesną bo każdy model jest inny od poprzedniego.
w124 także miałem i ma bardziej miekkie zawiesznie lecz nie nazwałbym go pontonem.
Zanim kupilem w210 troszke pojezdzilem roznymi autami i to najbardziej mi pasuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 15:35 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2315
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: M5
Kod silnika: nie wiem nie znam si
marcin kierkus napisał(a):
Zanim kupilem w210 troszke pojezdzilem roznymi autami i to najbardziej mi pasuje

i to chyba najwazniejsze
marcin kierkus napisał(a):
Ja również jeździłem różnymi autami i mogę stwierdzić że w210 ma bardzo zbliżoną charakterystykę do e39

to jest totalna brednia nie wmawiaj ludziom glupot.Jezdzilem e39 2 lata w210 przejechalem doslownie kilka kilometrow ale to nie jest podobna charakterystyka.
moze przesadzilem ze stwierdzeniem ze w210 to ponton ale to nie jest tez limuzyna o zacieciu sportowym jakim samochodem jest e39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 15:38 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2315
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: M5
Kod silnika: nie wiem nie znam si
przy e39 srodek w210 wydaje mi sie archaiczny -tak kwadratowy- to moja opinia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 18:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 725
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E90 320dA
marcin kierkus napisał(a):
Kolego stwierdzenie że w210 to ponton to brednie totalne. Przejechałem już mercem 2tyś km i to nie autstradami a wąskimi,krętymi drogami. Mówiąc że jest to ponton pokazujesz siebie jako ignoranta motoryzacyjnego. Ja również jeździłem różnymi autami i mogę stwierdzić że w210 ma bardzo zbliżoną charakterystykę do e39. Jakby tak źle się jeździło nie kupiłbym w210 po przesiadce z bmw. W211 ma bardzo zbliżoną charakterystykę do w210 ale jest bardziej awaryjne.


Masz normalne zawieszenie czy sportowe? Uklad kierowniczy rownie dobry jak w BMW?
Automat dobrze chodzi?

_________________
E90 320dA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 20:20 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: Szprotawa
Zawieszenie sportowe. Bardzo sprężyste i dosyć twarde. Praktycznie zero przechyłów przy ciasnych łukach. Do tego szpera. Automat super chodzi, jest możliwość zmiany ręcznej, taka zabawka której się nie używa ale jest:) Układ kierowniczy ciut wolniejszy od bmw ale także precyzyjny. Servotronic działa wpaniale. Auto bardzo szybkie,wygodne i komfortowe. Jakość elementów wnętrza I klasa. Spasowanie,kolorystyka,materiały to wszystko bardzo przypadło mi do gustu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 21:44 
"okular" po lifcie jest bardzo przyjemnym autem. Jeździłem kiedyś W210 2,9TD- byłem niesamowicie zaskoczony wygodą podróżowania w tym aucie. fakt, deska rozdzielcza nie jest najnowszych trendów, jest archaiczna, ale za to bardzo wygodna.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2008, 23:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
ładny ładny ... ale zderzak coś źle spasowany chyba ... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: żarcik taki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 11:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa / MaÂłkinia
Moje BMW: robi się
Panowie myślałem że samochód kupuje się dla siebie, a nie dla ludzi :szok:

Co do prestiżu że e39 za 15tysi, e38 za 20 tysi jeśli macie takie myslenie to jest to dla mnie śmieszne.

Za moją 7er e38 mogłem kupić e65, tylko jaką??????????? Bo napewno nie perfekt stan.

To czy samochód jest prestiżowy zależy od samego właściciela, więc nie piszcie głupot, bo okulary też się zaczynają od 15 tysi. Możecie kupić 300c, tylko po co pchać się w takie dziadostwo, które po 200 tys. będzie złomem o ile dojeździ do tych 200.
E65 też już niektóre pachną złomowiskiem, więc proszę was jeszcze raz nie piszcie głupot :zly:
A jeśli uważacie że nie ma komfortu w beemkach to znaczy że za mało o nie dbacie, bo mycie auta co drugi dzień to jeszcze nic nie oznacza :wsciekly:

Raz zdradziłem markę przez to że miałem mało wiedzy o BMW, ale teraz wiem że raczej w nic innego się nie przesiądę

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 11:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa / MaÂłkinia
Moje BMW: robi się
Czytając wypowiedzi na temat bmw w tym temacie pomyslałem sobie że niektórzy powinni się zastanowić co tutaj robią, tzn. na tym forum :cisza:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 14:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
autko bardzo ładne i widać, że zadbane, wielki plus za silnik

ale moim zdaniem wygląd nadwozia a zwłaszcza wnętrza to w porównaniu do e39 epoka do tyłu

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 15:26 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2410
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 530dAt
Kod silnika: M57
martwi mnie ten automacik, z tego co wiem lubi padać... :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 15:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
bierute napisał(a):
martwi mnie ten automacik, z tego co wiem lubi padać... :(


w Mercedesie? Padające automaty? Wolne żarty.




Kucharz napisał(a):
autko bardzo ładne i widać, że zadbane, wielki plus za silnik

ale moim zdaniem wygląd nadwozia a zwłaszcza wnętrza to w porównaniu do e39 epoka do tyłu


Dlaczego? Bo ma inny styl? Ja widze sprawy tak, e39 i w210 sa bardzo ładnymi samochodami, o klasycznych liniach wewnatrz i na zewnątrz. Jedno i drugie auto jest lepsze w jednej dziedzinie a gorsze w drugiej. W210 wygrywa komfortem i przestrzenia, e39 "czuciem" auta, wersja E320 wygrywa z 528i osiagami. Zaleznie od tego kto czego oczekuje od auta w danym momencie, mozna stwierdzic "wole E39, wole w210" , jednak przy tak dopracowanych i dobrych modelach jak te dwa w/w nie da sie powiedzieć "jedno bije drugie na glowe". Nie. Oba sa inne. Oba sa bardzo dobre. W210 bije e39 przestrzenia, e39 w210 pokonuje w czym innym. Co kto woli, na tym sie skupia i to wybiera. Marcin chciał komfort i przestrzen - wybrał doskonale, w210 zawstydza przestronnoscia krótkie e38. Gdyby zalezało mu na lepszej zwinnosci i czuciu auta powiedział bym mu "Marcin, daj spokoj z w210, bierz e39 4,4 z manualem". Ale on w tej chwili chce co innego dostac od auta. Tego czego oczekuje, wiecej dostanie w w210.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 16:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 725
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E90 320dA
marcin kierkus napisał(a):
Zawieszenie sportowe. Bardzo sprężyste i dosyć twarde. Praktycznie zero przechyłów przy ciasnych łukach.


Skoro mowi to osoba, ktora wczesniej jezdzila E36 coupe z M-pakietem, gdzie min. jest sportowe zawieszenie, i jest to auto napewno bardzo dobrze prowadzace sie, to tylko udowadnia to, ze MB rowniez potrafi produkowac auta dobrze prowadzace sie, i nie ustepujace zbyt wiele BMW w tej kwesti.

marcin kierkus napisał(a):
Do tego szpera


To ciekawostka, nie wiedzialem ze w seryjnych MB jest szpera. Duzy plus dla tego auta za to :ok:
Co ciekawe w E39 nie ma szpery (oprocz M5 rzecz jasna).


Stones1 zgadzam sie z toba w 100%. BMW i MB sa na tym samym wysokim poziomie, a rozna je te rzeczy ktore wymienil stones1, ale w zadnym razie nie mozna powiedziec ze BMW lepsze od MB (lub na odwrot), poprostu w kazdym z tych aut co innego jest wazniejsze,
BMW - prowadzenie, sport
MB - komfort, przestrzen.

_________________
E90 320dA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL