BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 10:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 18:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: 156 sw V6/ 633csi
Kod silnika: Busso
Na początek wypada się przywitać, zatem- Witam. Zalogowany na forum jestem od dawna, ale zazwyczaj jako bierny czytacz. BMW nie posiadam jeszcze, ale zbieram się pomału do zakupu 633csi z 76 roku- toteż skorzystam.

Co prawda mój samochód to nie BMW, ale z beemkami ma sporo wspólnego- serwis...i to dosłownie;)

Toczydłem mym codziennym jest Alfa Romeo 156 SW 2.5v6 z 2001/2002. Auto jednak jak się okazało jakiś czas temu, nie jest w pełni standardową V6 alfy. Jest to tzw. wersja przejściowa, czyli posiada ,,stare" wnętrze ( sportpack 3 - ,,carbon", ciemne zegary, ,,wentylowana" skóra momo w kolorze popielato kremowym" ), ale nowy silnik, na 4 sondach i 3 katalizatorach. Cieszyło mnie takie zestawienie, bo poliftowe wnętrze nie ma już charakteru takiego jak to a dodatkowo pod maską mam kultowy silnik ze 192 konikami... Jednak w tym momencie pojawiła się zagwozdka.

Auto pozornie wygląda na granatowe. W rzeczywistości jest w granatowo- śliwkowym lakierze perłowym, którego nigdzie nie mogłem odnaleźć. Auto też na hamowni wykazało 208ps, toteż wynik był zaskakujący ( i powtarzalny ) gdyż nie doszukaliśmy się żadnych modów pod maską. Postanowiłem zatem udać się do znajomego, który dysponuje dostępem do bazy danych Alfy i szybko zidentyfikował co jest grane...

Samochód został wyprodukowany w limitowanym lakierze ,,by Zagato" ( 7 sztuk na świat tego modelu ) oraz jego silnik został podrasowany przez Noviteca. Kupiłem go 3 miesiące temu, jako projekt do dopieszczenia, z padającą pompą wspomagania i kilkoma bzdetami. Z racji, że motoryzację traktuję jako hobby- własnoręcznie dokonałem pierwszych wymian i napraw. Auto otrzymało 17'' antracytowe felgi, które zostały wykonane przez włoską manufakturę EB i są replikami felg od 8C. Zostały one przyodziane na ten sezon oponami 225/45 bridgestone potenza r01.

O wyposażeniu nie będę się wypowiadał, bo poza szyberdachem i navi to jest to full opcja ze sportpackiem. Jedynie kuleje z powodu...braku centralnego zamka z pilotem. Tzn... on jest, ale kluczyka z pilotem nie mam- zaginął. Da się to jednak ogarnąć.

Planowane mody:

Z racji, że auto już wygląda, stylistycznych dodatków nie będzie nazbyt robionych. Na pewno zejdziemy 1,5-2cm na glebę i z tyłu zagości podwójna końcówka. Szyby są fabrycznie przyciemnione w sposób mi wystarczający.

Technicznie:

- Zrobienie na nowo układu wydechowego pod ten konkretny samochód
- Przeszczep 4 tłoczkowych hamulców Brembo ze 166 i tym samym tarcza 305mm
- Układ dolotowy z nierdzewki

Silnik - Z racji, że ma mały przebieg ( 126 tys na dziś dzień ) nie będzie robiony, bo i unikatu w postaci wersji novitecowej szkoda. Można zawsze w miejsce 2.5 wsadzić sobie 3.0 na skrzynce z 2.5 ( do setki takie auto zbiera się poniżej 6 sekund i mimo mniejszej mocy, radzi sobie z wersją GTA ), ale to nie jest do końca dobry pomysł.

Tak prezentuje się ów włoszka:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tymczasowo takie fotki wnętrza posiadam:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mam nadzieję, że nikomu żyłka nie strzeli, że to Alfa... i mam też nadzieję, że za jakiś czas będę mógł pochwalić się 633csi wydobytą ze stodoły (bo właśnie nad tym pracuję).


Ostatnio edytowano 21 lipca 2012, 20:27 przez sudi, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi- AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 18:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Pod maską piękny widok ale pokaż też trochę tego wnętrza :)
Dlaczego masz tam logo quadrifoglio?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 18:47 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Świetne, piękne auta.... tylko dlaczego się tak psuję? Pamiętam że miałem pomysł kupić sobie coś takiego i z ciekawości zalogowałem się na forum alfa romeo. I czytam jeden z pierwszych postów: "Strasznie jestem zadowolony z mojego auta, jest piękne... blablabla....no fakt na początku musiałem wymienić silnik i osprzęt ale teraz już rzadko zawodzi" :szok: I odpuściłem alfę....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 18:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: 156 sw V6/ 633csi
Kod silnika: Busso
Dodałem jeszcze kilka fotek. Więcej na te chwilę nie posiadam... brak czasu a auto w serwisie BMW ( podkreślam znów! )ma robiony rozrząd.

Co do logo- quadrifoglio verde dawała alfa na szczęście w dawnych latach. Potem odeszli od tego i oznaczali tym topowe wersje. Później pojawiły się GTA i znów wróciła QV. U mnie jest to logo na szczęście. Nie dodaje mi koni ani nic z tych rzeczy... wygląda ładnie i faktycznie w sumie alfa na nie zasłużyła, bo to topowa wersja 156. Wyżej była GTA tylko, ale to inny samochód pod bardzo wieloma względami. Alfa 156 V6 to też inne auto aniżeli 156 z T.S. 16v- miałem 3 lata i różnice są zauważalne.

Uprzedzając pytania o maszynownię- porównywalnie do m52b25/m54b25 z lekką przewagą Alfy jak BMW ma manual. Gdy Beemka ma automat, mówiąc np. o e46 z m54 325ia -nawet w trybie sport dostaje sporo. Nie jestem najzieleńszy z BMW, choć nigdy własnego nie miałem- sporo e46 jeździłem jako kierowca.


Kamil_- Miałem najbardziej awaryjne 2.0 ts przez 3 lata i nic się nie stało. Samochód ma bardzo wrażliwe zawieszenie na naszych drogach niestety i to jest problem, ale koszta części nie są wygórowane. Trwałość mogę porównać do jakże popularnego passata b5 czy choćby e46. Elektronika co zapewne zaskoczy tu większość osób... jest Boscha- nie magneti marelli. Każdemu radzę sprawdzić się raz w życiu jako właściciel i kierowca Alfy- ale wpierw po znalezieniu dobrego egzemplarza a nie studni, jakich pełno...bardzo pełno. Polecam 166 z 3.0 v6- nieco mniej problemów z zawieszeniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 19:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
zawsze podobało mi sie 156 SW ale ta awaryjność :kwasny: gdyby nie to pewnie bym spróbował alfy :hyhy:

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 19:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
sudi napisał(a):
Każdemu radzę sprawdzić się raz w życiu jako właściciel i kierowca Alfy


Dobrze powiedziane! Ja czekam na ten dzień spoglądając na Spidery ;)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 19:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
najwięcej do powiedzenia o awaryjnosci Alfy mają Ci którzy nigdy jej nie mieli

moja 166 to najbardziej niezawodny wóz jaki miałem do tej pory

ta powyżej sliczna, zwłaszcza koło mi się podoba, ale daj więcej srodka

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 19:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: 156 sw V6/ 633csi
Kod silnika: Busso
Tomek - na potwierdzenie tych słów mam dwóch kumpli, którzy chorują tylko na BMW... jeden w zasadzie składa beemki od zera i kocha swoje m technikowe e30. Drugi siedzi mocno w e46, obecnie cabrio... Obydwaj mi wyrwali kluczyki i stwierdzili, że ,,kiedyś będzie ten moment, że kupią sobie Alfe".

Kucharz - 166 to udane samochody, rzekłbym, że mniej problematyczne od 156 poprzez lepsze zawieszenie. Dla mnie niestety nijak praktyczne...a miałem brać 166 3.0 v6 czarne. Denerwująca jednak bywa w nich elektronika- padają pierdółki po parę złotych, ale to potrafi człowieka wkurzyć.

Ja doszukuję się w swoim podejściu do motoryzacji tej zalety, że nie jestem fanatykiem. Jestem pasjonatem Alfy jako marki, ale zdecydowanie widzę inne marki i doceniam ich auta. 159 raczej sobie nie kupię... dla mnie to przepiękne auto, ale nie ma tam godnych silników. Zapewne przyjdzie czas na GTA, ale wtedy jako auto użytkowe będę szukał prawdopodobnie w BMW lub Audi...chyba, że Korea nas zaskoczy, tak jak mnie ostatnio zaskoczyło i40.

Fotki dodane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 20:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
Kucharz napisał(a):
najwięcej do powiedzenia o awaryjnosci Alfy mają Ci którzy nigdy jej nie mieli

mieć alfy nie miałem ale mam znajomego mechanika ,który pracuje w serwisie alfy. Jak chciałem kupic alfonsa to chodziłem po rady, przestrzegał przed zawieszeniem i mówił że jeśli ma być w miare bezawaryjnie to 1.9jtd...
Ale mimo wszystko te samochody coś w sobie mają :]

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Ostatnio edytowano 19 lipca 2012, 20:11 przez killer23, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 20:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
a w beemkach to zawieszenie się nie sypie, np. w e39?

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 20:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: 156 sw V6/ 633csi
Kod silnika: Busso
Kiler23- W 156 najbezpieczniejszym silnikiem jest 1.9 jtd i 2.4 jtd. Diesle Alfy/ Fiata to prekursory wszystkich innych CR i to doprawdy dobre konstrukcje, które jeżdżą w większej ilości aut niż się nam wydaje. Najlepszym silnikiem benzynowym są V6, bo to OSTATNIE SAMODZIELNE SILNIKI ALFY ROMEO, które z racji na fakt ile były rozwijane- są silnikami bez żadnych wad konstrukcyjnych w zasadzie. Bardzo wydajne smarowanie i chłodzenie, klasyczne podparcie na 4 panewkach, 4 wałki w głowicach, azotowany wał i wałki... Jak się coś psuje w V6 to psuje się tylko to, co może w innych autach tak samo- czyli elektronika Boscha.

Silniki, które są ryzykiem to TS-y, bo to nieco wyprzedzające swoją epokę konstrukcje, przy czym nie ma się co bać 1.6...ale on nie jedzie niemal. 2.0 ma 2 paski i 4 wałki + zmienne fazy... pełno potencjalnych problemów, choć nie powiedziane jest, że się pojawią- sprzedałem 2.0 z przebiegim 184 tys km, gdzie silnik był w stanie malina.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 20:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2371
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: e32
Kod silnika: m60b40
pewnie sie psuje, nigdy e39 nie miałem. Akurat co do 166-ki to podobno jedna z bardziej udanych alf czego nie można powiedziec o 156. W silnikach 1.8 ts padaja wariatorem i sa problemy z rozrzadem :/

_________________
Obrazek

Bo najważniejsza jest Pasja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 20:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: 156 sw V6/ 633csi
Kod silnika: Busso
W silnikach 2.0 Wierz mi, że przy nieumiejętnej obsłudze są większe problemy ;) Generalnie całość opinii w naszym kraju, jak jest to w mej teorii i w teorii o dziwo także serwisu BMW o Alfach bierze się z tąd, że posiadamy ZNIKOMĄ liczbę dobrych warsztatów, gdzie można takie auta obsługiwać. Dla przykładu- w zasadzie żadne V6 nie są u nas w kraju poprawnie ustawione po pierwszej zmianie rozrządu. Czemu? Serwisy mają złe blokady, nie stosują się do instrukcji itd... podchodzi do tych aut epoka poloneza i dużego fiata...albo pasjonaci, którzy wiedzą, że Alfa tak jak każda marka premium i generalnie każde auto wymaga odpowiedniego traktowania...i oni sobie srogo za to liczą. Jak się dba- tak się ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 20:29 
ładny touring :)
alfy podobają mi sie-ładne auta,
środek tesz ma coś w sobie,jest niezły
przyjemności z auta :ok:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 21:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1842
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Moje BMW: E60/E60
Garaż: Jest 525D:

Jest 530D: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140951

Było 320D: http://www.bmw-sport.pl//viewtopic.php?f=6&t=150648

Było 320D: http://www.bmw-sport.pl//viewtopic.php?f=6&t=140952

Było 530D: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=127470

Było 320D: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103604
Ładna alfa :ok: Tylko ta deska rozdzielcza :mur:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 19 lipca 2012, 21:08 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
gdybyyyy nie wagon... :D fajna fajna ;) dobre fotki :ok:

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 20 lipca 2012, 12:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 5067
Lokalizacja: Krotoszyn
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116330
Piękna ta Alfa

Quadrifoglio Verde i felgi nadają stylu tej Alfie i sprawiają, że na pewno wyróżnia się na drodze :ok:
Do wnętrza to pewnie trzeba się przyzwyczaić :zawstydzony:

sudi napisał(a):
Samochód został wyprodukowany w limitowanym lakierze ,,by Zagato" ( 7 sztuk na świat tego modelu )
serio? :padam:

Dobry serwis (BMW) podstawa ;)

_________________
Zobacz i oceń moje E46 320d Stahlgrau | Cicha wytrzymałość. Zapraszam również na kanał YT!
Obrazek
~ Moda przemija, styl pozostaje. ~


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 20 lipca 2012, 14:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: 156 sw V6/ 633csi
Kod silnika: Busso
Artur- Dziękuję. Myślę, że jeśli pojawią się większe hamulce to efekt wizualny jeszcze się poprawi+ hamowanie, które w serii starcza...ale lubi się przygrzać podczas odpowiedniej jazdy.

Co do wnętrza- dla mnie jest skrojone idealnie. To z BMW nie do końca mi leży...kwestia też o jakiej serii i roczniku byłaby mowa. Np e36 nie podoba mi się całkowicie a w e46 wnętrze jest dla mnie ciut ,,nudne" nawet na pełnym pakiecie M. E39 podobna do e46 w środku, ale jakoś podoba mi się bardziej. E60 to już pełna technokracja, ale podoba mi się bardzo. Nie trawię np. wnętrza X5 (e83? ) pierwszej generacji- generalnie nie lubię tego samochodu i opinię sobie wykształciłem- zapewniam- na podstawie styczności w tym wozem.

Co do lakieru- Sprawa się rypła w momencie, gdy zacząłem szukać lakieru na drobne poprawki ( auto ma 10 lat, było naprawiane w przeszłości /tylny prawy błotnik wstawiany i przedni prawy wymieniany). Nigdzie nie było sposobu dojść ,,co to jest na aucie", poza faktem, że do napraw jakie były robione dobierano odcień komputerowo. Po poruszeniu kilku kontaktów i sprawdzeniu VIN-u w bazie handlowej Alfy ( dostęp tylko mają wysoko postawieni) wyszedł nieznany kod orginalnego lakieru. Zawsze myślałem, że mam Blu Velę albo Taorminę...ale jedna to zwykły granat akrylowy a druga to metalizowany granat. Ten lakier mieni się śliwkowo i jest perłowy. Pogrzebano trochę i wyszło szydło z worka- z jakiejś okazji wyjeżdżała seria z lakierem Zagato, która opiewała łącznie na 50 samochodów bodajże. 7 z nich to były sportwagony 156, 13 sedanów. Reszta to pozostała gama.

Co do silnika- Seria ma 192 konie mechaniczne w tym wydaniu ( cf3 ). Ta sztuka hamowała się na 208 kilkukrotnie. Zaciekawiło to wszystkich, bo byłby to spory gift od fabryki a sytuacja miała miejsce na różnych hamowniach i była powtarzalna. Pogrzebaliśmy i okazało się, że samochód przeszedł delikatne modyfikacje w Novitecu. Faktycznie ciągnie lepiej nieco niż inne V6 w tej budzie- miałem okazję sprawdzić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 20 lipca 2012, 14:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
daj vin

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sudi -->> AR 156 sw v6 novitec
PostNapisane: 21 lipca 2012, 19:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: 156 sw V6/ 633csi
Kod silnika: Busso
Darcyn - z urlopu 15 sierpnia wracam to mogę dać... ale sprawdzanie w Eperze jak coś nic nie da;) Rozkodowanie poza centralą tak jak w BMW też niestety nie jest możliwe. Na szczęście znam dyrektora serwisu w krakowskim ASO, gdyż jest ojcem znajomego.

Wojt4s90- Sedan niestety nie ma składanej kanapy...to samo w 166. Ja auto użytkuję wszechstronnie i sportwagon bardzo mi się sprawdza. Niby bagażnik mały, bo 360l ale praktycznie zagospodarowany całkiem...do tego mam system roletek i spokojnie mogę dzielić pakunki, pakować się po dach itd. Mój pies też się zadomowił w bagażniku- na te skórę w życiu bym myśliwskiego teriera nie wsadził...zresztą w poprzedniej na welurach także tam było jego miejsce bo każdy włosek wchodził w tapicerkę. Tak generalnie to SW bardziej mi się od sedana podobało zawsze i jakoś nawet w temacie 159 mi to zostało- lubię przysadziste samochody.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL