BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 12:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 6 września 2012, 15:00 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
Fryderyk napisał(a):
:zdziwko:

ile??????

na pewno wszystko masz sprawne?

przecież to chyba niemożliwe?
chodzi Ci o miasto pewnie :P odcinki krótkie, miasto bez korków. Spalanie w mieście najniższe jakie uzyskałem to ponad 12,5 , najwyższe 14,1. Wszystko zależy jak długie odcinki robię. Jak jeździłem na odcinkach, na których tutaj mam 14,1L lpg to w 528i wychodziło koło 17, a czasem i więcej

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 7 września 2012, 07:58 
Elliot, miasto, ale i trasę też....528i wiadomo jak bywa ale ponad 10 w trasie to dużo...


teraz pytanie, czy to przez LPG, czy te silniki tak mają? bo rozważałem zakup lpg do swojego Malczana, ale ponieważ trzeba było zostawić auto w warsztacie na jedną noc, więc z lenistwa odstąpiłem od tego.

Wychodzi na to, że ja przepalając benzynę niewiele więcej mi ziko wychodzi za km.... :/

Mój rekord z całego baku (miasto + trasa) to 8,6. Katowanie, kręcenie do odcinki i wyścigi i pościgi za beemkami i golfami i takie tam szaleństwa, klima i ni cholery więcej :/


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 7 września 2012, 08:10 
Fryderyk napisał(a):
Katowanie, kręcenie do odcinki i wyścigi i pościgi


Przecież Ty nie potrafisz inaczej jeździć :P .

Spalanie normalne, miałem takiego Garbusa właśnie ze starym dwu litrowym silnikiem VW.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 7 września 2012, 09:55 
777 napisał(a):
Przecież Ty nie potrafisz inaczej jeździć :P .


Potrafię i zazwyczaj tak właśnie jeżdżę :zdegustowany: przepisowo, powoli. Grzecznie, gładko, z gracją.

mój rekord w trasie: 4,8l :zabawa:

777 napisał(a):
Spalanie normalne, miałem takiego Garbusa właśnie ze starym dwu litrowym silnikiem VW.


nieco większa objętość skokowa i masa... ale różnica w spalaniu znaczna heh


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 7 września 2012, 17:24 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
te silniki to stara, wręcz przestarzała, pancerna konstrukcja i wg mnie stąd to spalanie... kolega w golfie 3 z tym silnikiem w mieście ma wyniki rzędu 13-13,5L. A tutaj mam ciut wyższe spalanie ze względu na lpg

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Eliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbuch
PostNapisane: 9 września 2012, 10:46 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Elliot napisał(a):
spalanie Garbatego kształtuje się całkiem nieźle, jeśli weźmiemy pod uwagę koszty przejazdu 100km (samo paliwo), to mamy śmieszne kwoty, natomiast pali dużo w porównaniu do M52B28, około litr więcej i miasto i trasa
tankowania garbatego liczone przy dystrybutorze
miasto 100% = 14,1L lpg/100km, pi razy drzwi=38,80zł
trasa 10,3-11,0L lpg/100km, czyli 28,5-30,5zł


Dobrze jest, tanie pokonywanie 100 km, zreszta jak sam mowisz, to auto na przeczekanie :).


Elliot napisał(a):
te silniki to stara, wręcz przestarzała, pancerna konstrukcja i wg mnie stąd to spalanie..


Podobnie jak pancerna 1.6 8V :ok: .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 9 września 2012, 20:10 
Elliot napisał(a):
te silniki to stara, wręcz przestarzała, pancerna konstrukcja i wg mnie stąd to spalanie...


za pewne tak... ale nadal jestem zdania, że to jednak dobra decyzja, jeśli chodzi o spuszczanie się nad byle jakim 1.8T, bo forumowicze to, tamto, sramto. Coś o tym wiem :super:

Auta tego typu rządzą się swoimi prawami, ale mało kto o tym wie :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 9 listopada 2012, 16:05 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Ale kochasz zone :hyhy: Ciekawe jak sie to prowadzi :zdegustowany:
ale jak dla mnie najwazniejsze, ze laski na to leca :ok: :super: Tak na marginesie to zebys tylko sie nie zarazil VW :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 9 listopada 2012, 16:42 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
slawek 318 napisał(a):
Ale kochasz zone :hyhy: Ciekawe jak sie to prowadzi :zdegustowany:
ale jak dla mnie najwazniejsze, ze laski na to leca :ok: :super: Tak na marginesie to zebys tylko sie nie zarazil VW :rotfl:

powiedziałbym, że prowadzi się jak taczka z gnojem, ale bym skłamał ;) jeśli mam to do czegoś porównać to jest jak w Golfie IV tyle, że ciut niżej i twardziej. W środku z przodu bardzo dużo miejsca, nawet dla wyższych osób (półokrągły dach). Z tyłu trochę gorzej, wchodzi ktoś z max 178cm wzrostu. Po kilku miesiącach z Garbatym naprawdę mogę stwierdzić, że to jest fajne auto. Nie wstydzę się nim jeździć, ALE: Mi brakuje mocy, boję się wyprzedzać cokolwiek w trasie, bo zastanawiam się zdążę/nie zdążę... I drugi minus to, że jest głośno przy prędkościach rzędu 130km/h. Szybciej i tak raczej nie jeżdżę, max jechałem 160km/h. Nie kusi mnie ciskanie tym vmax, bo chcę żyć :P nie kupiłem Beetla do wyścigów spod światem czy killowania z rolki tylko do taniego przekulania do kwietnia. Serwis jest śmiesznie tani. Póki co powymieniałem tuleje wahaczy, stabilizatory, filtry, olej, zrobiłem przegląd LPG i wymieniłem filtr gazu, kupiłem zimówki, dywaniki gumowe na zimę i zamontowałem nowe wycieraczki. Od żony na urodziny dostałem transmiter, także mam w Garbatym swoistą zmieniarkę mp3 i sterowanie z kierownicy :rotfl: W VW na pewno się nie zakocham, bo już moją miłością jest e39 :P Na marzec/kwiecień zaplanowałem wystawić Beetla na sprzedaż i szukamy 540i ;) zaplanowałem, że zrobię jedną sesję Garbusowi jak spadnie śnieg, więc póki co bez zdjęć :D
slawek 318 napisał(a):
ale jak dla mnie najwazniejsze, ze laski na to leca :ok: :super:

jadę ostatnio po mieście, z naprzeciwka jedzie VW New Beetle :P w środku blondyneczka, mrugnęła mi długimi i do mnie macha. Moja radość się skończyła jak dostałem w łeb od żony :zabawa:

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 9 listopada 2012, 17:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Elliot napisał(a):
Moja radość się skończyła jak dostałem w łeb od żony


Jestem oburzony postępowaniem Twojej żony!

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 10 listopada 2012, 16:34 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Elliot napisał(a):
jadę ostatnio po mieście, z naprzeciwka jedzie VW New Beetle :P w środku blondyneczka, mrugnęła mi długimi i do mnie macha. Moja radość się skończyła jak dostałem w łeb od żony

No nie zartuj?? :zdegustowany: ee..to zamiast lasnowego BMW ladnego kola walne sobie garbetego :P
Kuzyn mial taki sam samochod tyle ze naprawde piekny byl jak na garbuska.Piekne kolo silnik chyba 110 konny w TDi 1.9 do dzis dobrze wspomina bo tez go sprzedal ze wzgledu na zazdrosc zony i teraz smiga golfem 3 :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 20 listopada 2012, 22:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: E46
Ja bym tez tego do Garbusa Garbusa nie porównyał bo to rzeczywiście wizualna podróbka jest ale jako jakies tam indywiduum mnie się podoba. tylko nie takowego koloru z literkowym żukiem . U mnie jeździ koleś takim czarnym, i jak jedzie a go jeszcze nie widzę to już wiem że to on, nie wiem co jest nie tak ale głośne to okrutnie. :przestraszony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 6 grudnia 2012, 21:25 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
W temacie VW nic się nie zmieniło. W marcu wystawiam go na sprzedaż i szukam 540i. Wleciały jakiś czas temu zimówki Continental 7mm bieżnika. Dają radę. Kontrola trakcji dużo gorsza niż w BMW, pozwala na większe uślizgi kół, ale trochę pomaga. Doceniłem dopiero teraz przy mrozach grzane fotele :P Póki co New Beetle bezawaryjnie. Kilka fotek z dzisiaj. Spadło trochę śniegu, pozamiatałem zakręty bokiem, więc trochę błota pośniegowego trafiło auto :rotfl:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 6 grudnia 2012, 23:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Elliot napisał(a):
pozamiatałem zakręty bokiem

jazda na ręcznym? :rotfl:

garb fajny, co do silnika to nawet jak szedł w golfach 3 to nie było to jakieś wow, zwykły przemieszczacz, w tamtych czasach ( np mój jest z '95r) raczej dość żwawy, teraz nie jest zamulaczem i tyle. co do spalania to zależy jaka jazda, mi po wiochach pali po 8-9 gazu więc znośnie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 7 grudnia 2012, 22:46 
Elliot, u mnie w domu kobiety mają szał na punkcie New Beetla mam takie pytanie ile to pali przy normalnej jeździe? "takiej damskiej"


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 8 grudnia 2012, 02:45 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
szczerze to 90% przebiegów robię "tak damsko"... bo jak tym inaczej jeździć? Spalanie lpg wychodzi od 12L lpg w mieście. Trasa udało się zejść przedwczoraj do 8L lpg, bo walnęło śniegiem, a prowadziła moja żonka i śmierć w oczach od razu. L razy cena lpg i mieścimy się w 35zł/100km. Gdyby nie to, że jest to samochód na przeczekanie to nigdy bym go żonie nie pozwolił wybrać na jedyny samochód na dłużej. Czemu? Problem był z włożeniem choinki 180cm... a za dwa tyg będzie problem ze spakowaniem prezentów i wyjazd w dłuższą podróż bez składania tylnej kanapy :P jeszcze taka ciekawostka. Mimo że samochód w większości to plastiki (wnętrze:deska wykonana z najgorszego plastiku jakie widziałem, obicia wewnętrzne drzwi też z plastiku, z zewnątrz z plastiku są wykonane progi, błotniki, chyba tylna klapa (?), no i zderzaki to samochód waży 1276kg. Ważyłem w tym samym miejscu, w którym BMW ważyło 1535kg ze mną. No i jeszcze propos tych plastików: jak to przymarznie to cały tym jakby pracował dopóki się nie rozgrzeje. Masakra :P już marzę o powrocie do bmw...
bmw328ci° napisał(a):
u mnie w domu kobiety mają szał na punkcie New Beetla
żona ostatnio się przyznała, że spodziewała się znaleźć więcej komfortu :P

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 8 grudnia 2012, 15:27 
tą twoją wypowiedz pokaże im dzisiaj :D ciekawe co powiedzą :) słowa kobiet są takie "jak bym miała taki samochód to nigdy bym go nie zmieniał" Nie powiem bo z wyglądu to jest idealny jako damskie auto tylko że to jest VW a VW nigdy komfortu nie miał.... Miałem golfa 4 passat fl i według mnie to są strasznie twarde auta... Passat to taki typowy niemiecki "robol" :D Wiadomo BMW wymiata :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 8 grudnia 2012, 16:22 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
bmw328ci° napisał(a):
Miałem golfa 4 passat fl i według mnie to są strasznie twarde auta... Passat to taki typowy niemiecki "robol"

Volkswagen/samochod dla ludu hehe, tez mialem golfa IV i złego słowa nie powiem.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 8 grudnia 2012, 21:29 
renoraines, również złego słowa nie mogę powiedzieć o golfie IV... z resztą od golfa nie ma co oczekiwać komfortu.... Miałem 1.9TDI 90KM szału to on nie robił ale za to spalanie.... w 5l ON się mieścił bez problemu no i silniczek bezawaryjny zero wkładu :) a ty jaki miałeś?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Elliot -->> Vw New Beetle 2.0 Garbaty
PostNapisane: 8 grudnia 2012, 21:54 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
skoro mowa o komforcie jazdy w golfie 4 :D miałem, było twardo, a w New Beetle'u jeszcze twardziej i sporo niżej. Ja na golfa również nie narzekałem. Miałem 1.9tdi 110km, później chip delikatny na 130 parę, zrobiłem w 2 lata 80tys km i wszystko hulało aż miło ;)

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL