BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 11:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Andrew E36 -->> Saab 93 1.9TiD M-Pakiet
PostNapisane: 8 grudnia 2013, 22:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
"Krótka" historia z szukania dupowozu. :)


Wymagania podczas poszukiwań:

Najchętniej benzyna z gazem i spalanie do 14l. gazu w mieście ewentualnie diesel i max 10l. w mieście.
Wyposażenie obowiązkowe grzane fotele, xenon, czujniki parkowania tył, skóra/alcantara.
Coś w miarę komfortowego i użytkowego. Chętnie automat.

Na pierwszy strzał wytypowane: Seat Leon Cupra TDI, Lexus IS, Vectra C, Omega B FL, Saab 93, Saab 95, Avensis, Mazda 6, Volvo S60, Volvo S80.

BMW z założenia chciałem uniknąć bo do zżygania najeździłem się każdym modelem i chyba trzeba było lekkiej odmiany na jakiś czas. Aczkolwiek myślałem również o E39 i E46 jak by trafiła się jakaś naprawdę warta uwagi sztuka…


Finalnie szukałem równolegle Saaba 93 II i Volvo S60/S80.

Dobre kilka sztuk obejrzeliśmy z LeSiem i na tle innych nie było wątpliwości żeby zabrać ten egzemplarz do domu.

BTW. Bardzo „przyjemna” grupa ludzi sprzedaje Saaby i Volvo, nie spotkałem egzemplarza na łysych oponach typu Nexen czy Wanli, jakichś kombinacji przy oglądaniu ze strony sprzedającego, ściemniania historii blacharskich itp. Widać że ludzie nie szczypią się o 400zł na wymianę wahacza czy serwis klimatyzacji, auta muszą jeździć i być sprawne, bezawaryjne. Ewentualne braki to często kwestia niewiedzy. Nie mówię oczywiście o handlarzach bo to oddzielna liga.


To czym się bujam od dwóch miesięcy to Saab 9-3 II 1.9TiD, dumnie nazwany w papierach Sport Sedan o wersji wyposażenia Vector. Do lansu na forach Saaba używa się skrótu SS.

Rok: 2006
Przebieg: 285 000km
Silnik: 1.9TiD w serii 150KM czyli Fiatowska konstrukcja JTD, co pchali też do Opla pod nazwą CDTi
Skrzynia biegów: manualna 6-ka, aczkolwiek pochłaniaczem autostrad to auto nie jest bo przy 180+ już brakuje 7-go biegu :) Nie mniej jednak na zwykła trasę wystarcza aż nadto.

Lakier na całym aucie pierwszy, nie chciał bym malować czegokolwiek bo kolor poYebany jak Lato z Radiem i ciężko było by coś dobrać żeby nie był łaciaty…

Wszystkie papiery, książka obsługi, instrukcje, książka serwisowa do 254 000km w 2012 w Belgijskim ASO.
Jeden właściciel w Belgii do 2012, kiedy to ściągnął ją do PL handlarz i sprzedał miłemu Panu od którego to ja zakupiłem auto.

ZaYebiście podoba mi się kolorystyka wnętrza i połączenie czarnej deski i boczków z kremowa skórą. Z zewnątrz kolor też jest mocno ciekawy.


Saab jest w Pakiecie Aero, ni chóYa nazwa z niczym innym się nie kojarzy jak z ciastkami Oreo :D . Stąd też wziął się „Ciastek”
Aero to taki Saabowy M-Pakiet jak się okazuje xD

W skład pakietu Aero wchodzi dokładka przód, dokładka tył, nakładki na progi, lotka na bagażniku, wydech końcowy i możliwe ze alufelgi 17” to też skład pakietu

Wyposażenie:
- 4x el. szyby
- el. lusterka
- radio z CD
- skórzana tapicerka
- skórzana kierownica i gałka zmiany biegów
- welurowe dywaniki
- podgrzewana fotele
- podgrzewane lusterka
- regulacja podparcia lędźwii
- ABS, ESP, 10x Airbag
- halogeny
- reflektory Xenonowe
- multifunkcyjna kierownica
- regulacja kierownicy w 2-ch płaszczyznach
- komputer pokładowy (biedniejsza wersja)
- klimatyzowany schowek
- Cup Holdery przód i tył
- Climatronic dwustrefowy
- czujniki parkowania tył
- worek na narty w podłokietniku
- Alufelgi 17”
- seryjnie automatyczny włącznik świateł (chyba w Skandynawskich markach to seryjnie montują – Saab, Volvo…)

Także jakiejś biedy nie ma z wyposażeniem, jest przyjemnie.



Silnik 1.9 TiD 150KM to fiatowska konstrukcja która jest niezawodną i bezawaryjną poza kilkoma do licha Up’ami
Mianowicie posiada DPF, który jest jak wiadomo prze-chóYowym wynalazkiem, EGR który jest bardzo awaryjny, klapki w kolektorze ssącym, ukręcające się świece żarowe ze względu na zastosowanie łba na klucz 9kę i ponoć nadwrażliwe koła dwumasowe, ale myślę że to ichniejsze Urban Legend, kwestia przebiegów i stylu jazdy, a nie jakaś wada konstrukcyjna…

Wywaliłem więc DPF mechanicznie i programowo żeby nie mieć z nim problemów w przyszłości, przy okazji zrobiliśmy bardzo delikatny Soft ze 150KM na 165KM, bardziej kwestia „przy okazji” niż potrzeba mocy. Zaślepiłem EGR który również został programowo wyłączony.
Świece żarowe wymieniłem bez przygód, na wymianę czeka też nowa dumasa z kompletnym sprzęgłem LUK’a, Rorząd INA i kilka innych fantów eksploatacyjnych…


Audio:
Musiałem też zrobić coś z audio bo seria była żenująca, na przód poszedł zestaw wooferów 16cm JBL na zwrotnicach z odseparowanymi tweeterami, na środek seryjny Saabowski głośnik centralny Pioneer’a. Przednie głośniki podpięte pod wzmacniacz Magnat RX44, do tego Subwoofer JBL GT5 12 z nową skrzynią z MDF + wata.



Porównanie do BMW ? Tylko jakiego ? Rocznikiem czy ceną ??
Ceną trzeba by strzelać w Polifta E46 320d w M-Paku lub E39 530d w M-Paku.

Ten Saab chyba pomiędzy.

- Wiekszy komfort niż w E46, ale nie odcina od otoczenia tak jak E39.
(opony 225/45/17), układ kierowniczy chodzi w porównaniu do BMW mega lekko.
Zarówno E46 i E39 będzie twardsze, sztywniejsze i będzie prowadziło się z lepszym wyczuciem drogi - dużo precyzyjniejszy, układ kierowniczy.

- Pozycja za kierownicą, coś pomiędzy sportsitze, a seryjnymi stołkami w BMW, brakuje najbardziej kołyski w regulacji fotela, może w bogatszych wersjach były. Generalnie nie jest źle.

- Jakość skóry in plus dla Saaba, miękka, przyjemniejsza w dotyku niż w BMW, kierownica bardzo dobrze leży w łapie, jednak nie tak jak gruby M-Technic w BMW.

- Funkcjonowanie klimatyzacji, dystrybucja powietrza w kabinie dużo precyzyjniejsza, lepiej rozwiązana niż w E46 i E39

- Audio, u mnie w Saabie przed modyfikacjami było najuboższe – podstawowe – grało zdecydowanie gorzej niż podstawowa wersja w E46 czy E39, straszny żal.

- Po uruchomieniu na mrozie na zimnym pracuje średnio, ale jak się nagrzeje to przenoszenie drgań do wnętrza i głośność pracy… o dziwo ciszej niż w M47 czy M57 niezaleznie od nadwozia na nowych poduchach silnika i skrzyni… a tylko 4 cylindry.

- Sporo faili z wykończeniem wnętrza i plastikami, tutaj porównał bym do E60 w której to jakość plastików też pie*dolnęła linią prostą w dół…
Przyciski pokryte czymś w stylu Plasti Dip który łatwo zniszczyć, listwy na drzwiach też cienko z jakością, powłoka jakby wypłowiała, sporo plastików potrafi skrzypnąć czy pisnąć przy obecnych temperaturach w okolicy 0 stopni. Porównując do BMW czego by nie dotknąć jest delikatniejsze i mniej solidne niż BMW.

- Szyby grubości papieru - wnętrze wychładza się momentalnie. Mimo to w środku nawet przy dużych prędkościach ciszej niż w E46.

- Wnętrze przestronne, pomiędzy E46 i E39 z tym, że nawet w porównaniu do E46 z tyłu jest absolutny brak miejsca na nogi pasażerów. Powtarzam ABSOLUTNY BRAK MIEJSCA. :]

- Nie podoba mi się w dzień wygląd panelu radia – wersja bez nawigacji, powiedział bym, że jest równie chóYowo co w E39, ale gorzej niż w E46 w wersji bez Navi.

- Bagażnik, większy niż można się spodziewać po bryle auta, na pewno dużo przestronniejszy, szerszy niż w E46.


Wygląd… kwestia indywidualna, zadbane E39 w M-paku robi robotę podobnie jak E46, Saab w tym setupie też wygląda ciekawiej od przeciętnego miastowego wozidła. Mniej agresywnie niż BMW, ale kulturalnie i elegancko. Taka Vectra w garniturze.

Prosi się o felgę 18”, dystans, ciemną szybę i dyfuzor na dwa wydechy z tyłu. Nie było by wsi po takich modach, a wyglądał by dużo lepiej.

U mnie nalatane prawie 300 000km i kiera wygląda idealnie, gałka trochę ruszona, fotel również widać ślady użytkowania, wkońcu kremowa skóra, ale na pewno nie jest zadymany. Więc tutaj materiałowo jest co najmniej tak dobrze jak w BMW.


Co mnie wku*wia z przymrużeniem oka i na co się świadomie zgodziłem ?
Diesel, przedni napęd, brak tempomatu, brak ekonomizera, jakość wykończenia niektórych elementów wnętrza, spalanie średnie kłamie o 0,7l i nie można tego wykalibrować, dźwignia ręcznego „wbudowana” w konsolę przez co wygoda jej użytkowania jest mocno słaba, bardzo ciche czujniki parkowania (nie da się przestawić głośności), podgrzewane lusterka tylko po włączeniu grzania tylnej szyby, brak fotochromu wstecznego, kluczyk do stacyjki zrobiony z materiału plastelino-podobnego, oba które dostałem do auta wyglądały jak przeżute przez psa, kupiłem nowy zamiennik którego obudowa wykonana jest z innego materiału. Część z tych „wad” to oczywiście kwestia wersji wypasu.

Plusy ?
Auto bardzo świeże wyglądem i z charakterem, ciekawsze designem od innych dupowozów tego segmentu, kluczyk na środku w konsoli, multum gadżeciarskich przycisków na konsoli, Night Panel, bardzo dobry Cup Holder, sporo funkcjonalnych schowków, w nocy deska rozdzielcza wygląda naprawdę dobrze z ta ilością podświetlanych przycisków.
Ustawienia opcji z poziomu deski rozdzielczej które są możliwe w BMW z poziomu NCS’a.
Automatyczne włączanie grzanych stołków, tylnej szyby, po uruchomienia auta, Klimatyzacja dwustrefowa/jednostrefowa, automatyczne włączenie/wyłączenie klimatyzacji, siła działania wentylatora, włączenie/wyłączenie PDC itp.



Rok na pewno się nim przebujam, a może i dłużej zależnie od fantazji…

Podsumowując: zakup bardzo udany narazie :)





Trochę fot paździerza:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Audio
Obrazek
Obrazek

DPF out
Obrazek

Remap
Obrazek

Świeczki BERU, Dwumasa i kompletne sprzęgło LUK, rozrząd INA
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 8 grudnia 2013, 22:46 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
brzydka scania ;)

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 8 grudnia 2013, 22:47 
Rewelacyjna galeria - wzór !

Kilka razy zdarzyło mi się jeździć kolegi Saabem i jakoś do mnie nie przemawiał. Jednak Twój egzemplarz ma coś w sobie, świetna kolorystyka wnętrza zgrywa się pozytywnie z kolorem lakieru.

Jestem na TAK :ok: .


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 8 grudnia 2013, 22:53 
Wygląda ciekawie :ok:

Chyba starasz się o etat w "Auto- Świat" :rotfl: :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 8 grudnia 2013, 23:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
ANDREW E36 napisał(a):
Bardzo „przyjemna” grupa ludzi sprzedaje Saaby i Volvo, nie spotkałem egzemplarza na łysych oponach typu Nexen czy Wanli, jakichś kombinacji przy oglądaniu ze strony sprzedającego, ściemniania historii blacharskich itp. Widać że ludzie nie szczypią się o 400zł na wymianę wahacza czy serwis klimatyzacji, auta muszą jeździć i być sprawne, bezawaryjne. Ewentualne braki to często kwestia niewiedzy.


Nieźle, to jest zupełnie przeciwległy biegun niż kupowanie BMW gdzie każdą jedną niemiec płakał jak sprzedawał :)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 8 grudnia 2013, 23:10 
Ale tak dokładnie jest. Akurat z Saabem nie mam dużej styczności, za to z Volvo nadrabiam. Zupełnie inna liga właścicieli.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 8 grudnia 2013, 23:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
Galeria genialna!

A do Saabów mam dużą słabość..

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 00:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
No i to jest wzór galerii :super:

Dobrze jest poczytać opinie o aucie innej marki, którą napisała osoba od lat siedząca za kierownicą BMW.

Co do saaba, wg. mnie to auto wygląda baaardzo świeżo a oreo-pakiet tylko to podkreśla!
Sam jednak nie zdecydowałbym się na klekota, ale do dupowozu jak znalazł- niech się sprawuje :)

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 03:55 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
:ok: ekstra napisane,

Tomek napisał(a):
ANDREW E36 napisał(a):
Bardzo „przyjemna” grupa ludzi sprzedaje Saaby i Volvo, nie spotkałem egzemplarza na łysych oponach typu Nexen czy Wanli, jakichś kombinacji przy oglądaniu ze strony sprzedającego, ściemniania historii blacharskich itp. Widać że ludzie nie szczypią się o 400zł na wymianę wahacza czy serwis klimatyzacji, auta muszą jeździć i być sprawne, bezawaryjne. Ewentualne braki to często kwestia niewiedzy.


Nieźle, to jest zupełnie przeciwległy biegun niż kupowanie BMW gdzie każdą jedną niemiec płakał jak sprzedawał


też mnie to zaciekawiło...
Zdałem sobie sprawe, że może bmw, albo inna marka podobna, odstrasza kupujących, bo wiemy jaki jest profil sprzedającego bmw, czy to za 5 czy 500 tys :)....

Kucharz napisał(a):
A do Saabów mam dużą słabość..

Słyszałem kiedyś takie powiedzenie, że Saab jest fajny, ale u kogoś hehe

A na poważne, to na pewno jest jakoś ciekawy samochód w jakimś bezmiarze podobnych do siebie furek, ostatni 95 w ogóle poszedł po swojej linii nawiązaując do pierwszych konstrukcji...
Sam ten 93 co by nie mówić, wygląda świeżo i w porządku, nic tylko kazać mówić do siebie 'panie doktorze' i podrywać na niego rude pielęgniarki hehe


A jako ciekawostke jeszcze dodam, że miłośnicy Saabów to są mega ignoranci motoryzacyjni, nie uznają po prostu istnienia innego świata motoryzacyjnego... pisze to z własnego doświadczenia, z zaobserwowanej sytuacji, gdzie pośród Saabów przybyłych na letni spot, zaparkował top rodzyn klasy AMG/RS/M wychuchany, duża wow felga lśniąca. Z samego zdrowego zaciekawienia motoryzacyjnego, niemożliwe jest, żeby na niego uwagi nie zwrócić, a tymczasem nikt z tych Saabowców od tych 30 Saabów, na to auto nawet najmniejszej uwagi nie zwrócił, zero, nawet w sensie nagatywnym, komentując czy coś, chociaż auto mocno klasą przerastało to, nad czm oni tam sie onanizowali...

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 07:13 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Co do autka to nie znam się na saabach, ale wygląda OK. Z szokowany jestem czymś innym. Masz dupochamownie w garażu?!? :zdziwko:

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 08:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
prezentacja auta :padam:
auto samo w sobie fajne, pakiet sporo mu daje - może i dupowóz, ale dobrze jak wygląda do ludzi :)
szkoda, że już po fuzji
niech dzielnie służy :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 08:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
Boogie napisał(a):
Sam ten 93 co by nie mówić, wygląda świeżo i w porządku, nic tylko kazać mówić do siebie 'panie doktorze' i podrywać na niego rude pielęgniarki hehe


o to, to ! :cool:

mroova81 napisał(a):
Z szokowany jestem czymś innym. Masz dupochamownie w garażu?!? :zdziwko:


Nie, u Zibiego na hamowni był strojony :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 08:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29679
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
ANDREW E36, prezentacja świetna, Sabina do codziennej jazdy też dobra :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 08:38 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
brane jest u mnie takie wozidło jako nastepne o e36 :)

zawsze mi się podobały te saaby :ok: ten też mi się podoba

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 08:54 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Fajny opis, prawie jak do auto światu ;)

ANDREW E36 napisał(a):
Wywaliłem więc DPF mechanicznie i programowo żeby nie mieć z nim problemów w przyszłości

dobry ruch :ok: Miałem okazje lecieć taką "Sabiną" w Dolomity na narty. Auto było z polskiego salonu, bo firmowe :P i przy przebiegu ok. 40tysi zapchał nam się po trasie dpf :kwasny:

Ogólnie to gratuluję zakupu, bardzo ciekawe auto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 09:51 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Wiek: 38
Posty: 5113
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: ????
Kod silnika: ????
Garaż: Brak :(
Jest:
Ford S-Max 2.0
Volvo V40

Było:
E36 325td
E36 318is Coupe
E39 530d Touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82514
E46 318i: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132544
E90 320d: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159224
E87 120d
E60 535d
Opis genialny :ok: co do auta bardzo mi się podoba, ten model Saaba jakoś do mnie przemawia ;) kiedyś przymierzałem się do kupna takiego, ale nie mogłem nic ciekawego znaleźć i kupiłem Mondeo :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 15:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1688
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Moje BMW: E63 645Ci
Kod silnika: N62B44
Garaż: E63,F25,F10,E38 baaardzo individual: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=151384
Byłe Z3 :
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=120132
Były compact 316i :
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=148494
Fajna galeria i zdrowe wozidło :ok:

_________________
E63,F25,F10,E38 baaardzo individual : viewtopic.php?f=6&t=151384
Moje byłe Z3 1.8 Roadster : http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=120132
Były E36/5 316i Hellrot : viewtopic.php?f=6&t=148494


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 17:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
mam gdzieś klawisze do klimatronika - niepowycierane. dam za jakiego burbona

ps.

1. wiesz ze tam kluczyk powinno wyciągać się tylko na wstecznym biegu? w innej pozycji nie ma prawa wyjść - pewnie i tak już zepsute.

2. świeci ci się już blokada kierownicy??

3. wyje na 6tym biegu??

4. CHYBA musisz mieć chwilowe spalanie - w każdym było

5. to wersja vector, areło miało szare fotele

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 17:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
darcyn napisał(a):
mam gdzieś klawisze do klimatronika - niepowycierane. dam za jakiego burbona

ps.

1. wiesz ze tam kluczyk powinno wyciągać się tylko na wstecznym biegu? w innej pozycji nie ma prawa wyjść - pewnie i tak już zepsute.

2. świeci ci się już blokada kierownicy??

3. wyje na 6tym biegu??

4. CHYBA musisz mieć chwilowe spalanie - w każdym było

5. to wersja vector, areło miało szare fotele




1,2,3. nie

4. gdzie ?

5. Toć napisałem po Polsku
ANDREW E36 napisał(a):
o wersji wyposażenia Vector.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Andrew E36 -->> Saab 93 "Ciastek" w pakiecie Oreo
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 18:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 412
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E90
Garaż: mondeo mk4
Taki saab to przyjemne auto, bardzo ladna linia, ten silnik to takie optimum, calkiem przyjemnie to jezdzi, jednak ilosc miejsca z tylu to jakis zart, jezeli z przodu siedzi dorosla osoba to z tylu nie da sie wygodnie siedziec, maskara jakas :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL