BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 22 maja 2024, 18:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 8 lipca 2014, 08:30 
j27 napisał(a):
Dlatego fan marki powinien kupić używaną M235 na pełnym wypasie niż nowego Golfa ;)


no tak, ale golf 7R = 180k juz chyba na full wypasie,
a "fajne" 235i to chyba 260-280 tys plnow, jeeeednak roznica duza jakby nie patrzec - a uzywek jeszcze nie ma ;)

Zgadza sie, 200+ to chyba nawet 400konny golf powinien dostawac od m3 dkg, tylko wyscigow do 250 jest relatywnie mniej niz "ze swiatel" albo wlasnie DO 200. (tylko my w warszawie jestesmy spaczeni bo nam wybudowali dobre tory wyscigowe (twu: drogi) - gdzie mozna ganiac 100-300, ale takich miejsc w polsce jest jak na lekarstwo wiec w realnym zyciu golf bedzie szybszy...),

W rankingu u siebie znalazlem takie oto czasy (w sumie Twoj glowny konkurent)
135xi 370ps 600nm
0-100: 4.4s
100-200: 10.6s
1/4: 12.5@183.4km/h

235i na tym programie powino byc lekko wolmniejsze 0-100, ale szybsze 100-200+...

Zmierz R'ke :) wpadnij do McDonalda do warszawy:)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 8 lipca 2014, 08:39 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7013
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
jakbys jechał Tomku do w-wy na RL to daj znac podjade do poznania i pojade z toba jako pasażer bo chłopaki sa bardzo fajne do pogadania


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 8 lipca 2014, 10:26 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15737
Tych, ktorzy dopłącą dziesiatki tys zł do 235i, żeby mieć bmw porównuję do tych, ktorzy jezdzac 10/15 tys km rocznie przy zakupie nowego auta zamiast benz wybierają i dopłacają do diesla. Bezsens, co z tego, ze diesel mniej pali, jak trzeba przejeździć tysiące km,żeby wyjść na zero i kolejne tysiace, zeby zarabiac ( w domysle kilka lat).
Sa tez tacy, dla ktorych mimo smigla na masce 1 i 2 to zwykle popierdólki nie bmw.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 8 lipca 2014, 11:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
renoraines napisał(a):
Sa tez tacy, dla ktorych mimo smigla na masce 1 i 2 to zwykle popierdólki nie bmw.

Przesiadając się z 2ki do 4 lub 6, to ta 2ka faktycznie nie wygląda jak bmw ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 8 lipca 2014, 13:06 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7013
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
a tak ogółem to mam wrażenie, że niektórych boli, że byle golf daje radę mocnym bmw ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 8 lipca 2014, 13:39 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 65
Lokalizacja: Śrem
Garaż: Alfa Romeo 145 1.9 JTD
Suzuki GSX 750F
Chciałbym widzieć minę faceta w ///M, AMG, RS którego objeżdża Golf :) Ciekawe auto, kolor robi robotę no i wnętrze naprawdę mi się podoba mimo nie tego logo na kierownicy ;D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 8 lipca 2014, 23:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
dar00 napisał(a):
Przy ostrzejszej jeździe nawet na co dzień, szczególnie przy gorszych warunkach jak wilgoć, deszcz to właśnie RWD odznacza się nadsterownością, FWD podsterownością a AWD jest najbardziej neutralny.


Nic z tych rzeczy. Wiekszosc, o ile nie wszystkie, FWD, RWD i AWD beda w fabrycznych konfiguracjach podsterowne.

renoraines napisał(a):
Tych, ktorzy dopłącą dziesiatki tys zł do 235i, żeby mieć bmw porównuję do tych, ktorzy jezdzac 10/15 tys km rocznie przy zakupie nowego auta zamiast benz wybierają i dopłacają do diesla.


Ogolnie o wlascicielach jakichkolwiek BMW tak mozna powiedziec, po co sie ograniczac?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 00:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Moje BMW: E46 325xi
Kod silnika: M54B25
Tomek napisał(a):
Nic z tych rzeczy. Wiekszosc, o ile nie wszystkie, FWD, RWD i AWD beda w fabrycznych konfiguracjach podsterowne.


Nie w takim samym stopniu, chyba że wszystkie będą miały łyse opony z przodu.

_________________
Ac Schnitzer X-Road

ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 00:24 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
dar00 napisał(a):
Jeśli RWD jest bardziej neutralny od 4wd to mój świat staje na głowie
Przy ostrzejszej jeździe nawet na co dzień, szczególnie przy gorszych warunkach jak wilgoć, deszcz to właśnie RWD odznacza się nadsterownością, FWD podsterownością a AWD jest najbardziej neutralny.

No widzisz, jak to można sie zawsze czegoś na forumie nauczyć hehehe
AWD będzie neutralne jak będziesz mocno naprawdę cisnął, żeby napęd pracował na granicy przyczepności.
W normalnej jeździe, nawet dynamicznej i mocnej, to czy auto wyjeżdża przodem to głównie sprawa masy, a potem szerokości opon, a następnie jakości opon i układu jezdnego.....


l0lek napisał(a):
Pewnie te golfy zastępcze miały obniżane zawieszenie, amory z regulacją twardości, progresywny układ kierowniczy, napęd na 4 koła i pewnie jeszcze sportową geometrię i semi slicka

No nie miały, to były zwykłe Golfy 1.6 i 2.0 TDI,
ale dlatego napisałem wyżej, że nie wierzę w tę lepszość prowadzenia od epicko prowadzącej się jedynki 135i, bo to musiałyby być lata świetlne różnicy zwykły Golf i Rka.... Może i jest to rzeczywiście duża różnica w budowie Rki, chociaż myślę że auto jest generalnie za tanie żeby mieć naprawdę dopracowane rozwiązania... wiem wiem, ale taki jest brutalny real... no chyba że VW dopłaca dużo do Rki, w sumie ich stać na to...
Podsumowując, 135i prowadzi się masakrycznie, nie wiem czy jeździłeś takim autem, pamietam że opinie potwierdzali ludzie z salonu, że 1ki bije na głowe inne beemki, nieważne czy M czy inne, bo ma mase nie za dużą, dobry rozstaw osi, idealne wyważenie i rwd. Dlatego z tych względów nie wierzę, że coś robione na bazie zwykłego auta dorówna konstrukcji 1ki w prowadzeniu.

l0lek napisał(a):
M3 od 316i różni się tym czym R od golfa ze słabszym silnikiem.

no tak, tylko 316 prowadzi się od Golfa 1.6 dziesięc razy lepiej, bo jest rwd, jest lepiej wyważona i jest ogólnie bardziej rozwiniętym autem, więc bmw startuje z wyższego pułapu....nie czarujmy rzeczywistości...

kszyhu napisał(a):
Dokładnie. Jak sobie pomyśle, że taki gofer z pod świateł jest szybsze od M5 f10... too nie mam pytań.

Chyba Cię troszkę za bardzo fantazja poniosła :zawstydzony:

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 08:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Moje BMW: E46 325xi
Kod silnika: M54B25
W związku z tym, że samochody mają podobną masę i moc (300 vs 320) sprawdziłem ich czasy na torze nurburgring.
Co ciekawe pomimo lepszej wartości kg/KM BMW M135i miało gorszy przejazd o 3s. od Golfa R.
Nie jest to może w 100% wymierne ale można stwierdzić, że Golf 7 R prowadzi się lepiej od wspomnianego BMW.
Pisząc lepiej mam na myśli przede wszystkim jazdę na łukach i zakrętach.
BMW musiało gdzieś stracić te 3s. i nie sądzę, żeby zrobiło to na prostej...

_________________
Ac Schnitzer X-Road

ObrazekObrazekObrazek


Ostatnio edytowano 9 lipca 2014, 10:52 przez Ninja, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 10:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Zdzira 850I napisał(a):
a tak ogółem to mam wrażenie, że niektórych boli, że byle golf daje radę mocnym bmw ;)


A całkiem ich boleć nie powinno bo i tak ich nie stać :D Golf dodatkowo jest lepiej wykończony w środku, pomijając dywan to wszystko pozostałe jest solidniejsze i zrobione z lepszych plastików niż w BMW.

l0lek napisał(a):
Myślałem, że będziecie bardziej stanowczy co do golfa, poleci kilka postów że to gówno i temat zamkniecie, bo do mitycznego 328i nie ma polotu.


I dobrze że do 328 nie piłeś bo by teamat do kosza poleciał !

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 10:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Moje BMW: E46 325xi
Kod silnika: M54B25
Może właściciel wypowie się w kwestii jakości wykończenia.

_________________
Ac Schnitzer X-Road

ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 10:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Ninja napisał(a):
Może właściciel wypowie się w kwestii jakości wykończenia.


Czytać nie umisz ? Cież napisał.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 11:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Moje BMW: E46 325xi
Kod silnika: M54B25
No napisał, że jakość wykończenia jest bardzo podobna do 235i. Uważam, że nieco go poniosło pisząc taki tekst na forum BMW.. ;)

_________________
Ac Schnitzer X-Road

ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 11:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Bobby Vintage napisał(a):
Golf dodatkowo jest lepiej wykończony w środku, pomijając dywan to wszystko pozostałe jest solidniejsze i zrobione z lepszych plastików niż w BMW.


Tak jak bobby pisał, jakośc wykończenia środka jest zadowalająca, ale dywaniki i dywan pod nimi nie są pierwszych lotów, są cieniutkie i byle jakie. Spasowanie jest bardzo dobre, plastiki są miękkie, przyjemne w dotyku, nic nie hałasuje na dziurach. Fotele są komfortowe.
Mozna śmiało porównywać do bmw 1 oraz 2, do wyższych modeli bmw niestety nie ma kompletnie podlotu ;)
Golf mimo kiepskiego rozłożenia masy (60:40) ma napęd który pomaga to niwelować i czuć to strasznie, napęd stara się robić wszystko aby samochód był neutralny a przy ostrej jezdzie delikatnie nadsterowny.
Wchodząc szybko w mokry zakręt czuć przez ułamek sekundy jakby samochód miał na przód napęd, jest podsterowny, ale wciskając mocniej gaz, moc kierowana jest na tylne koła i samochód potrafi lecieć bokiem jak porządne RWD. Jeśli znowu wejdziemy w zakręt bez wciskania ostro gazu, ale ucieknie nam tył, napęd dla bezpieczeństwa przekieruje moc na przednią oś i złapiemy minimalną podsterowność.
Poziom wyhylenia pedału gazu jest taki jakby kluczowy, jedziemy na pół gwizka, zamochód zachowuje się podsterownie - bo to bezpieczniejsze dla normalnego użytkownika. Wyłaczamy kontrolę trakcji, jedziemy do oporu, samochód zahowuje się netralnie a przy naprawdę agresywnej jeździe nadsterownie.

Masz rację Bogie, bmw i R to inne doznania i frajda z jazdy, jeszcze w żadnym BMW nie małem takiej frajdy z latania samochodem jak w tej Rce. Spotkałem ostatnio chłopaka który ma rs5 i rke, twierdzi że dla fanu jazda po mieście Rka bije RS5 na głowę.
Rka nie jest wygodna, choć trasę 500 km bez problemu zrobiłem.
Rka nie jest samochodem komfortowym, ale jeśli chodzi o przyjemność i frajdę z jazdy jest niesamowita, mówie to ja wielki fan BMW, przez wiele lat hejter VW, który miał kupić M3, a kupił dwa samochody VW :D

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 9 lipca 2014, 12:07 przez l0lek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 12:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Ninja napisał(a):
No napisał, że jakość wykończenia jest bardzo podobna do 235i. Uważam, że nieco go poniosło pisząc taki tekst na forum BMW.. ;)


Golf szóstka jest lepiej wykończony od niektórych modeli BMW a w siódemce jest przynajmniej tak samo dobrze.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 12:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 65
Lokalizacja: Śrem
Garaż: Alfa Romeo 145 1.9 JTD
Suzuki GSX 750F
Zaraz dojdzie do rozłamu na forum :D Akurat dla mnie to dobrze, że VW goni czy też już dogonił bardziej prestiżowych rywali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 13:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
sebawq napisał(a):
Akurat dla mnie to dobrze, że VW goni czy też już dogonił bardziej prestiżowych rywali.


Dokładnie, będzie można kupić o wiele tańszy samochód jedynie odrobinę słabszy technicznie.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 14:23 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 593
Lokalizacja: Warszawa
l0lek napisał(a):
Spasowanie jest bardzo dobre, plastiki są miękkie, przyjemne w dotyku, nic nie hałasuje na dziurach. Fotele są komfortowe.

Ciekawe jak długo ta cisza się utrzyma,do 100tyś.km? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: l0lek -->> Golf R
PostNapisane: 9 lipca 2014, 14:42 
ja chyba na racing forum sam polecalem Ci golfa (teraz sobie przypomnialem:D) hehe tylko tam widze ze miales dylemat przed E92 335i...
a no i w konfiguratorze pobawilem sie troche 235i, taka prawie full opcja wyszla mi 250 tys. (80 tys wiecej niz golf?) - a jest jeszcze pakiet performance - power kit/hamulce/wydech/szpera(!)/pakiet aerodynamiczny/wnetrze ktory w calosci bedzie kosztowal min 50 tys pln.

a z ciekawostek, tak samo skonfigurowane 228i wyszlo mi 233 tys pln... gdzie tu sens i gdzie logika drogie BMW ;)? (228i w podstawie jest 60 tys tansze niz 235i...)

Dobry wybor z tym golfem, w tych pieniadzach lepszego auta w miare nowego sie nie kupi ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL