BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: tommy80 -->> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 8 sierpnia 2014, 20:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 495
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: F11 '16
Cześć, pochwalę się nowym zakupem. Miało być 4-5cio letnie E70 30d/35d, ale wyszło trochę inaczej :rotfl:

VW Tiguan Rline 2014r, 2.0tdi 177KM 380NM.

Lista wyposażenia dość spora, ale takie najważniejsze rzeczy wymienie:
-pełen oryginalny Rline
-DSG 7biegowy
-duża navi z twardym dyskiem, złączem na usb, ipody itp itd
-kamera cofania
-asystent parkowania
-bixenon skrętny
-elektroniczny hamulec postojowy z funkcją Auto-Hold
-grzane fotele
-regulowane zawieszenie (comfort/normal/sport)
-dużo jeszcze jakiś pierdół, chociaż najbardziej brakuje mi keyless go

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i tu jeszcze z moim drugim autem:
Obrazek


zaplanowane mody w kolejności chronologicznej (pierwsze trzy punkty zrealizuje za jednym zamachem):
-przyciemnienie szyb
-przyciemnienie tylnych lamp, światła stopu w klapie, i tych odblasków w zderzaku
-oklejenie listw wokół szyb, listw na drzwiach i relingów na czarny połysk
-lekki detailing + powłoka kwarcowa
-inna felga 19" albo 20" (ale kompletnie brak pomysłu, póki co najlepszy pomysł to ori felga Rline 19")
-lepsze audio
-soft (chociaż i tak jestem zaskoczony, że mimo kiosku i tylko 177KM tak dobrze to jedzie :ok: )
-pomalowanie w kolor auta plastikowych beznadziejnych listw przy błotnikach i na zderzakach

-gdzieś zaraz po oklejeniu wszystkiego i detailingu, obiecuję porządną sesję jeżeli będziecie zainteresowani, a jeżeli auto się 'nie przyjmie' na forum to poproszę moda o wywalenie tematu :)

P.S. jeżeli chcecie to mogę założyć galerię audi, chociaż jest już ostatnie tygodnie u mnie (jakoś w październiku planuje ją sprzedać) i niestety nie ma dalej co w niej modzić, bo wszystko już w niej porobiłem, ale może jakby ktoś był zainteresowany to mogę założyć temat, bo na żadnych innych forach jej nie pokazywałem :)
wstępnie prezentuje się tak:
Obrazek

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Moja F11 :) http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159308


Ostatnio edytowano 9 sierpnia 2014, 14:27 przez tommy80, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 --> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 8 sierpnia 2014, 20:35 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1329
Lokalizacja: Bytom
Straszna paskuda, szczególnie za te pieniądze (130-140tys?), trzeba było kupić używaną X3 z 2012/13r. Audi wporzo ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 --> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 8 sierpnia 2014, 20:47 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
j27 napisał(a):
trzeba było kupić używaną X3 z 2012/13r.
tu ma nowe auto, też bym tak wybrał, ładniejsze jak x3 i NOWE
Fajnie wygląda RLine :ok:

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 --> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 8 sierpnia 2014, 21:04 
jak na nowe auto w tej kasie to całkiem fajne :ok:
ale jeździłem tym i doopy jakoś nie urywa :/ generalnie nie gustuje w tego typu autach.
jak wszystko ma swoje plusy i minusy - grunt, że Ty jesteś zadowolony. Gratuluję! :ok:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: tommy80 --> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 8 sierpnia 2014, 21:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
jeden z lepszych tigów jaki widziałem :ok:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 --> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 8 sierpnia 2014, 21:08 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1329
Lokalizacja: Bytom
Nie ma żadnego porównania do nowego X3. W tym roku wychodzi chyba nowy model Tiguana, albo na początku 2015. Także może są teraz dobre promocje na te auta i opłaca się zanabyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 --> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 8 sierpnia 2014, 21:14 
Kurde małe toto jest. :| Takie babskie autko wg mnie. :P

Jeśli już to Tuarega bym wolał. :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: tommy80 --> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 8 sierpnia 2014, 21:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1408
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e60 535d 2005r
Po co się kupuję podwyższone auta, typ nadowzia "kiosk" a potem zakłada 20calowe koła?

Fajny, bo nowy i dobrze wyposażony :) Kierunku modyfikacji nie kumam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 --> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 8 sierpnia 2014, 21:26 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
woytek13 napisał(a):
Po co się kupuję podwyższone auta, typ nadowzia "kiosk" a potem zakłada 20calowe koła?
Tommy pewnie kupił go specjalnie dla swojego psa

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 --> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 9 sierpnia 2014, 07:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 495
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: F11 '16
j27 napisał(a):
Straszna paskuda, szczególnie za te pieniądze (130-140tys?), trzeba było kupić używaną X3 z 2012/13r. Audi wporzo ;)


W takiej konfiguracji jako nowy wart ok.160-170, ale tyle nie zapłaciłem. Z auta jestem zadowolony, odkąd miałem audi cały czas płakałem za BMW, cały czas marudziłem, że chcę wrócić do E61, albo kupić E70/F11 - Tiguanem tak dobrze mi się jeździ, że nie płaczę już za BMW, chociaż nie pogardziłbym ani E70, ani F11 :P

Wojt4S90 napisał(a):
tu ma nowe auto, też bym tak wybrał, ładniejsze jak x3 i NOWE
Fajnie wygląda RLine :ok:


:ok: Moim zdaniem Rline robi robotę :)

Smokin napisał(a):
jak na nowe auto w tej kasie to całkiem fajne :ok:
ale jeździłem tym i doopy jakoś nie urywa :/ generalnie nie gustuje w tego typu autach.
jak wszystko ma swoje plusy i minusy - grunt, że Ty jesteś zadowolony. Gratuluję! :ok:


Po A3 na gwincie i profilu opony 35 dla mnie urywa dupę, wiadomo, że to nie rolls, ale jestem cholernie zadowolony z tego auta. Mocniejsze od A3, większe, bardziej komfortowe, lepiej wyposażone, nowe, może nie wygląda tak dobrze, ale będzie wyglądało lepiej niż teraz :)

rorafalki napisał(a):
jeden z lepszych tigów jaki widziałem :ok:


dzięki :) :ok:

sirek napisał(a):
Kurde małe toto jest. :| Takie babskie autko wg mnie. :P

Jeśli już to Tuarega bym wolał. :hyhy:


Bagażnik ma mały, to fakt, ale miejsca dla pasażerów jest sporo. Fakt, że nie mam 2 metrów, ale siedząc z przodu bardzo wygodnie, nie zmieniając ustawień fotela, pasażer z tyłu mojego wzrostu (180cm) uwierz mi, że robiąc trasę 1500km nie będzie wysiadał na każdym postoju połamany. Miałem przez 4 lata Mitsubishi Outlandera (2008r) to uwierz mi, że w Tiguanie jest dużo miejsca z tyłu, ale za to jest mniejszy bagażnik. Poświęcę się do zdjęcia i usiąde z tyłu i powiem dziewczynie, żeby mi zdjęcie zrobiła :P
a Touarega też bym wolał, będę polował na jakiegoś :hyhy:

woytek13 napisał(a):
Po co się kupuję podwyższone auta, typ nadowzia "kiosk" a potem zakłada 20calowe koła?

Fajny, bo nowy i dobrze wyposażony :) Kierunku modyfikacji nie kumam.


A 20' w takim aucie to według Ciebie dużo? Aktualnie na aucie mam 19" na profilu 35 (ale powinien być profil 40 przy 19') i komfort jest bardzo dobry. Czyli zakładając 20' będę musiał mieć profil 35, będzie identycznie. Wygląd to polepszy, a komfort dalej będzie dobry. Raczej wpadną felgi 19" ori Rline i opona z profilem 40, bo kompletnie nie widzę nic ciekawego z 20' do tego auta.
Kierunku modyfikacji nie rozumiesz tylko pod względem felg, czy reszty też?
Jak są wątpliwości co do komfortu na profilu 35 to zapraszam na jazdę testową  :rotfl:

Wojt4S90 napisał(a):
woytek13 napisał(a):
Po co się kupuję podwyższone auta, typ nadowzia "kiosk" a potem zakłada 20calowe koła?
Tommy pewnie kupił go specjalnie dla swojego psa


nie nie, tym razem akurat nie :P Tig miał być na wyjazd na wakacje i od razu na sprzedaż, bo A3 na gwincie by było ciężko :hyhy:

_________________
Obrazek
Moja F11 :) http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159308


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 -->> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 9 sierpnia 2014, 07:51 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 40
Posty: 5953
widać nadal ludzie lubią latać za kierownicą wysoko ..trzeba było sobie MANA kupić tam wysoko jest droga :rotfl: :rotfl: ..............mały żart

Lać do pełna i na bezdroża takim czymś a nie po mieście latać po bułki,bezawaryjności tylko życzę :ok: :ok: :ok:

_________________
Typer 12/2012-I miejsce
Typer 01/2013-II miejsce...Typer 02/2013-III miejsce...Typer 03/2013-III miejsce...Typer 04/2013-I miejsce..Typer 09/2013-II Miejsce...Typer 12/2013-II miejsce...Typer 03/2014-III miejsce...Typer 05/2014-III Miejsce...Typer 10/2014-II miejsce...Typer 11/2014-II...Typer 12/2014-I..Typer 11 / 2015 - II...Typer 04/2016-III...Typer 08/2016-II..Typer 09/2016-III..Typer 10/2016-III..Typer 05/2017=II...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 -->> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 9 sierpnia 2014, 10:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1197
Moje BMW: POLO 9N
Kod silnika: Wesołe TDI
Wbrew wszystkim mi się samochód podoba, jednak nie robi takiej roboty jak touareg.

To co razi w oczy to duże, ładne felgi, i pół metra przerwy do karoserii :rotfl: Tragedia ;)

Do planów dodałbym 2 końcówki z kwasówki ścięte pod kątem, aktualne końcówki strasznie się gubią w tym tyle.

Przynajmniej coś takiego

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 -->> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 9 sierpnia 2014, 14:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 495
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: F11 '16
aniołki napisał(a):
widać nadal ludzie lubią latać za kierownicą wysoko ..trzeba było sobie MANA kupić tam wysoko jest droga :rotfl: :rotfl: ..............mały żart

Lać do pełna i na bezdroża takim czymś a nie po mieście latać po bułki,bezawaryjności tylko życzę :ok: :ok: :ok:


:rotfl: moim pierwszym autem był kiosk (outlander) i po 30tys km przelatanych na gwincie w A3 zatęskniło mi się strasznie za czymś wyższym, komfortowym. Mimo że po 645Ci i 20' nauczyłem się pokory, zwalniania przed wszystkim na drodze, to jednak gwint trochę mnie przerósł, to zdecydowanie nie dla mnie. Następny gwint wrzucę dopiero do weekendowej E30 :)
Dzięki kolego :)

mak17071 napisał(a):
Wbrew wszystkim mi się samochód podoba, jednak nie robi takiej roboty jak touareg.

To co razi w oczy to duże, ładne felgi, i pół metra przerwy do karoserii :rotfl: Tragedia ;)

Do planów dodałbym 2 końcówki z kwasówki ścięte pod kątem, aktualne końcówki strasznie się gubią w tym tyle.

Przynajmniej coś takiego

Obrazek


No Tiguan a Touareg to bez porównania. Nie ma co porównywać dupy do oka. Touareg to praktycznie Cayenne, tyle że z innym znaczkiem. Jeździłem nowym Touaregiem i szczerze to jestem zakochany. Gdybym miał do wyboru Touarega 3.0tdi a E70 30d, to długo bym się zastanawiał. Żebym wybrał E70 to musiałaby być poliftowa.
Nad końcówkami nie myślałem, bo jakoś mi pasują, może z czasem coś wyrzeźbię :)

_________________
Obrazek
Moja F11 :) http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159308


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 -->> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 9 sierpnia 2014, 16:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
Nie jest zły zwłaszcza z tym pakietem - taki mały tuareq, aczkolwiek jakościowo od niego gorszy. Moim zdaniem obecne X3 jest od tego dużo lepsze.

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 --> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 10 sierpnia 2014, 16:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1408
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e60 535d 2005r
tommy80 napisał(a):
woytek13 napisał(a):
Po co się kupuję podwyższone auta, typ nadowzia "kiosk" a potem zakłada 20calowe koła?

Fajny, bo nowy i dobrze wyposażony :) Kierunku modyfikacji nie kumam.


A 20' w takim aucie to według Ciebie dużo? Aktualnie na aucie mam 19" na profilu 35 (ale powinien być profil 40 przy 19') i komfort jest bardzo dobry. Czyli zakładając 20' będę musiał mieć profil 35, będzie identycznie. Wygląd to polepszy, a komfort dalej będzie dobry. Raczej wpadną felgi 19" ori Rline i opona z profilem 40, bo kompletnie nie widzę nic ciekawego z 20' do tego auta.
Kierunku modyfikacji nie rozumiesz tylko pod względem felg, czy reszty też?
Jak są wątpliwości co do komfortu na profilu 35 to zapraszam na jazdę testową  :rotfl:


A już tłumaczę mój kierunek rozumowania ;) Jakbym miał takie auto, takie podwyższone i do tego jakieś 4motion to bym sobie wrzucił koła 16-17cali i nadkole wypełnił ... oponą z wysokim profilem ;) Tak żebym parkował na chodniku bez przesadnego zwalniania, a po deszczu jeździł po leśnych drogach ciesząc się że błotko mi brudzi szyby boczne :) Dla mnie taki SUV (o to chyba już ten typ auta) powinien dalej podążać drogą suva i zbliżać się do terenówki, a nie do 20cali i gwintu i germanfestu :D

Ale to tylko moje poglądy :zdrowko:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 -->> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 11 sierpnia 2014, 02:16 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1140
Lokalizacja: Pfaffenhofen(PAF)
woytek13 napisał(a):
Ale to tylko moje poglądy

Bardzo słuszne poglądy :piwo:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 -->> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 13 sierpnia 2014, 23:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1688
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Moje BMW: E63 645Ci
Kod silnika: N62B44
Garaż: E63,F25,F10,E38 baaardzo individual: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=151384
Byłe Z3 :
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=120132
Były compact 316i :
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=148494
Tiguan zwłaszcza w tym pakiecie jest ładny, ale design wnętrza mnie odrzuca, już Polo ma lepszą deskę.

_________________
E63,F25,F10,E38 baaardzo individual : viewtopic.php?f=6&t=151384
Moje byłe Z3 1.8 Roadster : http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=120132
Były E36/5 316i Hellrot : viewtopic.php?f=6&t=148494


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 -->> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 14 sierpnia 2014, 14:27 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Fajny pomykacz :), dsg bajeczka (miałem dsg w pasku b6 2.0TDI 170KM), a nowe to nowe. W tiguanie i a3 nawet ten sam wzor felg. Blachy 666 :D .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 -->> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 17 sierpnia 2014, 12:54 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
woytek13 napisał(a):
A już tłumaczę mój kierunek rozumowania ;) Jakbym miał takie auto, takie podwyższone i do tego jakieś 4motion to bym sobie wrzucił koła 16-17cali i nadkole wypełnił ... oponą z wysokim profilem ;) Tak żebym parkował na chodniku bez przesadnego zwalniania, a po deszczu jeździł po leśnych drogach ciesząc się że błotko mi brudzi szyby boczne :) Dla mnie taki SUV (o to chyba już ten typ auta) powinien dalej podążać drogą suva i zbliżać się do terenówki, a nie do 20cali i gwintu i germanfestu :D

Do tego służą SUVy ale, że zrobiła się moda na takie wynalazki które po zjechaniu z drogi ugrzęzną tak samo jak każda inna osobówka to raczej nikogo nie obchodzi bo takie auto z drogi utwardzonej nie zjedzie.
Wg mnie takie nie ważne jakiej firmy jest SUV, czy to BMW czy Mercedes czy VW bo i tak wszystkie są beznadziejne - z jazdy i wyglądu.
Jak SUV to taki:
https://www.google.pl/search?q=patrol+n ... 1280%3B960


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: tommy80 -->> Volkswagen Tiguan Rline
PostNapisane: 18 sierpnia 2014, 07:26 
Rafał napisał(a):
Wg mnie takie nie ważne jakiej firmy jest SUV, czy to BMW czy Mercedes czy VW bo i tak wszystkie są beznadziejne - z jazdy i wyglądu.


eee tam, nieprawda. SUVy BMW wygladaja, niektore nawet jedzda. Porsche wygladaja i podobno (tak mowiO) tez jezdza. Co do VW i MB, no wiadomo :D ale tez i inne niepremium SUVy niewygladaja, ale jezdza, nie na asfalcie z kolei, ale potrafia na polne drogi wjechac, przy takiej ilosci sniegu, gdzie inna osobowka nie wjedzie, przy duzej ladownosci. takim czolgiem jak patrol, czy pajero sie nie przejedzie przez puszcze, ale i takie czolgi to raczej w wiekszosci katastrofa, jesli chodzi o asfalt. ale to tylko moje zdanie :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL