BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 01:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:03 
Cześć wszystkim ;) ,

dawno mnie tu nie było i przechodząc obok.. pomyślałem, że wpadnę :hyhy: .

Opis podzielę na dwie części:
- cześć 1 - jak ktoś lubi poczytać głupoty ;)
- część 2 - konkretny opis samochodu

CZĘŚĆ 1

Przyszła taka sytuacja w życiu, że potrzebne jest duże, wygodne, przestronne auto, więc zacząłem się rozglądać za Sharanem, Alhambra, Galaxy i... S-MAXem. Stylistycznie zdecydowanie najbardziej przypadła mi do gustu właśnie ostatnia propozycja.
Założenia były następujące:
* wyższe umiejscowienie foteli
* duża ilość miejsca na tylnej kanapie
* oddzielne fotele z regulacją oparcia
* ogromny bagażnik

Akurat mój dawny sąsiad jest właścicielem S-MAXa od nowości, więc umówiłem się z nim na małą prezentacje auta, opowiedział mi trochę o użytkowaniu auta przez 5 lat / 160 000km oraz dostałem auto na godzinę do spokojnego zapoznania się.
S-MAX 2,0TDCI 140KM, Titanium bez S!
Pierwsze minuty jazdy próbnej spowodowały, że moja mina była mniej więcej taka :zdziwko: . Wsiadłem do dużego, rodzinnego auta, więc założenia były zupełnie inne, niż się spodziewałem.. czyli oczekiwałem nudnego samochodu z kiepskim prowadzeniem, od po prostu tzw. "przemieszczacza" z punktu A do B i powrotu do A :). (Nie)stety S-MAX zaoferował mi prowadzenie na poziomie BMW z którymi mam do czynienia na co dzień. Układ kierowniczy, zawieszenie - zestrojone perfekcyjnie pod moją osobę. Wyciszenie, komfort jazdy, przestronność - te wszystkie ważne dla mnie elementy w codziennym użytkowaniu auta wyszły bardzo pozytywie. Oddając S-MAXa sąsiadowi podjechałem po butelkę Jacka, "co by" sąsiad nie pomyślał o mnie źle! Przyjechał, potruł dupę, jeszcze paliwo wyjeździł! A tak pozostanie dobre wrażenie! :D

Wraz z Żoną podjęliśmy decyzje - SZUKAMY S-MAXa!!!

W związku z tym, że jestem na diecie, jem co trzy godziny... i właśnie co trzy godziny siadając do stołu po 150g piersi i 50g ryżu przeglądałem ogłoszenia... tak ze trzy miesiące!

Powoli traciłem nadzieję na zakup S-MAXa w pakiecie Titanium S i zacząłem brać pod uwagę wersje bez sportowej literki "S" :), ale do końca mi ten model nie pasował i wiedziałem, że jak go kupię to.. nie będę do końca zadowolony, więc broniłem się przed takim egzemplarzem jak tylko mogłem :zawstydzony: .
Gdzieś daleko myślałem również o BMW E91/E60, ale.. nie spełniało moich założeń postawionych wcześniej!

Przez te trzy miesiące żałowałem jednego auta, którego nie kupiłem, wg. opisu, rozmowy telefonicznej i mojej złotej kuli, która rzadko się myli wynikało, że to dobry samochód był! Kolor (błękitny), wyposażenie (praktycznie pełne możliwe), silnik 2,2.. historia.. auto marzenie! Niestety przekraczało zaplanowany przeze mnie budżet o jakieś 20tys zł, więc 50% byłem niezadowolony, że zostało sprzedane, a pozostałe 50% mówiło mi, że tak musi być! :)

I pewnego razu jedząc jajecznicę z 5 jajek (tak, na kolacje piersi i ryżu już nie jem) wyszedł S-MAX w poszukiwanym pakiecie Titanium S, w kolorze czarnym metalik (fabryczna nazwa Panther Black), silnik 2,0TDCI 140KM, manualna skrzynia biegów (inna nie wchodzi w grę) o wyposażeniu wspomnę później... jako że było po 21h, nr tel spisałem i zadzwoniłem na spokojnie rano, tzn. po 9h :). Konkretna rozmowa - tak jak lubię! Bez ściemniania, dogadane wszystkie kwestie. Zrobiłem rezerwacje na następny dzień i zacząłem poszukiwać chętnego na wyjazd! Nie chciałem jechać lawetą, tzn. jakbym musiał to bym musiał, ale nie musiałem! :)
Zapakowałem sąsiada w Audi A8 - a co! Ma być wygodnie i komfortowo i przy okazji szybko! I pojechaliśmy w trasę liczącą 500km po samochód z ogłoszenia.. dobry wybór z sąsiadem, "za młodu" sporo podróżował tu i tam i od dziewczyn nie uciekał - to pierwsza część naszej wyprawy przebiegła pod kątem wszelakich rozmów a może nawet i podchodziły one pod opowieści.. ciekawe opowieści i tak 5 godzin jazdy zleciało.. niewiadomo kiedy, aż żałowaliśmy, że już dojeżdżamy.. bo tu jeszcze tyle do obgadania!
Ale chwila.. wciąż była nadzieja... a może nie kupimy i będzie kolejne 5 godzin rozmów gratis! :) A może potańcujemy we Wrocławiu to i więcej!

Podjeżdżamy pod wskazany adres, stoi... czarny S-MAX, więc chyba dobrze trafiliśmy.. :) bierzemy się za oglądanie, stukanie, pukanie. Wyciągam miernik i zaczynam badać niczym stary ginekolog młodą dziewicę!
Badam zewnątrz, w środku.. tzn. słupki, progi, elementy cięte, bo jak wiemy naprawić samochód "pod miernik" nie jest niczym nadzwyczajnym, a nie potrzebuję mieć w pakiecie ćwiary z innego S-MAXa, jeszcze przedliftowego! Wynik badań zaskakujące - oryginał lakier! Z moich życiowych obserwacji wynika, że wielu Klientów po otrzymaniu takiego wyniku zrobiłaby... nie, zapomniałem się, może akurat czyta ten tekst ojciec dziecku na dobranoc, za karę (oczywiście), więc wstrzymam się z dokończeniem!

Odpalamy, motor pracuje ładnie, równo, koła dwumasowego nie słychać ani nie czuć - pod pedałem oczywiście! Żeby komuś nie przyszło przez myśl sprawdzać "dwumasę" na węch.. bo powącha, ale fakturę ze sklepu na nowe koło.

OK, pierwszy etap S-MAX przeszedł pozytywnie, więc bierzemy go na jazdę próbną! Przyśpiesza, hamuje.. skręca, stuków/puków nie czuć. Jedynie hałasują opony, które skończyły się już dawno temu, ale ogromny plus dla Sprzedawcy za informacje wcześniej. Drugi etap weryfikacji Ford przechodzi pozytywnie, więc zajeżdżamy na stacje kontroli pojazdów. Jeszcze nie dokończyłem zdania, czego oczekuję od Pana diagnosty, a ten już mi mówi, że to kosztuje pięćdziesiąt zł! Tylko kasa i kasa.. nie ma wyjścia, najwyżej obiadu nie zjemy, ale samochód trzeba sprawdzić! Zaczynamy od testu przyczepności auta do podłoża (potocznie mówiąc test amortyzatorów) - tutaj "eSio" zaskoczył sam siebie! Mnie na pewno... średnio po 90%, lepiej być nie może. Hamulce działają równo, prawidłowo (nie pamiętam wyniku, a nie chce mi się lecieć sprawdzać do garażu, ale uwierzcie, hamuje!). Wjazd na szarpaki, bujanie na bok - mega pozytywnie! Dla zasady wchodzimy pod spód, jest sucho! Nie widać nic niepokojącego, wracamy na parking!

Nie wymyślałem, nie pukałem w koło, nie szukałem wad na siłę. Sprzedający okazał się pod każdym względem fair, więc ja nie mogę być gorszy! Jeszcze okazało się, że przegląd skończył się kilka dni temu, więc jeden z pracowników właściciela pojechał zrobić badanie, a my w tym czasie piszemy fakturę (tzn. Pani Magda pisze, pozdrawiam!), robię przelew, chłopaki pakują koła zimowe (wreszcie dobra guma!) i wracamy do domu! Z jednej strony szczęśliwi, że kupione auto, z drugiej... no tym razem sobie nie pogadamy! Po drodze do domu stanęliśmy jeszcze na obiad (żartowałem, że nie zjemy :), pewnie już niejeden pomyślał.. ale z niego dusigrosz) to i godzina zeszła na pogawędkach :). Jazda powrotna przebiegła bez najmniejszych problemów. Jedynie doskwierał mi brak mocy - tzn. auto jeździ jak powinno, ale dla mnie to "trochę" za mało.

Kto wytrwał tyle czasu czytając powyższy tekst - dziękuję za poświęcenie swojego czasu ;)


CZĘŚĆ 2:

Poniżej już przedstawiam suche dane dotyczące auta:

Ford S-MAX
Model poliftowy
Titanium S
Rok produkcji: końcówka 2010r
Przebieg: 200 000km - sprawdzony, potwierdzony, chociaż wygląda na mniejszy :D.
Kolor: Panter Black.
Silnik: 2,0TDCI 140KM, tutaj taka mała ciekawostka, w S-MAXie wychodził jeden silnik 2,0TDCI o czterech wariantach mocy: od 115KM do 163KM - przy czym to jest ten sam motor, osprzęt itd. Różnica tkwi tylko w sofcie.
140KM wystarcza do spokojnej jazdy, nie jest to absolutnie zawalidroga, ale auto wygląda na szybsze, niż jest w rzeczywistości, dlatego też niedługo zawitam do GCS Tuning Heko na zwiększenie mocy, cel? Ile się da bezpiecznie, granice 200KM/400Nm - myślę że w zupełności mi wystarczy.

Stan w skrócie:
* auto bezwypadkowe
* powłoka lakiernicza w stanie bdb+, dwa malutkie dołki to wypchnięcia bez lakierownia - kolega mi ogarnie, delikatne rysy (nic wielkiego) na tylnym zderzaku, na blacharce żadnej głębokiej rysy,
* wnętrze, pedantycznie zadbane, czyste, aż miło wsiąść do takiego auta, wszystko sprawne,
* mechanika: wymagało zrobienia pierwszego serwisu (olej, filtry, rozrząd) i to wszystko,


Rozkodowanego VINu nie wrzucę, bo w Fordzie jest mnóstwo pozycji i wiele z nich zbyteczne, więc napiszę w skrócie odnośnie wyposażenia z którego jestem zadowolony i "używam":
* Titanium S (taki Fordowski M-pakiet):
- pakiet zewnętrzny: zderzak przód, zderzak tył, progi, alufelgi 18`, zawieszenie, chromowana końcówka wydechu, spojler dachowy, grill,
- pakiet wewnętrzny: tapicerka skórzana + alcantara przeszywana czerwoną nitką (na mnie.. detalistę działa okrutnie :) ), listwy wew. carbon. aluminiowe pedały + podstopnica
* czujniki parkowania przód oraz tył
* bi-xenon + ledy + doświetlanie zakrętów
* ledy tył
* niebieska szyba z przodu
* przyciemniane fabrycznie szyby
* wyświetlacz convsers+ (fabrycznie język polski - wzór dla innych)
* stoliki w oparciach foteli przednich
* klimatyzacja dwustrefowa
* elektrycznie składane lusterka
* kierownica multifunkcyjna
* tempomat
* sensor deszczu/zmierzchu
* ogromna ilość schowków i ciekawych rozwiązań

Z opcji pełnego wyposażenia brakuje bardzo dużo - S-MAXy wychodziły naprawdę bogato wyposażone.
Jednak nie jesteś zwolennikiem płacenia za coś z czego nie będę korzystał.
Najbardziej brakuje mi elektrycznych foteli z pamięcią, podgrzewanej szyby. Nawigacja mogłaby być ze względu estetycznego, jednak i tak z fabrycznych nigdy nie korzystam.


To co udało mi się już przy aucie zrobić/wymienić/poprawić:
* pakiet oc/ac
* kompletny rozrząd Bosch (pasek, rolka, napinacz, pompa wody OE FORD)
* płukanka silnika Millers
* olej silnikowy Millers EE Eco LL NanoDrive 5w30
* wszystkie filtry OE FORD
* filtr przewodu turbiny OE FORD
* płyn hamulcowy FORD DOT4 LV
* płyn chłodniczy FORD OE (koncentrat)
* płyn do spryskiwaczy FORD OE (koncentrat, wziąłem ze względu na wysyłkę gratis :)
* lakier zaprawkowy OE FORD (detaliści mają w życiu przej... musi być wszystko idealnie!)
* koło dojazdowe/lewarek/klucz - niestety auto z czasów, gdzie producent o tym zapomniał
* jakieś detale woreczki, śruby itd itp.
* lekka kosmetyka: czyszczenie wnętrza, aplikowanie Poorboy`s World Natural Look, woskowanie Turle Was oraz Poorboy`s Natty`s Paste Wax Red, oponki na czarno (oczywiście zimowe, letnie się utylizują :) ), umalowany hak na czarno (wiem wiem.. że pasuje wygląd, ale jest bezpieczniej! Na razie zostaje, jest demontowany oczywiście)

Plany:
* dołożenie podgrzewanej szyby przedniej
* wymienić emblemat przedni w ASO - akcja serwisowa
* przyciemnić przednie szyby
* dołożenie wyłącznika airbag (ogromny minus za brak w standardzie)
* chip
* wgranie do Convers`a poprawionego, ruskiego softu
* ściemnienie emblematów i dołożenie czerwonego motywu z przodu auta
* inne mniejsze czy większe - czas pokaże!
* zakup prywatnego BMW i wstawić do garażu :) powoli... póki co jak najdzie mnie ochota na jazdę BMW to pójdę do garażu i coś wyciągnę ;)


Ogólnie polecam ten model wszystkim, którzy potrzebują większego samochodu, ale nie chcą rezygnować z dobrze prowadzącego się auta, które daje "radość z jazdy" dla kierowcy oraz dla pasażerów i wcale nie żartuję.


Zdjęcia na razie kiepskie, postaram się wrzucić coś na dniach lepszego, chociaż te stalówki.....

p.s. opis byłby dłuższy, dużo skróciłem :rotfl:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
chyba jedyny z nowszych Fordów, do którego mógłbym coś poczuć
dobry zakup - na pewno się sprawdzi :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:07 
rorafalki, nie przeczytałeś opisu - za szybko odpisałeś!
p.s. wiesz dlaczego moja decyzja z zakupem S-maxa jest taka a nie inna ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
rybik napisał(a):
rorafalki, nie przeczytałeś opisu - za szybko odpisałeś!
p.s. wiesz dlaczego moja decyzja z zakupem S-maxa jest taka a nie inna ;)

ja to wszystko wiedziałem :D

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:12 
rybik napisał(a):
Wraz z Żoną podjęliśmy decyzje - SZUKAMY S-MAXa!!!

Duże, wygodne rodzinne auto. Sam myślę lunąć peugeota 206 i poszukać cos takiego, tylko myślałem jeszcze o Touranie.
rybik napisał(a):
dlatego też niedługo zawitam do GCS Tuning Heko na zwiększenie mocy, cel? Ile się da bezpiecznie, granice 200KM/400Nm - myślę że w zupełności mi wystarczy.

Też tak sądzę bo przecież założenie tego auta jest całkiem inne niż wyścigi ;)
rybik napisał(a):
* płukanka silnika Millers
* olej silnikowy Millers EE Eco LL NanoDrive 5w30

Idealnie :cwaniak: Widzę, że Millers ostatnimi czasy ma coraz większe wzięcie :cwaniak:
rybik napisał(a):
* zakup prywatnego BMW i wstawić do garażu :) powoli...

Czyli jednak :cool:

Natury nie oszukasz :luka:


Ostatnio edytowano 14 listopada 2015, 22:15 przez Michu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
tl;dr

ale powtarzam, shadowline koniecznie!

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:15 
Tomek napisał(a):
ale powtarzam, shadowline koniecznie!

i na glebę z nim :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Na stalakach fot nie wrzucaj :P Mi ciśniesz że samochodu nie mogę znaleźć a sam trzy miesiące szukałeś przy takiej częstotliwości przeglądania !

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:16 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7017
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E92
Kod silnika: 335d
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=56077
ladny ten ford jak na forda :_ ciekawypojazd - naprawde :ok: w srodku tez fajne fotele kokpit dosc nowoczesny

_________________
Zapraszam do galerii mojej 335d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:31 
Michu napisał(a):
Duże, wygodne rodzinne auto. Sam myślę lunąć peugeota 206 i poszukać cos takiego, tylko myślałem jeszcze o Touranie.


Też brałem go pod uwagę, chwilowo. Jednak dla mnie za mały.


Michu napisał(a):
Też tak sądzę bo przecież założenie tego auta jest całkiem inne niż wyścigi ;)


Jakbym czytał własne myśli ;)

Michu napisał(a):
Idealnie :cwaniak: Widzę, że Millers ostatnimi czasy ma coraz większe wzięcie :cwaniak:

Ten olej polecił mi tuner Heko u którego będę robił program i zdałem się na jego podpowiedź ;)

Michu napisał(a):
Natury nie oszukasz :luka:


No niestety, nie da się ;)

Tomek, możesz zrobić wizualizacje? :)

MAJSU, wiem, że wygląda słabo :(, zacznij wreszcie ćwiczyć z dietą to i Ty znajdziesz czas na ogłoszenia!

forest, dzięki, oby się sprawował!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7454
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Fajny ten opis :P a s-max też niegłupi. Jak dla mnie trochę zbyt duże auto jako pojazd na "codzień" ale faktycznie wygląda nieźle.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 366
Lokalizacja: ...::: PL :::...
Moje BMW: BMW 330d
Kod silnika: m57
No! I cacy :ok:

Będę śledził postępy

_________________
"Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd, może dlatego. że idiota z dyplomem to taki sam idiota, jak przedtem – tylko z pretensjami."
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
///david napisał(a):
Fajny ten opis :P a s-max też niegłupi. Jak dla mnie trochę zbyt duże auto jako pojazd na "codzień" ale faktycznie wygląda nieźle.


To wszystko kwestia wielkości fiuta... Im mniejszy, tym większy samochód :D

:rotfl:

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:52 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 909
Lokalizacja: Tczew
Fajne autko dla rodzinki, mi też się taki marzy. Jak na razie kasa idzie w budowę, więc pewnie będzie coś z początku XXI wieku...

_________________
320d Touring - 227 KM i 545 Nm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 22:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
Zazdroszczę ładnego auta, woalłbym jedynie 2.5T, sam bym chętnie takiego przytulił

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 23:15 
///david, Dzięki! ;) Leżę chory to znalazłem sobie zajęcie i skleiłem kilak zdjęć!
Zza kierownicy nie czuć w ogóle gabarytów auta.
Zewnątrz, owszem - one są i nie da się ich oszukać. Nie mieszkam w dużym mieście, gdzie jest ciasno i występuje problem z miejscem parkingowym, więc nie przeskadzają mi w ogóle.
W zamian mam ogromny komfort psychiczny, gdy będziemy chcieli wyskoczyć na weekend z dzieciakami!

Poniżej zdjęcie z zapakowanej X3 na kilkudniowy wyjazd do Zakopanego, I dziecko... teraz jest dwójka :)

Obrazek


fileo, dziękuję i zapraszam :)

MAJSU, tyle razy Ci mówiłem.. "Nie mierz ludzi swoją miarą" :rotfl:

grzeszak, skończona budowa da Ci więcej szczęścia niż samochód ;)

Kucharz, dzięki, 2,5T wychodził tylko w przedlifcie, a takiego nie chciałem. Polift to 2,0Ecoboost o mocy 203 i 204 koni mechanicznych. Nie mam jednak zaufania do benzyn na wtrysku bezpośrednim.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 23:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
rybik napisał(a):
Obrazek


Widziałem dziś te buty na klatce :D

rybik napisał(a):
MAJSU, tyle razy Ci mówiłem.. "Nie mierz ludzi swoją miarą" :rotfl:


Wiem, wiem.... Centymetra by nie starczyło :D

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 23:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7454
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
rybik, znam temat. Jak pierwszy raz jechałem z jednym dzieckiem nad morze to berlingo pożyczone od szwagra dla naszej trójki okazało się za małe :rotfl: Teraz przy dwójce (6l i 2l) wystarcza x3 a nawet e91 by nie było za małe bo dzieci jednak szybko rosną i taka ogromna przestrzeń na wózki, wanienki etc. staje się niepotrzebna...chociaż skoro mówisz ,że s-max się tak dobrze prowadzi to właściwie czemu nie :)
A jak z ekonomią vs e83 ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 23:40 
MAJSU, tak, "awansowały" na poziom butów garażowych, więc ich miejsce jest na klatce :)

///david, zgadza się, przy takim wieku (szczególnie starszego dziecka), rzeczy do zabrania jest zdecydowanie mniej. Ja jestem w sytuacji, gdzie Aleksandra ma 21 miesięcy, a Wiktoria 2 miesiące, więc rzeczy jest do zabrania zawsze sporo. Nawet wodę z kranu trzeba brać swoją.
Kiedyś jak padało pytanie... jedziemy? Odpowiedź: ale jak my się zabierzemy!
Teraz.. jedziemy? Już otwieram bagażnik :D.

Spalanie w trasie powrotnej wyszło mi 6,3l. Część jazda "landówkami" 110-120km/h i część S8 130-140km/h. Ogólnie wyższe auta są bardzo wrażliwe na prędkości ze względu na opór powietrza.
Na pewno w 6l można się zmieścić w trasie przy spokojnej jeździe - a tak jeździ się z dziećmi.
Kiedyś Roomsterem 1,6TDI 105KM zrobiłem rekord 3,6l :hyhy:
W mieście ciężko powiedzieć, moje miasto jest bardzo specyficzne. Nie ma korków, świateł itp, więc na razie się do niego nie odniosę.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: rybik -->> Ford S-Max Titanium S
PostNapisane: 14 listopada 2015, 23:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8212
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Super auto. Choć może to dziwi to na moje oko jest po prostu śliczny tzn ten przód naprawde kozak :ok: gratuluję auta , ale przede wszystkim powiększonej rodziny . Bezawaryjności życzę .

Ps , fajny opis, teraz doczytałem cały :P


Ostatnio edytowano 15 listopada 2015, 00:08 przez alduwiel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL