BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 3 czerwca 2017, 10:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Poliuretan na normalną drogową jazdę nie jest za dobry, lepsza zwykła guma - kolega sie już powoli o tym przekonuje :)

_________________
Proste drogi są dla szybkich maszyn, kręte- dla szybkich szoferów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 7 czerwca 2017, 11:32 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Mam dziwne wrażenie że się coś uklepało/ułożyło. Póki co zamówiłem jedynie gówniane gumy febesta do dyfra. Ze sprężynami jeszcze się jednak wstrzymam, auto tak pięknie się teraz prezentuje, że nawet jak ciut wolniej będę jechał po naszych polskich pięknych drogach to mi się nic nie stanie ;) Dla ciekawskich, zrobiłem filmik z szybkim skanowaniem launcha. Po live data od razu.


PS. w lexie/toyocie jest taki dziwny system że skanując auto po zmroku czujnik nasłonecznienia generuje dwa błędy :D Ot taka ciekawostka z jaką chyba nie umieli sobie poradzić :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 12 czerwca 2017, 21:04 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Zawias coś się uklepał a ja sam się przestawiłem na ciut inny tryb jazdy ;) Co do dyfra też trochę jest ciszej, ale to nie jest to co ma być, także w wolnej chwili wpadną gumy za poli. W weekend była okazja żeby wypucować auto no i ciutkę pomyłem brudasa :D Za dużo fotek nie ma, bo akurat trafiła się fajowa impreza ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do obecnego spalania to trasa 2 osoby + załadowany do maxa cały bagażnik wyszło gdzieś w okolicy 6,2 na klimie. Jakby s7 była bardziej przyjazna do jazdy to mysle ze 5,9 byłoby osiągalne bez problemu. Tam gdzie da się depnąć tam depnę, ale wariatem drogowym nie jestem, punktów też 0 od bardzo dawna ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 12 czerwca 2017, 21:13 
Miałem IS220d przed i po programie i trzeba przyznać, że soft zupełnie zmienił ten samochód... zresztą każde zmienia :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 12 czerwca 2017, 22:35 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 511
Moje BMW: 320i
Kod silnika: b48b20 @ 305/415
Opony trzeba naczernić ;) Trochę jestem ostatnio zjebany na punkcie grafitowego koloru, ale mogłoby tutaj ładnie wyjść grafitowe felgi, ramki szyb i grill :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 13 czerwca 2017, 10:42 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3082
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: 540i
Garaż: Volvo S40 II 2.0d
Miłosz napisał(a):
Za dużo fotek nie ma, bo akurat trafiła się fajowa impreza ;)


Cieszymy się, że się podobało :)

Lexus jak zwykle w formie :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 17 czerwca 2017, 18:04 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Po programie nie to auto, jak kiedyś będę sprzedawał to napiszę w ogłoszeniu że proszę najpierw się serią przejechać a potem dopiero do mnie na oględziny, seria to dramat :D Czekam na ceramikę i na urlop coś bardziej podziałam wraz z oponami pewnie ;) Michał :ok: i do zobaczenia na może na "rodzinnych" imprezach haha :hyhy:

Launch to na prawdę super alternatywa dla techstreama, bo również jest możliwość programowania funkcji , czyt czyli coś jak NCS :D



Chciałem dalej cos pokręcić ale zaczął mi dzwonić tel i ścięło nagrywanie ;)

Mając chwile na weekend wyozonowałem auto, jak na alergika, póki co lepiej, ale to zrobiłem jakieś 200 km. Myślę że na dłuższy urlop powtórzę ozonowanie. Zabieg równo 30 min + nowy filtr kabinowy.

Obrazek

Czasami rzuci mi błędem czujnika różnicy cisnien w dpfie także powoli badam sprawe co to może być. Pomimo kastracji czujnik cały czas chodzi. Te gumowe przewody lubią się zapchać i chyba będę musiał je kompresorem porządnie przedmuchać

Obrazek

Miałem też okazję polatać siostarzym turbo kabrio z motorem od bmw ;)

Obrazek

Przyjemnie się to zbiera i fajnie się lata ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 3 lipca 2017, 20:38 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Niestety photobucket się wypiął na użytkowników i odwalił taką samą kaszanę co imageshak czy jakoś tak. Ale udało mi się zrobić kopię zapasową więc pb niech mnie pocałuje w dup.tyłek :rotfl: Będę miał chwilę to siądę i poprawię całość :)

Dzisiaj w końcu byłem ustawić a raczej sprawdzić (o czym później) geometrie i zbieżność po zabawie z zawiasem. Po zdjęciach pewnie nie jeden by się odwrócił na pięcie i pojechał gdzieś indziej :D no ale to że warsztat mieści się w garażu nie znaczy że człowiek robiący całą robotę to amator. Szukałem jakiś czas dobrego warsztatu który miał ogarnąć temat, w ASO w carterze w gdansku, jak powiedziałem że auto obniżone i na poliuretanie to że się nie podejmą i że nie będą wiedzieli jak. Innym też coś nie pasowało, bo chcieli od h&r nastawy zmodyfikowane, pomimo że h&r zaleca ustawiać pod fabryke. Ogólnie cuda. Zajechałem do Pana Majchrzaka którego w sumie z opowiadań znajomych i z for naszych 3miejskich znałem. Ogromna wiedza, doświadczenie w motorsporcie i zajmuje się tylko i wyłącznie ustawianiem tych rzeczy. Jeśli chodzi o auto to wszystko w stanie praktycznie idealnym, jedną śrubką z tyłu musiał o dosłownie błąd pomiarowy coś pokręcić żeby było idealnie. Także auto proste jak strzała, siedziałem u niego koło 1,5h i na prawdę bardzo doświadczony w temacie człowiek. Na dobrą sprawę nawet nie musiałem jechać bo wszystko z autem ok kąty, wyprzedzenie kąta i jakieś takie - nie moja bajka ten temat ;)

Obrazek

Obrazek

Bawiłem się launchem żeby wywalić błąd różnicy ciśnień i się chyba udało ;) Musiałem zresetować tzw ash count. Póki co cisza na zegarach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 3 lipca 2017, 21:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jak fachowiec ogarnięty i znający się na robocie to może nawet w stodole działać a kanał może być wykopany w trawniku :hyhy: :hyhy: ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 13 lipca 2017, 18:56 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Oj ogarnięty ;) Właśnie rozwiązałem problem tego błędu, który mi wyrzucało przy wyższych prędkościach. Okazało się że czujnik się wysypał. Dzisiaj właśnie go podmieniłem

Obrazek

Zresetowałem ash count

Obrazek

Polatałem po niemieckim autobanie z niemieckimi prędkościami i brak choinki na zegarach :hurra:
Jeszcze takie drobne info dotyczące dodatków, od 3 tankowań nie dałem nic i spalanie obecnie mi wzrosło o ok 1 litra z hakiem, przy takich samych warunkach jazdy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 13 lipca 2017, 20:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Fot nie widać :(

Dobre dodatki oprócz niższego spalania, co jest namacalne, również dbają o układ paliwa czego nie widać w krótkim okresie czasu, ale na przestrzeni lat sprawdzają się rewelacyjnie :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 13 lipca 2017, 21:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 8579
Lokalizacja: Lubelskie LJA
Moje BMW: Mercedes-Benz CLS
Kod silnika: 320CDI 7G-Tronic
Garaż: 93' E36 Sedan Calypsorot
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=107879

99' E46 Coupe Topasblau
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119679

07' CLS W219 7G-Tronic
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=151028
Tak jak rorafalki, mówi, zdjęć nie widać.
Polecam https://postimages.org/ ja ostatnio korzystam i póki co śmigają!

_________________
"Nie sztuką jest zwrócić uwagę swoim autem spojlerami i laminatami, sztuką jest zrobić to bez nich"
Obrazek
Był: 93' E36 Sedan 316i Calypsorot Metallic - Bimbrowóz (2009-2012)
Był: 99' E46 Coupe 320Ci Topasblau - Smerfeta (2012-2015)
Jest: 07' Mercedes-Benz CLS W219 320CDI 7G-Tronic - Czarna Locha (2015-Obecnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 14 lipca 2017, 07:32 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3082
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: 540i
Garaż: Volvo S40 II 2.0d
Zdjęcia z google też działają tylko, żeby widział je ktoś inny oprócz nas musimy przenieść do folderu udostępnione czy jakoś tak. Ostatnio też miałem z tym problem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 15 lipca 2017, 09:26 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Kurde, myślałem że z googla zatrybi. Zrobiłem nowy udostępniony folder, w zdjęciach też wziąłem zaznaczyłem na udostępnione i lipa :/ Poszukam czegoś i zaktualizuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 17 września 2017, 11:22 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Mały up wrzucę, auto jezdzi cały czas bezproblemowo. Miałem okazję zrobić trochę km w urlop po dobrych drogach i przy prędkościach rzędu 160-140 spalanie po baku wyszło mi równo 7,2 litra (na ar 6900d-max). Także jestem zadowolony :) Wróciłem do lania dodatków, trochę kleen flo i oczywiście do archoila. Z racji że po złożeniu zamówienia archoila dostawca miał problem z dostarczeniem mi produktu wysłał darmowe próbki - super podejście :ok:

Obrazek

O właściwych produktach też nie zapomnieli i dosłali :P

Obrazek

Korekty po przepaleniu dodatków ;) Jak jeździłem na czystej ropie było gorzej, a obecnie jest tak

Obrazek

Jako że waliło już mi po oczach low key battery to musiałem zmienić bateryjke żeby mi nie wywinął numeru :D

Obrazek

Co ciekawe przez chwile używałem 2 klucza i jest podobnie jak w bmw :P każdy klucz można sobie spersonalizować hehe ;)

O auto oczywiście staram się dbać jak jest chwila czasu

Obrazek

Ale tak wygląda już ostatni raz, niestety wyrzucam springi h&r jest dla mnie zbyt twardo, także wracam do "kozy". Co prawda obecnie wygląda rewelacyjnie, ale ja muszę jeździć a nie stać i patrzeć :)

Z ciekawości zmierzyłem sobie pomiar głośności pracy mojego klekota na luzie i w środku

Obrazek

Na zewnątrz

Obrazek

Czy to dużo czy mało pojęcia nie mam, ale w środku na prawdę jest cicho. Mierzyłem na wysokości skrzyni biegów a na zewnątrz obok maski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 17 września 2017, 12:41 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2217
Moje BMW: MK7 GTI PP
Kod silnika: CHHA
69zł widzę za tetgo archoila a leje się 50 na 50l, to wychodzi poweidzmy, ze do baku dorzucamy dodatkowo te 8zł, to chyba warto, muszę pomyśleć tez do siebie, z ciekawoiści


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 17 września 2017, 16:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Miłosz napisał(a):
niestety wyrzucam springi h&r jest dla mnie zbyt twardo, także wracam do "kozy". Co prawda obecnie wygląda rewelacyjnie, ale ja muszę jeździć a nie stać i patrzeć

też zacząłem dostrzegać ten fakt. Gleba piękna jest jak sie patrzy, ale nie jak jeździ. Sam niedługo będe kręcił tyłem w góre, bo jakoś zacząłem w glebie dostrzegać zmęczenie auta :rotfl: Starość nie radość.

Miłosz napisał(a):
Czy to dużo czy mało pojęcia nie mam, ale w środku na prawdę jest cicho. Mierzyłem na wysokości skrzyni biegów a na zewnątrz obok maski.

Ja robiłem test bezpośrednio przed wymiana oliwy i po wymianie + AR9100. Telefon położyłem na słupku, żeby zwiększyć dokładność pomiaru samego silnika. Bez zmian 81-83db. Może ten specyfik musi się "ułożyć/wypracować", a może w benzynie nie robi to takiej różnicy jak w dyszlach. Kiedy z ciekawości sprawdze jeszce raz, jak to wygląda po czasie.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 24 września 2017, 13:00 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
kai, moim zdaniem warto :)
kszyhu, obecnie chyba dojrzałem do X5 ;) Starość nie radość :rotfl: :rotfl:

Lex właśnie wisi na podnośniku i wracam do seryjnych springów w wersji koza. Dodatkowo zostało przetrzepane całe zawieszenie i wpadną częsci które już powoli się kwalifikują do wymiany i jedna ktora przy wymianie springów sie ukreciła na gwinice, czyli łaczniki stab przód oba , łacznik stab tył prawy i gumy na stab bo te ktore wrzucałem jakis czas temu powoli białą flagę wywieszają :P
2mas i sprzegło dalej leżą i czekają na lepsze czasy hehe :P

Nie byłbym sobą jakbym nie grzebał i nie wygrzebał możliwości sprawdzenia w aso historii serwisowej :rotfl: :rotfl: No i się "włamałem" :P

Obrazek

Obrazek

Wymiana motorku tak jak w ASO mi mówili przed zakupem przy 154 tys w 2014 roku , takze obecnie nowy motorek ma 61 tys ;)

Obrazek

Wyposażenie też pokazuje , czego w zwykłych dekoderach nie ma ;) Mały zrzut

Obrazek

Całość :

ABS + EBD + BA standard
Antena standard
Centralny zamek z podwójną blokadą standard
System "Inteligentny kluczyk" standard
System uruchomienia samochodu przyciskiem standard
Fotele przednie z konstrukcją zmniejszającą urazy szyi,głowy standard
Zaczepy do mocowania fotelika dziecięcego w systemie ISO FIX standard
Kierownica skórzana z panelem sterującym audio standard
Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa (przód) standard
Koło zapasowe dojazdowe standard
Koła 205/55 R16, felgi aluminiowe 16'' standard
Wyświetlacz wielofunkcyjny standard
Lampy przeciwmgielne przednie standard
Lusterka boczne elektrycznie składane i podgrzewane standard
Pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami siły napięcia foteli przednich i tylnych zew. standard
Podłokietnik przedni standard
Podłokietnik tylny ze schowkiem oraz otworem na rękaw na narty standard
Poduszki powietrzne (2 przednie) standard
Poduszki powietrzne (kurtyny boczne) standard
Poduszki powietrzne chroniące kolana kierowcy i pasażera standard
Poduszki powietrzne boczne w oparciach foteli przednich(TAP) standard
Wyłącznik dezaktywujący poduszkę powietrzną pasażera standard
Radio AM/FM z odtwarzaczem MP3, 13 głośników standard
Zmieniarka CD - 6 płyt standard
Szyby przednie i tylne regulowane elektrycznie standard
Tempomat standard
VSC Stabilizacja toru jazdy standard
Wskaźniki typu Optitron standard
Wspomaganie kierownicy uzależnione od prędkości jazdy(EPS) standard
Wycieraczki przednie z rozmrażaczem standard
Dźwignia zmiany biegów ze skórzaną gałką standard
Immobilizer standard
TRC Kontrola trakcji standard
Światła tylne oraz STOP z diodami elektroluminescen. (LED) standard
Tapicerka siedzeń - tkanina standard
System oświetlenia wnętrza ułatwiający wsiadanie do pojazdu standard
System manulanego przewietrzania kabiny standard
System antykradzieżowy standard
Filtr przeciwpyłkowy standard


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 25 września 2017, 13:00 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Długa cisza w temacie, czyżby sprzedane :D ? Ale nie. Smiga bezawaryjnie. :ok:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz -->> Lexus is220d 183km 398Nm , ASA AR1, h&r
PostNapisane: 2 października 2017, 17:57 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
renoraines, dokładnie, chyba ciężko dostać auto, którym się trzeba mniej zajmować :P Jakoś tak eksploatacyjnie jest spokojnie :) Tak jak wspominałem wyleciały H&R i jest o wiele przyjemniej tzn bardziej komfortowo, pomimo że poli i tak swoje robią. Twardościowo obecnie jest coś jak miałem e46 na weitecu. Także ostatnie spojrzenie na glebe

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podczas powrotu do fabrycznych sprężyn kisiel przetrzepał konkretnie zawias i wpadły łączniki nowe z gumami

Obrazek

Także do zawieszenia w najbliższym czasie wracać nie zamierzam ;)

W KOŃCU udało się ogarnąć temat poduszki powietrznej takaty :o Trochę to trwało i zależało mi na zrobieniu tego bo nie jeżdżę sam, a kwestie bezpieczeństwa są u mnie dosyć ważne. 3miejski salon lexusa stanął na wysokości zadania i nie dość że wykonali akcję naprawczą to przy okazji ogarnęli mi mieszek który wylazł z mocowania, a mi się nie chciało tego robić, jakoś tak czasu nigdy na to nie miałem hehe :D O tym że pięknie posprzątali w środku i umyli to nie wspominam. Także na prawdę duży plus :)
Obrazek
Obrazek

Wpadły też 3miejskie ramki, bo miałem warszawskie, ale Pani zapytała czy nie chciałbym "naszych" :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co do kosztów to oczywiście jak w przypadku bmw , centrala za wszystko płaci, a jak ktoś chce na własną rękę to :P
Obrazek

I teraz najciekawsze na czas naprawy dostałem Lexusa GS 2016 rok z 2.0 turbo pod maską. Komfortem bije na głowe mojego is'a ale jeśli chodzi o moc to muszę przyznać że szału nie ma, z niskich obrotów miałem wrażenie że lepiej radzi sobie mój is. Spalanie przy 90 w trasie 10-11 litrów pokazywało, także nie mało... ale mimo wszystko mógłbym takiego mieć ;) PS skrzynia automatyczna mega zamulona DSG przy tym to rakieta ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL