BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis
PostNapisane: 21 lipca 2016, 22:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
Boschem, bez problemu ruszam takie Vitary.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis
PostNapisane: 22 lipca 2016, 10:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1408
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e60 535d 2005r
Integy, wybacz wcześniej nie zauważyłem Twojego pytania a chodziło Ci chyba czy odcina mi doładowanie? Nie ma takich problemów. W trakcie jazdy (przekroczyłem już 3000km tym autem) nigdy nic złego się nie działo, zawsze ma moc, nic nie dymi nic nie świeci na desce. Problematyczne jest tylko poranne odpalanie. Po czyszczeniu czujnika doładowania nie mogę też wymusić tej kontrolki na desce ale nie pomogło to na poranne palenie gdzie przy +10 rano trzeba kręcić dłuższa chwile lub grzać świece 3 razy.

Możliwe, że Bosch zadziała ale wolę dedykowane narzędzia tak jak Inpa w BMW :) Podpinałem u kolegi w warsztacie komputer LAUNCH i jakoś udało my się wydobyć właśnie błąd czujnika ciśnienia doładowania ale skasować już się nie chciał i nic więcej odczytać lub sprawdzić parametrów live-data nie mógł. Kolejny dzień czekam na listonosza z kable, a ten mnie omija :dobani:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis
PostNapisane: 24 lipca 2016, 17:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
Jakieś czary, jeżeli błąd się nie wykasaował to co stanęło na drodze żeby podglądnąć parametry ? :szok: W Tym momencie byś już dużo wiedział czy wiązka gnije czy też sam czujnik leci w uja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis
PostNapisane: 24 lipca 2016, 18:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1408
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e60 535d 2005r
Parametrów nie czytał wcale, nie tylko dla ciśnienia ale i korekt spalania itp. W sumie błąd czujnika wyskoczył dopiero po próbie podłączenia właśnie jako jakaś Laguna czy Megane. Dla Suzuki Grand Vitara chyba nic nie znalazł. Może komp diagnostyczny stary, a może moje auto problematyczne nie wiem. Interfejs też mi nie doszedł, bo walnąłem błąd w adresie i nie podałem numeru mieszkania... Więc może list leży na poczcie, a może już wrócił do nadawcy i za wysyłkę zapłacę 2 razy :zabawa:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis
PostNapisane: 24 lipca 2016, 22:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 841
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Fajnie działasz :ok: Mimo to widzę, że legendarny diesel 1.9 Renault daje o sobie znać ;)

woytek13 napisał(a):
Dokładnie, jedni zbierają pokemony w wieku 30lat :rotfl: , a ja chcę na własnej skórze przetestować (nie przejechać się bo to inna bajka) wiele aut. Uwielbiam bmw, ale nie mam klapek na oczach i próbuję innych dziwnych pojazdów :)

No i super, mam takie samo podejście :ok:

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis
PostNapisane: 28 lipca 2016, 10:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1408
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e60 535d 2005r
_KL_, dzięki :)


Kilka zdjęć z niedzielnego zwiedzania wąwozów w okolicach Kazimierza Dolnego. Taka turystyka z wnętrza auta, bo było za gorąco na wychodzenie na zewnątrz. Offroad to nie jest, ale beemką bym tam nie wjeżdżał ze względu na głębokie koleiny. O dziwo auto dalej jeździ :rotfl:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 31 lipca 2016, 13:11 przez woytek13, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis
PostNapisane: 30 lipca 2016, 20:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1408
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e60 535d 2005r
Były zdjęcia brudnego auta, a teraz dla odmiany z dzisiejszych prac nad lakierem. Jak pryz każdym aucie tak i tutaj musiałem lekko liznąć polerką dla większego błysku. Nie zjadałem dużo, większość auta to sam antihologram bo podejrzewam że auto było szykowane pod sprzedaż a do tego lakieru miejscami było mało. Więc punktowo działałem Menzerną FG400 a całość wcześniej wspomnianym antiholo. Oczywiście wcześniej było mega mycie i glinka całego nadwozia, ale tu też raczej czysto. Jeden panel za prawym kołem miał smołę reszta w sumie wolna od większych zabrudzeń.

Po szlifowaniu i porządnym odtłuszczeniu ulubiony Sonax PNS :) A na deser jeszcze przetarłem zardzewiałą końcówkę wydechu :P Taki tam tuning :cwaniak:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis
PostNapisane: 31 lipca 2016, 11:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
Zdjęcia z poprzedniego Postu się nie wyświetlają, a co do efektu po polerowaniu - Aż szkoda było by ją brudzić :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis
PostNapisane: 31 lipca 2016, 13:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1408
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e60 535d 2005r
Integy, dziwne ... linki mi się popsuły i musiałem przelecieć cały temat i poprawić ale widzę, że jest już opcja edycji starych postów. Miło i dużo łatwiej przez to :)

A czy szkoda brudzić? Zdecydowanie łatwiej będzie teraz umyć z brudu :cool:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis / dużo zdjęć :)
PostNapisane: 31 lipca 2016, 13:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1005
Fajny samochód jak i kolor :ok:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis / dużo zdjęć :)
PostNapisane: 2 sierpnia 2016, 18:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 4254
Lokalizacja: okolice Kępna
Moje BMW: E38 735i
Kod silnika: M62
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166789
Ładnie się prezentuje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis / dużo zdjęć :)
PostNapisane: 8 sierpnia 2016, 22:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 83
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E30, E46 coupe
Kod silnika: M43TU,M52TU
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=150732
No przez przypadek znalazłem Twój temat i jestem zdziwiony. Szwagierka ma Vitarę z tym silnikiem i powiem że dziwi mnie jak ktoś po użytkowaniu bmw może się przesiąść na to auto. Środek w suzuki to dla mnie masakra, 1er pod tym względem jest chyba lepsza, aczkolwiek poza tym, auto nie jest takie złe. Mam nadzieję, że skoro przeprowadziłeś się do miasta (czuby?) to nie będziesz potrzebował takiego auta i już niedługo zobaczymy coś ciekawszego i bardziej miejskiego , może powrót do korzeni i jakieś uturbione bmw? ;)

_________________
Było:
-E30 318is 2x
-E30 335 M30
-E36 320 cabrio 2x
-E36 320--> 325 sedan gruz
-E46 compact 320d
-E91 320xd LCI
Jest:
-E30 w trakcie prac
-E46 coupe po swapie M52TUB25


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis / dużo zdjęć :)
PostNapisane: 9 sierpnia 2016, 11:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1408
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e60 535d 2005r
strus555, bez przesady aż tak źle z tym autem nie jest ;) Nie oceniam też aut pod kątem męskości (możliwe, że przez fakt posiadania wcześniej właśnie jedynki :D ) i te porównania wnętrza są trochę przesadzone. Aż tak źle nie jest, a pod wieloma względami jest lepiej bo wiele osób na forum chwali jakość swojego starego "prawdziwego" BMW, a potem pokazuej zdjęcia gdzie walczył z rdzą a gdzie jeszcze będzie musiał to robić wiosną. Ale nikt tego nie neguje, bo to prawdziwe bmw przecież. Każde auto ma wady i zalety, ja chciałem terenówkę i auto idealnie się do tego nadaje. Nie ukrywam, że auto niedługo sprzedam bo po prostu tak robię i chcę pojeździć różnymi modelami ale tak prawdziwie pojeździć czyli sprawdzić je przez kilka miesięcy w różnych warunkach.

Czasem widzę na ulicy jakieś e46 i wiem, że do tego modelu nie wrócę bo to krok wstecz (nie w stosunku do obecnego ale do ogółu moich doświadczeń z autami). Sprawdzam teraz jakość tego mega trupa czyli 1.9dci, badam zalety/wady stałego napędu na 4 koła, ciesze się podwyższoną i "ciężąrówkową" pozycją za kierownicą. Niektórzy powiedzą, że można to wszystko wyczytać w internecie ale ja wolę testy na własnej skórze i poniekąd na własnym portfelu. Marzy mi się taka cholernie śnieżna zima w tym roku, ale patrząc na ubiegłe lata to pewnie nawet opon zimowych nie będzie trzeba zakładać :/

Może przynajmniej jesień będzie deszczowa :cwaniak:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis / dużo zdjęć :)
PostNapisane: 9 sierpnia 2016, 14:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 83
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E30, E46 coupe
Kod silnika: M43TU,M52TU
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=150732
Nie no poza plastikami nie jest źle, może takie wrażenie mam bo u szwagierki nie ma skóry na wypasie. No jak miałem swoje 320xd też liczyłem na zimę i dużo śniegu, ale się nie doczekałem. ;) Powodzenia z vitarą i mam nadzieję, że niedługo jakieś bmw jednak wpadnie, bo lubię Twoje galerie. :ok:

_________________
Było:
-E30 318is 2x
-E30 335 M30
-E36 320 cabrio 2x
-E36 320--> 325 sedan gruz
-E46 compact 320d
-E91 320xd LCI
Jest:
-E30 w trakcie prac
-E46 coupe po swapie M52TUB25


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis / dużo zdjęć :)
PostNapisane: 11 września 2016, 11:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1408
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e60 535d 2005r
Kolejna duża aktualizacja, której towarzyszy w sumie niewiele zmian, jednak zdjęć jak zwykle nie brakuje :)

Zacznę od tego, że od samego zakupu towarzyszy mi problem utrudnionego odpalania. W sumie ludzie, którym to pokazuje nie widzą problemu ale ja wiem, że powinno być lepiej więc na spokojnie od dłuższego czasu drążę temat i poprawiam, badam, analizuję różne podzespoły. Może to strata czasu ale przy okazji dowiaduje się o kondycji całego osprzętu i przy okazji wymieniam to co uznaję za konieczne.

Wyjaśnię problem, bo auto po dłuższym postoju kręci rozrusznikiem dwa razy dłużej niż normalnie. Potem mogę od razu zgasić i jest idealnie i jak jeżdżę normalnie to też jest OK. Obecnie jestem na etapie uciekającego paliwa, a mówiąc dokładniej to chyba problem naprawiłem ale oczywiście po drodze było wiele pomysłów i drobnej dłubaniny. Oczywiście sam bym tego nie ogarnął, bo silnika nie znam aż tak i nie wiem jakie są jego bolączki więc założyłem konto na forum Laguny. Tam mają to rozpracowane do tego stopnia, że z pamięci mogą dyktować rezystancje na wszystkich czujnikach pod maską. To się nazywa wiedza ;)

Pod maską mechanicznie zrobiłem takie rzeczy jak:
- wymiana czujnika wałka (miałem na podmianę, ale zostawiłem mój nowy bo był OK)
- wymiana czujnika wału (używany)
- wymiana czujnika ciśnienia na listwie (używany)
- test przelewowy wtryskiwaczy (wszystkie równo, wszystkie w normie)
- nowe oringi przelewów wtryskiwaczy, ponieważ stare popsułem podczas testu :D Jeden zaczął mi przeciekać, więc wymieniłem komplet. Jest susza.
- kupiłem kilka różnych kabli, testowałem różne oprogramowanie oraz badałem parametry silnika. Wg mnie wszystko jest w normie i silnik jest w bardzo dobrej kondycji. Chociaż ekspert ze mnie żaden :P
- wymiana filtra kabinowego, nowy węglowy zamiast starego zapomnianego
- naprawa amortyzatora klapy schowka :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Ostatni element walki to filtr paliwa. Po zakupie wybrałem markę Knecht ale jak się okazało był to błąd. Do końca nie wiem czy on był winny, ale cały czas miałem nieszczelną obudowę. Cały czas robiła się wilgotna, co możliwe że wiązało się z ciągłym zapowietrzaniem tudzież cofaniem paliwa i długim kręceniem. Wymieniłem całą obudowę, kupiłem nowy filtr Purflux (taki wpada oryginalnie do francuzów) i od razu po skręceniu czułem że jest ciasno, szczelnie i solidnie. Obecnie testuje to rozwiązanie i chyba jest już dobrze. A przynajmniej sucho pod maską :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Kolejne zabawy jakie miałem z autem to poziom głośności. Wiedziałem, że nie jest to limuzyna ale i z tym potrafię sobie poradzić. Pod maską dołożyłem wygłuszenie czyli mata butylowa, pianka + fabryczne wygłuszenie. Dodatkowo brakowało mi osłony wtrysków, więc kupiłem taką. Oczywiście osłona do Suzuki do 100zł, a osłona do Scenica to 20zł :D Obie mają logo Renault i ten sam numer fabryczny. Osłonę też dodatkowo okleiłem pianką. To samo zrobiłem z plastikową osłoną całego silnika. Od tego momentu spod maski dochodzi znacznie mniej wibracji. Prawie jak BMW :rotfl:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Jak już spod maski było cicho to jedną paczką zamówiłem trochę filcu żeby otulić bagażnik. Wszędzie szło klasycznie czyli asfalt to usunięcia wibracji z blachy i do tego filc poroso żeby trochę wyciszyć. Wiadomo, że wszystko przy okazji wymyte, odtłuszczone, itp itd. Większość plastików została dodatkowo oklejona żeby usunąć jak najwięcej niepotrzebnego hałasu przy jednoczesnym zachowaniu rozsądku i nie wydawaniu fortuny na to. Najwięcej dało ogarnięcie klapy bagażnika. Efekt nieziemski! Boczki już mniej, ale nie bawiłem się w pomiary, ważne żeby cokolwiek wyciszyć :) Możliwe, że pójdę jeszcze dalej czyli drzwi i trochę grodzi, ale zobaczę bo kończy mi się czas, a i tak mam dość odpowiadania sąsiadom że moje zabawy z autem pod blokiem nie oznaczają awarii tylko hobby :mur:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Warto dodać, że takie cudaki bardzo pomagają w pracy z tapicerką. Aż dziw, że dopiero sobie kupiłem taki tani zestawik:

Obrazek




Raz też z braku zajęcia ogarnąłem oświetlenie przycisku do podgrzewania foteli, rozbierania trochę było ale jak ma działać to wszystko :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek



To chyba tyle z zabaw, a na koniec kilka zdjęć z wczorajszego jeżdżenia po Roztoczu :cwaniak:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dziękuję za uwagę :piwo:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis / dużo zdjęć :)
PostNapisane: 11 września 2016, 13:01 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Widzę że też rozpoznajesz po swojemu nowego diesla , u mnie taka sama przygoda jak u Ciebie :D Na pewno warto zainwestować parę zł w jakiś dedykowany interfejs do auta, o literaturze gdzie masz referencyjne wartości nie wspomnę, o ile oczywiście taka jest dostępna.
Od siebie dodam że też początkowo auto dłużej mi odpalało oraz przez ok 1s nie pracowało równo. U mnie sprawę ostatecznie załatwiło zablokowanie zaworu EGR (w sofcie miałem już wyłączonego, ale mój motor ma to do siebie że wtedy zawór się uchyla i puszcza) oraz wymiana zaworu zwanego potocznie N75. Jeśli masz też zawory zwane SCV - suction control valve to również warto je przeczyścić używając nafty i 12V z akumulatora ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis / dużo zdjęć :)
PostNapisane: 11 września 2016, 17:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1408
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e60 535d 2005r
Miłosz, cytując klasyk: "mądrego to i przyjemnie posłuchać" ;)

SCV miałem w łapach, ale poza wizualnym obejrzeniem, wyczyszczeniem co się da z zewnątrz oraz w jego gnieździe to więcej nie wiedziałem co mu zrobić. Wiem, że w dci jego słabość objawia się falowaniem obrotów (mój ojciec tak miał w scenicu, wymiana oringów pomogła) a u mnie nic takiego nie występuje. Zdradzisz sposób na dokładne czyszczenie? Albo jakiś link?

EGR sprawdzałem, jest wymieniany jakiś czas temu bo auto 2006 a zawór chyba z końca 2011 roku. Czysty w środku, błędów nie wywala. Sprzętu, który pozwoliłby na zarządzanie jego pracą nie mam :dontgetit:

N75 nie ruszałem, za każdym razem zapominam o nim a jest w dobrym miejscu pod maską. A jeśli jest dobry dostęp to oznacza, że pod blokiem znów będę nurkował pod maską :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis / dużo zdjęć :)
PostNapisane: 11 września 2016, 18:17 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Jeśli chodzi o diagnostykę to zacząłbym od najtańszej opcji czyli elm 327 i torqe pro , potem carista , piston etc. W zależności z czym auto najlepiej zagada. Pamiętaj tylko że cena elm 327 takiego który będzie działać nie musi przekraczać 30 zł , te inne powyżej to śmiech na sali. Ja swojego kupiłem za 20 zł ze sklepu szopujemy.com są też na allegro.
Jeśli to będzie dla Ciebie nie wystarczające to uderz w program Suzuki STD2 . Sprawdziłem jego dokumentację i jest tam grand vitara. Nie wiem natomiast jakie są interfejsy do tego wymagane, pewnie z racji małej popularności moze to być drogie rozwiązanie.
Jak dobrze pamiętam toyota i suzuki mają wspólny serwisowy tester diagnostyczny IT2 , ale to koszt koło 2,5 tys zł.

Egra również czyściłem , mało tego wywaliłem go programowo, jakie było moje zdziwienie jak go otworzyłem żeby go mechanicznie zaślepić. W środku taki syf że się opisać tego nie da. Nie wiem jak w Suzuki to wygląda, ale zakładam że jest podobnie, ogólnie ten wynalazek to porażka.

Zawory SCV w zależności ile masz są pompy z 2 lub z 1 wyjmujesz , i wrzucasz częścią zanurzeniową do nafty + dodatku LM , ponoć sama nafta nie wystarcza bo nie ma środków czyszczących



i bardziej profesjonalne podejście do czyszczenia



1sza metoda też jest ok , chłopak ogarnia temat , nawet często pomaga na forum toyoty/avensisa.
Dobrze jest też na wyjętym zaworze zakręcić rozrusznikiem, aby cały syf z pompy wyleciał, nie robiłem jeszcze tego, póki co zbieram informacje jeśli chodzi o SCV ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis / dużo zdjęć :)
PostNapisane: 12 września 2016, 16:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1408
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e60 535d 2005r
Miłosz, mam elm'a w wersji bluetooth i USB. Mam tez Vag-kkl, bo gdzieś wyczytałem że nim połączę się z programem DDT2000, ale nie udało mi się jeszcze.

Elm'y (w sumie oba działają tak samo, przy czym za usb dałem chyba 10zł z wysyłką :D ) łączą się z Torque (mam tylko darmową, ale bardzo mało parametrów mi odczytuje), ScanMaster oraz SDPROG. Piston coś krzyczał i nie chciał się łączyć ale tak czy inaczej w każdym z nich max co mam to ciśnienie paliwa... Reszta strasznie biednie czyli temperatury, obroty i takie tam podstawowe parametry.

SCV widzę, że można fajnie wyczyścić i zajmę się tym. Przydał by się jakiś akumulator żelowy, żebym sobie to w mieszkaniu ogarnął.

Przed chwilą wyczyściłem filtr w zaworku przy turbosrpężarce. Było co czyścic...

Obrazek

Obrazek


Ale czy to mi pomoże, to sprawdzę. Z pewnością nie zaszkodzi :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: woytek13 -->> Suzuki Grand Vitara 1.9ddis / dużo zdjęć :)
PostNapisane: 12 września 2016, 18:47 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Jeśli chodzi o elm 327 to spróbuj jeszcze zobaczyć programem Carista. Jak co to mam torqe pro w pełnej wersji. Teraz mogę się mylić, ale to na pewno sam doczytasz , wg moich informacji oficjalny program do diagnozy suzuki STD2 rusza robiąc trika na :
vcm ford 2
vcm mazda 2
oraz normalnie na oficjalnych interfejsach.

Jak co to mam gdzieś STDII Diagnostic v2, chyba coś koło 300 mb zajmuje.
W Twoim przypadku pomocnym rozwiązaniem mogłoby być wykonanie tzw testów aktywnych. Podejrzewam, że musi być coś takiego w tym programie, a to w bardzo wielu przypadkach potrafi wykazać gdzie tkwi błąd poprzez wymuszenie go. Nie wiem czy u Ciebie będzie podobnie, ale np w techstream dla lexa jest coś takiego
Obrazek

Ten zaworek w którym czyściłeś filtr to ja ostatnio zmieniałem cały bo dziwnie mi burczał przy gaszeniu ;)

A i poniżej trochę papierów :
lista modeli pod SDT2
https://mega.nz/#!LlgxFJCI!4FJshvi0vAE3 ... JHJXE9MJ20

Instrukcja instalacji ori interfejsu niestety po RUS
https://mega.nz/#!z4ZAnSqT!LVAni06dWjow ... Vbq6mncUUA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL