BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 04:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 1 listopada 2015, 21:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 840
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Przedstawiam grzybowóz który kupiłem sobie do śmigania przez zimę. Chciałem Suprę, chciałem MR2, a wyszło jak wyszło :D

Będzie dużo pisania więc wersja tl;dr: Mało zgnita, mało dynamiczna, wszystko działa i jeździ jak zła. Kosztowała czapkę gruszek i gęba mi się śmieje jak tym jeżdżę!

Carina z fajną historią - kupiona w Szczecinie w Pewexie przez niejakiego pana Mieczysława w 1987 roku za dolary. Pierwszy właściciel upalał ją aż do swojej śmierci i w 2014 została odkupiona przez fana starych Toyot z Piaseczna, który po roku jazdy nią na co dzień wystawił ogłoszenie na allegro gdyż kupił sobie drugą identyczną - tyle, że idealną z przebiegiem 99tkm. Po Toyotę dzwonili tylko handlarze chcący puścić ją do Afryki no i w końcu ja.
Szybki ogląd sytuacji, krótka jazda testowa, propozycja ceny (bez kozery powiem pińcet!) no i jest moja!

Wóz napędzany jest przez wolnossącego diesla o oznaczeniu 2C-L i porażającej mocy 72KM. Z wypasu jest całkiem nieźle (jak na 1987 rok) - posiada radio, prawe lusterko, wspomaganie kierownicy i alarm/immo.
Pomimo, że od 28 lat jeździ po polskich drogach to blacharka jest zadziwiająco zdrowa, szczególnie jak na starego japońca. Trochę rdzy jest, ale bez przesady - jest dużo zdrowsza niż 90% BMW z tamtych lat jeżdżących po naszych drogach.
Technicznie nie ma się do czego przyczepić poza tylnym amortyzatorem który się tłucze na dziurach. Tylne amorki to Monroe i mają zaledwie rok, ach ta dzisiejsza jakość markowych zmaienników. Poza tym fura jeździ jak zła! Nie ma wycieków, hamulce biorą idealnie, biegi wchodzą gładko, sprzęgło łapie z samego dołu, działa w niej każda pierdoła - zamki, klamki, zegary, kontrolki, lampki, radio, spryskiwacze itp - kto kupował tak stary samochód do jazdy to wie, że jest to dalekie od oczywistości. W takich wozach ZAWSZE coś nie działa - ale nie w tym przypadku!

Silnik dynamiką nie powala, delikatnie mówiąc. Do 80km/h przyśpiesza w miarę normalnie ale potem jest dramat. Do tej pory najwięcej udało mi się go rozpędzić do 130km/h i zabrakło mi cierpliwości ;)
Normalna przelotowa prędkość to około 80-100km/h i wtedy najlepiej się czuję w tym samochodzie. Do miasta to aż nadto.
Prowadzi się zaskakująco... normalnie. Można brać łuki bez stresu tak jak nowoczesnym samochodem. Na zimówkach 175/70 można spokojnie lecieć 100km/h zakręt na Trasie Łazienkowskiej na wysokości Marszałkowskiej albo ślimakiem na Most Poniatowskiego z Wisłostrady 60km/h. W takich sytuacjach notorycznie doganiam i wlokę się za jakimiś nowymi, najlepiej prowadzącymi się w klasie, rewelacyjnymi i tak dalej Focusami czy tam Astrami.
Jazda jest bardzo odstresowująca - wolno płynący ruch nie wkurza, dziury i studzienki nie dokuczają, tyłek się nie męczy dzięki świetnym miękkim fotelom. Czuję, że mógłbym strzelić trasę 1000km za jednym zamachem i wysiąść zupełnie nie zmęczony. Pod warunkiem że nie zasnę za kółkiem. Wszak nie mam systemu ostrzegania o przemęczeniu kierowcy ani lane assist ani brake assist ani...

Wady na razie widzę w zasadzie tylko dwie - audio poniżej wszelkiej krytyki (nie wiem czy to wina radia czy głośników, czy obu) i telepanie budą na postoju. Jak w autobusie. Na szczęście miękkie fotele to niwelują ale trzymając kierownicę można się poczuć jak kierowca Ikarusa ;)

Ogólnie jak tym jadę to mi się gęba śmieje. Jest powolne, ale niestrudzone, odpala zawsze od strzału i pali z 5l ropy po Warszawie :D Jest swego rodzaju kapsułą czasu która przenosi nas prosto do lat 80tych jednocześnie świetnie radząc sobie we współczesnym świecie.
Podsumowując, strasznie mi się fajnie tym jeździ i może zostanie na dłużej niż tylko przez zimę :)
Już rozumiem czemu cała Afryka chce mieć stare Toyoty :D

Pierwsze zdjęcie zaraz po zakupie
Obrazek

Od razu wziąłem się za odświeżenie plastików. Wszystko było szare i wyblakłe, Poorboy's Trim Restorer znacznie ożywił zewnętrzny wygląd samochodu.
Porównianie listewek przed/po
Obrazek

Tak się prezenci brzydal. Tylne drzwi jeszcze przed aplikacją Trim Restorera
Obrazek

Nie jest to najpiękniejszy wóz na świecie... ale ma swój urok!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cały dach jest w takim syfie. Chyba pan Mieczysław dolewał kwasu solnego do spryskiwaczy. Specjalista od autodetailingu poszukiwany! :cisza:
Obrazek

Pan Mieczysław najwyraźniej nie był ulubieńcem lokalnej młodzierzy. Na klapie bagażnika jest wydrapane słowo oznaczające m.in frędzel (udało mi się spolerować o tyle o ile) a na drzwiach to
Obrazek

Brakuje listewki między reflektorem a kierunkiem
Obrazek

Różne szczegóły przenoszące nas do czasów słusznie minionych:

Co dwie PLki to nie jedna
Obrazek

Zaklęcia odstraszające złodziei
Obrazek
Obrazek

Zaklęcie odstraszające wypadki
Obrazek

Wewnętrzne klamki w podłokietnikach - wygodne rozwiązanie
Obrazek

Ile ja się namęczyłem żeby bak paliwa otworzyć... otwiera się go dźwigienką obok tej od bagażnika
Obrazek

Schowek mały ale pomieści co trzeba
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak pali na zimno :hyhy:


Już wkrótce rdza i nity, filmiki 0-100, pomiary RL 100-140 (więcej nie pójdzie), kille na Solarisach Urbino 8, Tetris na Łazienkowskiej i więcej. Zostańcie nastrojeni.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 1 listopada 2015, 21:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37029
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
tak odpala zdrowa Toyota :ok:
do turlania się wystarczy :D

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 1 listopada 2015, 22:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 8579
Lokalizacja: Lubelskie LJA
Moje BMW: Mercedes-Benz CLS
Kod silnika: 320CDI 7G-Tronic
Garaż: 93' E36 Sedan Calypsorot
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=107879

99' E46 Coupe Topasblau
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119679

07' CLS W219 7G-Tronic
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=151028
Fajnie się czytało Twoją galerie :)
Klasyk też nie najgorszy, ale w tamtym okresie musiał to być niezawodny wóz. Dobry konkurent dla Mercedesa (beczki).

_________________
"Nie sztuką jest zwrócić uwagę swoim autem spojlerami i laminatami, sztuką jest zrobić to bez nich"
Obrazek
Był: 93' E36 Sedan 316i Calypsorot Metallic - Bimbrowóz (2009-2012)
Był: 99' E46 Coupe 320Ci Topasblau - Smerfeta (2012-2015)
Jest: 07' Mercedes-Benz CLS W219 320CDI 7G-Tronic - Czarna Locha (2015-Obecnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 1 listopada 2015, 22:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznan
Moje BMW: C400 4matic
Auto napewno solidne i malo usterkowe,ale wyglada strasznie staro ;)

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91120 ocen moja Becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 2 listopada 2015, 08:16 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 242
Lokalizacja: ok. Lublina
Moje BMW: e36
Ale świetna! Normalnie zazdroszczę takiego wehikułu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 2 listopada 2015, 10:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 840
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
rorafalki napisał(a):
do turlania się wystarczy :D

Turla się całkiem nieźle :)
Dżordż napisał(a):

Klasyk też nie najgorszy, ale w tamtym okresie musiał to być niezawodny wóz. Dobry konkurent dla Mercedesa (beczki).

Hmm chyba bardziej Camry była porównywalna z beczką. Mercedes był sporo droższy od Cariny i raczej nie miał bezpośredniej konkurencji, był klasą samą dla siebie.
W każdym razie wreszcie mam czym pojechać na rozpoczęcie sezonu Youngitmer Warsaw ;)

BAWARA napisał(a):
Auto napewno solidne i malo usterkowe,ale wyglada strasznie staro ;)

To model produkowany między 1984 a 1988 rokiem, ciężko żeby nie wyglądał staro ;) Dla mnie to zaleta. Zobaczymy jak się będzie sprawować ale nie oczekuję żadnych problemów.

michał89 napisał(a):
Ale świetna! Normalnie zazdroszczę takiego wehikułu ;)

Ha! Tu trzeba nie zazdrościć tylko kupować ;)
Stare japońce są delikatnie mówiąc mało poważane jako klasyki (zupełnie niesłusznie) dzięki czemu ich ceny są na normalnym poziomie.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 2 listopada 2015, 11:03 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 242
Lokalizacja: ok. Lublina
Moje BMW: e36
michał89 napisał(a):
Ale świetna! Normalnie zazdroszczę takiego wehikułu ;)

Ha! Tu trzeba nie zazdrościć tylko kupować ;)
Stare japońce są delikatnie mówiąc mało poważane jako klasyki (zupełnie niesłusznie) dzięki czemu ich ceny są na normalnym poziomie.[/quote]

Czaję się na coś takiego od dłuższego czasu ;) Ta galeria to dla mnie kopniak do rozpoczęcia poważnych poszukiwań takiego urządzenia, dzięki :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 2 listopada 2015, 11:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15790
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Hehe, przypomniała mi się moja mazda 323, którą się turlałem kilka miesięcy ze dwa lata temu. Kupiłem za czapkę gruszek ori przebieg 130 tys stan funkiel nówka, potem się okazało, że mam jakiś grill rarytas i jeszcze koleś mi 300 pln dopłacił dając nowy w zamian, a potem sprzedałem to z zyskiem. :rotfl:

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 2 listopada 2015, 18:27 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 40
Posty: 5953
fajny klasyk .......wyrwałeś :ok: :ok:

_________________
Typer 12/2012-I miejsce
Typer 01/2013-II miejsce...Typer 02/2013-III miejsce...Typer 03/2013-III miejsce...Typer 04/2013-I miejsce..Typer 09/2013-II Miejsce...Typer 12/2013-II miejsce...Typer 03/2014-III miejsce...Typer 05/2014-III Miejsce...Typer 10/2014-II miejsce...Typer 11/2014-II...Typer 12/2014-I..Typer 11 / 2015 - II...Typer 04/2016-III...Typer 08/2016-II..Typer 09/2016-III..Typer 10/2016-III..Typer 05/2017=II...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 3 listopada 2015, 07:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
świetne auto :super:

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 4 listopada 2015, 09:28 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3082
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: 540i
Garaż: Volvo S40 II 2.0d
Widać że to twój pierwszy japoniec też kiedyś nie mogłem otworzyć baku w hondzie :rotfl: na dupowóz takie auto dobra sprawa :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 5 listopada 2015, 15:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 26
Posty: 193
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU B19
Ale ona jest piękna :zawstydzony: :ok:

_________________
Obrazek
viewtopic.php?f=6&t=152525 --> BMW E46 318i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 8 listopada 2015, 16:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 7077
Lokalizacja: Des Plaines
Moje BMW: X5
Kod silnika: B58
Garaż: X5xDrive40i
viewtopic.php?f=6&t=173355
Yamaha Raider 113
viewtopic.php?f=60&t=171144
Honda Odyssey EXL
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=170305

Byle:
BMW M3
viewtopic.php?f=89&t=172379
Lincoln Towncar Signature
viewtopic.php?f=55&t=173138
Audi Q5
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=159296
BMW F800R
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=166182
F10 535i
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 95&start=0
BMW 335is
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=163089
Mercedes S600 V12
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=164699
E60 535xi
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=162470
E90 335i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121648
E53 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=40314
Jak bys potrzymal 10 lat to pewnie dostal bys za nia dwie czapki grzuszek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 8 listopada 2015, 17:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 940
Lokalizacja: KŁODZKO
Moje BMW: f32 428
Kod silnika: N20B20
mam taką samą , tylko z 85 roku. też z pewexu za dolce po pierwszym właścicielu. :)

tylko moja jest w stanie agonalnym jeśli chodzi o blacharkę.... ale pali jak twoja ,nawet w mrozy...

niestety , na wiosnę będzie oddana do stacji demontażu :(

swoje już zrobiła....

_________________
Oceń mój wóz: viewtopic.php?f=6&t=105174


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 9 listopada 2015, 19:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 4253
Lokalizacja: okolice Kępna
Moje BMW: E38 735i
Kod silnika: M62
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166789
Fajny ten zabytek wyhaczyłeś :D ;)


_KL_ napisał(a):
Ogólnie jak tym jadę to mi się gęba śmieje.

To najważniejsze :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 10 listopada 2015, 21:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
Genialna!!!

Moje pierwsze auto za swoje to był Mitsubishi Galant z 1986r., 2.0 aut., cudowne auto. Od tamtej pory mam niesamowity sentyment do Japończyków z lat 80-tych

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 11 listopada 2015, 20:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 840
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
przemo330ci napisał(a):
mam taką samą , tylko z 85 roku. też z pewexu za dolce po pierwszym właścicielu. :)

tylko moja jest w stanie agonalnym jeśli chodzi o blacharkę.... ale pali jak twoja ,nawet w mrozy...

niestety , na wiosnę będzie oddana do stacji demontażu :(

Szkoda. Jeśli masz jakieś fanty z niej w dobrym stanie to może warto wymontować przed oddaniem bo bardzo ciężko zdobyć części nie-eksploatacyjne do tego :(

Dziękuję za dobre słowa, nie spodziewałem się ;) Fura dalej jeździ jak szalona, jak dotąd wymagała zainwestowania 14zł - w nową klemę akumulatora i żarówki tylnych świateł (ktoś włożył fikuśne LEDy takie po 10zł/szt i ledwo co świeciły. Normalne żarówki po 2,5zł/szt świecą jakieś 40 razy lepiej).
Płyn chłodniczy wygląda jak błoto ale najwyraźniej to nie przeszkadza Toyocie. Trzeba jeszcze wymienić pióra wycieraczek i na upartego mógłbym już nic więcej nie robić. Ale nie potrafię tak więc w przyszłym tygodniu jestem umówiony na szybki pakiet startowy - filtry, płyny, rozrząd z pompą wody i tylne amortyzatory ;)

Zaskakujące jest to, że np w korku nie mam problemu ze zmianą pasa albo wyjechaniem z podporządkowanej - inni kierowcy bez problemu mnie wpuszczają. Stojąc na światłach dostałem propsy i kciuk w górę od jakichś gości w Kii :D Rzecz nie do pomyślenia w BMW.

Zajrzałem pod dywan i podłoga jest w niezłym stanie. Rdza tylko w przednich narożnikach (słaby punkt chyba każdego wiekowego samochodu) i odrobina w rogu z tyłu. Jak na tak stary wóz, szczególnie japoński to rewelacja! Progi się dobrze trzymają chyba dlatego, że od środka są zabezpieczone jakąś smołą - zapewne robota pierwszego właściciela :)
Do tego rdza atakuje tylne kielichy, podszybie, doły drzwi i przednich błotników. Trochę prawe tylne wewnętrzne nadkole.

Z przodu nie uniosłem dywanu na tyle żeby foty zrobić ale z tyłu było łatwiej i tak to wygląda
Obrazek
Obrazek

Rdzewiejące podszybie
Obrazek

Pod maską standardowy japoński bałagan. Śmieszna jest ta wielka chłodnica i malutki wentylatorek :D
Obrazek
Obrazek

Pod pokrowcem starszy pan trzyma Kadetta C w sedanie :)
Obrazek

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 15 listopada 2015, 20:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 8338
_KL_,fajny grzybowóz na czarnej blaszce,brzydki,ale niezniszczalny,zwłaszcza z tym silnikiem.
Jak patrzę na zdjęcia środka to przypomina mi się jak dawniej śmigałem czasami Mazdą 323 BF z 1.7 D pod maską,dokładnie taką samą jak na tym foto,nawet w tym samym kolorze
Obrazek

_KL_ napisał(a):
Wszystko było szare i wyblakłe, Poorboy's Trim Restorer znacznie ożywił zewnętrzny wygląd samochodu.
Porównianie listewek przed/po

Widzę,że ten specyfik daje radę,więc chyba przekonałeś mnie tym do zakupu tego środka,bo przyda mi się do ożywienia plastików u mnie,na dniach pewnie zamówię.
Ta przednia szyba to jakaś masakra,gośc ją chyba papierem ściernym czyścił :przestraszony:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 15 listopada 2015, 22:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 840
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Taką mazdę bym nawet chętniej przygarnął bo ładniejsza ;) Ale nie było nic na rynku.
Takie kapselki do felg by mi się przydały + odmalowanie felg i sporo lepiej by to wyglądało.

byku1600 napisał(a):
Widzę,że ten specyfik daje radę,więc chyba przekonałeś mnie tym do zakupu tego środka,bo przyda mi się do ożywienia plastików u mnie,na dniach pewnie zamówię.

Warto bo potrafi zdziałać cuda a całkiem nieźle się trzyma. Jest bardzo wydajny, ja od pół roku używam tylko małej buteleczki testowej i jeszcze ponad połowa mi została ;)

byku1600 napisał(a):
Ta przednia szyba to jakaś masakra,gośc ją chyba papierem ściernym czyścił :przestraszony:

Właśnie to nie są rysy tylko jakiś tłuszcz i tak wyszło pod słońce na zdjęciu. Wszystkie szyby są tak zatłuszczone jakby były czyszczone jakimś syfnym mleczkiem, strasznie upierdliwe i do tej pory tego nie ogarnąłem...

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: _KL_ -> Toyota Carina II CT150 '87
PostNapisane: 16 listopada 2015, 08:44 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3082
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: 540i
Garaż: Volvo S40 II 2.0d
Próbowałeś odtłuścić tą szybe APC ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL