BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 11:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Miłosz-->>Skyline crossover v EU ;) Infiniti Ex37
PostNapisane: 31 lipca 2023, 22:18 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Heloł, jakoś tak zaglądam tu od czasu do czasu i jakiś sentyment do forum został. Może znowu nie bmw, ale chyba najciekawsze auto jakie miałem i w końcu żaden wypadek przy pracy :P Długo szukałem lexusa gs450h brałem pod uwagę nawet gs300 czy gs430, ale jak wspominałem wcześniej okrutnie zgniłe auta. Do głowy mi przyszło potem znaleźć coś innego w benzynie jakiejś takiej mocniejszej, awd grzane dupy automat pdc skóry itd. Brałem pod uwagę cc vr6 czy nawet superba, ale też te które mnie interesowały były pognite. Miałem chwile słabości i skończyło się tylko na paru telefonach do sprzedawców F10 523i a nawet 520d. Po ponad roku jakoś tak trafiło się Infiniti Ex37 GT (jako ciekawostka w Japonii wyszło jako Skyline crossover), które spełniało moje podstawowe wymagania. Przód, lampy kontrowersyjne, fx o wiele lepiej wygląda, ale nie to było priorytetem. Auto bez rudego, zadbane, z nalotem 150k z ambasady US. Myślałem że jakaś ściema z tym USA tym bardziej że ostatnio pełno wałków na żołnierza USA czy innego wnuczka, ale dostałem masę zdjęć faktur z serwisu infiniti i faktycznie okazało się że to prawda. W skrócie z wyposażenia : napęd awd Attesa ets (jeszcze o nim wspomnę poźniej), skóry grzane przód z pamięcią i pompowanymi lędźwiami, elektryka tył przód, navi , bt, elektryczna kolumna kierownicy, tempomat, tpms, xenony z afs, kamery 360, pdc tył przód, skrzynia 7 biegowa, audio Bose itd.
Auto mimo gabarytów dosyć ciasne w środku, ale też korzystam z opcji komfortowego wsiadania i wysiadania. Dla mnie w sumie wystarczające. Wygodnie tym się jeździ, tym bardziej po dziurawym Trójmieście. Waga 2T sprawdzone na certyfikowanej wadze. Do tego VQ37VHR pędzone na 4 koła to udany przepis na duże spalanie w jeździe miejskiej. W trasie bez problemu 8-9 litrów jadąc do 140kmh. Miasto duże korki lekko 15. System Attesa ets wzięli sobie z GTRa i działa to dziwnie w cywilnym aucie. Każde ruszenie auta z miejsca pędzi auto na 4 koła i potem odłącza przód. Do jakiej prędkości nie znalazłem info i czekam na zimę. A ogólnie charakterystyka jazdy jest taka że ciągnie jak RWD dołączając w razie co przód w rozdziale max 50/50. Niby fajnie brzmi, ale już raz na deszczu postawiło lekko bokiem. System ten jednak pozwala na dużo i dopiero jak w poślizgu wbiłem gaz w podłogę to dołączył przód. Z tego co znalazłem na necie to taki jakiś specyficzny ten napęd. Wg specyfikacji napęd też jest tak skonstruowany, że w przypadku solidnego wypadku, wał napędowy ma zadbać o dodatkową sztywność budy. Zobaczymy zimą jak się to będzie sprawowało. Na razie ciężko mi coś więcej o tym napisać. Dźwięk silnika petarda na wolnych grzeczny cichutki, ale jak już się wbije gaz w podłogę to pięknie to brzmi.
Na razie zrobiłem z 3000 km, póki co wymieniłem filtry powietrza dwa. Ta wersja silnika ma dwie przepustnice. I jade za pare dni na olej. Zalewam 5w40 od Elfa i wstawiam powiększony filtr oleju, bo do silnika wchodzi niecałe 5 litrów więc trochę mało. Auto już po detailingu, jednoetapowa korekta i nałożona przeze mnie powłoka kwarcowa która została mi jeszcze po lexie. Na to po paru dniach nałożyłem dodatkowo wosk soft99. Wygląda to dobrze jeśli chodzi o zabezpieczenie, a efekt na srebrnym jest jaki jest ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kamerkę wrzuciłem sobie tak że jej nie widać od zewnątrz bo mam ten ciemny pasek na górze. Zostało mi tylko kabel przeciągnąć.

Obrazek

Z tyłu na kanapie miałem delikatnie uszkodzoną tapicerkę i skorzystałem ze starego zestawu Colourlocka. Zostało tylko odgniecenie.

Obrazek

Obrazek

Z kierownicą podobnie, jak będę miał więcej czasu to ją może porządnie zregeneruję. Póki co w oczy nie kłuje.

Obrazek

Obrazek

Jeszcze jakieś fotki wnętrza

Obrazek

Obrazek

Po moich robotach i po deszczu ;)

Obrazek

Sobą bym nie był jakbym nie zaczął grzebać infa różnymi programami no i twardszy zawodnik jak lex. Na forum infa pisali nie da się, a mi się udało póki co zakodować tryb świateł dziennych co prawda samego xenonu, ale w pełnym trybie automatycznym. Samo się przełącza po zmierzchu dorzuca postojówki i tył.

Obrazek

Launchem słabo szło kodowanie, wręcz w ogóle nie przyjmowało
Obrazek

Carly oraz Motordata obd tylko do diagnostyki i to takiej awaryjnej po elm327

Obrazek

Obrazek

Natomiast Carista ruszyła już coś z kodowania i ma też fajne opcje jeśli chodzi o diagnostykę, co ciekawsze też po elm327
Obrazek

Po serwisie auta też będę chciał zrobić czyszczenie przepustnic i ich adaptacje oraz podniosę sobie launchem obroty jałowe. Coobcio doradził żeby nie więcej jak 800 rpm i tego będę się trzymał.

Obrazek

Z planów i wyszukanych informacji będę chciał wrzucić aktualizacje softu silnika oraz skrzyni. Z tego co znalazłem spalanie w dół po aktualizacji skrzyni potrafi spaść o 1-1,5litra. Dodatkowo żeby auto nie pędziło ciągle z 4 koł w korkach można zrobić pstryczek elektryczek odcinający sygnał do modułu rozdziału napędu. Co jak wiem jedynie musiałbym wdsa przejrzeć czy mam taką samą instalacje.

Póki co jestem zadowolony ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Skyline crossover v EU ;) Infiniti Ex37
PostNapisane: 31 lipca 2023, 23:53 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1555
Gratulacje zakupu, wiadomo co sobą reprezentuje Infinity.
Jeździć i się cieszyć :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Skyline crossover v EU ;) Infiniti Ex37
PostNapisane: 1 sierpnia 2023, 06:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29700
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
niezły dziwoląg z historią :ok: :D dobra przesiadka na V6, gratuluję :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Skyline crossover v EU ;) Infiniti Ex37
PostNapisane: 1 sierpnia 2023, 07:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Pozostaje życzyć bezawaryjności na kolejne tysiące kilometrów ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Skyline crossover v EU ;) Infiniti Ex37
PostNapisane: 1 sierpnia 2023, 07:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 558
Lokalizacja: Północna Polska
Moje BMW: E61 KOMBI
Kod silnika: M57TU
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167617
spoko Japoniec ;)
Niech cieszy i daje dużo radości !!! Myślałem jakiś czas temu o FX ale bagażnik raczej skromny.

FUsso niezły wybór jeśli chodzi o syntetyki - sam miałem Kiwami - trzymał jak zły przez kilka miesięcy.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Skyline crossover v EU ;) Infiniti Ex37
PostNapisane: 1 sierpnia 2023, 09:07 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Nietuzinkowy i udany zakup :D .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Skyline crossover v EU ;) Infiniti Ex37
PostNapisane: 1 sierpnia 2023, 09:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1491
To ta chinska powłoka za 15zl z allegro? Ile to niby ma wytrzymać na lakierze? Warte w ogóle zachodu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Skyline crossover v EU ;) Infiniti Ex37
PostNapisane: 1 sierpnia 2023, 09:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Miłosz napisał(a):
Heloł, jakoś tak zaglądam tu od czasu do czasu i jakiś sentyment do forum został.


Super Miłosz, dzięki ,że jesteś :) dobrze się czytało, galeria pierwsza klasa. A co do zakupu to od siebie bezawaryjności Ci życzę i czekam na dalszy rozwój tematu :ok: W sumie fura pierwsza klasa, tylko szyberdachu do pełni szczęścia zabrakło ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Skyline crossover v EU ;) Infiniti Ex37
PostNapisane: 1 sierpnia 2023, 13:21 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Alik87, DaaN, Szczurek1986, orzel_man, renoraines, dziękuję ;) Jednak duża benzyna to fajne rozwiązanie jeśli chodzi o przyjemność z jazdy, a do tego w takiej konfiguracji jest dla mnie wystarczające. Z diesla się wyleczyłem :rotfl:
KEMN1, oj nie pamiętam, kupiłem jakieś 6 lat temu z ali za stówkę, ale finalnie zrobiłem własny wosk na lexa i z niego korzystałem, potem w międzyczasie wpadł soft99 i też mi przypadł do gustu. Nałożyłem też samą powłokę na cukierka i dam kiedyś znać co to warte ;)

Obrazek

alduwiel, a jestem, zaglądam, czytam. Najśmieszniejszy wątek Lincolnowych empiątek ;) Ja szyberdachu jakoś nie lubię, a klima na prawdę jest tutaj mega wydajna.

W ogóle chciałbym jeszcze odpalić ekran wskaźników od GTRa u siebie, ale widziałem jeszcze ludzie walczą z tematem. Dobrze jest mieć podgląd na parametry pracy. Mam niby te zabawki pod obd2, ale jednak fajnie byłoby mieć jak w GTR :D

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Skyline crossover v EU ;) Infiniti Ex37
PostNapisane: 2 sierpnia 2023, 11:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1555
Z diesla można się szybko wyleczyć. Jakieś plany na felgę?
Coobcio dobrze ogarnia te kitajce, ale trzeba na niego uważać :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Miłosz-->>Skyline crossover v EU ;) Infiniti Ex37
PostNapisane: 9 sierpnia 2023, 16:43 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2070
Wskaźniki na środkowym ekranie stworzyli ludzie z Polyphony Digital, czyli goście odpowiedzialni za Gran Turismo.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL