BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 maja 2024, 18:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2008, 22:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
Fan_er napisał(a):
Czytając wypowiedzi na temat bmw w tym temacie pomyslałem sobie że niektórzy powinni się zastanowić co tutaj robią, tzn. na tym forum :cisza:


Kolego mniej fanatyzmu, wiecej chlodnych obiektywnych opinii. Nie bede sie spuszczal nad kazdym modelem BMW, bo zaden z nich nie jest doskonaly. Fajnie ze wydales fortune na e38, dobrze ze dbasz o auto. Natomiast w wielu aspektach nie jest to idealny samochód, ma swoje wady i zalety jak kazdy. Prowadzilem praktycznie kazde seryjnie produkowane popularne auto i mam swoje zdanie na temat kazdego z nich, poparte niekiedy tez kilumiesieczna eksploatacja, gdyz zmieniam auta jak rekawiczki. Dlatego w mojej opinii W210 jest autem lepszym niz e39, za to np. stare e46 jest samochodem duzo lepszym niz C-klasse W202, mimo podobnego poziomu cen modeli z konca lat 90tych.
Nie jestem slepo zapatrzony w posiadane auto i nie potrzebuje ochów i achów dla utwierdzenia sie w swoim dobrym wyborze. Obecnie latam A8 2001 r i specjalnie zachwycony nie jestem, podobnie jak niedawno posiadanym A8 98 r, po prostu trafiła sie okazja to sobie kupilem. Auta traktuje jak przedmiot codziennego uzytku, nie jestem slepo zapatrzony w marke. Oceniam je chlodno, obiektywnie i w moim odczuciu mercedes E320 po lifcie za te pieniazki jest bardzo dobrym samochodem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2008, 00:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa / MaÂłkinia
Moje BMW: robi się
el Presidente napisał(a):
gdyz zmieniam auta jak rekawiczki

Od 2000 roku to e38 jest moim 7 autem, więc braku rozeznania nie możesz mi wmówić, z tego były też auta nowe (z salonu).
Miałem okazję pojeździć, zaznaczam pojeździć bo nie przejechać się w210 3.2 b i w220 3.2 cdi 2004 (seryjne 16 z balonami), i muszę powiedzieć że jakoś szczególnie komfortem mnie nie urzekły, a przyznam że przed kupnem 7er chodziło mi po głowie s500 lub a8 lub s8, niestety mercedes nie jest w stanie dać tego co daje BMW jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, natomiast audi ma słabe silniki, jak to mówi najlepszy mechanik jakiego znam, który jest zagorzałym fanem audi i niczym innym nie jeździ: "silniki 2.5tdi i 4.2 to zarzygańce", ogólnie to wiem o czym on mówi bo akurat miałem a6 z 2.5tdi. Na ten samochodzik złego słowa nie powiem ale ogólnie to takie wozidło, przemieszczasz się z punktu A do B bez emocji, własnie bez tych odczuc które daje BMW.

A na marginesie każdy kupuje to co mu się podoba :hurra: :hurra: :hurra:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2008, 09:01 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 472
Lokalizacja: Trójmiasto
Moje BMW: e46 320dAT/e65 730d
Kod silnika: M47D20/M57N2D30
///M_ichał napisał(a):
marcin kierkus napisał(a):
Do tego szpera


To ciekawostka, nie wiedzialem ze w seryjnych MB jest szpera. Duzy plus dla tego auta za to :ok:
Co ciekawe w E39 nie ma szpery (oprocz M5 rzecz jasna).
Z tymi szperami to tak nie do końca...

Ostatnio miałem okazję zobaczyć jak śmiga CL63 AMG i takowy szpery właśnie nie posiadał, co dla mnie było wielkim zdziwieniem i porażką ze strony MB, w dodatku AMG :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2008, 11:47 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
Fan_er napisał(a):
el Presidente napisał(a):
gdyz zmieniam auta jak rekawiczki

Od 2000 roku to e38 jest moim 7 autem, więc braku rozeznania nie możesz mi wmówić, z tego były też auta nowe (z salonu).
Miałem okazję pojeździć, zaznaczam pojeździć bo nie przejechać się w210 3.2 b i w220 3.2 cdi 2004 (seryjne 16 z balonami), i muszę powiedzieć że jakoś szczególnie komfortem mnie nie urzekły, a przyznam że przed kupnem 7er chodziło mi po głowie s500 lub a8 lub s8, niestety mercedes nie jest w stanie dać tego co daje BMW jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, natomiast audi ma słabe silniki, jak to mówi najlepszy mechanik jakiego znam, który jest zagorzałym fanem audi i niczym innym nie jeździ: "silniki 2.5tdi i 4.2 to zarzygańce", ogólnie to wiem o czym on mówi bo akurat miałem a6 z 2.5tdi. Na ten samochodzik złego słowa nie powiem ale ogólnie to takie wozidło, przemieszczasz się z punktu A do B bez emocji, własnie bez tych odczuc które daje BMW.

A na marginesie każdy kupuje to co mu się podoba :hurra: :hurra: :hurra:


Dobrze ze nie kupiles A8, tu sie zgodze. Poprzednie mialem 2500 tdi - to sie nadaje (w miare) do Passata, w osemce zachowuje sie jak ciezki traktor. Obecnie posiadam 3,3 TDI i tez mnie nie urzeka dynamika, optymalny bylby chyba 4,0 tdi :) Natomiast moj model jest w moim odczuciu bardziej komfortowy (zawieszenie, fotele, poziom hałasu pomimo klekota pod maską) niz e38. Silniki audi to jednak dla mnie porazka, nie wykluczalem zakupu e38 740d ale nie chcialem automata.
Ostatecznie i tak mam tiptronic :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2008, 18:56 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 725
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E90 320dA
-RobertO- napisał(a):
Z tymi szperami to tak nie do końca...

Ostatnio miałem okazję zobaczyć jak śmiga CL63 AMG i takowy szpery właśnie nie posiadał, co dla mnie było wielkim zdziwieniem i porażką ze strony MB, w dodatku AMG


W AMG nie ma takiej mozliwosci zeby nie bylo szpery. Wiem ze w C 63 AMG seryjnie jest szpera 25%, natomiast w opcji jest szpera 40%.

_________________
E90 320dA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2008, 19:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 472
Lokalizacja: Trójmiasto
Moje BMW: e46 320dAT/e65 730d
Kod silnika: M47D20/M57N2D30
///M_ichał napisał(a):
-RobertO- napisał(a):
Z tymi szperami to tak nie do końca...

Ostatnio miałem okazję zobaczyć jak śmiga CL63 AMG i takowy szpery właśnie nie posiadał, co dla mnie było wielkim zdziwieniem i porażką ze strony MB, w dodatku AMG


W AMG nie ma takiej mozliwosci zeby nie bylo szpery. Wiem ze w C 63 AMG seryjnie jest szpera 25%, natomiast w opcji jest szpera 40%.
Faktycznie sprawdzając konfigurator na stronie MB podaje że można zamówić szperę z listy wyposażenia dodatkowego.

Natomiast dla CL63 AMG niczego takiego się nie dopatrzyłem, co dla mnie jest niedopuszczalne za te pieniądze i tej mocy, wstyd :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2008, 10:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa / MaÂłkinia
Moje BMW: robi się
el Presidente napisał(a):
ale nie chcialem automata.

Dla mnie automat to była podstawa po użytkowaniu 2.5tdi 6-biegów, miałem już poprostu dosyć jeżdzenia w korakch, reka mnie bolała :rotfl:
Teraz jest pięknie.
Jesli chodzi o komfort w audi, też się zgodzę że jest na wysokim poziomie, ale nie ma tego czegoś w samej jeździe co ma BMW.
A poza tym na 20" w mojej 7er jak dla mnie komfort wzrósł :super:
el Presidente napisał(a):
optymalny bylby chyba 4,0 tdi

Silniczek chodzi pięknie, ale i tu audi trochę go niedopracowało.
Tak jak przy 2.5 tdi zastosowano za słabe materiały przy wałkach, tak tu (4.0tdi) wyrabiają się ślizgacze, mojemu znajomemu łańcuch przeskoczył przy 140 tys. km :dobani:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, 20:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: Szprotawa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Pokaże także jaki wynik pielęgnacji skóry preparatami firmy KKT

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano 15 czerwca 2008, 09:28 przez marcin328, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, 20:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: Szprotawa
Dzikus napisał(a):
A dlaczego fotka tak zrobiona zeby siedziska kierowcy nie było widac ;)


Już się poprawiłem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, 20:50 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 725
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E90 320dA
Stan tapicerki poprostu super :padam: Felgi rowniez niczego sobie :ok:

_________________
E90 320dA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, 23:32 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Bardzo ładne E320, gratuluje :)

jak to wyczytałem kiedys w Auto Bild - " E320 jest tak perfekcyjnym samochodem,ze potencjalni klienci klasy S mogą tutaj stracic pewnosc siebie i zmienic miejsce stołowania" ;)

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, 23:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Marcin gratuluje pięknej E klasy :ok:

wnętrze, jak zwykle u Ciebie, wypieszczone jak tylko się da :)

bardzo ładne klasyczne felgi, dodają uroku Twojej Mercedes ;)

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2008, 10:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
hmmm
no ładne auto, ale nadal nie mogę zrozumieć czemu tak Ciężko jest ją porównać z e39??
mam znajomego który ściąga Merce i jest w nich "zakochany", pewnego razu przywiózł 39 i powiedział mi tak:
-kokpit skierowany na kierowce-bajka
-zawieszenie-bajka
ale reszta to woli merca.... :niepewny:

no nie wiem,ale do mnie to to wnętrze nie przemawia, no ale....

ogólnie to ładna furka :ok:
a tak w ramach tradycji napisze:
-fela
-gleba
-kierunek
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
JOKE

pozdro

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2008, 09:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: lubuskie
Widzialem autko live i powiem ze mega super utrzymane . Moge teraz porownac e320 2001 do e39 2001. Miejsca w srodku jest porownywalnie tyle samo, mietek posiada duzo gadzetow ktorych e39 nie posiada, lepiej dopracowany komputer, czytelniejszy i przejrzysty licznik, skora jak nowa. Produkt bardzo dopracowany zwlaszcza siedzenia pompowane na siedziskach . Powiem tyle: nie wiem dlaczego wszyscy sie tak czepiaja tego auta, dla mnie mercedesik bomba egzeplarz i z mila checia zamienilbym sie i pojezdzil juz czyms innym niz BMW.

_________________
summer meet :D http://youtube.com/watch?v=EO9NE68O-Go


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, 17:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1249
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e87
Kod silnika: n45b16
bardzo ładny MB, gratuluje. Fajnie, że w Avantgarde, w innej wersji te auta wogóle nie wyglądają :/

_________________
zobacz moje byłe R4
zobacz moje byłe R6
a potem poświęć chwilę mojemu V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: marcik kierkus -->> MB E320
PostNapisane: 20 lutego 2010, 10:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: Szprotawa
Witam. Auto idzie do sprzedania. Może będzie BMW ale tylko 4x4. Ktoś chętny na zamianę E46 330Xi

http://www.allegro.pl/item925988454_mer ... _stan.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: marcik kierkus -->> MB E320
PostNapisane: 26 marca 2010, 14:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 359
Lokalizacja: Białystok
Ładny :ok: Widać że ktoś o niego dba ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL