BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 20:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2009, 17:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2541
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 530d
Bardzo ładne kombi. Zawsze podobało mi sie a6 w kombi, ma bardzo ładną bryłe. Udało Ci się kupić egzemplarz w fajnym stanie ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2009, 14:50 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 798
Bardzo fajne i wygodne auto. Nawet z tyłu sporo miejsca :ok: a ile wurstu wejdzie...a nie wurst to 600-setą wożą ;) Jeszcze jej nie sprzedawaj...wykorzystaj do przeprowadzki ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2009, 20:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1398
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz
Moje BMW: Individual
Kod silnika: 2.5 VTEC
el Presidente napisał(a):
Dlaczego Audi? Lubię tą markę niemal na równi z BMW


Ja rownierz.

Tez uwazam ze fotele sa bardzo wygodne, jak cale wnetrze. A kiera to juz mistrzostwo.

A6 fajowa. :ok:

Byle A4 tez, ale wnetrze bylo jeszcze ladniejsze niz z zewnatrz.

_________________
325i Coupe E36 lila metallic
323Ci Coupe E46 estorilblau metallic
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 marca 2009, 23:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Miałem takie A6 tylko sedana i 2.4.
Auto świetne silnik był tragiczny przy 2.8 powinno być już wszystko super.
Zaraz będzie wojna ale wykończenie i spasowanie wnętrza sporo lepsze niż w e39.
Jednak BMW daje większą radość z jazdy w Audi lepiej się odpoczywa i uspokaja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2009, 09:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
To prawda, na sportowe wrazenia z jazdy, precyzyjnosc prowadzenia, sztywniejsze zestrojenie to z pewnoscia w tej klasie z tamtych lat przewodzi e39. Jednak gdy masz do przejechania np. 1200 km w jeden dzien duzo wygodniej jest w audi. Jesli chodzi o jakosc tapicerki, plastików - wszystko zalezy od wersji, natomiast nie da się ukryć że przy tym przebiegu w e39 najczesciej sa juz placki na kierownicy, popękana skóra. Oczywiście króluje zasada jak dbasz tak masz.
Mały Silnik 2400 w audi uwazam (nie tylko ja) za udany kompromis pomiedzy osiągami a niskim spalaniem, mialem kilka sztuk i wersją avant z manualną skrzynią można było spalić wg FIS 7,5 litra trasa. Powyzej 160 km/h dostaje jednak zadyszki, której rzeczywiście nie ma w 2,8 30V.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2009, 02:34 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
--==Mały==-- napisał(a):
Zaraz będzie wojna ale wykończenie i spasowanie wnętrza sporo lepsze niż w e39.

totalna bzdura. Tym modelem A6 to Audi dopiero zblizyło sie gdzies tam w okolice E klasy i BMW 5 jesli chodzi o jakosc wykonania i spasowania wnetrza.

Pomijam juz ergonomiczne wpadki jak idiotyczna zasłonka radia ( ta z drewienkiem ) , ktora zamyka całe radio, i nie mozna nawet głosniej / ciszej zrobic , a nie jak w E39, gdzie mimo opuszczonej klapki mamy dostep do głownych funkcji radia. Podobnie jest z gniazdem zapalniczki , ktore jest umiejscowione tak,ze po włozeniu nokiowskiej ładowarki do telefonu, przy wrzucaniu piatego biegu walimy lewarkiem w ładowarke/kabel .
No i trzeba wspomniec ,ze w A6 tak samo jak w BMW E38/E39 wysypują sie hurtowo pixele.

Moj dobry kolega ma A6 2.5 TDI '99 avant quattro w 6 biegowym manualu, teraz dokupił E39 i sam mi przyznał racje, ze Audi A6 to jednak nie to, jesli chodzi o wnetrze.
A fotele jego zdaniem wygodniejsze są w E39, w mojej opinii takze. Obojetnie czy SPort, Komfort czy Seriensitze .


SKory są duzo słabsze niz w BMW, szybciej sie przecierają. Natomiast jesli chodzi o silnik to pomimo 280 000 km , zadnych problemow , poza wymianą pompy wtryskowej. Olej wymienia co 10 000 km ,rozrzad co 80 000 - moze to jest recepta dla 2.5 TDI.


Nie przecze, ze A6 z tamtych lat to fajne auto, ale nie uprawiajmy jałowej demagogii, ze jest lepsze od E39 bo nie jest :))

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2009, 15:25 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
No nie wiem, wiadomo ze kazdy chwali swoje, ale na podworku stoi u mnie e39 523 97 r, stoi 520d 2001 r, w obu jakosc wykonczenia oceniam duzo nizej niz w audi, calkiem obiektywnie. Duzo lepiej chodzi steptronic niz tiptronic, kultura pracy diesla bmw takze wyzsza niz tdi - to sa sprawy takze dla mnie niezaprzeczalne. Natomiast Franku zarzuty co do ergonomii troche bezpodstawne, u mnie nie mam problemow z ladowarką i piątym biegiem :), natomiast nie widze potrzeby zaslaniania radia w trakcie jazdy, jest stonowanie (podobnie jak w e39) i dyskretnie podswietlone, tworzy to mily klimat we wnętrzu.

Jest to opinia czlowieka który z obydwoma modelami ma na co dzien do czynienia. Oba auta mimo podobnej klasy są całkiem inne, nie ma co porównywać. Na moje potrzeby długich tras w relaksie i wygodzie wygrywa audi, choć nie wykluczam wkrótce poliftingowego e39 jako następcy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2009, 15:30 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
el Presidente napisał(a):
No nie wiem, wiadomo ze kazdy chwali swoje, ale na podworku stoi u mnie e39 523 97 r, stoi 520d 2001 r, w obu jakosc wykonczenia oceniam duzo nizej niz w audi, calkiem obiektywnie. Duzo lepiej chodzi steptronic niz tiptronic, kultura pracy diesla bmw takze wyzsza niz tdi - to sa sprawy takze dla mnie niezaprzeczalne. Natomiast Franku zarzuty co do ergonomii troche bezpodstawne, u mnie nie mam problemow z ladowarką i piątym biegiem :), natomiast nie widze potrzeby zaslaniania radia w trakcie jazdy, jest stonowanie (podobnie jak w e39) i dyskretnie podswietlone, tworzy to mily klimat we wnętrzu.

Jest to opinia czlowieka który z obydwoma modelami ma na co dzien do czynienia. Oba auta mimo podobnej klasy są całkiem inne, nie ma co porównywać. Na moje potrzeby długich tras w relaksie i wygodzie wygrywa audi, choć nie wykluczam wkrótce poliftingowego e39 jako następcy.


ja tez mam stycznosc z A6 i E39 juz od dłuzszego czasu ;)
wiadomo,ze ilu ludzi tyle opinii, niemniej nigdy sie nie zgodze ,ze w E39 jest jakosc " duzo nizej " niz w Audi.

Co do ergonomii to moje spostrzezenia jednych przekonają, innych nie - kwestia ładowarki wkurzała mnie strasznie na trasie, a jesli chodzi o radio - no własnie, to po co jest ta drewniana klapeczka, skoro nie mozna jej nigdy opuscic :rotfl: w E39 nie ma takich problemow.

A ze kazdy swoje chwali - własnie dlatego to forum nazywa sie bmw -sport a nie audi-sport ;)

na plusy A6 moge zaliczyc wiekszą przestronnosc wnetrza ;)

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2009, 15:39 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
Ano klapka (u mnie szara) jest np. do zasloniecia radia przed wyjsciem z auta :) wnetrze rzeczywiscie bardziej przestronne, choc np. na szybka jazde po zakretach wolę dopasowany srodek e39, siedzi się bardziej rasowo, do tego duzo lepsze wlasciwosci jezdne. Do pokonania np. kilka razy w tygodniu Berlin-Wrocław jednak wolę audi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2009, 15:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1324
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e66 750Li 2005r.
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=124085
el Presidente naprawdę fajna A6, bardzo podobał i podoba mi się ten model, zadbane egzemplarze nadal potrafią wyglądać świeżo i nowocześnie, sam przed zakupem mojego kombi stałem przed wyborem Audi A6 vs. BMW 5, pod uwagę brałem tylko wersję 4.2 quattro i 540i (w obydwu przypadkach skrzynia tylko automat) i po bliższym kontakcie z Audi odrazu wiedziałem że nie ma się nad czym zastanawiać. Pomijając że 4.2 Audi w porównaniu do 4.4 BMW nie jeździ i skupiając się tylko na wnętrzu to zgadzam się z Frankiem i Dzikusem. Może i w kwestii spasowania niektórych elementów Audi wypada lepiej to jednak jakość materiałów (a na to jestem uczulony) w Audi dużo gorsza, zwłaszcza skóra i lakierowane listewki. Porównując podobne roczniki i wyposażenie w Audi miałem wrażenie że siedzę w aucie niższej klasy, co do wygody podróżowania również dla mnie A6 przegrywa, swoim e39 robiłem już trasy 1400km w jedną stronę i twierdzę że jest to idealne auto na długie trasy, połykanie setek kilometrów na autostradach to przyjemność, po wyjściu z auta nie czuję zmęczenia. Fotele BMW to dla mnie mistrzostwo, tak samo jak fotele MB i Volvo. Podsumowując: Audi A6 z tamtych lat to bardzo ładne, solidne auto, oferuje więcej miejsca dla pasażerów z tyłu i lepszy bagażnik, napewno jest dużo lepszym wyborem niż masa innych nowszych samochodów z klasy średniej ale do e39 nie ma startu.

_________________
Pozdrawiam!
Paweł <Cobi>

Moje byłe e39 M5
Moje byłe e65 745i
Moje byłe e39 540i Touring
Moje byłe e36 325i Coupe

Obczaj mojego kota, nie bój się, nie gryzie:
Obrazek

V8 sound is my only drug!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwietnia 2009, 09:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 691
Lokalizacja: Legnica
Moje BMW: e34
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19757
Ta generacja A6 w kobi mi nie przeszkadza ale jak widze ta A6 w sedanie to odrazu kojarzy mi sie z mydelniczka. Sedan jest obrzydliwy, kombi mi sie podoba. No i jeszcze jedna rzecz która mnie denerwuje to dzwięk silnika 2,5 TDi zawsze jak słysze go na ulicy to ma taki metaliczny odgłos. :D

_________________
Obrazek

Zapraszam do oglądania SWAP na M52B28 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2009, 09:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 45
Lokalizacja: tsk
nie lubie kombijek ale jest ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2009, 20:49 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1592
Lokalizacja: West
Moje BMW: Z4 3.0i
No jego nastepca to takze kombi - volvo v70 d5, jak sie zepne to moze pare fotek sie wrzuci w nowej galerii. Rzadko teraz tu bywam, bo chwilowo brak BMW w stadzie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL