BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 16:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 6 lutego 2010, 13:18 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 33
Posty: 3149
Tomek napisał(a):
~20% części jest wspólne z mondkiem, skrzynia, pompa paliwa, przednia szyba, silniki i zawieszenie to zmodyfikowane elementy z forda. Nie tak znowu dużo ;)

http://www.canadiandriver.com/2002/01/1 ... ype-25.htm


Silnik ma coś wspólnego z mondeo st220, że w fordzie ma coś około 220km a tutaj
231-239.
Skrzynia jest produkcji firmy ZF. Może w fordzie też jest taka sama, nie wiem. Wydaje mi się ze w BMW też były ZF. Nie wiem. Kiedyś w miesięczniku Auto Sukces czytałem że e65 i Volkswagen Pheaton mają te same skrzynie, oczywiście produkcji ZF.

I jeszcze jedno X type 2.0 d , 2.2 d i 2.1 benzyna mają wiele wspólnego z Mondeo.
2.5 i 3.0 są trochę inne. A i 3.0 jest trochę większy od pozostałych.

Np. Wersje z napędem AWD maja zupełnie inne zawieszenie z tyłu. Jak zmieniałem wahacze to trzeba było je zamawiać w Jagu. Na gumach stabilizacji jest znaczek forda (producent) ale w ASO forda nie można ich kupić bo są produkowane przez forda do x typa.

Tarcze i klocki podchodzą od Mondeo :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 6 lutego 2010, 18:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1343
Lokalizacja: Zgierz/Łódź
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52TUB28
Ford nie ford, co za róźnica. W latch 60-tych, 70-tych, przeróźna auta, miały te same lampy, silniki, skrzynie biegów itp. Taka np. lancia stratos, to zbieranina róźnych elementów z kaźdego auto po trochu.
Dla mnie piękne auto, tzn. bardzo ciekawe, obok zapomnianego rovera 75. Wnętrze wspaniałe.
To chyba nawet może być plusem, że dzięki niektórym wspólnym elementom z mondeo, może być tańszy w utrzymaniu.

Ja mam w BMW podobno amerykanską skrzynię biegów, a przecież to naród ktory skończył się na fordzie T :P

_________________
E46 328Ci topasblau http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124082&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 8 lutego 2010, 11:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
O ile wiem kiedyś w Jaguarze stawiano na jakość, a później dopiero koszty utrzymania, więc takie argumenty to sobie możesz wsadzić po prostu. Nie mówimy tutaj o Skodach, czy Fiatach.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 10 lutego 2010, 01:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 236
Lokalizacja: Chicago/Bydgoszcz
Moje BMW: 740iL
Kod silnika: M62TUB44
jiGsaw napisał(a):
O ile wiem kiedyś w Jaguarze stawiano na jakość, a później dopiero koszty utrzymania, więc takie argumenty to sobie możesz wsadzić po prostu. Nie mówimy tutaj o Skodach, czy Fiatach.


a wedlug ciebie Jaguar Breweta to jakosc Skody i Fiata? usiadziesz do Jaga to sie przekonasz doslownie na wlasnej skorze co to znaczy jakosc ;)

_________________
moja 740iL
viewtopic.php?f=6&t=59223


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 10 lutego 2010, 02:27 
co nie zmienia faktu, że kiedyś JAG naprawdę był ekskluzywnym autem, w ogóle marką :(

Trochę szkoda, że te czasy minęły, no ale coś za coś...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 10 lutego 2010, 10:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Fryderyk napisał(a):
co nie zmienia faktu, że kiedyś JAG naprawdę był ekskluzywnym autem, w ogóle marką :(

Trochę szkoda, że te czasy minęły, no ale coś za coś...


To co w takim razie można powiedzieć o BMW :) ? Bo jeżeli JAG teraz nie jest ekskluzywny to BMW by trzeba postawić na tej samej półce co VW. Radzę udać się do salonu JAG`a w Panoramie i porównać jakość tych samochodów z badziewiem które sprzedaje na przeciwko w Bawaria Motors :ok:

A propo tego że Jag ma zawias z Mondeo to dalej nie widzę w tym nic złego bo to najlepsze zawieszenie w swojej klasie.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 10 lutego 2010, 10:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Fryderyk napisał(a):
co nie zmienia faktu, że kiedyś JAG naprawdę był ekskluzywnym autem, w ogóle marką :(

Trochę szkoda, że te czasy minęły, no ale coś za coś...


Bylbym naprawde ostrozny z taka ocena, patrzysz w tym temacie przez pryzmat X-Type'a, czyli najtanszego modelu Jaguara, ktory powstal z niezbyt udanego mariazu z Fordem. Spojrz teraz na Jag'a przez pryzmat nowych modeli, ktore powstaly juz gdy wlascicielem bylo Tata Motors, czyli XF i XJ, oba modele sa naprawde niebanalne i swoja elegancja, designem, agresywnoscia bija na glowe 5er czy 7er i nie maja juz bagazu w postaci pokrewienstwa z Fordem. Tata wogole spro zmienia w wizerunku Jag'a, z tego co widze teraz, ma to juz nie byc marka dla osob kolo 50, ale raczej kolo 30, poszukujacych na rynku czegos swiezego, wlasnie eksluzywnego. A XFR to naprawde mocny konkurent E60 M5, duzo bardziej nastawiony na przyjemnosc plynaca z prowadzenia, zreszta zobacz co o nim mysli Clarkson



a on nigdy nie byl jakims goracym fanem tej marki ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 10 lutego 2010, 10:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
matraks napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
O ile wiem kiedyś w Jaguarze stawiano na jakość, a później dopiero koszty utrzymania, więc takie argumenty to sobie możesz wsadzić po prostu. Nie mówimy tutaj o Skodach, czy Fiatach.


a wedlug ciebie Jaguar Breweta to jakosc Skody i Fiata? usiadziesz do Jaga to sie przekonasz doslownie na wlasnej skorze co to znaczy jakosc ;)


Chyba nie zrozumiałeś. Niestety wszystkie stare, dobre marki, które zostały wchłonięte przez inne, gorsze, się pogorszyły, przykładów można mnożyć.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 10 lutego 2010, 10:58 
Bobby_Valentino napisał(a):
To co w takim razie można powiedzieć o BMW :) ? Bo jeżeli JAG teraz nie jest ekskluzywny to BMW by trzeba postawić na tej samej półce co VW. Radzę udać się do salonu JAG`a w Panoramie i porównać jakość tych samochodów z badziewiem które sprzedaje na przeciwko w Bawaria Motors :ok:


Nie.

Kiedyś Jag miał jeden model, który dziś kosztowałby tyle, co seria 7. Wówczas z czym innym zapewne się kojarzył JAG. BMW to dalej premium. Tylko, albo aż.

...a za te porównania do VW jeszcze Ci się oberwie jak Cię spotkam!! :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 10 lutego 2010, 11:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Fryderyk napisał(a):
Kiedyś Jag miał jeden model, który dziś kosztowałby tyle, co seria 7. Wówczas z czym innym zapewne się kojarzył JAG. BMW to dalej premium. Tylko, albo aż.


Dwa! XJ i XJS/XK. BMW też kiedyś miało mniej modeli a teraz produkuje takie coś jak X5 czy seria 1.
Tak więc bez przesady, dla mnie Jag to nadal oczko wyżej :)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 10 lutego 2010, 13:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Fryderyk napisał(a):
Nie.

Kiedyś Jag miał jeden model, który dziś kosztowałby tyle, co seria 7. Wówczas z czym innym zapewne się kojarzył JAG. BMW to dalej premium. Tylko, albo aż.

...a za te porównania do VW jeszcze Ci się oberwie jak Cię spotkam!! :rotfl:


Ekskluzywność polega na tym że coś jest unikatowe a takie są na pewno Jaguary. Wsiądź sobie do X1 a potem do X type`a i porównaj jakość tych dwóch samochodów. Wsiądź sobie do szóstki i porównaj z XK. Kasztana E60 chyba znasz to zobacz też XF`a. Mercedes to też premium a klepie dostawczaki i inne badziewie wpływa to dość negatywnie na wizerunek "ekskluzywnej" marki jaką niby jest. Dla mnie Jag to oczko wyżej jak napisał Tomek i liga podobna do Porsche.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 10 lutego 2010, 14:16 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Fryderyk napisał(a):
Wówczas z czym innym zapewne się kojarzył JAG. BMW to dalej premium. Tylko, albo aż.

A Jag to już nie premium? :rotfl: Najlepiej powtórz się jeszcze, że 7er nie jest samochodem produkowanym dla kasy...


Każdy producent teraz wprowadza nowe modele, które czasem wydają się zupełnie bez sensu(czego są przykłady nawet w bmw- X1 albo to 5gt), ale wrzucamy garść marketingu i ludzie to kupują.

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 10 lutego 2010, 18:35 
theDAMIstrzu napisał(a):
A Jag to już nie premium? :rotfl:


Czy Ty potrafisz skomentować coś, co napisałem bez tych durnych uśmieszków?

theDAMIstrzu napisał(a):
Najlepiej powtórz się jeszcze, że 7er nie jest samochodem produkowanym dla kasy...


Nic nie będę powtarzał. Nie rozumiesz moich postów, to ich nie cytuj i nie wywołuj do tablicy.

Tomek napisał(a):
Tak więc bez przesady, dla mnie Jag to nadal oczko wyżej :)


Dla mnie mimo wszystko- tak samo bym oceniał "status", czy też prestiż kierownika Jaga i odpowiadającego mu modelu BMW. Podobnie jak MB.

Dziś mówiąc "mój kolega ma JAG-a" nie oznacza wiele więcej, niż by powiedział "mój kolega ma BMW/MB". Kiedyś, to było co innego, myślę, że to też było na swój sposób fajne.

Z resztą, w przypadku MB trochę podobnie.

O co mi chodzi, to o to, że JAG mając mniej modeli, miał je wyżej, niż BMW.

BMW nie sprzedaje najwięcej jedynek. Wciąż seria 3 i 5 dominuje. Gdyby się okazało, że 1er to 90% tego, co robi BMW, to by było również trochę :/

Bobby_Valentino napisał(a):
Wsiądź sobie do X1 a potem do X type`a i porównaj jakość tych dwóch samochodów.


Ale X type to nie konkurent dla X1.

Z resztą. Dla mnie samo to, że w innym samochodzie są lepsze materiały, nie stanowi o tym, że samochód jest lepszy. Mi wystarczy, że są na odpowiednio wysokim, akceptowalnym poziomie. Dla mnie liczy się też to, czego na 1. rzut oka w niemieckich samochodach nie widać, a co jest od wielu lat- i ja tego właśnie chcę i to jest dla mnie wystarczająco dobre. Tak to ja odczuwam subiektywnie.

Bobby_Valentino napisał(a):
i liga podobna do Porsche.


ja się tylko modlę, żeby ten cholerny VAG nie zniszczył tej marki... strasznie ubolewam nad tym, że już nie jest niezależne, tak jak do tej pory. Oby tylko nie zrobili z 911 new beetla ze szpojlerem na dachu :(

Ale cóż... w pewnym sensie wypuszczenie Cayenne już krokiem w dół.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 10 lutego 2010, 21:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Fryderyk napisał(a):
Czy Ty potrafisz skomentować coś, co napisałem bez tych durnych uśmieszków?


A ty nie potrafisz na to odpowiedzieć, tylko przyczepiasz się do emotikonki. Rozumiem doskonale to co napisałeś, nie musisz mnie obrażać. :dobani:

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 11 lutego 2010, 01:40 
theDAMIstrzu napisał(a):
A ty nie potrafisz na to odpowiedzieć, tylko przyczepiasz się do emotikonki. Rozumiem doskonale to co napisałeś, nie musisz mnie obrażać. :dobani:



Nie płacz, nie obraziłem Cię. Jak niby miałem odpisać normalnie na Twój zaczepny post? Napisać
theDAMIstrzu napisał(a):
że 7er nie jest samochodem produkowanym dla kasy...
:zdziwko:

Zadaj normalnie pytanie, to Ci odpowiem. Serio, spróbuj kiedyś ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 11 lutego 2010, 01:58 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Fryderyk, z twojej wypowiedzi wynikało, że jag to nawet niższa półka niż bmw (później określiłeś się, że jednak na równi), co mnie zdziwiło, więc napisałem. Będę pamiętać, żeby następnym razem pisać w takiej sytuacji bardzo prosto i klarownie, żeby nie było niepotrzebnych dyskusji. :oczami:

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 11 lutego 2010, 04:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 236
Lokalizacja: Chicago/Bydgoszcz
Moje BMW: 740iL
Kod silnika: M62TUB44
theDAMIstrzu napisał(a):
Fryderyk, z twojej wypowiedzi wynikało, że jag to nawet niższa półka niż bmw (później określiłeś się, że jednak na równi), co mnie zdziwiło, więc napisałem. Będę pamiętać, żeby następnym razem pisać w takiej sytuacji bardzo prosto i klarownie, żeby nie było niepotrzebnych dyskusji. :oczami:


nie ma co sie produkowac i tlumaczyc... Fryderyk i tak wie zawsze wszystko najlepiej i jego motoswiat ogranicza sie tylko do BMW. reszta to lipa i badziew do ktorego by nawet nie wsiadl :suchy: no ale to juz kolejny ortodoks ktorego zdazylem naliczyc na tym forum...

_________________
moja 740iL
viewtopic.php?f=6&t=59223


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 11 lutego 2010, 07:31 
BRAWET napisał(a):
Jaguar x type 3.0 AWD. Samochód mojego Taty.


pokaz zdjecia mamy dziadka babci itp... :rotfl:

no chyba ze tata jest forumowiczem :]
a co do auta nie podoba mi sie wcale, juz sam fakt ze jezdzi tego niewiele moze swiadczyc o tym ze to niewypal jaguara byl :) bo samochod mial sie sprzedac w wiekszym nakladzie


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 11 lutego 2010, 10:09 
dyku napisał(a):
BRAWET napisał(a):
Jaguar x type 3.0 AWD. Samochód mojego Taty.


pokaz zdjecia mamy dziadka babci itp... :rotfl:

no chyba ze tata jest forumowiczem :]
a co do auta nie podoba mi sie wcale, juz sam fakt ze jezdzi tego niewiele moze swiadczyc o tym ze to niewypal jaguara byl :) bo samochod mial sie sprzedac w wiekszym nakladzie



Ojciec to bardzo bliska rodzina, z różnych tematów wyczytałem, że dość często BRAWET jeździ tym autem, więc dlaczego miałby się nim nie pochwalić?

Czyli rozumiem, że każde auto, którego na drodze jest mało jest niewypałem? Ciekawe jakie modele Jaguara widzisz częściej.

Wszystkie eMki, eSki to też niewypały, bo przecież więcej jeździ zwykłych, "cywilnych" aut....


Współczuję z całego serca takiego myślenia.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BRAWET -->> Jaguar x type 3.0 AWD Wnętrze str2
PostNapisane: 11 lutego 2010, 10:59 
theDAMIstrzu napisał(a):
Fryderyk, z twojej wypowiedzi wynikało, że jag to nawet niższa półka niż bmw (później określiłeś się, że jednak na równi), co mnie zdziwiło, więc napisałem.


Okay, więc wyjaśnione ;) Właśnie o to mi chodziło, że nawet było znacznie wyżej :)

matraks napisał(a):
nie ma co sie produkowac i tlumaczyc... Fryderyk i tak wie zawsze wszystko najlepiej i jego motoswiat ogranicza sie tylko do BMW. reszta to lipa i badziew do ktorego by nawet nie wsiadl :suchy: no ale to juz kolejny ortodoks ktorego zdazylem naliczyc na tym forum...


Czytasz w całości, po kolei moje posty? Chyba jednak nie. Nigdzie nie napisałem, że reszta to lipa i badziew, jednak z jakiegoś powodu siedzę na forum bmw, a nie mb, czy jagów.

Dlatego daruj sobie takie żałosne komentarze, gdy z Tobą nie rozmawiam, dobrze? :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL