BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 17:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2009, 18:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
theDAMIstrzu napisał(a):
Ten segment jest przegrany z założenia


theDAMIstrzu napisał(a):
ludzie go kupują...


Zdecyduj się.

To że Tobie nie odpowiada to nie znaczy że odrazu wszystkim nie odpowiada.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2009, 19:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
No fakt, ale ma rację. SUV to ni terenowe, ni miejskie, ni w trasę...

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2009, 21:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
To, ze coś jest popularne nie znaczy wcale, że jest dobre.

Ja podniosłem kwestię funkcjonalności i zasadności tego, że w ogóle komuś potrzebne jest takie auto.

A to że dla producentów jest to żyła złota to zupełnie inny temat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 07:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
SUVy to segment przegrany? Zastanawiam się właśnie czemu właściwie wzbudzają tak wiele kontrowersji? Patrząc zinnej strony sedany to segment przegrany. Mają jakiś atut nad autami 5 drzwiowymi? Mniejsza klapa, mniejszy kufer, półki nie da się wyjąć, trudniej cokolwiek włożyć... A jednak mimo tego że od... 30? lat są auta 5 drzwiowe nadal są sedany i są popularne. A kombi? Są od 40? lat a dopiero od killku są popularne, tzn. modne - jak to napisałeś.


A SUVy? Sam sie zastanawiałem nad freelanderem. Typowy SUV. Fajny bo ma napęd na 4 koła, jest wyższy, więc nie urwę zderzaka o krawężnik, można nim zjechać na mazurach z parkingu i zeslipować łódź, ma wysoki bagażnik, wysoko fajnie się siedzi, w ogóle same plusy.

Równie dobrze można napisać że nietrafione są auta typu Suzuki Wagon R+ (Agila) czy Fusion (podwyższona fiesta) - sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

Ktoś sobie zdaje sprawę o ile łatwiej wyjąć i włożyć dziecko do fotelika w suvie niż w sedanie?

A SUV Porsche? Ile mężów kupi swojej kobiecie 911? Jak myślicie ilu z nich już widzi połamane zderzaki o krawężniki, pogięte felgi, pourywane elementy podwozia...? A tak kupują SUVA do miejskiej dżungli i w dupie mają te troski :)

A propos wyższości SUVów nad sedanami. Toyota avensis. Extra autko do parkowania w mieście. spoilerek pod przednim zderzakiem jest na takiej wysokości że urywa się od 50% krawężników (parkowanie w mieście i zjeżdżanie z krawężnika).

Czemu SUV a nie terenówka? To chyba jasne. Terenówka jest torszkę mniej bezkompromisowa. Chyba że ktoś uważa że nie problem kupić 3.0 diesla Land Crusiera zamiast CRV 1.6. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 15:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Piekny OT :wstyd:

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 16:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
jiGsaw napisał(a):
No fakt, ale ma rację. SUV to ni terenowe, ni miejskie, ni w trasę...


Ni w trasę ? A to dlaczego ? Ustawiam zawieszenie na comfort i siedzę sobie w super wyciszonym wnętrzu gdzie 4 osoby podróżują mega komfortowo. Widoczność bardzo fajna prędkość przelotowa jak się chce ponad 220 i co tu jest nie w trasę ? :zdziwko: Popularne są też dlatego bo rzucają się na pewno bardziej w oczy niż zwykły szary sedan nawet jak to jest E60.

Zadowolony użytkownika SUV`a :]

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 16:17 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2826
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e36
Kod silnika: 320i
ciesze sie, że prócz "bmkowskiego betonu" są też tu ludzie, którzy pomimo miłości do BMW umieją spojrzeć na motoryzacje obiektywnie, chociaż staraja sie. Ja mówilem i nadal tak uważam, że BMW to moja miłość i zawsze bede uważał tą marke najbliższą mojemu sercu lecz wiem, że są auta, poszczególne modele, które wygrywają konkurencje z BMW...także Niemieckie. Dla mnie e90 to jeden z najbrzydszych modeli jakie BMW wyprodukowało w swojej historii i nie chciałem wydawać tyle pieniedzy na coś co mi sie wogóle nie podoba, musialbym codziennie patrzeć na samochod ktory totalnie nie jest w moim guscie tylko dlatego, że jest BMW ? wolałem kupić 100 razy bardziej ladniejsze, super wykonane A4, ktore w każdym aspekcie dla mnie jest lepsze od e90 ( sedan).

co do 3er...paradoks e90 klapa stylistyczna a e92 coupe, ktore sni mi sie po nocach :)


Ostatnio edytowano 27 października 2009, 16:20 przez filipbmw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 17:07 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 40
Posty: 553
Lokalizacja: Jelenia Gora ( Dolny Slask)
Moje BMW: e61 530xd LCI
Kod silnika: m57tu2
kri100s napisał(a):
Radku piszesz o S-klasie czy 7-er tam diesel jeszcze ujdzie ( choc i tak bym nie kupil ;) )


Nikt Ci przecież nie każe ;p A zdziwiłbyś się jak by Twoje 740i zostało objechane przez klekota;) Chcesz to kiedyś się możemy posparować tTy swoją 740i ja ojca a8 4.2 tdi, tu osiem cylindrow i tu osiem cylindrów, jak myslisz kto będzie szybszy ?? :D

_________________
OFICJALNY PARTNER BMW AG
Diagnostyka,kodowanie, aktualizacja, doposażanie.
F-ra VAT 23%
Tel. 790-465-462


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 18:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Bobby_Valentino napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
No fakt, ale ma rację. SUV to ni terenowe, ni miejskie, ni w trasę...


Ni w trasę ? A to dlaczego ? Ustawiam zawieszenie na comfort i siedzę sobie w super wyciszonym wnętrzu gdzie 4 osoby podróżują mega komfortowo. Widoczność bardzo fajna prędkość przelotowa jak się chce ponad 220 i co tu jest nie w trasę ? :zdziwko: Popularne są też dlatego bo rzucają się na pewno bardziej w oczy niż zwykły szary sedan nawet jak to jest E60.

Zadowolony użytkownika SUV`a :]


KotSylwester wymienił zalety SUVA i się z nim zgadzam. W trasie SUV ma zbyt wysoko środek ciężkości, za duże opory powietrza i toczenia, co się przekłada na wyższe spalanie. Jeżeli komuś to nie przeszkadza to ok. Jednak limuzyna typowa lepiej się sprawdzi na trasę.

Dziqsek - raczej ciężko porównywać technologie, które dzieli wiele lat. Twój tata powinien się sprawdzić z 745i E65.

Eminencja Jones - sztywne zawieszenie z tyłu, FWD, silniki i zawias VW. Faktycznie wszystko jest lepsze w Audi.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 18:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
jiGsaw, z tym spalaniem to bez przesady. Zresztą - na pewno pali więcej, ale większość ludzi jeździ w trasę,... w lipcu nad morze... a pozostałe 11 miesięcy nie :) A ile osób pakuje na dach trumnę i też spalanie siada. Oczyhwiście nie mówię że Cayenne jest ekonomiczne... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 19:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
jiGsaw napisał(a):
KotSylwester wymienił zalety SUVA i się z nim zgadzam. W trasie SUV ma zbyt wysoko środek ciężkości, za duże opory powietrza i toczenia, co się przekłada na wyższe spalanie. Jeżeli komuś to nie przeszkadza to ok. Jednak limuzyna typowa lepiej się sprawdzi na trasę.

Dziqsek - raczej ciężko porównywać technologie, które dzieli wiele lat. Twój tata powinien się sprawdzić z 745i E65.

Eminencja Jones - sztywne zawieszenie z tyłu, FWD, silniki i zawias VW. Faktycznie wszystko jest lepsze w Audi.


Jeżeli kupujesz porządnego SUV`a to masz zapewne już zawias z regulacją :) Wciskasz guziczek na konsoli i obniżasz sobie samochód o parenaście cm w dół, wtedy nawet przy ostrzejszych manewrach samochód dobrze się trzyma. Duże opory powietrza ? Sądzę że bardziej masa ma tu znaczenie. Wysokie spalanie ? A kto bogatemu zabroni :) 760i też jest do dupy bo dużo pali ? A z własnego doświadczenia 4.2 V8 310km by VW na felgach 19" opona 275 trasa 17l LPG :) Miasto butując 22... W przeliczeniu wychodzi tak jakby paliło 10l PB.

A co do Audi to już od B6 zawieszenie jest z tyłu na wahaczach. Co się tak tego FWD uczepiłeś ? Jak się nie podoba można przecież kupić z quattro które bije IX`y. Faktycznie wszystko jest lepsze w BMW :)

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 19:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
eminencja jones napisał(a):
Dla mnie e90 to jeden z najbrzydszych modeli jakie BMW wyprodukowało w swojej historii


a dla odmiany dla mnie jest zdecydowanie ładniejsze od e60 czy e65, czy nawet e46

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 20:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Bobby_Valentino napisał(a):
Jeżeli kupujesz porządnego SUV`a to masz zapewne już zawias z regulacją


Masz na myśli bardzo porządnego... :hyhy: bo Hrv, ani crv, rav4, vitara, pacifica, sportage, murano, chyba tego nie mają w standarcie?

a x3, x5?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 20:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
KotSylwester napisał(a):
Bobby_Valentino napisał(a):
Jeżeli kupujesz porządnego SUV`a to masz zapewne już zawias z regulacją


Masz na myśli bardzo porządnego... :hyhy: bo Hrv, ani crv, rav4, vitara, pacifica, sportage, murano, chyba tego nie mają w standarcie?

a x3, x5?


Hrv, Crv, Rav4, Vitara ani Sportage czy Murano czy inne Tiguany to nigdy nie były dla mnie prawdziwe SUV`y - one je tylko udają bo jednak SUV kojarzy się z luksusem i wielkim klockiem na 4 kołach a Kia Sportage hmmm :) . Land Cruiser, Escalade, Cayenne, Q7, X5, Range Rover to są prawdziwe Amerykanskie es ju wi.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 20:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Bobby_Valentino napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
KotSylwester wymienił zalety SUVA i się z nim zgadzam. W trasie SUV ma zbyt wysoko środek ciężkości, za duże opory powietrza i toczenia, co się przekłada na wyższe spalanie. Jeżeli komuś to nie przeszkadza to ok. Jednak limuzyna typowa lepiej się sprawdzi na trasę.

Dziqsek - raczej ciężko porównywać technologie, które dzieli wiele lat. Twój tata powinien się sprawdzić z 745i E65.

Eminencja Jones - sztywne zawieszenie z tyłu, FWD, silniki i zawias VW. Faktycznie wszystko jest lepsze w Audi.


Jeżeli kupujesz porządnego SUV`a to masz zapewne już zawias z regulacją :) Wciskasz guziczek na konsoli i obniżasz sobie samochód o parenaście cm w dół, wtedy nawet przy ostrzejszych manewrach samochód dobrze się trzyma. Duże opory powietrza ? Sądzę że bardziej masa ma tu znaczenie. Wysokie spalanie ? A kto bogatemu zabroni :) 760i też jest do dupy bo dużo pali ? A z własnego doświadczenia 4.2 V8 310km by VW na felgach 19" opona 275 trasa 17l LPG :) Miasto butując 22... W przeliczeniu wychodzi tak jakby paliło 10l PB.

A co do Audi to już od B6 zawieszenie jest z tyłu na wahaczach. Co się tak tego FWD uczepiłeś ? Jak się nie podoba można przecież kupić z quattro które bije IX`y. Faktycznie wszystko jest lepsze w BMW :)


Nawet po regulacji nigdy nie będzie to samo, co w limuzynie. Dotyczy to również spalania, masa akurat ma mniejsze znaczenie w trasie, opory powietrza jednak robią swoje. Nie mówię, że taki SUV jest zły i nie wiadomo jak niepraktyczny, tylko po prostu wypadnie gorzej i tyle. Mam do wyboru FWD albo 4x4... które nie jest do końca praktyczne często i ma swoje wady. W B6 z tyłu są wahacze w wersjach FWD? No to szał. Żeby nie było - lubię Audi i jest to chyba druga marka po BMW, która by mnie interesowała. Mercedes wydaje mi się trochę bardziej emerytowaty póki co, chociaż niektóre modele mnie zwalają z nóg.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2009, 20:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
dobra Panowie, jak dla mnie to już wystarczy

zamykam

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL