BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 15:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 30 lipca 2011, 20:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 209
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Tam pewnie jeszcze między wyścigami będą motory lub formula Renault :rotfl: Na upartego cały dzień oglądania, prawie jak LM 24 czy N-ring 24.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 31 lipca 2011, 11:31 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Szybki Dahlgren, volvo na prostej gromi konkurencje. Bardzo udany wyścig Dudukalo w seacie tdi, poza D'Aste objechał wszystkie bmw czyli kierowcow z wieloletnim doświadczeniem: Coronela, Poulsena, Michelisa, Engstlera, ktory na ostatniej prostej przedobrzył :rotfl: .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 31 lipca 2011, 11:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 209
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Coronel :wstyd: Chyba najgorszy jego wyścig w tym sezonie. Dahlgren pokarał, szkoda kontaktu z Menu bo kto wie czy nie łyknąłby Włocha. Najlepsze dla mnie jest to, że odwróciły się role. Muller jeździ dobrze i spokojnie, Huff agresywny czego skutkiem są zwiedzane pobocza, cięte szykany :rotfl:

Ogólnie BMW zaliczyło kiepski wyścig. D'aste niby coś powalczył ale to za mało :kwasny:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 31 lipca 2011, 12:23 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Regularna jazda punktuje, czy to u Mullera czy tez innych zawodników. Podobnie było u Kuzaja, który jest znany z brawurowej jazdy, bo juz trudno policzyć ile zaliczyl kraks podczas rajdów. Ktoregos roku jeżdził spokojnie, w każdym rajdzie regularnie punktowal, ale nie wygrywając żadnego rajdu, zdobył tytul rajdowego mistrza Polski.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 31 lipca 2011, 15:26 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Fortuna kołem się toczy i Michelisz nie ukończył wyścigu. Gdyby nie zólta flaga mogłoby sie potoczyc inaczej.
W klasyfikacji generalnej walka o 1 miejsce między Huffem i Mullerem, a pozostali mogą powalczyc o tytuł najlepszego z reszty :rotfl: i tu wygrywa jak do tej pory Tarquini.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 31 lipca 2011, 15:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 209
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Tylko jak przejechali metę to miałem czarny ekran. :wstyd: Miałem nadzieje, że Coronel jeszcze łyknie Tarquini'ego ale z tego co jeszcze zdążyłem zobaczyć to Włoch stopniowo wypychał go z toru. Co do Michelisz'a to jestem zdziwiony bo gonił go Franz czyli taki średniak ze stawki i taka "rybka" :zdziwko: Muller to psychicznie wykończy Huff'a. Teraz ładna pogoń Francuza i kto wie czy nagła sława Huff'a nie zadziałała na nim podobnie jak na Vettel'u.


ciekawostki:
http://www.swiatwyscigow.pl/wtcc/aktual ... -1914.html
http://italiaracing.net/translatenews.a ... 18&lang=en

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 1 sierpnia 2011, 16:18 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Owszem, były probelmy techniczne, to brak obrazu, to opoznienia fonii, ale wyniki znamy :).
Ciekawe czy ładowska technologia sie sprawdzi. Jeśli tak + ewentualne zdobycie sponsoringu Lukoil także na zatrudnienie/podkupienie dobrych kierowców to łada mogłaby być czarnym koniem. W BTCC większe urozmaicenie jeśli chodzi o auta.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 1 sierpnia 2011, 16:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 209
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Chyba Tarquini jeździ teraz dla Lukoil'a więc jednego już by mieli.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 2 sierpnia 2011, 15:31 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Jeździ i myśle, że z Menu tworzyliby dobry duet.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 4 sierpnia 2011, 14:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 209
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Zwłaszcza, że lubią się wzajemnie to by mogło im dużo pomóc.

Tarquini w STCC i w... VOLVO C30 :szok:
http://www.touringcartimes.com/article.php?id=6531

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 4 sierpnia 2011, 15:30 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
To wiemy już jakie barwy będzie Tarquini reprezentował w WTCC w 2012r hehehe. Taktyczne posunięcie, do końca sezonu Tarquini ''na luzie'' wjeździ sie w volvo c30 w STCC, zeby potem razem z Dahlgren startowac w volvo w WTCC.
O tym mowy nie będzie, bo to świeża informacja, ale musze obejrzec dziś o 23 na eurosporcie Magazyn FIA WTCC , bo we wtorek nie ogladałem.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 4 sierpnia 2011, 22:44 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Był wywiad z Tarquinim na E1 i mówił, że wcześniej jeździł autami, którymi miał szanse na walkę o tytuł, seat do takich aut nie nalezy, bo poza silnikiem 1.6 T, jest już wiekową konstrukcją. Jak słysze nazwisko Franz Engstler przypomina mi sie film ''Gang Olsena'', gdy Egon otwierał kasy pancerne Franza Jägera z Berlina :rotfl: . Poza tym Engstler nawet jest podobny do brata Bennego czyli Harrego Dynamita, który będąc ciągle na bani wysadzał dynamitem drzwi czy szopki. :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 5 sierpnia 2011, 14:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 209
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Czyli wygląda na to, że Volvo będzie miało mocną ekipę na 2012 rok. Do Roal Motorsport może ktoś dołączy i Coronel nie będzie sam. Kilka razy w sezonie ktoś przymierzał się do BMW Roal Motorsport.

Co do Franz'a Engstler'a to kto wie może ma za sobą karierę aktorską :rotfl:

Jeżeli dojdzie Ford i Łada to ciekawe jaka będzie odpowiedź BMW w tej kwestii. Po wycofaniu się zespołu fabrycznego to prawdę mówiąc nie jest za ciekawie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 5 sierpnia 2011, 16:13 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Tak, volvo będzie mogło powalczyc z chevroletem, a jak w grze pojawi sie ford i łada, to sezon 2012 będzie interesujący. Wczoraj rowniez wypowiadal sie szef chevroleta i na pytanie co sądzi o rywalizcji swoich kierowcow, odpowiedzial, że dla chevroleta najważniejszy jest tytuł w klasyfikacji producentów.

Fabryczny zespól bmw wycofał sie z f1, wycofał sie również z WTCC, ale trzeba powiedziec, że bmw nie odnosiło sukcesów w tych sportach motorowych.Nawet w prestiżowym DTM bmw nie ma zwycięstw, bo przez ostatnie 10 lat tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskie, na przemian, zdobywają kierowcy audi i mercedesa. Patrząc jeszcze dalej, ponad 10 lat,to tytuly zdobywali, nawet opel z Manuelem Reuterem czy alfa romeo z Nikolą Larinim, ale nie bmw.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, 15:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 209
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
W F1 to zgodzę się, że nie odnosili sukcesów ale w WTCC już było lepiej. Pomijając obecną sytuację, że został tylko jeden zespół fabryczny, który chce wygrać i wygrywa praktycznie każdy wyścig to udało im się prawie dogonić BMW. Chevrolet w tym sezonie wygrał 14 wyścigów. W poprzednich gdy był fabryczny zespół to w 2010 udało im się tylko zrównać, a tak to przegrywali w tej klasyfikacji.

http://www.fiawtcc.com/html/uploadedFil ... istics.pdf

BMW w statystykach WTCC prowadzi w 3 na 4 klasyfikacjach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 9 sierpnia 2011, 15:43 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Owszem w statystykach , w których patrząc obiektywnie znaczenie mają tylko 2 kategorie czyli race wins oraz pole positions. Dodanie do statystyk pozostałych kategorii dla podbicia średniej mija się z celem, najszybszy czas okrążenia nie jest równoznaczny ze zwycięstwem w wyścigu czy sezonie itd. Dlatego tez patrząc pod tym kątem bmw wygrywa tylko w 1 kategorii race wins i to w dużej mierze dzięki przeszłości czyli 2005-2006. Potem poziom stosunkowo był wyrównany, konkurencja się rozwijała, a u bmw zastój. 5 lat w wyścigach,w ogole w sportach motorowych, to ''epoka’’. Przepaść się powiększa czego przykładem jest jeszcze nieskończony sezon 2011, gdzie bmw przegrało 15 razy w 16 rozegranych wyścigach. Poza tym ludzie to wzrokowcy i w pamięci pozostaje obraz jak niebieskie chevrolety (które jednak nie kojarza sie z kultowymi corvette czy camaro, ale z daewoo lacetti), wyprzedzają konkurencję i z okrążenia na okrążenie oddalają się powiększając przewagę, czy Dudukalo w seacie objeżdżający doświadczonych kierowców bmw Coronela, Poulsena, Michelisa, Engstlera. Chcielibyśmy, żeby było inaczej, ale nie od nas to zależy.
W drugiej ważnej kategorii czyli pole positions, w latach 2005-2011, bmw zajmuje dopiero 3 miejsce, po seacie i chevrolecie.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 9 sierpnia 2011, 18:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 209
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
2007 i 2009 rok pod względem wygranych wyścigów nie był taki zły, jeżeli chodzi o pole position to już nie jest tak ciekawie. Konstrukcja 320 TC prócz zmiany silnika jest praktycznie tą samą konstrukcją od wielu lat. Chevrolet zainwestował i zbudował nowy samochód od podstaw i wyszło to im na dobre. Cruize miażdży konkurencje. Chyba jako jedyni chcą coś osiągnąć. Seat to praktycznie na siłę robił nowy silnik.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 9 sierpnia 2011, 18:54 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Dla seata najlepszym wyjściem byłoby stosowanie sprawdzonego 2.0 TSI.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 14 sierpnia 2011, 19:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 209
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Regulamin nie zezwoliłby na to ;)

http://www.touringcartimes.com/article.php?id=6579

2012 może być ciekawym rokiem w WTCC. Nowe zespoły i jeszcze taki kierowca ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW w WTCC
PostNapisane: 15 sierpnia 2011, 12:46 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15731
Jeśli mogłaby być ta 2litrówka, to Seat miałby duże przody, korzystając z doświadczeń i przenosząc silnik oraz skrzynie z Seat Leon Super Copa hehe.


Czytałem o Loebie :) na http://wyscigi.autoklub.pl/news/loeb-sp ... ruze,37787 , ale sądzę, że Loeb testował torową wyścigówkę typowo dla przyjemności na zaproszenie kolegi Mullera.
Loeb jeżdzać w barwach citroena króluje w rajdach od lat: rajdowy mistrz Francji w róznych klasach, mistrz świata Junior WRC, wicemistrz swiata WRC, 7 krotny z rzędu mistrz świata WRC, najwięcej wygranych rajdów w WRC (na dziś 66, a jeszcze jego kariera trwa), obecnie równiez lider klasyfikacji generalnej MŚ WRC wiec ma szanse na 8 z rzędu tytuł mistrzowski. Za jakis czas, gdy Loeb będzie chciał zakończyc karierę to raczej w świetle sławy i nie przeniesie się do WTCC, gdzie zaczynałby może nie od zera, ale z ''odleglej pozycji''. Można nawiązac do Schumachera, mimo, że zdobył 7krotnie tytuł MŚ F1 to po przerwie powracając do F1, sukcesów jednak nie osiąga w swojej koronnej konkurencji, w ktorej przed laty wielokrotnie wygrywał.
Także stawiam na pozostanie Loeba w WRC, z citroenem miałby szanse na kolejne tytuly MŚ. Chyba, że przeważą pieniądze i Loeb przejdzie do innego teamu.
Cytuj:
Według nieoficjalnych informacji Loeb otrzymał od niemieckiego teamu Volkswagena bardzo intratną propozycję startów od sezonu 2013 nowym modelem Polo R WRC, który niemiecki koncern w przyszłym roku będzie testował w kilku rajdach zaliczanych do mistrzostw świata. Sebastien jest z nami od ponad dziesięciu lat, można się było spodziewać, że moment rozstania w końcu nadejdzie. Mam jednak nadzieję, że jeszcze nie teraz - przyznał szef Citroen Rally Team Olivier Quesnel, który nie chciał jednak potwierdzić, czy zespół już rozpoczął poszukiwanie następcy mistrza.
http://sport.onet.pl/motorowe/rajdy-sam ... omosc.html

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL