BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tuner TV do kompa
PostNapisane: 1 września 2011, 18:36 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 299
Moje BMW: E36 & E39
Kod silnika: M43 & M57
Witam :]

Ze względów na wymiary mojego pokoju i całkowity brak miejsca na umieszczenie tv, planuje doposażyć mój komputer o zewnętrzny tuner tv. Jednak jest pewien problem, a mianowicie nie udało mi się znaleźć na alledrogo tunera który obsługiwałby moją rozdzielczość. Monitor to Samsung 18,5" Panorama, co za tym idzie rozdzielczość jest ''niestandardowa'' 1360*768. I tutaj mam pytanie: Czy ktoś miał już do czynienia z zewnętrznymi tunerami TV ? (zależy mi na zewnętrznym ze względu na możliwość obsługi pilotem :P) Może ktoś używa tunera tv i przy tym ma monitor panoramiczny i w jak wyświetla mu się obraz? Jak ktoś posiada jakiś tuner/miał styczność z jakimś i może polecić, to poproszę o propozycje.

Interesuje mnie taki tuner TV http://allegro.pl/tuner-tv-zewnetrzny-1 ... 71006.html
Jak w opisie obsługuje on raczej standardowe rozdzielczości ''kwadratowych'' monitorów 17'tek i 18'tek...

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tuner TV do kompa
PostNapisane: 3 września 2011, 15:15 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
A ja widzę, że 16:9 i 16:10 też obsługuje. Poza tym tunery na PCi też są obsługiwane pilotem, a na biurku większy porządek +możliwość nagrywania na HDD, które w tym przypadku nie jest takie oczywiste (brak TVout?). Kupisz wewnętrzny i Ci karta graficzne będzie skalować obraz i masz wszystko w d*** możesz sobie nawet TV w okienku obok sapera odpalić. A tak albo TV, albo komputer.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tuner TV do kompa
PostNapisane: 3 września 2011, 21:22 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 299
Moje BMW: E36 & E39
Kod silnika: M43 & M57
Powiem szczerze, że temat komputerów nie jest moją najmocniejszą stroną :| .
Możesz przytoczyć cytat gdzie pisze coś o tym, że obsługuje 16:9/16:10?
Ogółem to mój komputer ma już swoje lata i nie jest to tak naprawdę żaden majstersztyk - w sumie nie był już w dniu zakupu...
Pytanie a propos "skalowania obrazu" przez kartę graficzną - ocb :zdziwko: ?
Nie spotkałem się też z kartami TV wewnętrznymi które były by obsługiwane pilotem (zewnętrznym - mam na myśli bezprzewodowy jak np. w przykładzie wyżej - pisze o tym ze względu na to, że niektórzy 'regulatory głośności na kabelku' też nazywają pilotami) - masz może jakiś przykład mroova81, ?
Nie wiem czy dobrze doczytałem ale czy tuner który pokazałem w w/w poście ma możliwość podłączenia konsoli (PS2) ?:P
Nie wiem czy poradziłbym sobie z obsługą wewnętrznej karty TV :rotfl: nie miałem z tym nigdy do czynienia i nie mam pojęcia jakby do takiego czegoś się zabrać.

Mała specyfikacja mojego PC: 3.0 Celeron, 512 RAM bodajże DDR1, Gforce Fx5200 128 MB - czasem podczas korzystania z pc mam wrażenie jakby te podzespoły były skrócone 3/4 swojej wydajności :wstyd:

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tuner TV do kompa
PostNapisane: 4 września 2011, 21:25 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
16:9 i 16:10 itd sobie sam liczysz. Rozdzielczość 1600:1000 to 16:10, 1366:768 to 16:9 itd itd.
Co do wewnętrznych kart, to też specem jakimś tam nie jestem, ale ja nie spotkałem się z kartą bez pilota (dwie losowo wybrane przeze mnie mają pilota, dalej nie szperam).
http://allegro.pl/asus-my-cinema-pe6300 ... 19395.html
http://allegro.pl/nowosc-technisat-skys ... 79304.html
Na konsolach to już się w ogóle nie znam, ale PS2 to chyba coś niezbyt nowego i jedyne co potrzeba, to videoIN, a to też jest standard.
Montaż karty powierz komuś doświadczonemu. Obsługa nie różni się niczym od karty zewnętrznej. Nie wiem gdzie tu filozofia, żeby telewizji nie umieć oglądać czy o co chodzi?
Komputer sprzętowo może i da radę, ale to taki dziadek, że zmienił bym go wpierw, bo jest on w dzisiejszych czasach jak samochód na parę, a ty się pytasz czy da radę pociągnąć przyczepę (TV).

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tuner TV do kompa
PostNapisane: 5 września 2011, 09:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 299
Moje BMW: E36 & E39
Kod silnika: M43 & M57
Komputer chciałem raczej doposażyć tańszym kosztem. Karty, które przedstawiłeś, kilkukrotnie przewyższają cenę tunera który ja zaproponowałem. Z niezaradnością w obsłudze chyba trochę przesadziłem... :rotfl:
Co do dalszych rozmyśleń nad doposażeniem, to chyba wcześniej zastanowię się nad zmianą PC bo tak jak mówisz jego lata "świetności" dawno minęły :|

Dzięki za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL