BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 30 maja 2012, 15:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 766
Sytuacja wygląda tak: wczoraj wieczorem wszystko był w porządku, dziś rano włączywszy komputer zorientowałem się, że nie ma dźwięku. Na tray'u jest ikona głośnika z białym x w czerwonym kółku = "Nie podłączono głośników ani słuchawek." W menedżerze urządzeń nie ma żadnych konfliktów. Po rozwinięciu Kontrolerów dźwięku, wideo i gier mam:
-Realtek High Definition Audio,
-urządzenie zgodnie ze standardem High Definition audio,
-wydaje mi się, że mogło tu być wcześniej coś jeszcze związanego z SRS premium sound, ale usunąłem srs premium sound za radą z jakiegoś forum, gdzie znalazłem podobny temat.

Oczywiście próbowałem przeinstalować sterowniki, różne sterowniki. Najnowsze, starsze, z płyty od laptopa, z internetu. Nie pomogło. Gdy podłączę słuchawki albo zewnętrzne głośniki nie ma dźwięku, ale wykrywa, że podłączyłem. Wchodząc w Realtek Menedżer HD Audio w konfigurację głośnika nie da się wybrać żadnych głośników tak jakby nie było wbudowanych głośników w laptopa. System audio w lapku to Bang&Olufsen ICEpower jeśli to ma jakieś znaczenie.

Czy to jest sprawa software'u czy raczej uszkodzenie fizyczne? Dodam, że laptop nie upadł, nie był zalany, nic kompletnie się z nim nie działo. Wieczorem działał dźwięk a rano już nie. Po prostu. Nie instalowałem też wtedy żadnych nowych programów itp..
Pomocy, dzięki za wszelkie sugestie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 30 maja 2012, 18:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Moje BMW: e36
jaki windows ?
moze 7 ? jesli tak to prawy myszki na ikone na dole urzadzenia do odtwarzania i zobacz czy masz zaznaczone głosniki jesli masz hdmi to mogłes niechcacy audio na hdmi przelaczyc i tak zostało 2 sprawa skroty klawiszowe fn + ??? moze nimi wylaczyles dzwiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 30 maja 2012, 19:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 766
birc23 napisał(a):
jaki windows ?
moze 7 ? jesli tak to prawy myszki na ikone na dole urzadzenia do odtwarzania i zobacz czy masz zaznaczone głosniki jesli masz hdmi to mogłes niechcacy audio na hdmi przelaczyc i tak zostało 2 sprawa skroty klawiszowe fn + ??? moze nimi wylaczyles dzwiek

Tak mam windows 7 64 bit. Właśnie skróty klawiszowe fn+Fx też przestaly dzialac. Wklejam to co mam w urzadzeniach do odtwarzania:
Obrazek
czyli chyba wszystko ok?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 30 maja 2012, 19:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1068
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: Ford Mondeo
Kod silnika: Freunde am Fahren
Dziwna sprawa, ściągnij jakiegoś Linuxa i odpal go w trybie LiveCD i zobacz, czy będzie dźwięk, jeśli tak, tzn, że nie jest to uszkodzenie mechaniczne. Możliwe też, że będzie to jakiś wirus po prostu, bo też takie przypadki miałem na serwisie. Włącz mixer systemu Windows i zobacz, czy coś nie jest wyciszone, a najlepiej pokaż jego screena ;)

_________________
Bóg stworzył BMW jako cud, a resztę marek, bo miał dobry humor!

I Obrazek Poland Kurde!
Jeśli mogę Ci pomóc, służę pomocą!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 30 maja 2012, 19:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 766
Glimcio, z tego co czytałem na temat podobnych problemów, to ludzie odpalali linuxa i dźwięk był. Moim zdaniem u mnie to samo, czyli to nie jest fizyczne uszkodzenie raczej.

Robię skana antywirem, zobaczymy co wyjdzie.

EDIT: Wie ktoś czym może być spowodowanie nie działanie skrótów fn+F1,2,3... itp??


Ostatnio edytowano 30 maja 2012, 19:58 przez Gozdi, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 30 maja 2012, 19:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1068
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: Ford Mondeo
Kod silnika: Freunde am Fahren
Stawiałbym na jakiegoś wirusa tudzież jakiś błąd w systemie. Ciężko jest mi stwierdzić tak na odległość, musiałbym to widzieć, pobawić się. A Winamp odtwarza? Zwykle, gdy jest problem z dźwiękiem w systemie, to Winamp też wywala błąd przy próbie odtwarzania.

_________________
Bóg stworzył BMW jako cud, a resztę marek, bo miał dobry humor!

I Obrazek Poland Kurde!
Jeśli mogę Ci pomóc, służę pomocą!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 31 maja 2012, 17:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: Mogilno
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
ja dopowiem ze kumpel miał podobny przypadek. sam pracowalem w serwisie komputerowym ale to niezbyt czesta przyczyna. ogolnie kolega otrzymal diagnoze z seriwsu sklepu w ktorym kupował lapka ze moze to byc uszkodzenie mostka poludniowego ktory ponoc odpowiedzialny jest za dzialanie portów USB i miedzy innymi za obsługe ukladu dzwiekowego. moze wystarczy ten element sprawdzic w serwisie ew. jakis chip sie rozlutowal co tez jest prawdopodobne w przypadku niezbyt dobrego chlodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 31 maja 2012, 20:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1068
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: Ford Mondeo
Kod silnika: Freunde am Fahren
Jak poszedł mostek, to ciężka sprawa, bo "przygrzanie" go, to trudna robota dla niedoświadczonego (sam spaliłem na 10 kart 9, a na jednej były krzaki) i nie jest to i tak ta sama jakość, co fabryka. Jeśli już będziesz go grzać, to zrób to i póki działa sprzedaj od razu ;)

_________________
Bóg stworzył BMW jako cud, a resztę marek, bo miał dobry humor!

I Obrazek Poland Kurde!
Jeśli mogę Ci pomóc, służę pomocą!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 31 maja 2012, 22:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: Mogilno
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
dokladnie. asus to nie toshiba ale mialem w swoim starszym lapku uszkodzony mostek płd. naprawe serwis pierwszy lepszy ktory byl na 99% pewny ze to zrobi dobrze wycenił na 300zł netto (robocizna) + mostek 289zł ! ale okazało się ze znajomy zaczal w tym szperac to naprawił. koszt mostka nowego na allegro udało sie zlapac okoazje za nieco ponad 100zł z wysylka i zrobil mi to za duzy 4-pak + flaszka

wiec jak kolega Glimcio mówi tanio napraw - na allegro oglaszaja sie serwisy ktore to są w stanie zrobic za mniej wiecej 250zł (srednia cena) + wysylka w obie strony. i SPRZEDAC


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 31 maja 2012, 22:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1068
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: Ford Mondeo
Kod silnika: Freunde am Fahren
Rebailling to zmora w laptopach, zwłaszcza nowych. Ale próbujmy od najprostszych sposobów. Zobacz kolego ten mixer, potem spróbuj tego Linuxa, jak będzie na Linuxie dźwięk, to po prostu zafunduj sobie formata i po sprawie, na odległość możemy tak kombinować przez rok :) Bo do Katowic pewnie masz daleko ;)

EDIT: Mostek nie zawsze musi być do wymiany, czasem tylko luty puszczają, ale to i tak trzeba liczyć się z robocizną, bo to trzeba naprawdę wprawnej ręki w to, maszyny za 10 tys. pln i mnóstwo prądu ;)

_________________
Bóg stworzył BMW jako cud, a resztę marek, bo miał dobry humor!

I Obrazek Poland Kurde!
Jeśli mogę Ci pomóc, służę pomocą!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 2 czerwca 2012, 14:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 766
Glimcio napisał(a):
Rebailling to zmora w laptopach, zwłaszcza nowych. Ale próbujmy od najprostszych sposobów. Zobacz kolego ten mixer, potem spróbuj tego Linuxa, jak będzie na Linuxie dźwięk, to po prostu zafunduj sobie formata i po sprawie, na odległość możemy tak kombinować przez rok :) Bo do Katowic pewnie masz daleko ;)

EDIT: Mostek nie zawsze musi być do wymiany, czasem tylko luty puszczają, ale to i tak trzeba liczyć się z robocizną, bo to trzeba naprawdę wprawnej ręki w to, maszyny za 10 tys. pln i mnóstwo prądu ;)


Kurcze laptop nigdy mi się nie grzał nawet po kilkunastu godzinach działania, wątpię, że to przez chodzenie. Co do naprawy, to mam jeszcze gwarancji pół roku i zgłaszam się do serwisu asusa jak tylko sesja na uczelni mi się skończy. Niech wymieniają co trzeba i po sprawie. Ale najpierw do nich zadzwonię, zobaczymy co powiedzą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 2 czerwca 2012, 14:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1068
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: Ford Mondeo
Kod silnika: Freunde am Fahren
Gozdi, bez nerwów ;) No na odległość co Ci powiem? Próbuj reinstalacji systemu, skoro nic nie pomaga. Jak to nie pomoże, to zgłoś się do serwisu Asusa, bo to wtedy będzie wada sprzętowa.

_________________
Bóg stworzył BMW jako cud, a resztę marek, bo miał dobry humor!

I Obrazek Poland Kurde!
Jeśli mogę Ci pomóc, służę pomocą!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 2 czerwca 2012, 14:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
ASUS to chłam.....Przerabiałem w swoim parę usterek,teraz mam juz trzeciego Acera i wszystko śmiga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 2 czerwca 2012, 15:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1068
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: Ford Mondeo
Kod silnika: Freunde am Fahren
dolar$ napisał(a):
teraz mam juz trzeciego Acera i wszystko śmiga.

Acery są dobre, dopóki gwarancja im się nie skończy, wiem po opinii klientów i po naprawach ;) Wg mnie najlepsze są na chwilę obecną Toshiby i Delle Vostro. Nawet IBM już traci na jakości, chociaż jak na razie tragedii jeszcze nie ma. Nie wiem, jak z Sony Vaio, nie słyszałem złego słowa o nich, ale nie miałem styczności od kątem serwisowym, więc chyba najgorsze nie są ;)

_________________
Bóg stworzył BMW jako cud, a resztę marek, bo miał dobry humor!

I Obrazek Poland Kurde!
Jeśli mogę Ci pomóc, służę pomocą!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 2 czerwca 2012, 19:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
Glimcio napisał(a):
Wg mnie najlepsze są na chwilę obecną Toshiby i Delle Vostro.


Wiesz DEEL jest drogi w porównaniu z ACEREM.Pisze o takich lepszych oczywiście,chodzi o parametry.Acer mniej więcej przy takich samych parametrach jest tańszy niz Deel i Sony.We wszystkich Asusach połamały mi się zawiasy,aż ekrany poodpadały całkowicie,plastik nad dyskiem twardym,tam gdzie był przegrzany popękał,no lipa totalna,a A cerki chodzą aż miło,a gwarancja już dawno wygasła.Wiadomo jak bym mógł przeznaczyć na laptopa więcej kasy wziął bym na pewno Sony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 2 czerwca 2012, 20:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1068
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: Ford Mondeo
Kod silnika: Freunde am Fahren
Acery mają jedną, ale za to dużą wadę: płyty główne. Lubi się chipset odkleić, a grzanie go nie jest proste, bo płyta na maszynie cała się wygina i łatwo o uszkodzenie całej płyty. Zaś w HP też się chipsety odklejają, ale zaś dużo łatwiejsze jest grzanie tej płyty ;)

_________________
Bóg stworzył BMW jako cud, a resztę marek, bo miał dobry humor!

I Obrazek Poland Kurde!
Jeśli mogę Ci pomóc, służę pomocą!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku NA WIN7
PostNapisane: 3 czerwca 2012, 13:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 766
Glimcio napisał(a):
dolar$ napisał(a):
teraz mam juz trzeciego Acera i wszystko śmiga.

Acery są dobre, dopóki gwarancja im się nie skończy, wiem po opinii klientów i po naprawach ;) Wg mnie najlepsze są na chwilę obecną Toshiby i Delle Vostro. Nawet IBM już traci na jakości, chociaż jak na razie tragedii jeszcze nie ma. Nie wiem, jak z Sony Vaio, nie słyszałem złego słowa o nich, ale nie miałem styczności od kątem serwisowym, więc chyba najgorsze nie są ;)

Miałem vaio vgn-fz190, model z wadą fabryczną grafiki. Oprócz tego nie było lipy.



EDIT: Na linuxie dzwiek jest, bedzie reinstalka windy wobec tego..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 17 czerwca 2012, 18:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 178
Lokalizacja: Jelenia Góra
Glimcio napisał(a):
dolar$ napisał(a):
teraz mam juz trzeciego Acera i wszystko śmiga.

Acery są dobre, dopóki gwarancja im się nie skończy, wiem po opinii klientów i po naprawach ;) Wg mnie najlepsze są na chwilę obecną Toshiby i Delle Vostro. Nawet IBM już traci na jakości, chociaż jak na razie tragedii jeszcze nie ma. Nie wiem, jak z Sony Vaio, nie słyszałem złego słowa o nich, ale nie miałem styczności od kątem serwisowym, więc chyba najgorsze nie są ;)

Koleżanka ma sony vaio, co wieczór płacze mi, że nie może tego "chu :cenzura: stwa" trzymać na kolanach bo aż parzy : ).
Po co od razu reinstalka? Spróbuj może najpierw przeskanować jakimś antywirusem może to tylko zwykły wirus :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 17 czerwca 2012, 20:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 1068
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: Ford Mondeo
Kod silnika: Freunde am Fahren
Poca napisał(a):
nie może tego "chu stwa" trzymać na kolanach bo aż parzy : ).

Model w aluminiowej obudowie? :) Poza tym laptopa się nie trzyma na kolanach :)

_________________
Bóg stworzył BMW jako cud, a resztę marek, bo miał dobry humor!

I Obrazek Poland Kurde!
Jeśli mogę Ci pomóc, służę pomocą!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku
PostNapisane: 18 czerwca 2012, 07:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 59
Moje BMW: e36
Kod silnika: m50b25
Glimcio napisał(a):
Wg mnie najlepsze są na chwilę obecną Toshiby i Delle Vostro.

Nie ma to jak porównywać serię biznesową do zwykłych lapków... powiem Ci, że HP EliteBook jest jeszcze lepszy od Vostro... ale to jest całkiem inna półka sprzętu i całkiem inny odbiorca...
Obecnie nie ma złych/dobrych marek... i to jest ostatnie kryterium jakie biorę/brałem pod uwagę przy zakupie lapka...

Do autora tematu: ślij na gwarancję, seria n od asusa prawie ciągle latała u nas ciągle na serwis :/ coś im nie pykło w tych lapkach (pękające wtyczki)

_________________
Brak zgody na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL