BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Upgrada i7-2630qm na i7-3610qm da się ?
PostNapisane: 13 czerwca 2013, 12:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
Witam chce wsadzić do acera 7750g i7-3610qm tylko pytanko czy się da?
podstawka pasuje.
problem w tym że niema nigdzie specyfikacji czy na hm65 to poleci ?

ewentualnie jeśli ktoś ma do sprzedania to byśmy mogli na szybko podmienić i sprawdzić ... spalić na pewno nic się nie spali ;)

z nowszymi chipsetami na pewno są kompatybilne i jest możliwy upgrade a jak to jest z hm65?

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Upgrada i7-2630qm na i7-3610qm da się ?
PostNapisane: 14 czerwca 2013, 13:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
Nie ma to sensu. Nie odczujesz tej zmiany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Upgrada i7-2630qm na i7-3610qm da się ?
PostNapisane: 14 czerwca 2013, 16:22 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Dokładnie, bez sensu, nic to nie da. Chcesz poczuć zmianę, dorzuć ramu i wsadź dysk ssd.
A jeżeli chodzi o zmianę w grach, to tylko zmiana karty graficznej, w laptopie pozamiatane.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Upgrada i7-2630qm na i7-3610qm da się ?
PostNapisane: 15 czerwca 2013, 11:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
Ciekawe na jakiej podstawie wysnuwacie takie wnioski ?. Wiecie że ten procek będzie się mniej grzać ? dzięki czemu mniej energii zużyje ?

Wymiana grafiki jak najbardziej możliwa jednak nie w moim lapku ;) jednak 2300pkt w 3dmark2011 mi wystarcza;).

Mój procek ma 2Ghz taktowanie 3610 ma 2,3 co w trakcie łamania haseł itp zwłaszcza w trybie turbo(wiadomo nie działa on nonstop bo się grzeje) ale zawsze działać będzie lepiej 3,3 niż 2,9

Czyli Mhz są istotne w starszych aplikacjach które wykorzystują 1 rdzeń.

3610qm jest mocniejszym procesorem oczywiście nie będzie między nim a moim takiej różnicy jak np między i5-2430 a i7-2630, jednak za kilka lat tą różnicę będzie się dało odczuć.

Dodanie ramu to najmniejszy problem w laptopie jednak również najmniej odczuwalny wzrost wydajności. Ponieważ w lapku albo jest dobra ilość ram albo zła :P 8Gb mi starcza 4Gb było mało jednak większa ilość ram to dłuższy czas hibernacji. Więc jeśli wsadze 16Gb zamiast 8 to system nie przyśpieszy a wręcz spowolni (hibernację).
Byłbym zapomniał procek ten obsługuje 32 Gb ram - gdyby ram potaniał można by się pokusić o taką ilość i system na ramdisku ;]

SSD mam i wszystkim polecam jest to wzrost wydajności we wszystkim !!!.

Tak więc sens jak najbardziej jest i to spory tylko pytanie czy jest taka możliwość ;). Procek do mnie już idzie więc niebawem się przekonam. Szkoda tylko że niema wersji bez grafiki, niestety moja maszynka jej nie obsługuje, a szkoda

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Upgrada i7-2630qm na i7-3610qm da się ?
PostNapisane: 17 czerwca 2013, 14:06 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Masters napisał(a):
Ciekawe na jakiej podstawie wysnuwacie takie wnioski ?. Wiecie że ten procek będzie się mniej grzać ? dzięki czemu mniej energii zużyje ?


No i co z tego.
Nic Ci to nie da.
Mniej energii zużyje tylko w stresie i to jakieś promile, w trybach oszczędności i podczas oszczędnej praco nic nie ugrasz lub też bardzo niewiele.

Masz 8GB, masz SSD, procek absolutnie NIC Ci tutaj nie da. Nieco szybciej będzie ci co najwyżej seti liczył i hasła łamał, a i to bez zauważalnej rewelacji, nie wartej czasu poświęconego na rozkręcenie obudowy.

Ale jak chcesz. Twój cyrk, Twoje małpy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Upgrada i7-2630qm na i7-3610qm da się ?
PostNapisane: 17 czerwca 2013, 17:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
Kyokushin napisał(a):
Masters napisał(a):
Ciekawe na jakiej podstawie wysnuwacie takie wnioski ?. Wiecie że ten procek będzie się mniej grzać ? dzięki czemu mniej energii zużyje ?


No i co z tego.
Nic Ci to nie da.
Mniej energii zużyje tylko w stresie i to jakieś promile, w trybach oszczędności i podczas oszczędnej praco nic nie ugrasz lub też bardzo niewiele.

Masz 8GB, masz SSD, procek absolutnie NIC Ci tutaj nie da. Nieco szybciej będzie ci co najwyżej seti liczył i hasła łamał, a i to bez zauważalnej rewelacji, nie wartej czasu poświęconego na rozkręcenie obudowy.

Ale jak chcesz. Twój cyrk, Twoje małpy.

Jestem tego samego zdania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Upgrada i7-2630qm na i7-3610qm da się ?
PostNapisane: 18 czerwca 2013, 14:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
Kyokushin napisał(a):
Masters napisał(a):
Ciekawe na jakiej podstawie wysnuwacie takie wnioski ?. Wiecie że ten procek będzie się mniej grzać ? dzięki czemu mniej energii zużyje ?


No i co z tego.
Nic Ci to nie da.
Mniej energii zużyje tylko w stresie i to jakieś promile, w trybach oszczędności i podczas oszczędnej praco nic nie ugrasz lub też bardzo niewiele.

Masz 8GB, masz SSD, procek absolutnie NIC Ci tutaj nie da. Nieco szybciej będzie ci co najwyżej seti liczył i hasła łamał, a i to bez zauważalnej rewelacji, nie wartej czasu poświęconego na rozkręcenie obudowy.

Ale jak chcesz. Twój cyrk, Twoje małpy.



Heh ciągle argumenty które mnie nie dotyczą :P

Lapka mam rozkręconego, jedynie chłodzenie do zdjęcia ale to 6 śrub, dodatkowo chodzi o sam fakt czy się da ponieważ może się to przydać na przyszłość, wiadomo że odczuwalnej różnicy w byle czym nie bedzie ponieważ nawet i5 i i7 będą działać podobnie w trakcie edycji worda :P. Net napewno by już gorzej chodził ze 150 zakładkami.

Ale ostatnio odzyskiwałem pocztę z expressa 2Gb plik przetwarzał się 40-50h. I tu w takim przypadku zaoszczędziło by się kilka cennych godzin.
mniejszy układ = mniej ciepła a to dosyć istotne.

Co innego gdybym powiedział kupić 3610qm za 500zł a co innego gdy się pytam czy się da, no bo jeśli mnie taki interes ma kosztować jedynie czas poświęcony na wymianę to chyba jednak warto.

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL