BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 19 listopada 2013, 08:07 
Heja,

czy ktoś z Was pyka/pykał w ww. gry?

F1 2012 mam, niestety zbyt mało czasu, żeby porządnie nauczyć się jej i osiągać spektakularne czasy, nie mniej jednak od czasu do czasu śmigam.

A wy śmigacie? Może jakiś ranking, wspólne jeżdżenie, albo czasy z wyzwań czasowych hmm?

Może ktoś już testował F1 2013? Czy dalej jest tak samo popieprzony system kar, gdzie kierowcy, którzy jadą przepisowo na tym tracą? ;)

Podobno są legendarne wyścigi z przeszłości hmmm nawet jak ten system kar i reszta niewiele się zmieniła, to i tak bardzo kusząca opcja :chytry:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 20 listopada 2013, 11:14 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Fryderyk, ja mam 2013 ale w sumie to może z raz się przejechałem. Poziom zabija na starcie (oczywiście ja jeżdżę bez wspomagaczy i na manualu), a porównania do starej edycji nie mam bo w nią nie grałem. Na razie nie mam na to zupełnie czasu ale może w zimie coś spróbuję powalczyć o jakieś 20-18 miejsce na mecie :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 23 listopada 2013, 00:19 
No, ja teraz na urlop się w końcu wybieram, to może coś więcej będzie czasu na treningi :D

Wspomagacze - na początku chyba warto jakąś delikatną TC włączyć i linię jazdy, bo można się zakatrupić, póki się nie spędzi na każdym torze wiele czasu, żeby się go nauczyć...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 22:04 
...muszę powiedzieć, że trochę oblatałem już F1 2013.....

Nieukrywam - wiedziałem, że po sposobie jazdy itd. nie będzie rewolucji do 2012, dlatego zastanawiałem się, czy warto zakupić, zwłaszcza, że GT6 na horyzoncie... ostatecznie, tryb klasyczny mnie przekonał....

i...

tryb F1 classics jest MEGA :super:

super odwzorowany dźwięk bolidów z lat 80, podobnie z V12 z późniejszych lat - niesamowite :super:

samo zachowanie bolidów w stosunku do "teraźniejszych" również - niesamowite uczucia.

Pierwsze przejazdy po Imoli starym lotusem, jak sobie jeździłem, to cały czas krzyczałem (za wyjątkiem przejeżdżania zakrętu nr 1, towarzyszy wtedy takie dziwne uczucie...) walcząc z bolidem :rotfl: W sumie, na teraz to ta część gry z nowymi bolidami mogłaby dla mnie nie istnieć, byle by zostały stare śmietniki ;)

Szkoda tylko, że ilość torów ograniczona dla tego trybu. Jest zaledwie tylko Estroil, Imola, Jerez i Brands Hatch - brakuje mi - zwłaszcza w próbie czasowej - Monako... I oczywiście Monzy. I paru innych torów... ale nie ważne! Nawet to, co jest, to i tak robi dla mnie ogromne WOW!

Jak widać po ilości osobników, którzy odpisują w tym temacie - zainteresowanie jest duże, więc śmiało powiem, że polecam F1 2013 z modułem classic zwłaszcza dla miłośników nostalgii ;)

Kamil_, masz mod classic?

Jakie czasy w próbie 3 torów? :chytry:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 22:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
a napisz cos o pozostałej części gry, nie tylko classic

bo akurat jestem na etapie wyboru

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 22:27 
Kucharz napisał(a):
bo akurat jestem na etapie wyboru


hmm a dokładnie wyboru między czym, a czym? Co Ciebie dokładnie interesuje? Jakie aspekty?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 22:29 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Fryderyk napisał(a):
Kamil_, masz mod classic?

nie wiem.... włączyłem parę razy gdzieś w wakacje, przeleciałem chyba 3 treningi i 3 wyścigi..... od tamtej pory nawet gry nie odpaliłem.
Myślę że zacznę w to grać jak trochę ogarnę bliźniaki w domu.
Zresztą..... młody zwinął x-a do siebie i napitala w Angry Birds SW

Tak czy siak wrócę do F1 i na bank będę chciał zgłębić wszystkie tajniki i umiejętności :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 22:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
Fryderyk napisał(a):
Kucharz napisał(a):
bo akurat jestem na etapie wyboru


hmm a dokładnie wyboru między czym, a czym? Co Ciebie dokładnie interesuje? Jakie aspekty?



cos z F1 chce zanabyć

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 23:01 
Kamil_ napisał(a):
nie wiem.... włączyłem parę razy gdzieś w wakacje


...a to obawiam się, że masz coś innego, może 2012, bo premiera 2013 byłą w październiku ;)

Kucharz napisał(a):
cos z F1 chce zanabyć


hmmm no ok, czyli tak ogólnie :P Raczej nie ma na rynku - albo ja nie znam - gry, która traktuje tylko o F1.

Na pewno w porównaniu do GT, to jazda jest o wiele trudniejsza, tj. mały błąd ma o wiele większe konsekwencje, albo totalnie zepsute okrążenie kwalifikacyjne, albo strata dwóch lub więcej pozycji, albo banda i koniec wyścigu. Z tego powodu, o wiele więcej generuje adrenaliny i potu. Z tego powodu jest to moja ulubiona wyścigowa gra. Też w GT5 występuje bolid niby F1, ale bez tego całego klimatu i o zupełnie innej fizyce.

Jeśli chodzi o F1 2013, to najważniejsze tryby:

kariera: wszystkie wyścigi sezonu, po godzinie treningu, kwalifikacje, wyścig.

próba czasowa: kilka torów, jedno ustawienie dla wszystkich - i potem klasyfikacja w rankingu światowym.

racenet: zawody, które się zmieniają, zasada jw. - po połączeniu z netem na różnych torach, w różnych warunkach, w f1 2012 było tak, że przed kolejnym wyścigiem prawdziwej F1 była próba na danym torze, gdzie ma być prawdziwy wyścig, jak było F1 brazylii, to na racenet też było okrążenie deszczowe ;)

scenariusze: różne sytuacje, np. na gorszych oponach i w deszczu trzeba dowieźć zwycięstwo czy coś tam

ale najważniejszy jest multiplayer: szybkie wyścigi, po 3 okrążenia, no i też te dłuższe, po 25% czy 50% dystansu, z pitstopami itd.


Generalnie gra ma ten cały klimat, otoczkę F1 - szczegółowo odwzorowane tory, auta, itd. pitstopy, ale także czasami trzeba się wykazać umiejętnościami w szykowaniu ustawień auta pod dany tor - nie ma tu mowy o kupowaniu turbo i wyścigowych magnetyzerów, a jedynie kąt skrzydeł, negatyw kół itd. zależnie od toru, te wartości muszą być inne dla najlepszych wyników (i dla samochodów! wrew pozorom, są bardzo zróżnicowane). Jak tutaj ktoś sobie nie radzi, to albo są takie ogóle dostosowania bolidu na suchy i mokry tor, albo pomoc na forach, gdzie ludzie wklejają setupy i czasy, jakie na nich osiągnęli, więc to nie tak duży problem - ale też fajna zabawa.

Sama fizyka jazdy - czyli kwintesencja - jak mówiłem, więcej adrenaliny, bo mały błąd ma wielkie konsekwencje - dlatego po każdym dłuższym wyścigu jestem zgrzany - oczywiście, duże znaczenie ma tutaj kierownica, gdzie ręce tak nie odpoczywają. Jest do dyspozycji KERS, DRS, trzeba je odpowiednio stosować, w trakcie wyścigu zmieniać balans hamulców, kontrolować zużycie opon, temperaturę opon, hamulców i silnika, mieszankę paliwową, słuchać się komunikatów inżyniera wyścigowego, a przy tym wykorzystywać całą szerokość toru i możliwości auta, by utrzymywać tempo ;)

Generalnie, powód dla którego siedzę na forum to taki, że nie mam PS3 na drugiej chacie, żeby móc w to teraz zasuwać :rotfl:

Także, wg mnie nie ma się co zastanawiać ;)

Kucharz, a na jakiej platformie?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 9 grudnia 2013, 23:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
a właśnie teraz doczytałem, ja potrzebuję na XBOX360

i tak czytam i nie wiem czy nie za trudne :D

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 10 grudnia 2013, 00:07 
Kucharz napisał(a):
a właśnie teraz doczytałem, ja potrzebuję na XBOX360

i tak czytam i nie wiem czy nie za trudne


na xbox też wyszło, nie ma problemu, xbox, ps3 i pc też nawet ;)

Hmmm żeby jeździć na bardzo wysokim poziomie, to faktycznie trudne... ale żeby się fajnie bawić, to tryby, ustawienia ułatwień itd. na pewno pozwolą Ci się fajnie bawić :D Jak miałbym odradzać, to przede wszystkim, gdy nie planowałbyś do niej używać kierownicy - wtedy gra sporo traci na swoich walorach. Chyba, że faktycznie, coś bardziej rekreacyjnego, to jakaś Forza na xboxa, ale pewnie Forzę już masz :P

Jeśli chodzi o trudność, to np. na nieco ponad 3800 czasów, mój obecny na Imoli to ok. 2000 pozycja.

Wiem, że o sekundę spokojnie mogę poprawić czas, ale żeby pozdobywać "złote medale" to musiałbym poprawić mój rekord o 1,8s, co w tej chwili wydaje mi się prawie niemożliwe do zrobienia hehe

Na Jerez również musiałbym ze 2s podciągnąć, ale jak sobie nagrałem to okrążenie, kilka razy obejrzałem, to jeszcze nie wymyśliłem sposobu jak wyciągnąć aż tyle :rotfl: 1 sekunda to cała wieczność!!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 10 grudnia 2013, 00:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
Forzę mam :)

aha i jeszcze jedno, nie łączę się z sięcią nigdy, nie potrzebuję tego

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 10 grudnia 2013, 00:28 
No cóż, tam największy fun jest, przynajmniej dla mnie :D

No ale w takim razie pozostaje Ci dość rozbudowany tryb kariery - też jest fajny ;)

Kupuj i się czasami pochwal :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 11 grudnia 2013, 22:24 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Fryderyk napisał(a):
...a to obawiam się, że masz coś innego, może 2012, bo premiera 2013 byłą w październiku ;)

hehehe... aż wygrzebałem opakowanie... no i faktycznie mam 2012 :rotfl:

Fryderyk napisał(a):
No cóż, tam największy fun jest, przynajmniej dla mnie :D

W Forze swego czasu nonstop naginałem w sieci, i muszę przyznać że nie ma nic lepszego :ok: Żadne turniej się do tego nie równają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 12 grudnia 2013, 16:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 410
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Też grałem w F1 2012 w wakacje. Strasznie zajarany kupiłem. Niestety szybko wyłączyłem. Może za mało czasu spędziłem z tą grą (może to i lepiej bo więcej przez to siedziałem przy beemce :rotfl:) no ale jazda mi zupełnie nie wychodziła. Nie podoba mi się ta gra. Ciężko się w zakręty wchodzi i bardzo łatwo o błąd. Jeśli jeszcze trudniej jest w 2013 to dzięki bardzo za taką frajdę. Wolę na kebaba pojechać niż znów próbować ze złości bolid o bandę roztrzaskać :rotfl:

_________________
Obrazek



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 13 grudnia 2013, 08:50 
plemniczek napisał(a):
Jeśli jeszcze trudniej jest w 2013


Trudniej jest tylko na starych bolidach, zwykłe to samo ;)

plemniczek napisał(a):
no ale jazda mi zupełnie nie wychodziła. Nie podoba mi się ta gra. Ciężko się w zakręty wchodzi i bardzo łatwo o błąd.


Dodaj sobie asysty, np. TC i przejedź kilka okrążeń, żeby przejechać, wyczuć auto, a dopiero potem ogień!

..albo wróć do NFS :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: F1 2012/F1 2013 - PS3 ew. inne platformy
PostNapisane: 13 grudnia 2013, 16:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 410
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
A w Shifta 2 akurat bardzo lubię jeździć :) Włączam se dryfta, pakuje się do E36 i upalam :hyhy:

_________________
Obrazek



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL