BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy można jednocześnie zalogować komputer w dwóch sieciach ?
PostNapisane: 4 września 2015, 22:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Chciałbym zapytać się czy w komputerze można jednocześnie korzystać z internetu kablowego z sieci LAN oraz z internetu WIFI np poprzez telefon udostępniający swoje połączenie będąc jednocześnie zalogowanym do obu sieci ? Czy jednak komputer może być zalogowany tylko do jednej sieci jednocześnie a próba połączenia się z inną siecią będzie oznaczać automatyczne wylogowanie się z tej w której aktualnie jesteśmy zalogowani ?

Pytam bo mam dwa komputery połączone ze sobą poprzez router w sieć LAN, które wymagają połączenia ze sobą gdyż pracują w systemie serwer-klient. Jednak zauważyłem, że kiedy mam problem z internetem i próbuję oba komputery połączyć do internetu poprzez karty WIFI robiąć z telefonu hot spota to wtedy oba komputery nie mogą połączyć się ze sobą poprzez sieć LAN - dokładniej mówiąc w komputerze który nie jest serwerem wyświetla się informacja , że nie można połączyć się z bazą danych komputera na którym znajduje się baza danych programu. Podejrzewam, że kiedy komputery łączą się poprzez karty WIFI z telefonem z którego udostępniam internet dochodzi wtedy do jakiegoś nieprawidłowego funcjonowania serwera DNS w routerze sieci LAN, który odpowiada za wyszukiwania komputerów po nazwach, albo nawet następuje całkowite przełączenie się do sieci , którą tworzy telefon. Czy to możliwe ?

Jak mam rozwiązać ten problem abym w razie awarii internetu mógł mieć komputery połączone ze sobą w sieć LAN i jednocześnie mógł korzystać z internetu wifi lub innego źródła ? Czy to jest możliwe do zrobienia ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy można jednocześnie zalogować komputer w dwóch sieciach ?
PostNapisane: 4 września 2015, 22:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Można.
http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... =windows-7 itd.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL