BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 08:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 29 maja 2010, 20:42 
GaRRnek napisał(a):
a ja czekam na mafie 2 na PC :D zapowiedź : http://www.benchmark.pl/aktualnosci/NVI ... 28953.html


Ojjj tak, już szykuje na nią kase :super:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 17 września 2010, 08:00 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 114
Posty: 43
Konsola
tylko do gier :super:
PC
do internetu
do pracy
do ściągania z torrentów :super:
do tych starszych gier z mniejszymi wymaganiami... bo nie każdego stać, żeby co rok robić upgdare swojego blaszaka... do coraz to nowszych i bardziej wymagających gier... :cenzura:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 17 września 2010, 11:17 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Dobre wyjście to konsola + normalny, niedrogi laptop, najlepiej taki co trzyma 5h i ma 13-14"

Łączy jedno z drugim.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 17 września 2010, 12:19 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 114
Posty: 43
Kyokushin napisał(a):
Dobre wyjście to konsola + normalny, niedrogi laptop, najlepiej taki co trzyma 5h i ma 13-14"

Łączy jedno z drugim.


To jest najlepsze wyjście żeby nie zbankrutować :oczami:
Netbook"i od Asusa trzymają po 5h, do internetu i pisania jest idealny :D mi wystarcza 12" bardzo lekki i można wszędzie go zabierać bo nie waży tyle ile laptop :hyhy:
xklocek dobry chociaż ma :cenzura: chłodzenie, ale wszystkie najnowsze gry działają i nie trzeba się martwić o ich wymagania :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 17 września 2010, 22:01 
dizzy napisał(a):
To jest najlepsze wyjście żeby nie zbankrutować


Jak się dawałeś robic w h. na PC, kupując te same podzespoły w innym opakowaniu za 2x wyższą cene, to możesz mieć pretensje tylko do siebie. Ja obecny PC mam od około 2-3 lat, dałem za jednostke 2.5 tyś. i do dzisiaj pykam w najnowsze tytuły, a nie dołożyłem grosza... :]


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 18 września 2010, 12:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 114
Posty: 43
Zakov napisał(a):
dizzy napisał(a):
To jest najlepsze wyjście żeby nie zbankrutować


Jak się dawałeś robic w h. na PC, kupując te same podzespoły w innym opakowaniu za 2x wyższą cene, to możesz mieć pretensje tylko do siebie. Ja obecny PC mam od około 2-3 lat, dałem za jednostke 2.5 tyś. i do dzisiaj pykam w najnowsze tytuły, a nie dołożyłem grosza... :]


:rotfl:
Jak ktoś lubi grać w gierki na max detalach w najwyższej rozdziałce + anty-aliasing minimum na 8x to potężny komp jest potrzebny... Wydałem na samego blaszaka 5tyś po półtora roku w nowsze gierki na max detalach było grać ciężko... więc detale trzeba było z biegiem czasu opuszczać... a na konsoli nie ma takich problemów :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 18 września 2010, 12:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2040
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 Compact
Kod silnika: N42B18
dizzy napisał(a):
Konsola
tylko do gier :super:


Nie do wszystkich gier..

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 18 września 2010, 12:50 
dizzy napisał(a):
Zakov napisał(a):
dizzy napisał(a):
To jest najlepsze wyjście żeby nie zbankrutować


Jak się dawałeś robic w h. na PC, kupując te same podzespoły w innym opakowaniu za 2x wyższą cene, to możesz mieć pretensje tylko do siebie. Ja obecny PC mam od około 2-3 lat, dałem za jednostke 2.5 tyś. i do dzisiaj pykam w najnowsze tytuły, a nie dołożyłem grosza... :]


:rotfl:
Jak ktoś lubi grać w gierki na max detalach w najwyższej rozdziałce + anty-aliasing minimum na 8x to potężny komp jest potrzebny... Wydałem na samego blaszaka 5tyś po półtora roku w nowsze gierki na max detalach było grać ciężko... więc detale trzeba było z biegiem czasu opuszczać... a na konsoli nie ma takich problemów :]


Konsola ogólnie oferuje troche niższą jakość. Ale fakt - optymalizacja jest jej ogromną zaletą. Na konsoli trochę gorzej jest z rozgrywką sieciową. Ja nie przebolał bym pada, jedynie myszka razer i dobra klawiatura. Przy dzisiejszych cenach, za 3 tyś. spokojnie można złożyć jednostkę do grania na pare lat, o ile ma się o tym pojęcie. Tymbardziej jeżeli niema się zamiaru grać na dużym monitorze, w bardzo wysokich rozdzielczościach. Teraz gry są optymalizowane pod wysokie rozdzielczości i monitory 22-24 calowe, bo się taka moda zrobiła... Dlatego ja na swojej 19-tce (której nie zamienił bym na jakieś gówno 22 cale z matrycą TN), gram już parę lat i nie zapowiada się, żeby miało mi coś zamulać. Tym bardziej, rzeczy które wypisujesz, to dla mnie jakaś abstrakcja. Fakt - kiedyś, podzespoły komputerowe były bardzo drogie (3 tyś za grafikę z najwyższej półki, czy za procesor, nikogo nie dziwiło). Dzisiaj trochę się to pozmieniało. Jest spora konkurencja, wiele osób podobnie jak Ty skanduje - Laptop! Konsola górą! Dlatego też rynek PC musiał się dostosować - ceny drastycznie poszły w dół. Gdybym dzisiaj miał wydać na jednostkę 5 tyś. To nie tylko pod względem możliwości pozamiatała by ona każdą konsole przez co najmniej 2-3 lata, ale jeszcze kawę by robiła...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 18 września 2010, 13:51 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 114
Posty: 43
GaRRnek napisał(a):
dizzy napisał(a):
Konsola
tylko do gier :super:


Nie do wszystkich gier..


Wiem że na konsoli gra się ciężej w strzelanki za pomocą pada ale dla niektórych to tylko kwestia przyzwyczajenia... jednak klawe i myszkę można podłączyć stosując adaptery...
Żeby pograć na padzie w FPS'y to kwestia przyzwyczajenia, w strategie jest "trochę" dziwnie grać i tutaj mogę Ci powiedzieć ze wole grać w strategie na pc ;)
Chociaż na konsole nie ma takich gier jak np. WoW, L4 itp. :dontgetit:






Wszystko zależy od tego do czego ma służyć pc. Czy do grania czy do pracy. Kompa ostatniego kupowałem fakt już dawno temu i wgł. mnie był to dobry zakup jednak teraz do gier pc bym nie kupił. Bo po co wydawać niech będzie 3tyś skoro można wydać mniej na konsole + netbook/laptop ?
Może jestem za bardzo wygodny ale:

Konsole podłączasz do dużego lcd albo plazmy i zasiadasz wygodnie na fotelu lub sofie i grasz we wszystkie gierki jakie tylko chcesz bo nie musisz się martwić o wymagania(dla mnie bomba) - a przy pc to siadasz przy biurku(mało wygodne jak się gra kilka godzin...)

Netbook/laptop zabierasz tam gdzie potrzebujesz:do pracy, na uczelnie, do rodziny czy na wakacje.Siadasz zim gdzie chcesz- pc... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 18 września 2010, 15:04 
dizzy napisał(a):
Wszystko zależy od tego do czego ma służyć pc. Czy do grania czy do pracy. Kompa ostatniego kupowałem fakt już dawno temu i wgł. mnie był to dobry zakup jednak teraz do gier pc bym nie kupił. Bo po co wydawać niech będzie 3tyś skoro można wydać mniej na konsole + netbook/laptop ?
Może jestem za bardzo wygodny ale:

Konsole podłączasz do dużego lcd albo plazmy i zasiadasz wygodnie na fotelu lub sofie i grasz we wszystkie gierki jakie tylko chcesz bo nie musisz się martwić o wymagania(dla mnie bomba) - a przy pc to siadasz przy biurku(mało wygodne jak się gra kilka godzin...)


Tak, tu jest dużo racji i o to niema się co spierać. Wszystko ma swoje plusy i minusy, co już było wspominane w tym temacie. PC jest bardziej uniwersalny i gry są tańsze, a sterowanie bardziej ergonomiczne (fakt - trochę subiektywna opinia). Natomiast konsola jest zoptymalizowana, praktycznie bezobsługowa i nie przykuwa do stosunkowo małego ekranu. No ale jeśli chodzi o mnie, to mam dość konserwatywne poglądy w tej materii. Laptopów to już w ogóle nie cierpię (może dla tego, że nie lubię gadżeciarstwa i lansowania się z elektronicznymi zabawkami), choć ich mobilność jest kusząca.


Ostatnio edytowano 18 września 2010, 19:20 przez Zakov, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 18 września 2010, 16:40 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 894
Lokalizacja: Oświęcim
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=73812&start=80
dizzy napisał(a):
GaRRnek napisał(a):
dizzy napisał(a):
Konsola
tylko do gier


Nie do wszystkich gier..

No właśnie nie do wszystkich :/ ale na PC też w każdą gierkę z konsol nie zagramy...
Na razie czekam aż pojawi się GT5 na ps3 :D

Wiem że na konsoli gra się ciężej w strzelanki za pomocą pada ale dla niektórych to tylko kwestia przyzwyczajenia...

idzie się przyzwyczaić, wystarczy trochę przysiąść i pograć ;)

co do gier strategicznych, to osobiście nie mam takich na konsole bo możliwe że padem źle by się grało, chodź do końca nie wiem bo nigdy nie próbowałem...

Co do grafiki w tym temacie wiele zostało już powiedziane i prawdą jest że na mocnym PC grafa będzie dużo lepsza. Konsole są bardziej zoptymalizowane.

Teraz bym pozostawił tylko stosunek jakość=ceny

Zakov napisał(a):
PC jest bardziej uniwersalny i gry są tańsze

Racja.
Zakov napisał(a):
a sterowanie bardziej ergonomiczne

Co kto lubi, jednak wiadomości tekstowe z konsoli piszę się strasznie długo z pada( ale może da się klawiaturę podłączyć :-k :looka:
Zakov napisał(a):
Natomiast konsola jest zoptymalizowana, praktycznie bezobsługowa i nie przykuwa do stosunkowo małego ekranu.

Czasami przenoszę konsole z pokoju do pokoju, i na małym TV20"bez HD też da się grać:)
Bezobsługowosc konsoli i prostota jej działania to moim zdaniem + :)
Ale co jest lepsze czy PC czy konsola to... najlepiej mieć jedno i drugie :P :D

_________________
Moje byłe BMW--->>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=73812
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 18 września 2010, 21:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 114
Posty: 43
Zakov napisał(a):
PC jest bardziej uniwersalny i gry są tańsze

Konsole zawsze można przerobić ;)
Chociaż Pegasus'a nie było trzeba przerabiać bo gry kosztowały grosze :hyhy:

pablo compact napisał(a):
idzie się przyzwyczaić, wystarczy trochę przysiąść i pograć ;)

Prawda

pablo compact napisał(a):
Co do grafiki w tym temacie wiele zostało już powiedziane i prawdą jest że na mocnym PC grafa będzie dużo lepsza. Konsole są bardziej zoptymalizowane.

Prawda

pablo compact napisał(a):
Ale co jest lepsze czy PC czy konsola to... najlepiej mieć jedno i drugie :P :D

:super: Święta prawda :ok:

pablo compact napisał(a):
Teraz bym pozostawił tylko stosunek jakość=ceny


No to porównajmy ceny:

Xbox 360 około 1200 zł
PS3 = 1400 zł
(koszty dodatkowe TV :rotfl: )

PC = 3000 zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 19 września 2010, 00:36 
dizzy napisał(a):
Zakov napisał(a):
PC jest bardziej uniwersalny i gry są tańsze

Konsole zawsze można przerobić
Chociaż Pegasus'a nie było trzeba przerabiać bo gry kosztowały grosze


Chwila, to na PC z kolei można by ściągać z sieci za darmo, bez kombinacji ze sprzętem. Ale nie wchodzimy w takie nie uczciwe tematy. :cisza:

dizzy napisał(a):
No to porównajmy ceny:

Xbox 360 około 1200 zł
PS3 = 1400 zł
(koszty dodatkowe TV )

PC = 3000 zł


Dobry PC kupisz za 2-2.5 tyś. Konsola z dobrym telewizorem wyniesie Cie tyle samo albo i więcej, w zależności od TV. Ale do komputera potrzeba też monitora, więc nie zagłębiamy się w takie aspekty, żeby nie komplikować. Nie zapominaj, że za te powiedzmy 2500 zł, dostajesz urządzenie wszechstronne pod wieloma względami. Natomiast w przypadku konsoli, tylko maszynkę do gier, ewentualnie jakieś filmy. No i lepsza jakość grafiki na PC... Tak czy inaczej "komp" jest droższy, ale za to bardziej wszechstronny. Żeby bawić się w gry na PC, trzeba się na tym trochę znać i naprawdę to lubić.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 19 września 2010, 01:18 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 894
Lokalizacja: Oświęcim
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=73812&start=80
PC
Zakov napisał(a):
urządzenie wszechstronne pod wieloma względami.

Racja
Zakov napisał(a):
Natomiast w przypadku konsoli, tylko maszynkę do gier, ewentualnie jakieś filmy

Też racja, przecież do tego konsole głównie służą, co również przekłada się na ich cenę.
Chciałem mieć taką maszynkę do gier,podoba mi się prostota działania :P
P.S ale jak ktoś kupuje PC tylko do gier to już pojęcie wszechstronne urządzenie idzie na drugi plan :P W moim przypadku do grania wolę konsole bo na moim komputerze nie pogram w nowe gry nawet na low ustawieniach,bo sprzętowo jest za słaby, (ale od swojego PC tego nie wymagam, bo gdy by było inaczej pewnie bym go zmienił :P ) ale do chodzenia po necie, ściągania muzy, przeglądania forum jest the best :super: dlatego PC jest niezastąpiony pod tym względem.

_________________
Moje byłe BMW--->>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=73812
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 19 września 2010, 02:15 
pablo compact napisał(a):
P.S ale jak ktoś kupuje PC tylko do gier to już pojęcie wszechstronne urządzenie idzie na drugi plan


No wiesz, główny cel zakupu, to może być różny, liczy się sposób wykorzystania. A nie wierze, aby ktoś mając mocny PC, użytkował go TYLKO w grach, bo to tak, jakby kupować jakiegoś Iphone'a, tylko do słuchania MP3... Internet, multimedia i wiele innych ciekawych rzeczy, to nieodłączne części PC.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 19 września 2010, 02:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 114
Posty: 43
pablo compact napisał(a):
W moim przypadku do grania wolę konsole bo na moim komputerze nie pogram w nowe gry nawet na low ustawieniach,bo sprzętowo jest za słaby


Właśnie dla tego dużo osób które znam przesiadło się ze swoich blaszaków na konsole. :) PC służy im teraz do neta i prac biurowych a jak chcą pograć w jakąś "Nową" gierkę nie martwiąc się wymaganiami to siadają wygodnie przed TV i włączają konsole ;)

Chociaż ogarnięcie pada zajmuje mniej niż 30min to jednak pad nigdy nie zastąpi precyzji myszki i klawiatury(chociaż fps'y na konsole robione są pod pady żeby ułatwić choć trochę rozgrywkę na nim)... :hyhy:


Ostatnio edytowano 19 września 2010, 15:58 przez dizzy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 19 września 2010, 12:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 673
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e46 320d Touring '00
Odnośnie sterowania - też na początku miałem obawy czy dam rade, ale nawet świetnie gra się padem w Battlefielda. Mnie już dawno znudziło się walczenie z ustawieniami gier, aby chodziły płynnie. Gry faktycznie są droższe, ale... Nowej gry nie kupuje się co tydzień przecież. Mam PS3 podłączone pod 24" monitor HD - który i tak mi jest do pracy potrzebny - w zupełności mi wystarcza. Żałuje tylko, że tak długo kiedyś zwlekałem z zakupem :( taka cena fanatyzmu PC ;]

_________________
Mała galeria trumniaka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 19 września 2010, 16:32 
Mnie na konsoli bardzo brakowałoby rozgrywki sieciowej. CS, Quake III i Ghost Recon Advanced Warfighter 2 po sieci, to sam miód. ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 19 września 2010, 17:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 114
Posty: 43
Zakov napisał(a):
Mnie na konsoli bardzo brakowałoby rozgrywki sieciowej. CS, Quake III i Ghost Recon Advanced Warfighter 2 po sieci, to sam miód. ;)


Na konsoli nie pograsz w: Cs - :( Q3 - :( ale jest Ghost Recon Advanced Warfighter 2 - :)

Jest jednak sporo innych tytułów stworzonych do gry na multi:
Cod MW 2,
Battlefield BC 2,
Halo 3,
Gierki te mają baaaardzo wysoką grywalność :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsole vs. PC
PostNapisane: 17 października 2010, 13:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Kumpel ma najnowszego xboxa... ostatnio byłem u niego w kilka osób i miałem okazję pograć... rewelacja :!: Super się gra na dużym LCD przeciwko koledze, najbardziej podobaly mi się bijatyki (UFC 2010, Mortal Kombat, Tekken i coś tam jeszcze ze sprzętem :hyhy:), zero lagów, zwieszek itp., frajda niesamowita. Potem jeszcze graliśmy w najnowszą Forzę, bokiem w E30 M3 zakręty pokonywać to jest to :D Tutaj brakowało trochę kierownicy, pedałów itp. Jak będę miał jakieś luźne fundusze to też pomyślę chyba o konsoli. Aczkolwiek PC również będzie robiony pod Diablo 3. :)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL