BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E38] [E39] Koszta utrzyamania, a stracony czas
PostNapisane: 6 maja 2017, 14:15 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
spokojnie starczy, rób na bieżąco to się zamkniesz w śmiesznych kwotach. Ja robię 1-1,5tys mies, ale zdarzają się takie miesiące, że zrobię i 3tys, a kosztów moja V8 jakoś nie generuje poza paliwem i podstawowym serwisem. Ostatnio z przymusu w lutym wymieniona pompa paliwa, wcześniej z przymusu zrobione całościowo hamulce plus czujnik abs. Także jeśli chodzi o ceny to ceny części do V8 niektóre są droższe, ale bez dramatów. Moja mama jeździ focusem mk2 2.0 z 2006 i robi mniej km i to z 4razy mniej, a koszta utrzymania praktycznie takie same.

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] [E39] Koszta utrzyamania, a stracony czas
PostNapisane: 7 maja 2017, 08:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Małopolska
Dzięki za odpowiedź :) Mam kilka pytań:
1. Możesz powiedzieć ile Cię wyszły te naprawy + robocizna? Z tego co widzę, to dosyć często ludzie wymieniają czujniki abs. Z firmy ATE widziałem za ~230zł.
2. Trochę boję się tej skrzyni automatycznej bo naprawa podobno kosztuje ~6k zł. Można to jakoś sprawdzić przed zakupem?
3. Również jest problemem uszczelka pod głowicą. Czy przy zakupie za ~25k zł. można liczyć, że silnik będzie suchy?
4. Bezpiecznie jest kupować ściągane z Niemiec?

Na razie ciężko o jakieś propozycje z Allegro, ale można się interesować czymś w tym stylu?
(pomijając tą jasną skórę wewnątrz)
http://allegro.pl/bmw-740i-4-4-benzyna- ... 95531.html
http://allegro.pl/bmw-740i-1997-i675743 ... ml#thumb/2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL