BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co wybrac.e60 530d vs 530i
PostNapisane: 24 marca 2014, 17:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 351
Lokalizacja: Puma Punku
Moje BMW: E12, E34, E36, E46
Kod silnika: M47N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 6#p1681056
Budżet masz konkretny, na paliwo też nie będzie brakować, tylko benzyna, diesle są dla biednych jak ja ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co wybrac.e60 530d vs 530i
PostNapisane: 25 marca 2014, 17:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
endriu007 napisał(a):
Silniki BMW do tanich w naprawach nie należą, przez ich skomplikowanie ma się co zepsuć przez co przekonuje się do mercedesa przykładowo 5.0 v8 merca nie jest aż tak problematyczne. Moim zdaniem porównywanie 530d i 545i jest trochę bez sensu przecież to dwa skrajnie inne samochody, większość liczy ich utrzymanie na podstawie spalania co jest trochę bezsensowne. Tak jak wielu pisze m54 z ręczna skrzynią to idealny wybór pod względem eksploatacji.

Zobacz sobie jeszcze ile taki Merc spala. Niestety sporo więcej niż analogiczny silnik BMW. Do tego automaty w w211 nie grzeszą bezawaryjnością, amory w chorych cenach, znana sprawa z pompami hamulcowymi no i nadwozie jednak lubi skorodować (choć nie tak bardzo jak w poprzedniku). Mocno się zastanawiałem właśnie nad w211 z tym silnikiem bo łatwo znaleźć w kombiaku ale to chyba jednak nie dla mnie. BMW mocniej trzyma cenę i łatwiej je sprzedać.

Porównanie 530d i 545i wcale nie jest bez sensu. Montaż gazu do tego drugiego sprawi, że koszty paliwa będą podobne. A ceny napraw? Naprawy diesla to drogi interes- większość diesli, które podłączam pod INPA ma wtryski w opłakanym stanie, tylko jeden klient to naprawiał- wymienił jedną sztukę na nowy boszowski. Reszta leje na to- kupili diesla żeby było tanio :) Jak by przyszło serwisować to auto jak trzeba, to by szybko uciekali w benzyniaki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co wybrac.e60 530d vs 530i
PostNapisane: 25 marca 2014, 17:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 106
Lokalizacja: Chotomów
Moje BMW: E60 530i
Kod silnika: N52
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=127331
Też doradzam benzynkę, z tym że nie pchałbym się w gaz, nie służy on dobrze tym silnikom, mój N52 pali przy normalnej jeździe 12l, biorąc pod uwagę różnicę w kosztach eksploatacji 530d i 530i takie spalanie jest do przyjęcia a różnica w komforcie jazdy kolosalna, oczywiście na plus dla benzyny.
Kupiłem ten samochód z przebiegiem 90tys km, eksploatuję go od ponad roku, jedyne co robiłem to wymiana świec przy 100tys km (zgodnie z zaleceniem producenta) zresztą nic nie płaciłem bo dostałem komplet oryginałów od poprzedniego właściciela który sam miał zamiar je wymienić, wymieniłem jeden łącznik stabilizatora i klocki hamulcowe, reszta to olej i filtry, w tej chwili mam 120tys na liczniku i jak na razie nie zanosi się nic poważniejszego.
Poza tym benzyniaki z reguły są lepiej wyposażone, i są w lepszym stanie technicznym, mają mniejsze przebiegi (przynajmniej bardziej realne, bo wszyscy znamy nasz rynek aut używanych)

_________________
Była: E46 320ci. . . .Jest: E60 530i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co wybrac.e60 530d vs 530i
PostNapisane: 25 marca 2014, 18:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 148
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62B44
Co do e500 kombi s211 4 matic spala około 18l w normalnym ruchu trochę miasta trochę trasy, amory chore ceny ale nie tak jak kilka lat temu, wbrew pozorom nie padają co tydzień. Może Cie zaskoczę ale 5.0 merca szybko znajduje nowego właściciela, dłużej sprzedawałem 2.7 cdi niż 500. Co do gazu w v8 żeby to chodziło to trzeba dać z 7 tyś zł mówię o dobrej instalacji, a nie budżetowej. Co do wyposażeń to widziałem kilka 545i i 550i z pokrętłami zamiast klimatronika wiec bywa różnie. Przebieg jednak na korzyść benzyny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co wybrac.e60 530d vs 530i
PostNapisane: 25 marca 2014, 18:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
adamDA napisał(a):
w tej chwili mam 120tys na liczniku i jak na razie nie zanosi się nic poważniejszego


Przy tym przebiegu zanosi sie na pompe wody co najmniej (o ile sie nie myle to tam jest ta padajaca elektryczna). To nie M20 zeby bylo wieczne. Ja bym tez sprawdzil uszelki i prewencyjnie wymienil uklad chlodzenia (rurki itp).

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL