BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Zasady organizacyjne które ułatwią korzystanie z działu.
Gdy w nim zakładasz temat, staraj się ich przestrzegać.

1. Podajemy miejsce - najlepiej dołączyć mapkę z lokalizacją np. z zumi. Proszę napisać też województwo, w którym się dana lokalizacja znajduje.

2. Opisujemy co warto zwiedzić i co omijać.

3. Piszemy miejsca, w których warto zjeść lub zostać na nocleg.

4. Koniecznie proszę o zamieszczenie chociaż kilku zdjęć - głównych zabytków itp.

5. Warto napisać również coś o drogach dojazdowych - o ich stanie, czy warto jechać tą trasą czy wybrać inną.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Samochodem na LPG do Bułgarii
PostNapisane: 6 lipca 2012, 19:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Byłem autkiem parę razy w Hiszpanii i raz w Chorwacji więc przejściówka jest :ok:

Kurcze jak pacze na te trasę transfogaraską to muszę tam być :cwaniak:
qqiz napisał(a):
Nie wiem gdzie się do Bułgarii wybierasz

W pierwszym poście jest :P

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochodem na LPG do Bułgarii
PostNapisane: 6 lipca 2012, 22:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
Jak już pisałem, trasa z mojej fotki, do szosa transfogaraska, czyli przez Fogarasy. Polecam absolutnie :super:
Była w wymienionych programach, co na szczęście nie wpłynęło na jakieś drastyczne zagęszczenie ruchu.

Mają też w Rumunii transalpinę, ale tam nie było mi dane przelecieć, akurat się nie złożyło.

Co do dróg, to nie pozawijacie sobie za mocno na serpentynach. Zaraz, jak znajdę fotkę, to pokażę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No właśnie, dziura na dziurze, krowy, porzucone osły, bezpańskie psy i rowerzyści na bani.
Nie jest to kraj do pociskania górskimi serpentynami. W tym celu, to należy się raczej wybrać w Alpy.
Tutaj można stracić elementy zawieszenia. Mi udało się przejechać bezszkodowo całą Rumunię i pół Bułgarii. Aż w Bukareszcie przydzwonił we mnie Pan Rumun, za co odszkodowania do tej pory nie zobaczyłem:/

Za to jest fantastycznie i polecam każdemu. O ile morze w Rumunii jest jakie jest, o tyle klimat w górach jest bardzo przyjemny. Polecam połazić, przespać się na dziko w namiocie itp itd
Dla ludzi, którzy niekoniecznie oczekują od wakacji tłumu, spędu i dudniącego dicho na każdym rogu, to idealna opcja :ok:
Do łażenia, to chyba najszerzej przetestowane przez Polaków są Góry Rodniańskie, zwane też Alpami Rodniańskimi.

Przejściówek do gazu żadnych nie miałem ani w RO ani w BG. Bez problemów się tankowało.

Co do kosztów wakacji, to nie potrafię teraz powiedzieć ile wydałem na paliwo. Ale to chyba można sobie policzyć znając spalanie swego auta i aktualny koszt gazu. Ja zrobiłem sobie 3 tygodnie wakacji, przejechałem jakoś 5tkm na lpg.

Co do policji, to wiecie, Rumunia jest naprawdę przesympatycznym krajem z ludźmi, którzy są po prostu przyjaźni. Czytałem różne farmazony na ten temat, ale moje osobiste doświadczenia są pozytywne. Zetkniecia z policja RO miałem 3:

1. złapali mnie na radar jadąc z naprzeciwka. Zawrocili, dogonili, zatrzymali. Mowią do mnie po rumuńsku, ja probuje do nich po polsku, po angielsku, ale chlopy ni w ząb. Dogadaliśmy się na tyle, że chcą dokumenty. To im dałem. Wrócili z jakimś wielkim formularzem po rumuńsku zebym podpisał. To im zacząłem tłumaczyć, że nie bardzo chcę podpisywać bo nie rozumiem co. Więc zaczęli tłumaczyć, że nic nie trzeba płacić :]
Znalazłem rubrykę, której brzmienie było podobne do kary po łacinie, w niej była kreska. Więc podpisałem i pojechałem. Potem Rumun w hotelu wytłumaczył mi, że to było pokwitowanie pouczenia.

2. Przywalił mi w auto Rumun w Bukareszcie. Ewidentnie jego wina, ale nie chciał tego uznać. Byliśmy na komisariacie. Ni w ząb nikt nie umiał w żadnym cywilizowanym języku, ale mieli klimę i byli sympatyczni. Wyjaśnili mojemu Rumunowi w końcu, że jest winny mojej szkody. To w ogól edłuższa historia z tą stłuczką, ale raczej na kabaret.

3. Skręciłem w lewo na zakazie. Dogonili mnie i zatrzymali. Pan policjant nie umiał się dogadać. więc przysłał Panią policjantkę. Ta zdołała pouczyć mnie po angielsku, że tak w RO nie wolno jeździć. Spytała o narodowość mojej dziewczyny i życzyła szerokiej drogi.

Doświadczenie z innymi tubylcami też bardzo spoko. Wiecie, to jest niezły klimat, jak jedziesz jeszcze czystą beemką na błyszczących felgach przez błotnistą drogę we wsi zasiedlonej przez cyganów. W koło siedzą prawie czarni ludzie przed domami i patrzą jak się kaleczysz między kałużami i krowami. Ty masz białą skóre i blond dziewczynę obok, a oni białe mają tylko białka oczu. Wesoło, ale w kontakcie spoko. Wysiadam, pytam o drogę, zbiegają się sąsiedzi, ktos nawija po germańsku, ktos po włosku i wszystko jasne po chwili. A i jeszcze poczęstują papierosem lub bimbrem :]

Nie chcę tutaj tworzyć nie wiadomo jakiego obrazu, sam nie jestem jakimś szczególnym obieżyświatem, ale Rumunia kosmicznie mi się spodobała i nie mogę jej nie zahaczyć w tym roku :D

Kostek napisał(a):
qqiz napisał(a):
Nie wiem gdzie się do Bułgarii wybierasz

W pierwszym poście jest :P


No tak, jest. Ja byłem przez kilka dni w Ravdzie - po drugiej stronie Nesebaru.
Jak już jedziesz w tamte okolice, w sumie zależy którędy jedziesz, ale jakbyś miał blisko to wpadnij na płw.Kaliakra. Mi się podobało;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochodem na LPG do Bułgarii
PostNapisane: 6 lipca 2012, 23:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 7257
Kod silnika: BCY+
Rumuny sie nie czepiają? Bo kiedyś na granicy jednemu musiałem K.O zrobić... :zdegustowany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochodem na LPG do Bułgarii
PostNapisane: 10 lipca 2012, 11:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
qqiz ja planował bym trasę mniej więcej taką :

https://maps.google.pl/maps?saddr=Mszczonowska&daddr=DN7C+to:45.4451081,24.6259076+to:Trasa+9&hl=pl&ll=46.528635,28.762207&spn=8.177927,21.643066&sll=50.916887,20.214844&sspn=7.495875,21.643066&geocode=FTDDGAMdzpgzAQ%3BFehqtwIdmJB3AQ%3BFfRvtQId88J3ASkx04jkPNxMRzG4IlthMPANkA%3BFUCCiwIdYLamAQ&t=m&mra=dme&mrsp=0&sz=6&via=2&z=6

leciałeś jakoś podobnie ? a i jeszcze pytanko apropo winiet trzeba coś załatwiać/kupować ?

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochodem na LPG do Bułgarii
PostNapisane: 10 lipca 2012, 14:39 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
W bułgari i Rumuni masz napewno do kupienia, a na słowacji i węgrzech w zależności...

tutaj info:
http://www.pzmtravel.com.pl/informacja- ... owych.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochodem na LPG do Bułgarii
PostNapisane: 11 lipca 2012, 11:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
Kostek napisał(a):



Ja jechałem nieco inaczej. Moim celem było objechanie Rumunii, połażenie po górach i odwiedzenie kilku regionów. Odwiedziłem Maramuresz, Bukowinę, Transylwanię, Dorbudżę oraz stolicę. Wjechałem więc od północy, blisko granicy ukraińskiej, pokręciłem się po maramureszu i pocisnąłem do Bukoviny, zahaczając po drodze wszystko co ciekawe. Polecam choćby przełęcz Bicaz. Wszystko warto zobaczyć, od fantastycznych gór, po wioski zasiedlone przez cyganów i transylwanię. Z miast polecam Kluż-Napokę i Sybin. Mocno chwalony Braszów jakoś nie przypadł mi do gustu. Ale fajnie jest zobaczyć kontrast między Mołdawią, Bukowiną i Maramureszem a Siedmiogrodem. Jak na dłoni widać odbicie historii i wpływów saskich na każdej wsi i podwórku, nie mówiąc o zabytkach głównych miast.

No, ale jak ciśniesz prosto do Bułgarii i Twoim celem jest plażowanie, to będziesz cisnął prosto :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochodem na LPG do Bułgarii
PostNapisane: 11 lipca 2012, 11:53 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
takie cos znalazlem
http://www.mylpg.eu/stations/

a jakby malo bylo to to
http://lpg-forum.pl/mapy-stacji-lpg-w-e ... 13450.html

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochodem na LPG do Bułgarii
PostNapisane: 12 lipca 2012, 21:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Darek napisał(a):

Świetne stronki :ok:

qqiz napisał byś jeszcze czy stacje benzynowe/lpg są całodobowe, pytam bo np jadąc do Chorwacji można nie dojechać na czas :P, 90% stacji w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji w godzinach nocnych nie pracuje - panuje tam ciemność i brakuje żywej duszy :dobani:

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochodem na LPG do Bułgarii
PostNapisane: 15 sierpnia 2012, 10:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Wakacje wakacje i po wakacjach :(

Wszystko było cacy pięknie lecz przejazd szosą transfogarską muszę raczej zaliczyć do średnio udanych :(
Wiedziałem ze pogoda może zmienić się szybko jednak do tej pory nie doświadczyłem tego na własnej skusze, w ciągu dosłownie 10sek. z pięknego słonecznego nieba znikło słońce i zaatakowały nas chmurki, niczym ktoś by rzucił prześcieradło na samochód :zdziwko: - w jednej chwili trzeba jechać w okularach bo słońce razi a w drugiej trzeba jechać 5km/h bo max widoczność to 2m przed autem :przestraszony:

Dolną partię szosy przejechaliśmy po ciemku w sumie był cały czas las więc nic straconego :) dalej pojawił się znak zakazujący jazdy w godzinach 21-7 więc kima obudziliśmy się lekko po 10 na śniadanko

Obrazek

rozprostowanie nóg i w trasę

Obrazek

Po drodze natknęliśmy się na rodzinę niedźwiedzi:

Obrazek

i górskie kozy:

Obrazek

Na dworku temperatura na plusie cały 1 stopień więc szybka fota, wyskoczyłem w sandałkach, koszulce polo i krótkich spodenkach, łapa trzęsła się z zimna strzeliłem fotkę i w trasę z wiedzą iż po drugiej stronie szczytu jest piękniejszy widok więc fotki będą ładniejsze

Obrazek

Droga w górę pięła się cały czas pod warstwą chmur które zbliżały się coraz bardziej do poziomu drogi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadąc dalej wbiliśmy się w chmury a następnie wyłoniliśmy się ponad biały dywan, słońce zaczęło razić więc przeciwsłoneczne okularki na nos,biorę aparat w rękę żeby cyknąć fotkę a tu nagle mleko i nie widać nic na 2m :przestraszony: no cóż jadę dalej po chwili jakiś tunel patrze wysokość 2050m npm czyli szczyt drogi, w tunelu z początku przejrzysto potem znowu widoczność słaba na jakieś 15m niczym scena z horroru :super:

Obrazek

Obrazek

Po wyjeździe z tunelu załamka i czarne myśli - fotek nie będzie :(

Obrazek

Całą piękniejszą część trasu przejechaliśmy niczym w morzu mleka dopiero na wysokości 500m npm chmury odpuściły z fotek lipa bo zaczął się las i nie było żadnego fajnego widoku :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ujęcie całokształtu i dalej w trasę przez nudne dziurawe tereny :(

Obrazek

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochodem na LPG do Bułgarii
PostNapisane: 15 sierpnia 2012, 11:14 
Piękne widoki. Możesz podesłać, który to jest dokładnie odcinek?.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Samochodem na LPG do Bułgarii
PostNapisane: 15 sierpnia 2012, 15:12 
Offline
Naczelny złomiarz forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1115
Lokalizacja: KGR
Moje BMW: 520 e34 i 528 e39
Kod silnika: m20b20 i m52b28
Garaż: Zielona http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=68745
e39 528 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155826

oraz e36 coupe http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140644
piękna trasa super wycieczka pozdro... :piwo:

_________________
Sprzedana Biała e34 viewtopic.php?f=6&t=120395
oraz e30 ...viewtopic.php?f=6&t=78197[url=http:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samochodem na LPG do Bułgarii
PostNapisane: 15 sierpnia 2012, 17:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
777 napisał(a):
Możesz podesłać, który to jest dokładnie odcinek?.


Pewnie :
http://maps.google.pl/maps?saddr=DN7C&daddr=DN7C&hl=pl&ll=45.5929,24.644051&spn=0.098859,0.222988&sll=45.580444,24.624277&sspn=0.00618,0.013937&geocode=FcYiuAIdG5F3AQ%3BFZuDtwIdErx3AQ&t=m&mra=me&mrsp=1,0&sz=17&z=13

Zaznaczyłem najbardziej malowniczy odcinek szosy

Bez chmur powinno wyglądać mniej więcej tak:


_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL