BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 07:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Zasady organizacyjne które ułatwią korzystanie z działu.
Gdy w nim zakładasz temat, staraj się ich przestrzegać.

1. Podajemy miejsce - najlepiej dołączyć mapkę z lokalizacją np. z zumi. Proszę napisać też województwo, w którym się dana lokalizacja znajduje.

2. Opisujemy co warto zwiedzić i co omijać.

3. Piszemy miejsca, w których warto zjeść lub zostać na nocleg.

4. Koniecznie proszę o zamieszczenie chociaż kilku zdjęć - głównych zabytków itp.

5. Warto napisać również coś o drogach dojazdowych - o ich stanie, czy warto jechać tą trasą czy wybrać inną.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Paryż, kilka wskazówek ;) ---> zmiana planów - ZAKOPANE
PostNapisane: 4 listopada 2012, 22:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1782
Lokalizacja: Włodawa/Stoke on Trent
Moje BMW: A8L W12/ E34 518i
Garaż: Bylo:
X5 E70 4.8i
E61 535d
E63 630i
E60 530D
E39 525i
E39 530D
X3 2.5i SE
MB CLS 5.5
Witajcie koledzy/koleżanki.

Planujemy z dziewczynę pojechac autem (z Anglii) do Paryża w okresie 27.12-30.12 aby spędzic miło czas, pozwiedzac, z jedną noc przebalowac w tamtejszych klubach ;) Jako, że czasu mało to wypadałoby już teraz zarezerowac jakiś hotel, tylko jaki? Tutaj moje pytanie do tych co odwiedzili to piękne miasto ;) Znalazłem kilka fajnych miejsc przez stronę HRS (może znacie jakieś inne, podobne?), ale warto zapytac obeznanych ;) Co jeszcze powinienem wiedziec przed wyjazdem do Paryża? Piszcie ogólnie jakieś ważniejsze informację, a ja będę bardzo wdzięczny ;) Pozdrawiam i z góry dzięki :piwo:

_________________
Life is too short to be slow.


Ostatnio edytowano 24 listopada 2012, 05:18 przez blademan89, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 4 listopada 2012, 22:42 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1696
Lokalizacja: LLU
Podróżować po mieście najlepiej metrem (dużo szybciej), jak auto zostawiasz na parkingu nie zostawiaj nic na widoku, nawet ślady na szybie po uchwycie od navi czy tel wycieraj żeby nie było ich znać ;) Co do hoteli to Ci nie podpowiem bo nie wiem.
Ogólnie piękne miasto ale w pięknych miejscach ;)
Żeby zwiedzić większość miejsc trzeba kilku dni. Najważniejsze to oczywiście wieża Eiffla, łuk Triumfalny, pola Elizejskie, Luwr, Notre Damme, Bazylika sacre coeur, no i obowiązkowo nie zapomnij zabrać dziewczyny na plac Pigalle :D
Ja w takiej kolejności zwiedzałem to wszystko jednego dnia ale mało nogi nie odpadły mi pod końcem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 4 listopada 2012, 22:57 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
Paryz generalnie z hotelami jest taki jak w Uk.Najlepiej bookowac w sieciach np Forumula 1 jest tania.Puby,restauracje sa drozsze niz w Uk tzw posh na Polach Elizejskich bardziej przystepne cenowo Pigall.Jedziesz autem to wykup parking w hotelu.Generalnie jezeli wybierasz sie dobrze rozerwac to Paryz jest bardzo dobry wybor.Metro jest najlepszym srodkiem transportu ,zeby wszystko zwiedzic potrzebujesz dobrych kilku dni


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 4 listopada 2012, 23:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1782
Lokalizacja: Włodawa/Stoke on Trent
Moje BMW: A8L W12/ E34 518i
Garaż: Bylo:
X5 E70 4.8i
E61 535d
E63 630i
E60 530D
E39 525i
E39 530D
X3 2.5i SE
MB CLS 5.5
Zdaję sobie sprawę, że wszystkiego nie zobaczę (bywałem już w miejscach w których było co OGLĄDAC) ;) Ale jak będę tam 27 raniutko, a powrót planuję na 30 wieczorem to coś tam jednak zobaczę. Dzięki za te informację, każda jest cenna ;) Poczekam jeszcze na kogoś kto by mi podpowiedział coś do hotelu bo nie chcę formula1 ;) Znalazłem coś takiego http://www.hrs.com/web3/showDetailsOfHo ... showPhotos albo http://www.hrs.com/web3/showDetailsOfHo ... showPhotos i wydaję się tanio ;>

_________________
Life is too short to be slow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 5 listopada 2012, 09:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Tak jak pisali po mieście najlepiej metro ale i autobusy, wszędzie są buspasy i szybko się wszędzie dojedzie.
Bilety takie same do metra i autobusów po 1,2 euro do kupienia w kasie albo automacie przy wejściu do metra.
Warto zorganizować sobie taką małą mapkę z wszystkimi przystankami autobusów i stacjami metra i kolejki. Gdzie to można kupić/wziąć to nie wiem bo dostałem od araba na lotnisku, ale rzecz przydatna.

Montmartre, warto zobaczyć ale piwa w tamtejszych barach to nie pij. 23 euro za 2 zapłaciłem. Zwłaszcza że koło Sacré-Coeur (czy jak to się pisze) chodzą hindusi i sprzedają małe heinekeny po 1 euro :)

Studiujesz? Jeśli tak to wyrób sobie ISIC, w PL wyrobienie tego to 39zł razem z ubezpieczeniem a zniżki z tego są (np. wejście do luwru za free gdzie bilet to 10e czy rejs Sekwaną za 9 zamiast 14e etc.).

Co do hotelu to nie pomogę, mam ciotkę w Paryżu i jak byłem to u niej się zamelinowałem :P

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 5 listopada 2012, 09:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Polecam jakiś przewodnik zakupić. Jazda metrem - zdecydowanie, tylko i wyłącznie. Ja byłem w sierpniu i poodbno paryz wyludniony a znalezienie miejsca do parkowania bliżej niż kilometr od kwaterki było sukcesem! Mieszkałem w okolicach placu republiki.

Nie zapomnij odwiedzić Cafe de deus Moulins przy Rue de Lepic :) Rzut beretem od Moulin Rouge.



Ogólnie bardzo miło wspominam wyjazd do Paryża, nie wiem co chcesz zobaczyć, każdy musi sobie jakąś drogę wybrać, oprócz obowiązkowych punktów jak pisał Wojtas, my chodziliśmy śladami filmów "Amelia" i "O północy w Paryżu".



Natomiast w kwestii jazdy po mieście bardzoej hardkorowo było w Rzymie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 6 listopada 2012, 21:56 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
Hotel De La Fleche jest spoko.Zatrzymywalem sie tam 2 razy jakis czas temu .Jest niedaleko centrum i bardzo blisko metra.Cen dokladnie nie pamietam ale chyba €100 za dobe placilem ostatnio.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 6 listopada 2012, 23:43 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 32
Posty: 513
Lokalizacja: Reda / Trondheim
Moje BMW: M5 e39
Kod silnika: S62B50
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=129566
I ja bym radził uważać na arabów


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 6 listopada 2012, 23:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
I na ludzi z Redy !

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 7 listopada 2012, 07:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Tak, tak uważać na arabów, żydów, hindusów, azjatów, cyganów a przede wszystkim na francuzów! :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 13 listopada 2012, 23:00 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2168
Lokalizacja: WOT
Moje BMW: E46
blademan89 napisał(a):
Znalazłem kilka fajnych miejsc przez stronę HRS (może znacie jakieś inne, podobne?)


Nie wiem, czy nie jest za późno, ale może komuś w przyszłości się przyda ;)
www.kuonihotels.com
www.expedia.com
www.travelocity.com
www.booking.com

_________________
Compi, czyli historia o tym jak dołożyć M-Pakiet i jeździć 1,6 na 18stkach

Coupe, czyli historia o tym jak kupić seryjne auto i nie dać się zwariować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 13 listopada 2012, 23:37 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 32
Posty: 513
Lokalizacja: Reda / Trondheim
Moje BMW: M5 e39
Kod silnika: S62B50
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=129566
Gumiś napisał(a):
I na ludzi z Redy !

KotSylwester napisał(a):
Tak, tak uważać na arabów, żydów, hindusów, azjatów, cyganów a przede wszystkim na francuzów!

Nie wiem czy to takie smieszne ale mowie to z wlasnego doswiadczenia. Bylem we Francji 3 miesiace, mam tam tez rodzine, wiec mialem okazje troche zapoznac tam zycia na codzien. Łażą wszedzie z tymi swoimi 'sacoche' w grupach, nikt nie wie po co i szukaja problemow. No i nie daj Boże krzywo się spojrzysz... Ale tylko odwazni w grupach bo przecietna waga takiego osobnika to 50kg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 14 listopada 2012, 08:05 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
obowiązkowa pozycja to disnayland
tylko są dwa parki jeden z kolejkami ect. wybierz ten ;) i daj sobie z 5-8 godzin na zwiedzanie
bo zabawy jest co niemiara
ja popełniłem ten błąd, że myślałem że disnayland to gówno dla dzieci i dużo za mało czasu sobie przeznaczyłem na jego zwiedzanie
ale atrakcje mają super wybajerzone !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;)
PostNapisane: 24 listopada 2012, 05:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1782
Lokalizacja: Włodawa/Stoke on Trent
Moje BMW: A8L W12/ E34 518i
Garaż: Bylo:
X5 E70 4.8i
E61 535d
E63 630i
E60 530D
E39 525i
E39 530D
X3 2.5i SE
MB CLS 5.5
Dzięki za wszystkie komentarze, ale z Paryża nici (pojedziemy tam jak będzie ciepło) i lecimy do Zakopanego od 29 do 1... Teraz tam szukam jakiegoś fajnego apartamentu i miejsca gdzie dobrze można spędzic Sylwestra? Pomoże ktoś? :) :piwo:

_________________
Life is too short to be slow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;) ---> zmiana planów - ZAKOPANE
PostNapisane: 24 listopada 2012, 09:27 
Apartamenty mojego znajomego:

http://domhalny.pl/page4.php?view=thumb ... ategory=11


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;) ---> zmiana planów - ZAKOPANE
PostNapisane: 24 listopada 2012, 12:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ale to temat o Paryżu, więc może trzymajmy się tego? Temat o Sylwestrze 2012 też jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;) ---> zmiana planów - ZAKOPANE
PostNapisane: 24 listopada 2012, 12:59 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Ja byłem parę dni z żoną na spontanie i spaliśmy tylko w Campanile. Ceny przyzwoite i całkiem przyjemny standard. Co do zwiedzania Paryża, do centrum jeździliśmy swoim autem i parkowałem go w centrum w parkingach podziemnych. Jest ich dość dużo i trzeba ich szukać w małych uliczkach w centrum. Minus... są drogie. Co do samego zwiedzania.... byliśmy 3 dni w Paryżu i obejrzeliśmy 50% tego co chcieliśmy. Koniecznie zaliczcie Louvre i na to trzeba poświęcić cały dzień, łuk triumfalny i wieża eifla to wiadomo... koniecznie też galerie Pompidu i Pabla Piccasa. Ścisłe centrum chodziliśmy "z buta" i takie zwiedzanie ma Swój klimat. Bo trafia się na masę dodatkowych budynków i zabytków wartych obejrzenia np: budynek wojskowy w którym znajdowały się prochy Napoleona, stare więzienia i takie tam. Nie mam przewodnika przed sobą więc już dokładnie nazw nie pamiętam. Kobitę koniecznie zabierz do NoterDame :) Fajnie wybrać się na słynny Paryski cmentarz gdzie można zwiedzić groby nasłynniejszych tego świata. Disnayland :ok: ... reszty nie pamiętam bo śpieszyliśmy się jeszcze na Lazurowe do Saint Tropez i Monaco :] ale to już inna bajka. Tak czy siak, do Paryża chcę jeszcze raz wrócić. Tam po prostu chce się wracać.
A... tak sobie przypomniałem... Paryż jest drogi :( Wydaliśmy tam chyba z 5 kafli nie liczą dojazdów :kwasny: No i warto przejechać się własnym autem po rondzie w okół łuku triumfalnego :rotfl: Frajda niesamowita.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paryż, kilka wskazówek ;) ---> zmiana planów - ZAKOPANE
PostNapisane: 28 listopada 2012, 18:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 221
Lokalizacja: Poznań/Swarzędz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54b30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115367
Polecacie Panowie jakieś tanie hotele w centrum? Jadę z dziewczyną w lutym do Paryża i szukam czegoś już teraz.

_________________
Galeria E46 330Ci Topasblau
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL