BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 10:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Zasady organizacyjne które ułatwią korzystanie z działu.
Gdy w nim zakładasz temat, staraj się ich przestrzegać.

1. Podajemy miejsce - najlepiej dołączyć mapkę z lokalizacją np. z zumi. Proszę napisać też województwo, w którym się dana lokalizacja znajduje.

2. Opisujemy co warto zwiedzić i co omijać.

3. Piszemy miejsca, w których warto zjeść lub zostać na nocleg.

4. Koniecznie proszę o zamieszczenie chociaż kilku zdjęć - głównych zabytków itp.

5. Warto napisać również coś o drogach dojazdowych - o ich stanie, czy warto jechać tą trasą czy wybrać inną.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 17 czerwca 2010, 15:35 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
becek napisał(a):
ale potrafia skopiowac kazda marke i tylko specjalista po rozkreceniu jest w stanie stwierdzic oryginal czy nie


bzdura :)
To znajdź mi fotki takiej kopii żeby nie było widać różnicy.
Większość tych podrób wali na kilometr taniochą. Skopiować można prawie wszytsko, prawie, bo skopiowanie topowych prouktów mijało by sie z celem, byłoby za drogie.
Tyle że kopiowanie, dokładne kopiowanie, luksusowych zegarków byłoby bardzo drogie.

Można zrobić replike Lambo na Pontacu Fiero, a można od postaw zrobić takiego Lambo, zlecić wykonanie konstrukcji, silnik kupić oryginalny etc. Tyle że koszty będą olbrzymie.

Nie da się w zegarku za 10-30 Euro w cenie sprzedaży skopiować rozwiązań i materiałów zegarkach za 10-15 000 Euro. Nie da się.

Pomijam że producenci topowi zegarków, robią takie rzeczy w konstrukcji, w materiałach, że żaden chinol tego nie ogarnie, nie ma szans.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 17 czerwca 2010, 15:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Boogie napisał(a):
Ale żeby nie było,
poniżej kilka wątków - ludzie kupują podróby na zasadzie (igła, nówka sztuka, 95% taniej) dobrze znanej w Polsce, a potem nabierają jeszcze wiary że zrobili interes życia i wchodzą na forum zegarkowe żeby sie dowiedzieć jaki bardzo fajny zegarek kupili


Zeby nie bylo , ja bym nawet laikowi nie powiedzial ze to oryginalny Breitling bo czulbym sie wewnetrznie tym zazenowany. Jak znajomy sie kiedys zapytal bo mu sie spodobal to odrazu powiedzialem ze to z Turcji ( pomimo tego ze on w zyciu by sie nie skapnal).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 17 czerwca 2010, 16:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Boogie napisał(a):
Nie da się w zegarku za 10-30 Euro w cenie sprzedaży skopiować rozwiązań i materiałów zegarkach za 10-15 000 Euro. Nie da się.

Pomijam że producenci topowi zegarków, robią takie rzeczy w konstrukcji, w materiałach, że żaden chinol tego nie ogarnie, nie ma szans.

czytaj ze zrozumieniem
ja pisalem o przedziale cenowym 100-300 usd (sto -trzysta dolarow amerykanskich) r o z u m i e s z ?
tu masz link do poczytania z Twojej ulubionej strony
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/40109 ... -podrobek/

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 17 czerwca 2010, 17:09 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Boogie napisał(a):
że żaden chinol tego nie ogarnie, nie ma szans


jeszcze bysmy sie zdziwili co oni potrafia ogarnac ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 17 czerwca 2010, 17:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Bobby_Valentino napisał(a):
Albo typ w sandałach za 5zł i zegar Breitlinga ! Yeah :cool:


Szarpne sie nawet na dwa takie zegarki po 5 USD (po jednym na reke) i nawet do tych klapek zaloze skarpetki...a co, lans w autobusie byc musi :rotfl:

Boogie napisał(a):
Można zrobić replike Lambo na Pontacu Fiero, a można od postaw zrobić takiego Lambo, zlecić wykonanie konstrukcji, silnik kupić oryginalny etc. Tyle że koszty będą olbrzymie.

Nie da się w zegarku za 10-30 Euro w cenie sprzedaży skopiować rozwiązań i materiałów zegarkach za 10-15 000 Euro. Nie da się.

Pomijam że producenci topowi zegarków, robią takie rzeczy w konstrukcji, w materiałach, że żaden chinol tego nie ogarnie, nie ma szans.


Dokladnie tak samo jest w przypadku przytoczengo przez Ciebie Lamborghini, wykonanie wszystkiego identycznie tak jak oryginal przekroczy koszt zakupu oryginalnego samochodu. Tego typu rozwiazanie ma sens, gdy odbudowujemy jakiegos ultrarzadkiego klasyka (ktorego wyprodukowano 2 szt. , firma od lat nie istnieje i nie ma nawet skad kupic jakiekolwiek czesci zamienne).

A te "Breitlingi" i uzasadnienie ich kupowania przypomina mi repliki BBS LM :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 17 czerwca 2010, 18:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Vermilion napisał(a):
Dokladnie tak samo jest w przypadku przytoczengo przez Ciebie Lamborghini, wykonanie wszystkiego identycznie tak jak oryginal przekroczy koszt zakupu oryginalnego samochodu
czyżby???
http://www.google.pl/url?sa=t&source=we ... 6u3y-J3yug

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 17 czerwca 2010, 22:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
becek napisał(a):


Rozumiem, ze myslisz o Bojarze (bo Leopard to zupelnie cos innego), ich replikom daleko do oryginalu (technologia produkcji kazdego elementu jest zupelnie inna niz w oryginale, to samo dotyczy konstrukcji), co tylko potwierdza moja teze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 00:05 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
becek napisał(a):
czytaj ze zrozumieniem
ja pisalem o przedziale cenowym 100-300 usd (sto -trzysta dolarow amerykanskich) r o z u m i e s z ?
tu masz link do poczytania z Twojej ulubionej strony
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/40109 ... -podrobek/


Na to samo wychodzi, podtrzymuje co pisałem wcześniej.

No i jakie wnioski z topicu? :) Podróba to podróba, syf to syf.
Ktoś średnio ogarnięty w temacie połapie sie z czym ma do czynienia.


becek napisał(a):


po pierwsze, artykuł jest sprzed 4 lat, i coś im sie odwleka ten Veyron.
POmijam już że to żenada, co robi ta firma hehehehe
Replika...... :rotfl: :rotfl:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Ostatnio edytowano 18 czerwca 2010, 00:20 przez Boogie, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 00:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
Bobby_Valentino napisał(a):
Że co ludziom z ręki zdejmowali zegarki i zrywali koszulki z klaty ? Haha...

Bobby- nie zrywaja ale zdejmuja-
jezeli wwozisz na teren EU falsyfikaty to beda Ci odebrane- i jeszcze na przesluchanie Cie wezma-
i jezeli nie przekonasz ze Cie oszukali bo kupowales w dobrej wierze to zaplacisz kare finansowa.
Koszulki mowisz- na PRO7 lecial taki program o celnikach z lotniska jak doszukuja sie nowych rzeczy w bagazach przylatujacych z USA...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 06:55 
Vermilion napisał(a):

Rozumiem, ze myslisz o Bojarze (bo Leopard to zupelnie cos innego), ich replikom daleko do oryginalu (technologia produkcji kazdego elementu jest zupelnie inna niz w oryginale, to samo dotyczy konstrukcji), co tylko potwierdza moja teze.


Produkcja jednostkowa jest znacznie droższa, jak seryjna lub wielkomasowa. The end.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 08:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 8579
Lokalizacja: Lubelskie LJA
Moje BMW: Mercedes-Benz CLS
Kod silnika: 320CDI 7G-Tronic
Garaż: 93' E36 Sedan Calypsorot
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=107879

99' E46 Coupe Topasblau
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119679

07' CLS W219 7G-Tronic
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=151028
Wisi kilka replik Bojaru na alledrogo czy otomoto
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8860829
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8882647
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8883334

_________________
"Nie sztuką jest zwrócić uwagę swoim autem spojlerami i laminatami, sztuką jest zrobić to bez nich"
Obrazek
Był: 93' E36 Sedan 316i Calypsorot Metallic - Bimbrowóz (2009-2012)
Był: 99' E46 Coupe 320Ci Topasblau - Smerfeta (2012-2015)
Jest: 07' Mercedes-Benz CLS W219 320CDI 7G-Tronic - Czarna Locha (2015-Obecnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 08:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Jedna ma nawet repliki schnitzera :rotfl:

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 09:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Kumpel wracał z Tajlandii i celnik go pytał wprost czy ma jakieś podróbki i sprawdzali pod tym kątem bagaże a sam mówił że miał ochotę kupić jakieś koszulki, bo były tanie jak barszcz i dobrze wykonane a to że miały logo jakiejś znanej firmy to już bez znaczenia, po prostu ładne i tanie.

Podobnie często będzie z torebkami. Dziewczynom może się podobać wzór Louis Viton (czy jak to się pisze) i sobie kupią za 30 dolarów ładną torebkę, nie dla szpanu bo nikt nie uwierzy ale po prostu się podoba. My również w chińskim centrum kupiliśmy walizki we "wzorek" Chanel (albo czegoś innego - nie znam się na modzie) dlatego że się podobały i łatwiej wypatrzeć potem taką walizkę na lotnisku podczas oczekiwania na bagaż. Nota bene ja miałem czerwoną walizkę (też taniocha z chińskiego centrum) i... chyba 7 czerwonych było... :rotfl: Uważam że bezsasadne kupowanie walizek (czy tam toreb na kółkach - jak zwał tak zwał) po 400-600zł, ekstra pięknych itp, skoro po jednym urlopie samolotem może ona wyglądać jak śmieć... lepiej wydać 80zł i po połamanej nóżce nie szkoda... a te plastikowe Samsonite wyglądają pięknie i sie nadają ale do podróży samochodem.

Co do toreb vitona... bylem w sklepie w Rzymie... 2500-4500 EUR za torebkę... więc nikt nie podejrzewa że to oryginały...


Co do zegarków. Jeżeli komuś się podoba podróbka Breitlinga za 30 dolców to niech ją sobie kupi i niech się cieszy jak najdłużej. Ma nie kupować bo... nie wypada? Bezsensu.

Równie dobrze można powiedzieć żeby nie kupować felg w podobnym wzorze do oryginału bo to podróba. Jak komuś się podobają to niech kupuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 09:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
UE to debile, a Francja to już w szczególności więc ciężko się dziwić.

KotSylwester napisał(a):
Uważam że bezsasadne kupowanie walizek (czy tam toreb na kółkach - jak zwał tak zwał) po 400-600zł, ekstra pięknych itp, skoro po jednym urlopie samolotem może ona wyglądać jak śmieć... lepiej wydać 80zł i po połamanej nóżce nie szkoda...


Ja się jednak nie zgodze, lepiej wydać te 500zł na coś solidnego i nie mieć problemów z rozwalonym bagażem.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 10:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Tomek, ja kupuję takie po 80zł i jakoś przetrwały dwa urlopy w Egipcie i jeden w góry z przesiadką - co można liczyć jako dwa. Walicha za 80zł i za 800zł tak samo się zniszczy i tu i u będzie materiał, który jak zachaczą czymś metalowych to albo się zadrze, albo zrobi dziurka albo się upier... jakimś syfem na linii transportowej/wózku, w luku bagażowym.

W dodatku plastikowe walizki nawet super hiper markowe i piękne po 1 locie wyglądaja "tak sobie" bo plastik się rysuje jak lata po liniach itp. O bagaże nikt nie dba.

W dodatku jak wydasz 500-800zł będziesz miał brzydką/zdezelowaną walizkę a ja pódkę kupić drugą za 80zł.

Oczywiście na wycieczki samochodem jak ktoś ma ochotę wydać dużo - jest w tym "sens" bo bagaż sam wkładasz, wyjmujesz i sam decydujesz co z nim robisz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 11:19 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
KotSylwester napisał(a):
Co do zegarków. Jeżeli komuś się podoba podróbka Breitlinga za 30 dolców to niech ją sobie kupi .......................

Ma nie kupować bo... nie wypada? Bezsensu.



Kupowanie takich rzeczy to przestepstwo, tak na marginesie, i wspieranie mafii oraz karteli które zajmują sie produkcją i handlem podróbkami.

Poza tym ma to swoje przyczyny w postawie osobnika który takie rzeczy robi.
Chodzi o to, żeby przynależeć do grupy tych lepszych, poprzez pokazanie, że ma się taki zegarek.
Zegarki to dobra luksusowe, dlatego ma wzrosnąć status społeczny takiej osoby.
A ponieważ nie stać jej na produkt, to w ten sposób podnosi swoje ego i mniemanie o sobie w oczach innych.
Oszukuje innych, którzy też sie nie znają jak ona na temacie, i podpina sie pod niezrozumialy w sumie trend.

"Fake watches are for fake people"
i oto chodzi, oszukiwanie.
Statystycznie osoba nosząca podróbke, będzie bardziej skora do oszustw.
Podróby już zepsuły rynek Rolexowi, który kojarzy sie z dresem i łańcuchem na klacie, tyle że dresiarz nie ma Rolexa a podróbę.
Także kupowanie podróbek jest po prostu żałosne, bo obnaża osobnika który potem taką podróbkę eksponuje sądząć że stanie się kimś innym.
Ktoś kto zna sie troche na zegarkach będzie miał odbiór takiej osoby bardzo żałosny.

Skoro mogę się wpisać do grona ludzi którzy coś potrafią i ich dorobek budzi szacunek.
........tylko frajer by kupił za kupe kasy zegarek.


Jeśli chodzi o pazerność, to objawia się ona u nabywców podróbek w oczywisty sposób. Jest to pazerność na dobra luksusowe, na które go nie stać. Taki człowiek jeśli nie jest w stanie sobie wypracować luksusowego przedmiotu ukradnie go, kupi od kogoś kto ukradł, albo kupi jego nędzną namiastkę. Po co? Nawet najlepsza podróbka PP nie będzie dokładniejsza od Casio. Więc jaka będzie przyczyna takiego zakupu? Z pewnością nie mająca innego racjonalnego uzasadnienia, jak tylko pazerność.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 11:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Boogie napisał(a):
Poza tym ma to swoje przyczyny w postawie osobnika który takie rzeczy robi.
Chodzi o to, żeby przynależeć do grupy tych lepszych, poprzez pokazanie, że ma się taki zegarek.
Zegarki to dobra luksusowe, dlatego ma wzrosnąć status społeczny takiej osoby.


Nie każdy rozumuje w tej logice. Na szczęście są jeszcze ludzie normalni, nie skażeni "bez metki nie ma podnietki", którzy kupują np.zegarek czy torbę, żeby się pokazać. Jest wiele ludzi, między innymi ja, którzy kupują rzeczy, które im się podobają.

Boogie napisał(a):
"Fake watches are for fake people"

O ile mnie pamięć nie myli, Twoje felgi są tak poodobne do felg M5 jak Breitling z Turcji do oryginalnego Breitlinga.


Boogie napisał(a):
Statystycznie osoba nosząca podróbke, będzie bardziej skora do oszustw.


Wow, nie uważasz że to za daleko posunięta teoria? Ja np. w tej kwesii nie zwracam uwagi na markę. Kupuję to co mi się podoba.

Boogie napisał(a):
Także kupowanie podróbek jest po prostu żałosne, bo obnaża osobnika który potem taką podróbkę eksponuje sądząć że stanie się kimś innym.


Myślę że to za daleko posunięta ideologia. Dla jednego zakup torby czy zegarka to wielkie och i ach a da drugiego po prostu zwykły zakup a nie ideologia życia. Myślę że to gruba przesada.

Przykład:
Byłem teraz w Egipcie. Nie zabrałem okularów słonecznych, myślę - nie problem kupię. Na lotnisku... 550-800zł - oczywiście firmowe - dla mnie wyrzucone pieniądze (dobrze okulary można kupić za 150-250zł). Nie kupiłem. Słońce było nie do zniesienia więc na straganie podszedłem do stojaka z okularami. Ze wszystkich pasowały mi taki z napisem "NIKE" - wiadomo podórby za 5 dolców. Miałem kupić na lotnisku okulary za 200 dolarów czy takie za 5 dolarów? Miałem kupić "niepasujące mi" inne bez napisu? Dla mnie to nieistotne to TYLKO RZECZ. Wg. mnie głupotą byłoby nie kupić tych okularów.

Podobnie z T-Shirtami. Jakbym miał kupić t-shirt w Egipcie czy Turcji bo bym chciał kupić bluzkę to bez różnicy mi czy ona ma napisane I LOVE TURKEY czy PUMA, kupię tą, która mi się podoba a nie wydam na T-Shirt więcej jak 10 dolców.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 12:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
KotSylwester napisał(a):
O ile mnie pamięć nie myli, Twoje felgi są tak poodobne do felg M5 jak Breitling z Turcji do oryginalnego Breitlinga.


To mnie rozbawiles :padam: Widziales je chociaz na zywo? :rotfl: Punktem wyjsciowym przy projektowaniu felg, ktore ma Boogie byl Styling 67... jak bardzo poprawiono wszystko to na czym BMW oszczedzalo ocen sam :rotfl: Rozgranicz dwie rzeczy, tluczenie podrobek, replik, ktore sa tansze od oryginalnego produktu (i oferuja znacznie nizsza jakosc), od poprawienia tego na czym w oryginale oszczedzono (a takie sa zalozenia prawdziwego tuningu).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 12:10 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
KotSylwester napisał(a):
O ile mnie pamięć nie myli, Twoje felgi są tak poodobne do felg M5 jak Breitling z Turcji do oryginalnego Breitlinga.


Tak, a felgi z M5 są podobne to innych wzorów zrobionych kiedyś tam.
Tylko na moich felgach nie pisze BBS czy Breyton, ani nawet BMW, i designowo różnią się od innych felg, nie udają niczego.
Widzisz różnice ?

KotSylwester napisał(a):
Myślę że to za daleko posunięta ideologia. Dla jednego zakup torby czy zegarka to wielkie och i ach a da drugiego po prostu zwykły zakup


Tak ?
to dlaczego nie kupią zwykłego zegarka, jakiejś zwykłej firmy, Q&Q, Perfect czy inne jakieś tam, których jest setki. Taki zegarek też pokazuje czas i jest w pełni użyteczny.
Dlaczego nie kupi ktos zwykłej torby, firmy XYZ, też będzie funkcjonalna.
No właśnie, DLACZEGO ?
Ano dlatego, że to właśnie musi być przedmiot posiadający cechy luksowego dobra, niedostepnego dla wszytskich, którego posiadanie pokaże nas w innym świetle.
Dlatego delikwent kupi niby Breilinga, niby Rolexa, Patka etc.

KotSylwester napisał(a):
Przykład:
Byłem teraz w Egipcie. Nie zabrałem okularów słonecznych

Nie porównuj okularów do zegarka. Okulary to przemiot codzinnego użytku, zaanektowany przez firmy, które na niektóych modelach zrobiły kase, podkręcając marketingowo ich wartość jako wyjątkowego wyrobu.

Zegarki zaś z racji skomplikowania wywodzą się od firm z tradycjami, firm zegarmistrzowskich.
To firmy topowe dokonywały postępu w dziedzinie, Jeager LeCoultre, Patek, IWC - te firmy istniejące od 150-200 lat podrabiają panowie z Chin.
Poprzez powstanie mechanizmów kwarcowych spdała cena zegarków, stały sie one popularne i zwykłe.

KotSylwester napisał(a):
Dla mnie to nieistotne to TYLKO RZECZ

Zgodze sie z takim podejsciem.
Ale wtedy naturalnym jest kupienie zegarka firmy, nie udającego czegoś czym nie jest, bo rzecz nie jest kultowa, podnosić statusu etc.

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wakacje w Turcji - praktyczne porady? :)
PostNapisane: 18 czerwca 2010, 12:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Boogie napisał(a):
Nie porównuj okularów do zegarka. Okulary to przemiot codzinnego użytku, zaanektowany przez firmy, które na niektóych modelach zrobiły kase, podkręcając marketingowo ich wartość jako wyjątkowego wyrobu.
:rotfl:
ale "mondrosci ludowe" tu czytam
akurat w tym segmencie nie warto kupowac podrobek..dlaczego?? bo chodzi o nasze oczy, ktore jak raz zniszczymy to juz na zawsze
to moga byc zwykle plastki bez filtrow, szkoda naszego zdrowia
a ladny tag to po prostu bizuteria :)
a nie pazernosc,nie sadz ludzi wedlug siebie

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL