BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 15:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Zasady organizacyjne które ułatwią korzystanie z działu.
Gdy w nim zakładasz temat, staraj się ich przestrzegać.

1. Podajemy miejsce - najlepiej dołączyć mapkę z lokalizacją np. z zumi. Proszę napisać też województwo, w którym się dana lokalizacja znajduje.

2. Opisujemy co warto zwiedzić i co omijać.

3. Piszemy miejsca, w których warto zjeść lub zostać na nocleg.

4. Koniecznie proszę o zamieszczenie chociaż kilku zdjęć - głównych zabytków itp.

5. Warto napisać również coś o drogach dojazdowych - o ich stanie, czy warto jechać tą trasą czy wybrać inną.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 397 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 26 czerwca 2010, 11:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Fryderyk napisał(a):
No okay, spider ma znacznie bliżej więc jak to miała być mocno ekonomiczna wycieczka, to coś tu nie gra

Wszystko gra Fryderyku ;) i niestety to prawda :( do tego w 1 dzien caly czas lalo :dobani:

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 26 czerwca 2010, 11:46 
No ja Ci wierzę, ale na pewno znalazłbyś tańsze opcje ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 26 czerwca 2010, 11:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
Hehe, rozkręciłem dyskusję :)

Co do ekonomiki wyjazdu za granicę, nawet jak zapłacę za pobyt w PL dwa razy tyle co w Egipcie to wolę PL

Spider, jak Ty w 2 osoby wydałeś 1000 zł za 4 dni to nie dziwię się, że Ci się nie podobało
mi zwykle w PL na 6-dniowy wypad 3-osobową rodziną szło ok. 3000 zł

Co do pogody, to w PL podoba mi się to, że zwykle nie ma upałów, których nie znoszę
podobnie nienawidzę wegetowania na plaży bezczynnie i patrzenia czy słoneczko pobrało czy jeszcze nie, a w zasadzie to jedyne co Egipt czy inna Tunezja ma do zaoferowania

zaznaczę też, że pływać nie umiem i uczyć się nie zamierzam, dlatego mnogość basenów hotelowych nie jest dla mnie zaletą

ponadto, wkurza mnie ta arabska mentalność, coś jak Cyganie u nas, tyle że tych naszych można ominąć, a tam się nie da

wkurza mnie picie whisky z plastikowych kubków, to ma być AI??

wkurza mnie kuchnia pozbawiona wieprzowiny, po 3 dniach bez schabu wieprzowego robię się nerwowy

w PL mogę sobie cały dzień śmigać od baru do baru ze szwagrem, w międzyczasie opierdzielić jakiegoś kebaba przekładanego gofrem i to jest moja forma spędzania urlopu :D

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 26 czerwca 2010, 12:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Kucharz napisał(a):
Co do pogody, to w PL podoba mi się to, że zwykle nie ma upałów, których nie znoszę
podobnie nienawidzę wegetowania na plaży bezczynnie i patrzenia czy słoneczko pobrało czy jeszcze nie, a w zasadzie to jedyne co Egipt czy inna Tunezja ma do zaoferowania


HaHa Tunezja i Egipt klasyka wiejskich biur podróży :D Na szczęście świat na tych dwóch krajach się nie kończy a druga sprawa po co jechać w największy wakacyjny upał w takie miejsca ? W wakacje się siedzi w PL a jak się zaczyna ochładzać to wtedy w samolot i na plażę :cool:

Ja mam dość Polaków i tego całego syfu i chociaż te parę tygodni w roku lepiej spędzić z dala od tego wszystkiego w sympatycznym klimacie.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 26 czerwca 2010, 12:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
jak byłem w Sharm w listopadzie to też moim zdaniem było za gorąco

co do Polaków...

hmm

uważam, że takich Polaków na jakich jesteśmy skazani w Egipcie czy Tunezji, którzy uważają, że jak mają AI to już ich Araby na rękach powinni nosić to ja nie chcę oglądać, wolę już tych w Kątach Rybackich :D

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 26 czerwca 2010, 12:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Ja się wybrałem z dziewczyną i znajomymi rok temu na wyspę Krk w Chorwacji, i jak dotąd były to moje najlepsze wakacje. Pojechaliśmy samochodem, mieszkaliśmy na polu namiotowym, było sporo rzeczy do roboty i ciekawych miejsc. Koszta wycieczki były na poziomie wypadu w polskie góry.

Tylko chcąc jechać za granicę trzeba znać dobrze języki, wtedy jest zupełnie inaczej niż gdy nie możemy się z nikim w żadnej sprawie porozumieć ;).

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 26 czerwca 2010, 16:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Właśnie wróciłem z Ustki i jestem zaskoczony cenami- są bardzo przystępne wbrew moim przypuszczeniom.

Piwo 0,5 Żywiec- 6zł
Smaczny obiad można zjeść za 25zł.

P.S.
Sporo ładnych dziewczyn bez męskiej obstawy było :hyhy:



Kucharz napisał(a):
wkurza mnie kuchnia pozbawiona wieprzowiny, po 3 dniach bez schabu wieprzowego robię się nerwowy

:)

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 26 czerwca 2010, 16:56 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1696
Lokalizacja: LLU
ja w tym roku wybieram sie na Wegry nad jez. Balaton podobno fajnie, moze ktos byl i potwierdzi? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 26 czerwca 2010, 17:08 
theDAMIstrzu napisał(a):
Tylko chcąc jechać za granicę trzeba znać dobrze języki, wtedy jest zupełnie inaczej niż gdy nie możemy się z nikim w żadnej sprawie porozumieć ;).


No właśnie, ja nie wiem, czy się nie wybrać na jakiś weekend na Kaszeby, ale nie umiem po Waszemu :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 26 czerwca 2010, 17:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1442
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Moje BMW: e36 325 tds touring
a ja planuje morze oczywiscie Polska :) i albo Łeba albo Mielno, bo mam zamiar tylko imprezowac nic wiecej wiec nie potrzebuje niczego do zwiedzania :D tylko plaze na melango :) jakby ktos sie tam wybieral i jak sie terminy zgraja to chetnie sie napije :D planuje na przelomie lipca sierpnia jechac

_________________
o gustach się nie dyskutuje ...
racja jest jak dupa ... każdy ma swoją !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 26 czerwca 2010, 19:25 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Fryderyk napisał(a):
No właśnie, ja nie wiem, czy się nie wybrać na jakiś weekend na Kaszeby, ale nie umiem po Waszemu :hyhy:


Heh.. no to jesteś stracony Kolego ;).

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 27 czerwca 2010, 17:06 
Wiem, ale lubię wyzwania :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 28 czerwca 2010, 11:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 3649
Lokalizacja: Pyskowice
Moje BMW: F34 / CLA
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=143460
Jak ktoś nie lubi Polaków na wakacjach to polecam wyjazd z niemieckiego biura podróży, tzn oferty na niemiecki rynek, a nie na polski.
Lepsze hotele, lepsza obsługa.
Minusem jest wylot z Niemiec, ale tam za +- 100 ojro za pokój dwuosobowy taka fajna atrakcja jak: przyjeżdżasz do Niemiec w okolice lotniska dzień przed wylotem, ładnie parkujesz samochód na parkingu z hotelu, gdzie jest pilnowany (możliwość dokupienia strzeżonego lub czasem nawet garaż) w czasie okresu pobytu na wakacjach, potem do hotelu spać, rano śniadanko i ładnie busik zawozi na lotnisko o konkretnej godzinie, po powrocie odbiera i zawozi do samochodu i możesz sobie wrócić do Polski lub wziąć nocleg przed powrotem.

Sprawdzane trzykrotnie, za każdym razem 100% zadowolenia. Chcę dodać także, że wyjazdy z niemieckich biur są tańsze, przynajmniej mnie się tak trafiło. Mowa tutaj o last minute.

Jak ktoś lubi podróże samochodem to polecam Chorwację, ale wrzesień, kiedy już jest mniej turystów, pogoda super, a i noclegi tańsze.
Rok temu byłem na Wyspie Ciovo (połączonej z lądem mostem), spokojna wysepka, ładna plaża i spokojna, blisko Splitu i Trogiru (Trogir to wg. Chorwatów mały Dubrownik). W Trogirze był nawet Lidl, więc jak można zrobić zakupy takie jak u nas w podobnych pieniądzach.
Są oczywiście także inne spokojne miejsca w Chorwacji, ale tam nie byłem, a są i takie dla osób, które chcą się wyszaleć.
P.S. w Splicie są piękne Chorwatki... :) naprawdę!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 28 czerwca 2010, 11:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Panowie a Maroko ? Ktoś był ? Czy to drugi Egipt ? Tzn. albo leżenie w pokoju albo przy basenie bo zwiedzać ani podziwiać widoki, plaże to za bardzo niema gdzie ?

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 28 czerwca 2010, 13:49 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
w Egipcie nie ma co zwiedzać?
żartujesz? jak chcesz zwiedzać to wybierz 2 tygodniowy rejs po Nilu, albo tydzien zwiedzania i tydzien lezenia

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 28 czerwca 2010, 13:55 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Darek napisał(a):
jak chcesz zwiedzać to wybierz 2 tygodniowy rejs po Nilu, albo tydzien zwiedzania i tydzien lezenia


Slyszalem wlasnie o takich wycieczkach , ponoc rewelacja. Pierwszy tydzien ciezki ale pozniej az sie milo lezy przy basenie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 28 czerwca 2010, 13:59 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
Maroko jest przy Tunezji w ktorej mnie juz 2 raz nie zobaczą,-
Tzn brud, syf i ubóstwo, nieprzyjazni nachalni tubylcy... itd
Majorka jest fajna- dla każdego coś miłego-
koniec sierpnia i wrzesień - polecam Can Pastilla.
Ibiza to samo ale już drożej.
No i Wyspy Kanaryjskie- każda z nich jest inna i warta podróży.
A bliżej to Hiszpańskie i Portugalskie wybrzeże, no i ogarnieta kryzysem Grecja :ok:
Dlaczego tam ?- bo to Europa i cywilizacja - płace w Euro , lece Ryanairem za 20 euro, wlatuje na dowód osobisty, mogę bez problemu kupić i wypić butelkę whisky.
Dlaczego za granica ? Bo urlopu nigdy nie mam w lipcu czy sierpniu a lubię mieć pogodę, kąpać się w lazurowym morzu i leżeć pod palma,- i nie lubię ryb z frytownicy :rotfl:


Ostatnio edytowano 29 czerwca 2010, 00:39 przez Thomas_HD, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 28 czerwca 2010, 14:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 260
Lokalizacja: Aleks / EZG
Moje BMW: e46
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=844240#p844240
Bobby_Valentino, z tym zwiedzaniem to chyba trochę przesadziłeś :)
Jakby dobrze rozłożyć plan na dwa tygodnie, to nie znajdziesz chwili na leżenie na leżaku :]

Rejsy po nilu fajna sprawa, ostatnio miałem okazję oglądać statki którymi się przemieszczają turyści i powiem szczerze, że niczego na nich nie brakuje - nawet basenów, aby pobyczyć się podczas rejsu od portu do portu :) Jest trochę napięty program, ale jak się później przyjedzie do hotelu to z miła chęcią odpoczywa się na leżaczku popijając drinka :)

Bobby_Valentino napisał(a):
Panowie a Maroko
Maroko jak najbardziej do zobaczenia. Mimo iż Afryka to kraj już bardziej podchodzi pod europejskie standardy - wpływ pobliskiej Hiszpanii robi swoje. Do zwiedzania tez super miejsce.
Mam plan na ten kierunek w tym roku :hyhy: Choć pewnie dodatkowo, mimo, że już w tym roku byłem i tak skoczę do Egiptu, choć na tydzień :)

Thomas_HD napisał(a):
Maroko jest przy Tunezji w ktorej mnie juz 2 raz nie zobaczą,-

Thomas_HD, to, że Maroko jest przy Tunezji o niczym nie świadczy. To dwa zupełnie różne kraje. Na dodatek rozdzielone Algierią :oczami:

_________________
Brak zgody administracji forum


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 28 czerwca 2010, 14:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 839
Lokalizacja: Germany
Moje BMW: F34 335i
Być może- ja po prostu nie lubię mentalności arabskiej- chyba tylko w Dubaju nie czułem się jak intruz i nie byłem zaczepiany przez nachalnych sprzedawców i obsługiwany przez niemiła obsługę. W tej Tunezji nawet w hotelu tylko kilka osób mówiło po ang-
to była Francuska kolonia.


Ostatnio edytowano 28 czerwca 2010, 14:32 przez Thomas_HD, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gdzie jedziemy na wakacje
PostNapisane: 28 czerwca 2010, 14:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 260
Lokalizacja: Aleks / EZG
Moje BMW: e46
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=844240#p844240
Teraz już się od tego odchodzi. Choć w niektórych krajach bardzo wolno...
Narzekania turystów dotarły do władz poszczególnych krajów, a co za tym idzie szybko sobie przeliczyli, że zaczną tracić klientów którzy mają dość takich praktyk.

Turcja poszła ostatnio jeszcze dalej :)
Ogłoszono [od 3 maja] nowe ważne przepisy dla tubylców!
5000USD kary za nagabywanie do zakupów i zaczepki [czyli w końcu karają a to czego nikt z nas nie lubi]
Każdy musi mieć plakietkę z imieniem i nazwiskiem - jej brak też kara finansowa
Na każdym produkcie mają być ceny !

Takie ustawy powinny być wprowadzone w każdym miejscu, gdzie turystów ciąga się za ręce, albo wiesza na nodze, żeby tylko weszli do sklepu...

_________________
Brak zgody administracji forum


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 397 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL