BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 19:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 19 marca 2015, 20:09 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 26
Moje BMW: e39 Touring'03
Kod silnika: M54B25
Garaż: Pajero IV, Renault Koleos 4x4
Na pewno 520i odpuść sobie i zdecydowanie bardziej zadowolony będziesz z 523i na przestrzeni przyszłych lat.
Ta czarna z linku wygląda bardzo kusząco jak za te pieniądze, lakier połysk, silnik wymyty ... no właśnie tu potrzeba znajomego dobrego mechanika i pamiętaj o blacharce bo e39 niestety ale rudę lubią :/

_________________
Bmw e39 Touring - more doors for more whores ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 19 marca 2015, 20:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Autko świeżo sprowadzone a co za tym idzie to opłaty o których nic nie wyczytałem by autko było przygotowane do rejestracji więc przy Twoim budżecie na to autko może braknąć na oleje filtry itd czyli krótko mówiąc pierwszy podstawowy serwis :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 19 marca 2015, 20:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2138
Lokalizacja: okolice Świdnicy
Moje BMW: 528i, M3, e30
Kod silnika: s50b32 M52B28 .....
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... &start=220
dozbieraj troche kasy i wtedy juz cos kup z lepszym wypasem itp teraz sprowadziłm 523 fajna opcje na m paku skóry alu m pak elektryka itp 11800zł
ja przy kupnie e39 wychodziłem z załozenia aby od razu kupic napasiona przynajmniej później nie bedzie trzeba tego wszystkiego dokładać

_________________
Obrazek

Moje coupe ---->Vadery OZ Futura 10j gwint weitec ---> S50B32 !! ---> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=820

Jest BMW E36 S50B32 coupe - vadery i OZ Futura 10j
Jest 528i,635 L6,318i,318i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 19 marca 2015, 21:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
--==Mały==-- napisał(a):
Ja bym szukał tylko m52 na pojedyńczym vanosie silnik bardziej udany i tańszy w eksploatacji charakterystyka dla mnie też fajniejsza.

No właśnie też bym tak wołał, bo jest tańszy w eksploatacji, jedyny minus to ten nikasil, który (chyba) wyklucza jak coś remont silnika.

demos napisał(a):
Na pewno 520i odpuść sobie i zdecydowanie bardziej zadowolony będziesz z 523i na przestrzeni przyszłych lat.
Ta czarna z linku wygląda bardzo kusząco jak za te pieniądze, lakier połysk, silnik wymyty ... no właśnie tu potrzeba znajomego dobrego mechanika i pamiętaj o blacharce bo e39 niestety ale rudę lubią :/

No wiadomo jak to od handlarza, trzeba być ostrożnym. Nie mam żadnego znajomego mechanika, ale myślałem, żeby zaprowadzić auto na stacje kontroli i tam je przebadać.

Szczurek1986 napisał(a):
Autko świeżo sprowadzone a co za tym idzie to opłaty o których nic nie wyczytałem by autko było przygotowane do rejestracji więc przy Twoim budżecie na to autko może braknąć na oleje filtry itd czyli krótko mówiąc pierwszy podstawowy serwis :]

No powiedzmy, że z 9500zł, zbiłbym do 9000zł. Tłumaczenie 100zł, akcyza 1674zł, badanie techniczne 100zł, recykling 500zł, tablice 250zł, ubezpieczenie 500zl. Razem 3124zł. Czyli 12 124zł. Na olej i filtry starczy, ale na jakieś części mechaniczne jak coś się posypie to już nie :/

Tomasz1505 napisał(a):
dozbieraj troche kasy i wtedy juz cos kup z lepszym wypasem itp teraz sprowadziłm 523 fajna opcje na m paku skóry alu m pak elektryka itp 11800zł
ja przy kupnie e39 wychodziłem z załozenia aby od razu kupic napasiona przynajmniej później nie bedzie trzeba tego wszystkiego dokładać

Jedyne czego potrzebuje z wypasu to 4x elektryczne szyby, klimatronik no i fajnie by było mieć skóry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 00:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Zwyczajnie dbamy o forumowicza by nie wpuścił się w maliny z kupnem takiego wozu... szczerze wolał bym jeździć sprawną 520-ską jak niedomagającą 523...


Myślę że jest w zasięgu Twojej ręki 523 tylko może to być dłuższa kwestia czasu :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 00:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15800
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Czegoś tu nie rozumiem. Szukasz BMW, a nie masz pieniędzy na części? Golfa kup, a jak musi być BMW to może jakieś E36 compact to nie popłyniesz.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 07:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2138
Lokalizacja: okolice Świdnicy
Moje BMW: 528i, M3, e30
Kod silnika: s50b32 M52B28 .....
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... &start=220
otóż to do dychy to lepiej e36 o wiele tańsze w utrzymaniu a do 10 kupisz dosć ładne i z gazem

_________________
Obrazek

Moje coupe ---->Vadery OZ Futura 10j gwint weitec ---> S50B32 !! ---> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=820

Jest BMW E36 S50B32 coupe - vadery i OZ Futura 10j
Jest 528i,635 L6,318i,318i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 11:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Ja juz pisalem ze w e39 same wahacze i gumy przod tyl wymienic to 3-4tys.
W e36 poniżej 1000 zrobimy wszystko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 11:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
jiGsaw napisał(a):
Czegoś tu nie rozumiem. Szukasz BMW, a nie masz pieniędzy na części? Golfa kup, a jak musi być BMW to może jakieś E36 compact to nie popłyniesz.

Rusz głową. Nie będę miał na części, aż do następnego przypływu gotówki, czyli trzy lub cztery tygodnie.
To czyli co, za 10 tysięcy mam kupić e36 w compakcie? Pewnie jeszcze golasa 1.6 i z początku produkcji i to ledwo co mi pieniędzy starczy :).

Twoją wypowiedz interpretuje w ten sposób: "BMW nie jest dla plebsu, BMW posiada tylko elita, bo utrzymanie tych aut dużo kosztuje"
No proszę Cię, człowieku. Te auta są bardzo podobne w kosztach utrzymania co japońskie samochody zwykłych marek, które można dostać w podobnych pieniądzach. To, że wśród niemieckiej konkurencji wypadają drogo (np. w porównaniu do VW czy Opla) no to fakt, ale motoryzacja to nie tylko Niemcy. Jak porównywałem ceny części mojego poprzedniego Nissana do e39 to, aż mi się uśmiech na twarzy pojawił. Po przejechaniu się e39 stwierdziłem, że strasznie głupi byłem, bo w podobnych pieniądzach mogłem mieć dużo lepszy samochód. Poza tym ja rozumiem, że to jest klasa premium, ale do cholery to auto ma prawie 20 lat. W tak starym aucie to nawet nie wiem czy można mówić o jakimś prestiżu (wynikającego z tego, że jest to premium). Według mnie jest to zwykły dupowóz, który jest trochę lepszy i droższy w utrzymaniu od konkurencji.

--==Mały==-- napisał(a):
Ja juz pisalem ze w e39 same wahacze i gumy przod tyl wymienic to 3-4tys.
W e36 poniżej 1000 zrobimy wszystko.


No tak i biorę to pod uwagę. Jestem w stanie wyłożyć taką kwotę na zawieszenie, no ale nie co miesiąc czy dwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 12:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
MaczugaHerkulesa69 zakupu musisz dokonać z głową i nie porywać się na auto gdzie na pierwszy serwis trzeba zrobić coś więcej poza olejami i filtrami bo w przypadku autka które przedstawiłeś parę postów wyżej Sam zauważ że budżet który został by po kupnie/opłaceniu i pierwszym serwisie jest znikomy a fajnie było by mieć autko w fajnej i bezawaryjnej kondycji ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 15:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
Do 10k szukalbym e46 z poczatku produkcji 316 lub 318 albo e36 z czyms mocniejszym pod maska. Jest szansa, ze bedzie chciala pojezdzic.

Wiekszosc e39 do 10k to styrane kondomy i nie ma co sie oszukiwac. Rozumiem, ze ktos kupuje sobie e39 powiedzmy za 10k ale ma drugie tyle na doprowadzenie auta do stanu bdb. Wtedy to ma sens. Jak ktos ma budzet 10k na auto to nie powinien kupowac auta za 10k tylko za 6-7 zeby miec na ogarniecie auta jeszcze. Niestety nie ma ćwierćwiecznych aut za ulamek ceny, ktore sa w stanie bdb ;)

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 15:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15800
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
MaczugaHerkulesa69 napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
Czegoś tu nie rozumiem. Szukasz BMW, a nie masz pieniędzy na części? Golfa kup, a jak musi być BMW to może jakieś E36 compact to nie popłyniesz.

Rusz głową. Nie będę miał na części, aż do następnego przypływu gotówki, czyli trzy lub cztery tygodnie.
To czyli co, za 10 tysięcy mam kupić e36 w compakcie? Pewnie jeszcze golasa 1.6 i z początku produkcji i to ledwo co mi pieniędzy starczy :).

Twoją wypowiedz interpretuje w ten sposób: "BMW nie jest dla plebsu, BMW posiada tylko elita, bo utrzymanie tych aut dużo kosztuje"
No proszę Cię, człowieku. Te auta są bardzo podobne w kosztach utrzymania co japońskie samochody zwykłych marek, które można dostać w podobnych pieniądzach. To, że wśród niemieckiej konkurencji wypadają drogo (np. w porównaniu do VW czy Opla) no to fakt, ale motoryzacja to nie tylko Niemcy. Jak porównywałem ceny części mojego poprzedniego Nissana do e39 to, aż mi się uśmiech na twarzy pojawił. Po przejechaniu się e39 stwierdziłem, że strasznie głupi byłem, bo w podobnych pieniądzach mogłem mieć dużo lepszy samochód. Poza tym ja rozumiem, że to jest klasa premium, ale do cholery to auto ma prawie 20 lat. W tak starym aucie to nawet nie wiem czy można mówić o jakimś prestiżu (wynikającego z tego, że jest to premium). Według mnie jest to zwykły dupowóz, który jest trochę lepszy i droższy w utrzymaniu od konkurencji.

--==Mały==-- napisał(a):
Ja juz pisalem ze w e39 same wahacze i gumy przod tyl wymienic to 3-4tys.
W e36 poniżej 1000 zrobimy wszystko.


No tak i biorę to pod uwagę. Jestem w stanie wyłożyć taką kwotę na zawieszenie, no ale nie co miesiąc czy dwa.


Życie zweryfikuje Twoje teorie.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 15:42 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Wiek: 38
Posty: 5113
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: ????
Kod silnika: ????
Garaż: Brak :(
Jest:
Ford S-Max 2.0
Volvo V40

Było:
E36 325td
E36 318is Coupe
E39 530d Touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82514
E46 318i: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132544
E90 320d: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159224
E87 120d
E60 535d
MaczugaHerkulesa69, nie oganiam :niepewny: pytasz Nas o zdanie, forumowicze ci doradzają, a jak Ci wyraźnie piszą że lepiej kupić coś innego niż E39 z takim budżetem to masz dziwne ale... Albo Cie nasze zdanie interesuje albo nie zakładaj takich tematów :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 15:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
jiGsaw napisał(a):
Życie zweryfikuje Twoje teorie.

Święte słowa :ok:

Zweryfikuje kazdego, kto wierzy w piekne auta na allegro, pieknie obrobione zdjecia w pieknych plenerach, umyte silniki i zapewnienia sprzedawcy, ze oczywiscie nie bite, przebieg ori tylko autostradowy a poprzedni wlasciciel to lekarz 42 rocznik :rotfl:

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 15:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
feder napisał(a):
MaczugaHerkulesa69, nie oganiam :niepewny: pytasz Nas o zdanie, forumowicze ci doradzają, a jak Ci wyraźnie piszą że lepiej kupić coś innego niż E39 z takim budżetem to masz dziwne ale... Albo Cie nasze zdanie interesuje albo nie zakładaj takich tematów :)


Tu chodzi iż kolega nie usłyszał od Nas tego co by chciał :P

Szansę nauczyć się na czyichś błędach ma a jak postąpi to Jego sprawa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 16:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 80
Moje BMW: było i ni ma
Kod silnika: M42B18
Ech i jak zwykle przy okazji takich tematów zaczyna się zaglądanie do kieszeni właściciela. Pytania brzmiały:
-Czy da się kupić E39 w stanie nadajacym do użycia za 10 tysięcy? Tak, da się.
-Lepiej wybrać 520 czy 523? Oczywiście 523. Jedzie lepiej, pali podobnie, mniej traci na wartości.

To czy koledze później starczy pieniędzy na pokrycie nieprzewidzianych awarii to wyłącznie jego sprawa. Rozumiem, że mamy do czynienia z dorosłym człowiekiem. I nie róbmy z podstawowych wersji E39 statku kosmicznego, koszty awarii w pierwszym lepszym nowoczesnym dieslu zapewne będą większe.


Ostatnio edytowano 20 marca 2015, 16:24 przez Endrjus, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 16:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 100
Moje BMW: [e39] 525tds
Kod silnika: M51
Jak jezdzisz jak to okresliles"dziadkowato" i nie przekraczasz 100 km/h to BMW nie dla Ciebie.Kup sobie jaka astre na gaz albo matiza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 16:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
Endrjus napisał(a):
Ech i jak zwykle przy okazji takich tematów zaczyna się zaglądanie do kieszeni właściciela. Pytania brzmiały:
-Czy da się kupić E39 w stanie nadajacym do użycia za 10 tysięcy? Tak, da się.

Po co zakladac nowy watek w takim razie skoro wystarczy odpalic allegro by sie przekonac, ze sie da.

Kwestia tego czy bedzie chcialo jezdzic? I w tym momencie zaczynaja sie wypowiadac osoby, ktore maja wieksze doswiadczenie w temacie. A, ze wypowiedzi nie sa zgodne z tym, czego oczekiwal autor, to pojawia sie problem bo niestety ale wysoce prawdopodobne jest to, ze nie, nie bedzie chcialo jezdzic.

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 16:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 100
Moje BMW: [e39] 525tds
Kod silnika: M51
Ja kupilem e39 w stanie dobrym za 9500 ale'mimo dobrego stanu musialen i tak wsadzic w nie pare tys zeby stan byl bdb.wiec jak masz tylko 10 tys to nie ma co sie porywac na e39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39, czy da rade coś kupić za 10tyś?
PostNapisane: 20 marca 2015, 17:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 80
Moje BMW: było i ni ma
Kod silnika: M42B18
Kupując każdy jeden samochód ponosi się ryzyko wtopy. I do prawie każdego trzeba po zakupie coś dołożyć. Czy to Seicento czy BMW. Pragnę przypomnieć, ze pierwsze egzemplarze E39 mają 19 lat. To są już stare, wypierdziane auta. Jednocześnie zbyt młode i nowocześnie wyglądające by stawać się już klasykami. Czy zakup w miarę podstawowej wersji za 9-10 tysięcy to jakieś mission impossible? I jakie niezwykłe rozwiązania techniczne maja te samochody by można się było ich bać? Tak jak wspomniałem w poprzednim poście, regeneracja wtryskiwaczy w przeciętnym nowoczesnym dieslu to koszt większy niż silnik + wymiana w 520i. Skrzynie biegów manualne z tego co widzę są tańsze niż w mojej dawnej megance. Wahacze również nie mają przerażających cen. Czego tu jeszcze można się bać? Dwumasy, która obecnie jest stosowana prawie wszędzie a cenowo wypada dobrze? Nie dajmy się zwariować. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL