BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 13:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Krzysiek_E34, bo jak nie odbierzesz to im to zostaje i zawala magazyn. Multum ludzi by sobie zamowilo plastik za 100zł i dopiero kupilo jak im nie przyjdzie na czas z allegro a magazynowanie części jest drogie. Takie życie. A nie można poprosić o pro formę i zapłacić zaliczki przelewem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 13:32 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
W Inchape i Bawarii nigdy nie kupowałem ale za to dużo od kilku lat kupuję u Fusa a tam problemów nie mam nawet z najmniejszą spinką. Rozkodowywali mi nawet VINy przez telefon.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 13:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Rafał525, ale u FUS-a bardzo często mieli (przynajmniej jakiś czas temu) inne ceny. Listwy gumowe zderzaka do E24 kosztowały dokładnie 2x tyle co na czerniakowskiej. Mówię o cenie bez rabatu. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 13:40 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 617
Lokalizacja: Ciecin
Moje BMW: 320d+
Kod silnika: M47D20
KotSylwester napisał(a):
bo jak nie odbierzesz to im to zostaje i zawala magazyn.

Rozumiem klient z ulicy, ale sprawdzona osoba z kilkoma zamowieniami na koncie? Dla mnie to smieszne, sciagam sobie poprzez sklep specyficzne i malo hodliwe kola do roweru za ponad tysiaka i nikt mi w sklepie nie kaze robic zaliczki, a nie moge glupiej listwy kupic :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 13:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Krzysiek_E34 napisał(a):
Rozumiem klient z ulicy, ale sprawdzona osoba z kilkoma zamowieniami na koncie? Dla mnie to smieszne, sciagam sobie poprzez sklep specyficzne i malo hodliwe kola do roweru za ponad tysiaka i nikt mi w sklepie nie kaze robic zaliczki, a nie moge glupiej listwy kupic


To prawda, dokładnie z tym samym się spotkałem, wszędzie można kupować normalnie na gębe bez zaliczek a ASO wymaga przelewów przy zamówieniu na kilkaset zł od stałego klienta.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 13:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Nie wiem, nie pracuję tam. Ale sklep rowerowy to trochę co innego niż ASO. Ile jest w każdym samochodzie części pomnożyć przez ilość modeli... A na koła do roweru pewnie mają 40%-50% przebitki i sobie zrobią promocję i się sprzeda bo pasują pewnie to prawie każdego roweru z kołami 26".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 14:06 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 617
Lokalizacja: Ciecin
Moje BMW: 320d+
Kod silnika: M47D20
KotSylwester napisał(a):
bo pasują pewnie to prawie każdego roweru z kołami 26".

Po pierwsze znajdz amatora na kolka za tysiaka (ludzie cale rowery za tyle kupuja...) po drugie 28" nie 26" (to juz zmniejsza ilosc chetnych o jakies 90%), pod kasete Campy a nie Shimano (kolejne -75%), pod kasete 9 lub 10 biegowa (kolejne -25%), z limitem wagi do 80kg (-15%?) pod opone, a nie szytke (-20%?), do tego jest to ori wymysl campy na ich nietypowych czesciach (drogich w serwisowaniu) co odstrasza kolejne osoby bojace sie kosztow. Teraz porownaj to z szansa sprzedania listwy na zderzak za 100zl pasujacej do kazdego e34 z m5 wlacznie ;) Marza jakies kilka maks kilkanascie %. Oczywiscie nikt tego nie trzyma na zapleczu tylko takie graty ciagnie sie z centralnego magazynu, ale na litosc nikt nie chce odemnie zaliczki... nawet przy butach Sidi do szosy rozmiar 47 (wez to sprzedaj) sciaganych od dytrybutora za 5 stow nawet przez mysl mi nie przeszlo ze mam zaliczke placic. To nie jest normalne i tyle, a wymowki ze nie odbiore sa smieszne, jak zawsze odbieralem i maja mnie w systemie :cisza:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 15:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47DO1
Widocznie musisz następnym razem odbierając zamówienie zostawić czekoladę z orzechami, może cię zapamiętają, albo faktycznie podjedź pod salon 650i ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 16:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
mam odpowiedz od nich.
w sumie to potwierdziło się to co pisałem w pierwszych postach.

odsiew pytaczy.

też to stosuje więc jeśli ktoś nie jest w branży to jego kapucyn nie zrozumie i uwierzcie, jakiś strat nie notuje w związku z tym.

Zamówienie:
-na mailu
-na kilkanaście tysięcy do e46
- od osoby prywatnej

Nie kupi. kładę głowę na tory

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 16:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja ma przyznane jakies tam rabaty w Inchcape, dostep niektorych aplikacji itp. Ceny sprawdzane przez level4 mialy byc ostateczne. Zlamalem saslepke zamka, sprawdzam cene- tanio. Zamawiam, po kilku dniach jestem w wawie, podjezdzam- niestety jeszcze nie ma. Moj blad, moglem dzwonic, pytac, choc handlowcy twierdzili ze odkad maja nowy magazyn to jest cud miod i orzeszki. Mozna 5 kompletnych silnikow m54 zamowic i nie wykluczone ze beda w magazynie.

Biore reszte zamowienia, deklaruje ze zaslepke odbiore za 2 tyg. Po tygodniu dzwoni ktos z firmy i mowi ze jest zaslepka i czy ma czekac. Mowie ze bede za tydzien- do miesiaca zarezerwuja mi ja bez problemu-fajnie. Zjawiam sie w Inchcape, zaslepki nie ma na magazynie :szok: nr mojego zamowienia nie istnieje :wsciekly: Cena wyzsza o ok 30% od tego co widzialem na stronie www. :przestraszony: Oczywiscie od razu mowilem o rabatach i jakie ceny widzialem na stronie. Niestety bylo mozliwosci zebym ja kupil za taka cene :zdegustowany: no i oczywiscie na miejscu nie bylo.

Ja rozumiem ze za kawalek plastiku licza 50zl, bo to w koncu BMW, przywyklem do tego. Nie rozumiem jak mozna byc tak nie kompetentnym. Tak to 10 nr telefonow dadza ale jak przychodzi co do czego to czesci nie ma a jak bedzie to nie za taka cene...

W innych aso nie kupowalem bo Inchcape mam po drodze. Bralem u nich chyba 3 razy ale juz zdazylem sie rozczarowac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 16:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Ja kiedyś pytałem mailem o cenę kluczyka do E39 u fusa to odpowiedz przyszła po kilkudziesięciu minutach.

Ale nie kupiłem bo musiałbym być osobiście i przy zamówieniu i przy odbiorze. Kupiłem o 125zł drożej w Best-Auto.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 16:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
nikt nie zamówi kluczyka przez tel. w oplu musiałeś dać dowód rej i osobisty

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 17:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1293
Moje BMW: Corvette Z06
Kod silnika: LSX
D200 napisał(a):
Widocznie musisz następnym razem odbierając zamówienie zostawić czekoladę z orzechami, może cię zapamiętają, albo faktycznie podjedź pod salon 650i ;)


Czekolada ich nie rzuci na kolana i 650i także...
Ja mówię że jak ktoś chce coś naprawdę kupić - duże zamówienie lub duza ilość drobiazgów to nie pisze maila tylko sadzi sam osobiście .
:cwaniak:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 17:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
darcyn napisał(a):
nikt nie zamówi kluczyka przez tel. w oplu musiałeś dać dowód rej i osobisty


Co jest całkiem logiczne.
W BestAuto też musiałem pokazać dowód i dokument tożsamości.
Tyle że do nich mam 15min a nie 170km ;)

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 17:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Pafu napisał(a):
Ja mówię że jak ktoś chce coś naprawdę kupić - duże zamówienie lub duza ilość drobiazgów to nie pisze maila tylko sadzi sam osobiście .


To chyba jak ktoś nie szanuje swojego i innych czasu. Rozumiem że przy ostatnim zamówieniu miałbym np. czekać aż ktoś będzie miał czas odebrać telefon, potem przez telefon dyktować 15 numerów części i czekać aż Pan Sprzedawca jednym palcem wklepie je w komputer i policzy mi cene? A może jechać do jednego serwisu 100km a potem do drugiego 250km? Wole jednak wysłać maila i dostać odpowiedź za godzinę czy dwie, ale fakt że to wymaga pewnej kultury i ogłady w obsłudze klienta co jak widać jest w niektórych serwisach problemem i mam wrażenie że o tym właśnie jest ten cały wątek.

I jeszcze o zaliczkach, ostatnio robiłem w E36 zawieszenie, drugi raz w życiu zaszedłem do tego konkretnego sklepu, zamówiłem części i następnego dnia odebrałem. Rachunek na niecałe 2200zł i nikt nawet nie pisnął o zaliczce. Dla porównania zamówienie w ASO gdzie niby mam jakieś konto klienta, rabaty i historię zamówień. Chciałem jakieś plastiki i uszczelki, 450zł i się okazało że bez 200zł zaliczki mi nie sprzedadzą. Jak dla mnie to podejście do klienta gorsze niż na targu bydła.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 17:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1293
Moje BMW: Corvette Z06
Kod silnika: LSX
Tomek napisał(a):
Pafu napisał(a):
Ja mówię że jak ktoś chce coś naprawdę kupić - duże zamówienie lub duza ilość drobiazgów to nie pisze maila tylko sadzi sam osobiście .


To chyba jak ktoś nie szanuje swojego i innych czasu. Rozumiem że przy ostatnim zamówieniu miałbym np. czekać aż ktoś będzie miał czas odebrać telefon, potem przez telefon dyktować 15 numerów części i czekać aż Pan Sprzedawca jednym palcem wklepie je w komputer i policzy mi cene? A może jechać do jednego serwisu 100km a potem do drugiego 250km? Wole jednak wysłać maila i dostać odpowiedź za godzinę czy dwie, ale fakt że to wymaga pewnej kultury i ogłady w obsłudze klienta co jak widać jest w niektórych serwisach problemem i mam wrażenie że o tym właśnie jest ten cały wątek.

I jeszcze o zaliczkach, ostatnio robiłem w E36 zawieszenie, drugi raz w życiu zaszedłem do tego konkretnego sklepu, zamówiłem części i następnego dnia odebrałem. Rachunek na niecałe 2200zł i nikt nawet nie pisnął o zaliczce. Dla porównania zamówienie w ASO gdzie niby mam jakieś konto klienta, rabaty i historię zamówień. Chciałem jakieś plastiki i uszczelki, 450zł i się okazało że bez 200zł zaliczki mi nie sprzedadzą. Jak dla mnie to podejście do klienta gorsze niż na targu bydła.


Proponuję otwórz sklep z częściami .... pogadamy za 2-3 miesiace jak będziesz zawalony zamówionymi pod klienta częsciami i zblokowana kasą..
Panowie - może i wieksza część z Nas odbiera zamówione części - ale następnych kilkunastu/kilkudziesięciu tego nie robiło stąd prawie wszystkie sklepy i serwisy biorą zaliczki.
To trochę mobilizuje do odbioru... :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 17:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Pafu napisał(a):
Panowie - może i wieksza część z Nas odbiera zamówione części - ale następnych kilkunastu/kilkudziesięciu tego nie robiło stąd prawie wszystkie sklepy i serwisy biorą zaliczki.


No właśnie nie. Cała istota tego tematu to to że jest dokładnie odwrotnie. Nigdy i nigdzie nikt mnie nie poprosił o zaliczkę a dopiero w ASO spotkałem się z takimi metodami, a i to nie od początku a dopiero jak składałem n-te zamówienie. Nie mówiąc już o żądaniu kasy za samą ofertę, jakoś Breczko czy Sikora nie mieli problemu podać klientowi co ile kosztuje tylko się w Bawarii jakieś dzikie praktyki pojawiły.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 17:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1293
Moje BMW: Corvette Z06
Kod silnika: LSX
Tomek napisał(a):
Pafu napisał(a):
Panowie - może i wieksza część z Nas odbiera zamówione części - ale następnych kilkunastu/kilkudziesięciu tego nie robiło stąd prawie wszystkie sklepy i serwisy biorą zaliczki.


No właśnie nie. Cała istota tego tematu to to że jest dokładnie odwrotnie. Nigdy i nigdzie nikt mnie nie poprosił o zaliczkę a dopiero w ASO spotkałem się z takimi metodami, a i to nie od początku a dopiero jak składałem n-te zamówienie. Nie mówiąc już o żądaniu kasy za samą ofertę, jakoś Breczko czy Sikora nie mieli problemu podać klientowi co ile kosztuje tylko się w Bawarii jakieś dzikie praktyki pojawiły.


A niestety w serwisie BMW na Czerniakowskiej kilku klientów nie odebrało zamówionych części i stąd takie praktyki.
Będę u nich jutro to zapytam dlaczego chcą zaliczki na zamówione cześci :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 18:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
Wydaje mi się, że wysłanie mejla z pytaniem o cenę, to normalna praktyka. Robię tak na co dzień z milionem rzeczy i nikt nie robi problemu. Przykład pierwszy z brzegu - dzisiaj :
- wysłałem prośbę o wycenę oklejenia 3 samochodów folią ze zmianą koloru do blisko 10 firm. Koło 14 posłałem, zaraz potem odebrałem kilka telefonów od handlowców z prośbami o różne doprecyzowania i w tej chwili mam już 5 kompletnych wycen z różnymi wariatami folii i proponowanymi terminami oraz rzecz jasna cenami
- wysłałem kilka mejli z prośbą o ofertę na kilkaset baterii alkalicznych duracell i też już mam mejle zwrotne
- rano moja koleżanka posłała mejle o wycenę flag reklamowych i też już mam wyliczenia

Mało tego, sam dzisiaj zrobiłem dla moich potencjalnych klientów 3 oferty. Naprawdę nie sprowadzało się to do wrzucenia numerków w kompa, ale wykonałem kilkadziesiąt telefonów, sporo się naliczyłem, natworzyłem i namęczyłem.
Taka jest normalna praktyka. Tak to odbieram.

Jak widać większość serwisów stosuje podobne praktyki i nie robi problemów. Stąd moje zdziwienie w przypadku bawarii, bo jest to przypadek odosobniony, który oceniam jako kuriozum.
Stać ich na to, to proszę bardzo. Ich biznes, ja się tym chwalę żeby oszczędzić innym wysyłania do nich mejli. Są inne serwisy, nie widzę problemu, kto inny zarobi.
Jak już pisano wcześniej, konkurencja działa.

W temacie podejścia do klienta, to zasada, że duży portfel lepiej się traktuje może jest przez niektórych stosowana. Ja tam w swojej działce staram się nie oceniać z góry i każdego traktować jak należy, bo po pierwsze, to tak po prostu wypada, a po drugie nigdy nie wiesz, kto co kiedy od Ciebie kupi. Kwestia stałych klientów, rabatów i dłużej trwających relacji, to oczywiście inny temat.

Odnośnie do moich zakupów, to na pewno sporą część z mojej prośby o wycenę kupię właśnie w ASO. Nijak to jednak nie rzutuje na ocenę tej sytuacji. IMHO, nieco się skompromitowali. Po prostu wstyd jest prosić klienta o kasę za podanie ceny. Przypominam, że na mojej liście były nawet numery katalogowe.

Pojawił się temat innych sklepów. W tym tygodniu organizowałem u siebie zakup sporej porcji części do maluchów. Zestaw na 16 sztuk, więc lista liczyła 45 pozycji, każda po 5-16 sztuk. Wedle różnych wycen koszt zamówienia to 3,5 - 5tys złotych. Wydrukowałem listę w 7 egzemplarzach i zrobiłem rundę po mieście. Zostawiłem w sklepach motoryzacyjnych z prośbą o złożenie oferty. Nikt się nawet nie zająknął. Zrobili to w 3 godzinki, wybrałem najtańszego dostawcę i zamówiłem. Dziś przyszły części. Nikt nie chciał zaliczki nawet, a co dopiero kasy za wycenę. Nie wszędzie mnie w ogóle znali.
A ostateczny dostawca dziś wydał mojemu koledze całego pickupa części w zamian za deklarację, że jutro przyjadę się rozliczyć.

Sam czasem sprzedaję części do quadów i również nie strzeliło mi nigdy do łba, żeby robić problemy z wyceną.

Dzięki Pafu za propozycję pomocy, ale do pewnych kwestii podchodzę pryncypialnie i po prostu nie będę tym Panom zawracał głowy ;)

I wreszcie nie płaczę tutaj Bauer, tylko zauważam absurdalne podejście. Gdzie mi tam do łez, mam gdzie kupić, a bawaria szkodzi sama sobie.

Ach, i jeszcze mi się przypomniało. Z racji, że mam wokół siebie kilka aut, to mam w telefonie numery do sklepów. Zdarza się czasem zamówić coś przez telefon albo spytać o cenę i nigdy nie zostałem źle potraktowany/olany. Podobne mam doświadczenia choćby z dostawcą części do quadów (przedstawiciel na Polskę). Czasem trzeba coś pilnie zamówić, bez numeru części, przez telefon, na gębę i zawsze o umówionej porze zjawia się przesyłka pobraniowa.
I w aspekcie takich doświadczeń, zachowanie bawarii odstaje, kontrastuje, kompromituje firmę i nieco śmieszy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bawaria motors czerniakowska - wycena części - jakaś kpina?
PostNapisane: 28 lutego 2012, 20:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Nie mylcie sklepów z częściami z ASO. Sprzedawca ze sklepu bierze towar z hurtowni motoryzacyjnej i może go oddać. Hurtownia ma na stanie u siebie albo w centrali. Mają codziennie transport w obie strony. Jak coś zamówisz pod specjalne zamówienie nietypowe to i tak sprzedadzą bo mają sieć hurtowni. Ja zamówiłem kopułki do SL w hurtowni. Czekałem 3 miesiące i... zniknęły z centrali... pojawiając się na allegro w jednym ze sklepów :) Ktoś pomyśli nietypowa część bo nie były od ręki a jednak. Następne po aferze kierownika były po 7 dniach z niemiec.

Ja tam rozumiem podjeście ASO, mając setki pytań dziennie, wiedzą po co lub na co 99% zapytań na części do auta, które są wartości takiego auta się nie odpowiada. Szczególnie części typowo "stłuczkowe".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL